כיצד קורסים לגמול השתלמות תורמים לעובדים בתחום החינוך?

עובדי הוראה בישראל זכאים לצאת לקורסים והכשרות אשר מסייעים להתפתחותם המקצועית ולהעשרת עולמם. גמול ההשתלמות נועד לאפשר לעובדי ההוראה לממן את הקורסים וההשתלמויות השונות ומטרת משרד החינוך היא לעודד את עובדי הוראה כמו גננות, מורים, מורות, יועצי חינוך, מנהלי בתי ספר ועובדי הוראה נוספים לרכוש ידע מקצועי ולהשתלם בקורסים אשר מעשירים את עולמם ותורמים רבות לעבודתם היומיומית בתחום החינוך. יש לציין כי תחום החינוך הולך ומתקדם וכמו בכל תחום מקצועי אחר חשוב כי עובדי ההוראה יצעדו עם הזמן, ירכשו ידע חדש ושיטות הוראה עדכניות, יצברו ידע נרחב בתחומי החיים הרלוונטיים לתחום בו הם עוסקים וכן יעשירו את עולמם האישי מאחר שנמצא קשר ישיר בין התפתחות אישית להישגי המורים ולשביעות רצונם מעבודתם.

רשימה עדכנית של השתלמויות וקורסים

כל עובדי ההוראה השייכים למשרד החינוך זכאים לגמול השתלמות מתוך ההכרה כי יש לאפשר להם להתפתח מקצועית ולהעשיר את עולמם. בחוזר המנהל הכללי של משרד החינוך ניתן למצוא את התנאים זכאות לגמול השתלמות וכל עובד הוראה יכול לבחור מרשימה עדכנית של קורסים והשתלמויות את הקורס המתאים לו ומעניין אותו מבחינה מקצועית ואישית. כך לדוגמה עובדי הוראה כמו מורים יכולים לבחור מגוון קורסים והשתלמויות מקצועיות בתחומי החינוך ולרכוש ידע ושיטות חינוך חדשות ומתקדמות, כאשר חלק מהקורסים מאפשרים למורים לרכוש ידע נרחב בשיטות חינוך לבעלי מוגבלויות, חינוך מיוחד וחינוך לקויי למידה. מורה לאמנות יכול לבחור בסדנאות מקצועיות בטכניקות חדשות ועבודה עם חומרי גלם שונים על מנת להעשיר את הידע המקצועי והאישי שלו. כך, עובדי ההוראה יכולים לנצל את גמול ההשתלמות ולרכוש ידע חדש וחשוב שתורם לעבודתם בתחום החינוך ומאפשר להם להתפתח מקצועית.

שיפור המעמד המקצועי

כאמור, קורסים לגמול השתלמות תורמים לעובדי ההוראה לשפר את מעמדם המקצועי ותורמים לידע אישי ולהעצמה אישית. המכללה להישגים מזמינה את ציבור עובדי ההוראה לנצל את גמול ההשתלמות על מנת לרכוש ידע נרחב, מקצועי ואישי, במגוון תחומים רלוונטיים ויש לציין כי הקורסים מאפשרים לעובדי ההורה להתפתח מקצועית ולשפר את שכרם.

 

קורס יזמות עסקית

יש הטוענים שיזמות עסקית היא יותר אופי מאשר ידע, ואכן אי אפשר לשלול לחלוטין את מקומו של האופי במכלול היכולות שמחזיק יזם מצליח. יחד עם זאת, בשורה התחתונה כל אדם יכול להיות יזם, כשתכונות האופי שלו יגדירו אך ורק את התחומים המתאימים לו יותר, ואת האופן בו הוא ינהל את היזמות העסקית שלו מול העולם. יש הטוענים שיזם צריך להיות אדם שחי בשלום עם חוסר וודאות וסיכון, ויש הטוענים שאף אחד לא באמת יכול לחיות בתנאים כאלה, והחוכמה של יזם מצליח היא בעצם להגדיל את רמת הוודאות ולהקטין את רמת הסיכון עד כמה שניתן.

תכונות אופי מול ידע מקצועי

קורס יזמות עסקית מיועד בדיוק למטרה זו, ללמד את היזם הצעיר כיצד להגביר את רמת הוודאות בתוך הסביבה בה הוא פועל, וכיצד למזער את הסיכון הכרוך בפעילותו. כדי להגיע ליכולות הנדרשות הללו, נדרש היזם לרכוש את הידע המקצועי שיאפשר לו להתנהל בתהליך היזמות, ויספק לו את האמונה ביכולת שלו להתמודד עם כל אתגר שיעמוד בפניו במהלך תהליך היזמות.

כל הידע והכלים הדרושים ליזם המתחיל

קורס יזמות עסקית מעניק למשתתפים בו את כל הכלים והידע הנדרשים להקמת עסק לרבות בחינת ההיתכנות של העסק, תכנון העסק, גיוס מקורות מימון, מזעור סיכונים וכדומה. ביתר פירוט, כולל הקורס נושאים כדוגמת מבואות להקמת עסק, ניתוח סביבה תחרותית, זיהוי חוזקות וחולשות, זיהוי איומים והזדמנויות, צורות התאגדות ואופן רישום העסק, ניהול פיננסי, שיווק ואסטרטגיה שיווקית, תזרים מזומנים, מכירות וכמובן תכנית עסקית, תפקידה, רכיביה, מטרותיה, ואופן השימוש בה.

מוטיבציה ואנרגיה בתוך מסגרת מקצועית

על אף שאתם מרגישים בתוככם שאתם בנויים להקמת עסק, ויש לכם את האנרגיה והמוטיבציה הנדרשות כדי לעשות את מה שצריך לעשות, קורס יזמות עסקית יכול להיות בהחלט הדבר שיבדיל בין הצלחה לכשלון היוזמה העסקית שלכם. אמונות, תחושות, רגשות ומחשבות הם מרכיבים חשובים וקריטיים אצל כל יזם, אך אם מרכיבים אלו אינם נכנסים לתוך מסגרת מקצועית המושתתת על ידע, יכולות וניסיון, הם יכולים בקלות להפוך לחרב פיפיות שתפגע קשות ביזם. קורס יזמות עסקית מיועד להבטיח שאת כל האנרגיה שלכם תוכלו לתעל לערוצים הנכונים ובצורה הנכונה.

בגרות 005 יחידות

הבגרות במתמטיקה, כמה קשה כמה מסורבלת, אבל בסוף היא הבגרות הכי נחשבת. אין מה לעשות אנחנו לא חיים בסרט. אם אנחנו מעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון, מלבד ציון פסיכומטרי אנו חייבים להראות או נכון יותר לשדר יוקרה, והדרך הנכונה היא- להציג מבחן בגרות במתמטיקה 005.

אינטרני , אקסטרני או אינטרנטי

לימודי הבגרות מתחלקים לכמה אוכלוסיות, אינטרנים, אקסטרנים והיום אפשר גם לקרוא להם אינטרנטיים. האוכלוסייה הזו נמצאת בטיפול התיכון, התיכון הוא שרושם אותם למבחנים ומטפל בתיק שלהם, כמו בקשה להקלות, תוספת זמן, הם נמצאים בפיקוח בית הספר, האוכלוסייה השנייה היא האקסטרנית, נבחנים אלו, נקראים גם נבחני משנה, הם אנשים שנשרו מהתיכון או שבכלל לא למדו בתיכון ומעוניינים להשלים בגרויות במתמטיקה. עליהם להגיש בקשה לפתיחת תיק – נבחן חיצוני במשרד החינוך ולשלם בבנק הדואר לפי מספר יחידות.

נבחנים אינטרנטיים

אינספור דרכים ללמוד למבחן בגרות במתמטיקה, אתה יכול ללמוד לבד בבית, אתה יכול ללכת לבית ספר מקצועי, אתה יכול לפנות למורה פרטי ואתה יכול ללמוד דרך האינטרנט. לפני שנדבר על היתרונות והחסרונות בכל שיטת לימוד. חשוב לציין קודם לכן, שהמבחן המדובר הבגרות במתמטיקה 005 יתקיים בבתי הספר התיכונים אם התלמיד אינטרני.

נפלאות התבונה

בגרות במתמטיקה נחשבת לבגרות המורכבת והקשה ביותר. אם נולדת עם ראש מתמטי סביר להניח שכבר הצלחת בתיכון לקבל ציון גבוה ב-005 ואתה בכלל לא קורא את התוכן הנ"ל ברגעים אלו ממש. אבל לא כולנו זכינו לראש מתמטי ואנחנו רוצים להתקבל לאוניברסיטה להמשך לימודים גבוהים. אז איך לומדים למבחן הזה. הדרך הנכונה ביותר היא ללמוד עם מורה פרטי מומחה שיכול לפשט לנו את ההסברים מבלי לפגוע בחומר הנלמד. הכוונה בלא לפגוע- לא להוריד את הרמה של הלימודים. המורה צריך להכין אותנו מאל"ף ועד ת"ף לבגרות 005. אבל בצורה פשוטה, נוחה וקלה לכל תלמיד.

לא כולנו נולדנו שווים

כל אדם טוב במשהו, גם אם אנחנו לא חזקים במתמטיקה אז סביר להניח שאנחנו חזקים במקצועות אחרים, גם אם לא תמיד אנחנו רואים את זה, הרבה פעמים אדם סובל מבעיות ריכוז שמונעות ממנו להבין במה הוא טוב יותר. מורה פרטי שיכין אותנו היטב לבגרות במתמטיקה, הוא מורה שיבין איפה אנחנו חזקים יותר ואיפה החולשות שלנו והתעכב איתנו על הדברים החשובים. יש אנשים שגיאומטריה ואלגברה הרבה  יותר קלות עבורם מאשר סטטיסטיקה והסתברות ויש אנשים שאצלם זה בדיוק ההפך. יש אנשים שידעו גם את הנושא הזה וגם את הנושא הזה אבל החישוב (במחשבון) הוא שיהיה קשה עבורם. כל אחד והבעיות שלו.

מורה פרטי באינטרנט

אבל מה? מורה פרטי לבגרות במתמטיקה 005, ייקח מאיתנו על כל שיער למעלה ממאה שקלים  דבר שישאיר אותנו תפרנים לבסוף, לכן הפיתרון ללא ספק יכול להימצא ברשת האינטרנט, באתר המכין אותנו לבגרות במתמטיקה, המורים הכי טובים מצלמים את ההרצאות ועובדים איתך בצמוד בשיחות צ'אט ובמייל. בעולם טכנולוגי זו התשובה לכל השאלות.

פסיכומטרי

 

מכוני פסיכומטרי

חוסר הוודאות אודות מבחני פסיכומטרי ממשיך להטריד עשרות אלפי תלמידים. הרפורמות החדשות עליהן החליט המרכז הארצי לבחינות והערכה עדיין נדונות באוניברסיטאות ובמכללות. מוסד הלימודים היחיד שהחליט לבצע שינוי בציון המשוקלל של הבחינה הפסיכומטרית היא אוניברסיטת תל אביב. שם החליטו לחזור לחישוב ציון אחיד לממוצע בגרויות ציון פסיכומטרי לפי המתכונת הישנה. כרגע לומדים רבים במרכזי לימוד וכיתות הדרכה על פי השיטה הקודמת של מבחן פסיכומטרי. כולם מחכים לראות מה יקרה עד המועד הבא של המבחן.

מפקחים על הבחינות

חוק הפיקוח יסדיר לראשונה את תחום ההכנה לבחינה הפסיכומטרית. בפעם הראשונה יקבעו שלושה אלמנטים מרכזיים. הדבר הראשון הוא פרסום כל תנאי ההתקשרות. יש לעמוד בכל התנאים של המרכז הארצי לבחינות והערכה. דמי הביטוח של קורס הפסיכומטרי צריכים להיות פרוגרסיביים, כלומר על סך התקופה היחסית בה התלמיד למד בקורס. ניתן יהיה לבטל את התשלום תוך 30 יום ממועד הרישום. יש לציין שהתקנות אינן מחייבות את המכונים לעמוד בכל תנאי, אלא מתנות את האפשרות של התלמידים לשלם באמצעות דמי הפיקדון הצבאי.

פיקדון עבור פסיכומטרי

החיילים המשתחררים מהשירות הצבאי זכאים לקבל דמי פיקדון אותם הם יכולים לנצל לטובת רכישת דירה, חתונה, פתיחת עסק או לימודים. שיעור הניגשים למבחן הפסיכומטרי באמצעות כספי הפיקדון מהווה למעלה מ 50% משוק הפסיכומטרי כולו. מסיבה זו מכוני הלימודים כולם שואפים לעמוד בקריטריונים ולהפיק את האישורים השונים. הכנסת מתכוונת לדון בנושא ולחייב את כל המכונים לעמוד בתקנים, ללא קשר להתנות את האפשרות לתשלום בכספי הפיקדון.

חסרונות בתקנות משרד החינוך

מנכ"ל של מכון לימוד פסיכומטרי מוביל מוצא בתקנות החדשות מספר פגמים. הוא טוען שהתקנות קובעות את פרסום תנאי ההתקשרות על מוסד הלימודים אך הן אינן מחייבות את ההתאמה שלו לתוכנית הלימודים. התוכן לא מספיק ממוקד בכול הנודע לתכנים העוברים בקורס. כמו כן יש להפיק מסמך תקנות קבוע ואחיד ולהעביר אותו בין כל המרכזים ללימוד פסיכומטרי. בהמשך הדרך, המנכ"ל רואה רישוי למכוני הפסיכומטרי מעוגן בחוק כבר תוך מספר שנים.

גודל הכיתות

התקנות החדשות לא מדברות על תקנים של גודל הכיתות ומספר התלמידים. אין התייחסות לנושאים מהותיים הרבה יותר. חשוב לשמור על לימוד איכותי בכיתות הלימוד של הפסיכומטרי. מכונים איכותיים שואפים לשמור על כיתות עם מספר מצומצם של תלמידים. מכונים אחרים יכולים להכניס לכיתה אחת גם בין 40 ואפילו 4 0תלמידים. דמי הפיקדון של התלמידים הוא כסף שהגיע מהציבור ולכן יש להשתבש בו בתבונה ולהירשם לקורס פסיכומטרי איכותי.

במידה ואתם מתכוונים להירשם לקורס פסיכומטרי, חשוב לשאול כמה תלמידים נמצאים בכיתות הלימוד ולא להתבייש להגיע לשיעור ניסיון כדי להתרשם. היום ניתן להיעזר במורה פרטי לפסיכומטרי ולהגיע למבחן מוכנים יותר.

 

מתי לגשת לבגרות במתמטיקה?

מתי לגשת לבגרות במתמטיקה?

עבור מי שמתכנן להתחיל ללמוד בגרות במתמטיקה 4-5 יחידות, מומלץ לגשת דווקא למועד החורף ולהשתתף באחד הקורסים המתחילים בספטמבר. בצורה זו מבטיחים את מירב הסיכויים והזדמנויות בהרשמה למכללות ולאוניברסיטאות. הרי כל הסיבות מדוע לגשת ללימוד מתמטיקה ובגרויות דווקא בחורף.

לדעת האם נמשכים לתחום

היקף החומר, אופיו, רמת הלימוד וכן רמת המבחנים שונה בין בחינות בגרות במתמטיקה של 3 יחידות ובין 4-5 יחידות. אלו מכם שלא למדו מתמטיקה בהיקף זה בתיכון, יוכלו באמצעות קורס המתמטיקה להגדיל את הידע ולנסות להבין האם תחום זה קורץ להם ללימודי מדעים מדויקים. יתרון נוסף של לגשת למבחן במתמטיקה הוא שהציונים מתקבלים באפריל, ובכך יש מספיק זמן להחליט מה רוצים ללמוד, ובאיזה מוסד לימודים. ניתן לשנות את מועדי ההרשמה ולא להיות דחוק בזמן.

לדעת לשים דגש בפסיכומטרי

תלמיד שייגש לבגרות במתמטיקה בחורף, יוכל להתכוונן ליעד ברצונו להגיע באמצעות המבחן הפסיכומטרי. זאת אומרת שיש לו את כל הזמן לגשת למבחן בזמן שלו, באפריל או ביולי. כשמגיעים להירשם ללימודים האקדמיים באותה השנה, עצם הימצאותם של כל הציונים מוכנים בהישג היד מאפשר הרשמה נוחה.

האם אפשר לוותר על לימוד מתמטיקה?

רבים ממסלולי הלימוד במוסדות האקדמיים כוללים בשנת הלימוד הראשונה קורס או קורסים במתמטיקה. לעיתים הלימוד מתבצע ברמה גבוהה מאוד אך במקרים מסוימים ישנו מעיין יישור קו בין כל התלמידים. חלקנו מאמינים שאפשר להתקבל וללימודים ולעבור אותם גם ללא קורס הכנה מסודר, בטענה הם שולטים בחומר בצורה טובה מאוד. אחרים לעומת זאת חשים שיש צורך לחזק את הנקודות החלשות ולהגיע למכללה או לאוניברסיטה עם שליטה טובה הרבה יותר במתמטיקה.

מה אומרים אלה שלא ניגשים למבחן?

לא כולם בוחרים ללמוד מתמטיקה במסגרת חיצונית ולא לשפר את הבגרות אלא בוחרים להסתפק בקורס קיץ באוניברסיטה. הבעיה היא שהקורסים שמציעות המכללות והאוניברסיטאות אינן מקיפים ונערכים במתכונת מצומצמת. עבור מי שמעולם לא למד מתמטיקה ברמה של ארבע או חמש יחידות, עלול למצוא את עצמו מתקשה. הכנה לקורס בגרות במתמטיקה מספיק את הרקע לקראת הלימודים הממשמשים ובאים.

להתחיל את שנת הלימודים ברגל ימין

קורס בגרות במתמטיקה מעניק לתלמידים את כל הכלים לעבור את הבחינות בהצלחה. לימוד מתמטיקה ופיזיקה באופן מקצועי מסוגל לא רק לסייע להתקבל למוסד המבוקש אלא גם להכין את הבסיס להצלחה בקורסי המתמטיקה המתקדמים. בפקולטות רבות, לא כל הסטודנטים שמתחילים את סמסטר א' גם מסיימים את התואר. חלקם נושר עקב הקשיים בקצב הלימוד. מסיבה זו מומלץ להתנסות בקשיים ולהתחיל את השנה היטב.
אלו שסומכים על ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד כדי שיספיק להכניס אותם לפקולטה מבלי הצורך לשפר את ממוצע הבגרות במתמטיקה, צפויה לעיתים הפתעה. בחלק מהמקרים הציון המצופה אינו מספק את מוסד הלימוד. במקרים נוספים דרישות הסף לפקולטה השתנו והדרישה נעשתה גבוהה יותר. מסיבה זו מומלץ לשפר בכל מקרה את ציון הבגרות במתמטיקה.

גמול השתלמות

 גמול השתלמות

 גמול השתלמות נועדה כדי להפוך את עובדי המגזר הציבורי למיומנים יותר ולמקצועיים בעבודתם, בין אם מדובר בעבודה פקידותית, חינוכית, שמירה ואבטחה, ועוד. הראשויות השונות שואפות להוציא את עובדיה לקורסי גמול השתלמות במרכזי הלימודים הנחשבים בארץ כמו אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העיברית ועוד. כמו גם קורסים נישתיים במכללות קטנות שחלקן לא מוכרות. אין צורך מיוחד שהעובד ילמד קורס ספציפי, אלא ניתנת לו האפשרות לבחור את זה שמוצא חן בעיניו יותר מבין מבחר קורסים המוצעים לו בשלל המקומות.
קורס השתלמות מוענק בדרך כלל על ידי העירייה לעובדים המצטיינים, אך עם זאת נועד גם כדי לחזק את העובדים שטרם מיצו את הפוטנציאל שלהם. קורס גמול הינו בונוס היתן כמענק חינמי לעובדי המדינה שומר שלא ישחקו הן מקצועית והן אישית בשגרה הלוחצת. בקורסים לומדים על מגוון שימושים מעשיים לידע הנרכש והוא נועד לשמור על יישור קו על עובדי המגזר הפרטי. המטרה היא לא ליצור פער ידע בין המגזרים לעובדים אחרים.
בין הקורסים הניתנים ללימוד הם קורסים למנהלים כמו קורס ניהול עובדים, קורס הכשרת דירקטורים, קורס מחשבים, קורס מכירות. כמו כן ישנם קורסי גמול יעודיים כגון קידום נשים בעבודה, קורס יחסי ציבור, קורס בפסיכולוגיה ובמדעי החברה והרשימה נמשכת עוד ועוד. הקיף הקורסים נע בין 40 – 100 שעות והמרצים המעבירים אותו באים לא רק מסגל המרצים של המכללה או האויברסיטה, אלא מגיעים דווקא מהמגזר הציבורי.
במקרים רבים הקורסים הנלמדים הם קורסים פנימיים של מרכז הלימוד ומשתלבים בהם סטודנטים מן המניין. מעבר לתרומה לעובדי המדינה, קורסי גמול השלמות מוסיפים למשכורת העובד לא מעט כסף. זוהי הכרה של הרשויות בהשקעתם של העובדים. כל עובד מדינה מצפה ללמוד הרבה קורסי גמול לא רק בשביל המשכורת, אלא גם בשביל לשבור את השגרה ולהתרענן בידע חדש ומהווים בעצם חלונות 
לתחומים נוספים. השתלמויות אלו חשובות לאזרחי המדינה. כמה טוב שיש גמול השתלמות.

קפה יכול לתרום להצלחה בבגרויות?

האם ידעתם כי נמצא קשר ישיר בין שתיית קפה להצלחה במבחנים? ובכן, לבטח אתם יודעים כי בקפה יש קופאין, חומר מעורר שתורם לערנות וליכולת ריכוז גבוהה יותר. לכן, אם אתם לומדים למבחני הבגרות ואתם מעוניינים להישאר ערים עד מאוחר כדי לעבור על כל חומר הלימודים ללא איבוד יכולת הריכוז כדאי ללגום קפה חזק וטעים. כמו כן, יש הטוענים כי מומלץ לשתות קפה כשעה לפני התחלת המבחן, בין אם זה מבחן בגרות במתמטיקה, אנגלית או ספרות ובין אם זהו מבחן פסיכומטרי או מבחן חשוב במהלך לימודי התואר במוסד להשכלה גבוהה.

יתרונות רבים לשתיית קפה לפני מבחן בגרות

תלמידים רבים חוששים ממבחני הבגרות אשר משפיעים באופן ישיר על ציוני הגמר ועל האפשרות לרכוש השכלה גבוהה וחשובה או להתקבל למקום עבודה ולהתקדם בחיים. לכן, התלמידים אשר לומדים לבגרויות נמצאים תחת לחץ רב, ולחץ ידוע כגורם עיקרי לירידת הריכוז ולחוסר תפקוד. הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא לצרוך קופאין באמצעות שתיית קפה איכותי וטעים. כך, במהלך הלימודים למבחני הבגרויות ניתן להישאר ערניים ולהתמודד עם כמויות המידע העצומות שיש לשנן, לתרגל, להבין ולזכור. כשעה לפני המבחן חשוב לעצור לרגע, להסדיר את הנשימה, ללגום קפה טעים ועשיר בארומה וליהנות מהשפעת הקופאין שמפיג כאבי ראש, מפחית את הלחץ בו שרויים ומשפר את יכולת הריכוז.

שומר על הזיכרון

על פי מחקרים שנעשו לאורך השנים התגלה קשר ישיר בין שיפור הזיכרון לשתיית קפה. לכן, יש רבים הממליצים לתלמידי התיכון או לחיילים משוחררים שמשלימים בגרויות ללגום קפה במהלך הלימודים ולפני הכניסה למבחן המלחיץ. הקפה מעלה את רמת הערנות, משפר את יכולות הריכוז והמחשבה ומגביר את זרימת הדם בגוף ויש לו גם השפעות נפשיות חשובות לפני המבחן כמו הפחתת הלחץ והגברת ההנאה, רגע לפני שנכנסים למבחן הארוך. יש לציין כי חברת אמיגו אשר מייבאת ומשווקת מכונות קפה לבית, למשרד ולעסקים בתחום האירוח והמזון מציעה מגוון תערובות קפה חזקות, טריות ומומלצות אותן ניתן לרכוש בבית הקלייה או דרך המשווקים השונים בארץ והחברה מציעה מידע מקיף שיעזור לכם ללגום קפה איכותי וכמובן להצליח בבגרויות.

האם יש הקלות להשלמת בגרות במתמטיקה לחיילים?

אם סיימתם את שירותכם הצבאי וקיבלתם תעודת שחרור כדאי לברר היטב את כל הזכויות המגיעות לכם, בין היתר הקלות להשלמת תעודת הבגרות במתמטיקה. את המידע ניתן לקבל מהיחידה להכוונת חיילים משוחררים או במכון להשלמת בגרות אליו החלטתם לפנות, וכמו כן ניתן לקבל את המידע הנדרש בנושא ההקלות גם במכינות השונות הקדם אקדמיות. יש לציין כי השלמת תעודת הבגרות היא תנאי הכרחי על מנת להתקבל למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה וכן למכללות מקצועיות רבות המעניקות תעודות הכשרה ללא תואר. תעודת הבגרות מאפשרת לחיילים משוחררים להשתלב במגוון עבודת בעולם התעסוקה ולכן חשוב להשלים את הבגרות במתמטיקה ובגרות במקצועות אחרים בהתאם לצורך.

סיוע מיוחד למימון הלימודים

השלמת בגרות למתמטיקה ניתן לעשות באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ במסגרת המכינות הקדם אקדמיות או במרכזי השלמת השכלה כגון מכון ההכנה המקוון להשלמת בגרויות של חברת בגרות אונליין אפילו במכללות לגמול השתלמות. הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מספקת סיוע מיוחד למימון הלימודים וכן מציעה מימון דמי קיום חודשיים בתקופת הלימודים וכדאי לדעת כי הסיוע נקבע בהתאם לקריטריונים כלכליים וחברתיים ובהתאם למוסד הלימודים אליו נרשמים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי ניתן לקבל את הסיוע רק אם נרשמים למכון לימודים הנמצא תחת פיקוח של משרד החינוך, הפיקוח למעשה נועד להבטיח כי החיילים המשוחררים ילמדו במכון לימודים מורשה המקנה תעודת בגרות אשר מאושרת על ידי משרד החינוך. לכן, אם אתם מעוניינים להשלים את הבגרות במתמטיקה כדאי לפנות לחברת בגרות אונליין וצוות החברה יסייע לכם לקבל את המידע הנדרש בנושא הקלות ומימון המגיע לחיילים משוחררים.

חשוב להתייעץ

מומלץ להתייעץ עם היועצים בלשכות ההכוונה המחוזיות אשר נמצאות בפריסה ארצית רחבה או לפנות לייעוץ של יועצי הלימודים של חברת בגרות אונליין. חשוב כי תשלימו את הבגרות במתמטיקה ומומלץ לבחור מכון להשלמת בגרויות שמציע שיטות לימוד חדשניות, יעילות ואפקטיביות שיעזור לכם, החיילים המשוחררים, לקבל ציון גבוה במבחן הבגרות במתמטיקה, מבחן ממנו רבים חוששים. אגב, השלמת בגרות בחברת בגרויות אונליין מאפשרת לכם לשלב עבודה ולימודים בשעות הנוחות לכם ואף ללמוד בזמן שהייה בחו"ל.