איך בוחרים במות הרמה לעסק שלך?

עסקים רבים בארץ נדרשים לפתרונות מתקדמים כמו במות הרמה על מנת לשנע ציודים, להרים עובדים לגובה מסוים על מנת לבצע את מלאכתם, לנהל מחסנים לוגיסטיים בקלות וביעילות וכדי לבצע משימות שונות בהתאם לאופי העסק ופעילותו. יש להבחין בין פתרונות נייחים של במות הרמה אותם ניתן לגרור באמצעות הרכב לפתרונות של במות הרמה המשמשות לתחזוקה, להרמת עובדים או לשינוע וסידור מוצרים במחסנים. יש מגוון רחב של במות הרמה מאיכויות שונות המיועדות להרמת משקלים שונים ויש במות הרמה מכאניות ובמות הרמה חשמליות. לכן, על מנת לבחור את ברמת ההרמה המתאימה לצרכי העסק חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה בנושא ומציעה פתרונות בהתאמה אישית לכל לקוח. חברת רימון משווקת במות הרמה של מיטב המותגים המובילים בתחום ובנוסף היא מייצרת במות הרמה בהתאמה מלאה לצרכיו הייחודיים של הלקוח והעסק שלו.

התאמה לצרכי העסק

כאמור, יש לבחור במות הרמה רק בהתאמה מלאה לצרכי ולמאפייני העסק. חברת רימון נחשבת למובילה בתחום יבוא, ייצור ושיווק מוצרי שינוע והרמה ולחברה פתרונות מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר בתחום של במות הרמה. החברה מציעה מגוון במות הרמה של מותגים מובילים מרחבי העולם והיא מציעה שירות ייחודי להתאמת במת רמה בהתאם למאפייני וצרכי הלקוח. כדאי לדעת כי החברה משווקת במות הרמה ניידות ונייחות, חלקן עם מנגנון חשמלי וחלקן עם מנגנון הרמה מכאני.

כושר הרמה

יש לבחור במות הרמה בהתאם לאפיון המשקל וצרכי העסק. ניתן להזמין במות הרמה עם כושר נשיאה עד 150 ק"ג, דגמים הנחשים לפופולאריים ומאפשרים להרים משאות יחסית קלים ובני אדם ולחברה פתרונות מתקדמים כמו במות הרמה ל- 300 ק"ג, 500 ק"ג ועד 2,000 ק"ג. כל במות ההרמה מיוצרות מחומרי גלם איכותיים ועמידים, עם גלגלים נוחים לשינוע ומעצור בטיחות ויש במות הרמה אותן ניתן לחבר לרכבים ולגרור אותן ממקום למקום. לכן, כדי לבחור במת הרמה חשוב לפנות לחברת רימון המתמחה בנושא ומציעה מגוון רחב של מוצרים ופתרונות מקצועיים מתקדמים על מנת להתאים או לייצר ב התאמה אישית את במת ההרמה לפי צרכי העסק והלקוח.

האם מטהר אוויר מתאים לכל משרד?

זיהום האוויר במשרד פוגע באיכות החיים ובבריאות העובדים והלקוחות המבקרים בעסק. אחת הבעיות של זיהום האוויר היא שלא ניתן לראותו ולהבחין בו מאחר והמזהמים מסתובבים באופן חופשי ומידותיהם קטנות ולא ניתן לראות את חלקיקי הזיהום בעין רגילה. בשנים האחרונות גברה המודעות בקרב החברות ובעלי המשרדים על נחיצות וחשיבות מטהרי האוויר למשרד וכדאי לדעת כי יש בשוק מגוון רחב של מטהרי אוויר אך יש לבחור בקפידה את המוצר ומומלץ לקבל ייעוץ והתאמת מטהר האוויר בהתאם למאפייני המשרד ופרמטרים נוספים, את הייעוץ ניתן לקבל ללא כל עלות והתחייבות מצד הלקוח מחברת תלתן שיווק וסחר המתמחה במערכות טיהור אוויר מתקדמות ויעילות למשרדים וללקוחות פרטיים.

מטהר אוויר בהתאמה לצרכי הלקוח ומאפייני המשרד

כאמור, יש מגוון גדול של מטהרי אוויר בשוק ולכן חשוב לבחור מערכת טיהור אוויר בהתאם למידות המשרד, כמות האנשים השוהים בו, מיקום בארץ, רמת זיהום האוויר באזור, סוג העסק (מעבדה, משרד במפעל תעשייתי וכד') ויש חשיבות גם למיקום המשרד במבנה, לדוגמה האם המשרד שוכן בקומת קרקע או מרתף. יש לציין כי קיים מגוון גדול של מטהרי אוויר שנועדו לספק מענה איכותי לצרכים שונים ולפתור בעיות מגוונות כמו טיהור אוויר במשרדים הסובלים מרטיבות, לחות, פטריות ועובש, מטהרי אוויר למשרדים הממוקמים באזורי תעשייה בהם יש מפעלים מזהמים ומפעלים המייצרים תרכובות כימיות או עוסקים במתכות, מטהר אוויר למשרד בו מעשנים ועוד. יש לבחור את מטהר האוויר למשרד בהתאם לגודלו ותוך התחשבות באפקטיביות הסינון בהתאם לחלל המשרד וצריכת החשמל.

תחזוקה קלה

כאשר בוחרים מערכת טיהור אוויר למשרד יש להתאימה למאפייני המשרד ולצרכי הלקוח. חשוב לבדוק האם סובלים מאלרגיות ורגישויות שונות כדי להתאים מערכת סינון אפקטיבית ויעילה לצרכי הלקוח. יש מערכות טיהור אוויר אלקטרוניות ואלקטרוסטאטיות בשילוב מסנני פחם שקל להחליף, מערכות אלה מונעות גם ריח. לסובלים מאלרגיות כדאי להתאים מערכת טיהור אוויר עם יונזיטור. לסיכום, חברת תלתן שיווק וסחר מציעה ייעוץ מקצועי ומסייעת לכל לקוח עסקי, מוסדי או פרטי להתאים את מערכת טיהור האוויר המתאימה ביותר למשרד שלו.

איך כרטיס מגנטי מזרז את תהליך הקניה?

כרטיס מגנטי שומר בתוכו נתונים ולכן כאשר באים לשלם מעבירים את הכרטיס המגנטי עם הבר קוד הייחודי בקורא כרטיסים ונתוני הלקוח עולים ישירות למערכת בפני המוכר או הקופאית וכך ניתן לזרז ולייעל את הליך המכירה והלקוח זוכה להנחה המגיעה לו בהתאם לכרטיס ולשירות מהיר ויעיל יותר. למעשה, כרטיס מגנטי הוא פתרון חכם לכל עסק המנהל מועדון לקוחות או מעוניין להציע שירות מהיר ויעיל יותר ללקוחותיו. כיום ניתן למצוא כרטיסים מגנטיים בשימוש נרחב ביניהם כרטיסי אשראי, כרטיסים של מועדוני לקוחות ברשתות השיווק השונות, כרטיסי גיפט קארד, כרטיסי חיוב חד פעמיים ועוד. בכל הכרטיסים הללו יש פס מגנטי המייחד את הכרטיס ולכן כאשר המערכת מזהה את הקוד מוצגים פרטי הלקוח הרלוונטיים לתהליך המכירה והחברה חוסכת זמן, מייעלת שת קיצור התורים, חוסכת משאבים ומעניקה שירות לקוחות מתקדם ואיכותי יותר לציבור הלקוחות של העסק.

חיבור לממשק המערכת הממוחשבת בעסק

בתי עסק רבים בארץ מנפיקים כרטיס מגנטי למועדון לקוחות או כרטיסי מתנות וחיוב חד פעמיים. הכרטיס המגנטי נחשב לפתרון שיווק יעיל וכאמצעי לשמירה על נאמנות הלקוחות, לצרכי קידום ומיתוג העסק ולהגדלת המכירות. את הכרטיס המגנטי נוהגים הלקוחות לשמור בארנק, בדיוק כפי ששומרים את כרטיסי האשראי, ובבואם לשלם בקופה מעביר המוכר או המוכרת את הכרטיס בחריץ המתאים לכך והמערכת מזהה את הלקוח ומציגה את פרטיו בפני המוכר. במידה והכרטיס המגנטי שייך למועדון לקוחות תזהה המערכת את הלקוח ובעת החיוב תעניק לו את ההנחות וההטבות המגיעות לו בשל היותו חבר במועדון הלקוחות ולמעשה הלקוח זוכה לשירות יעיל מהחברה ונהנה מחברותו במועדון. כמו כן, המוכר יכול לבדוק כי פרטי הלקוח המוצגים בפניו על המסך אכן תואמים לתעודת הזהות וכי לא נעשה שימוש לרעה בכרטיס.

חיוב מהיר

כאמור, העברת הכרטיס המגנטי חוסכת זמן יקר ומאפשרת למוכר להשלים את הליך המכירה וחיוב הלקוח במהירות וביעילות והמערכת הממוחשבת מתעדכנת בנתונים ושומרת אותם לצרכי מעקב ולצרכי הסקת מסקנות של מנהלי החברה המעוניינים ללמוד על הרגלי הקנייה של הלקוחות ולהציע מבצעים מתקדמים שתורמים להגדלת המכירות והרווחיות של העסק.

 

הקשר בין מתנות ופרסומים

הקשר בין מתנות ופרסומים

הקשר בין מתנות ופרסומים אכן קשורים אחד לשני בצורה מאוד ברורה, שואלים מדוע?

בא נתחיל מזה, לדעתכם קיים אדם שלא אוהב לקבל מתנות? לדעתי בכל אופן, כל אחד מאתנו לא יוכל להכחיש זאת ויודה באשמה שאכן זה האהבה שלו. מכאן, אתן לכם דוגמא שתמחיש היטב את הקשר בין מתנות ופרסומים: כאשר אדם מקבל מתנה בעלת שימוש ועליה לוגו של חברה מסוימת, כמו למשל מגבת, עט, מצית ועוד… הוא שמח לקבל אותה מכיוון שהוא יודע שהיא תשמש אותו בשעת הצורך, אך מנגד, במידה וניתן לאדם פלייר עם בעל פרסום מסוים, סביר להניח שכעבור דקות ספורות מקומו יהיה בפח, מכאן ניתן להבין את משמעות המילה מוצרי פרסום ואת מה שעומד מאחורי זה.            

מוצר שמיש זהו מוצר מצליח

מוצר שמיש זהו מוצר מצליח מכיוון שאם בחירתך תהיה מוצר שאינו מוכר בקרב חברות רבות בעולם, זה מעיד על כך שהמוצר בו בחרת אינו אוניברסאלי, לכן חשוב שהמוצר אשר אתה מעוניין לפרסם יהיה מושך בעייני המתבוננים עליו, שימשוך את תשומת לב הקונים.            יחד עם זאת אציין שחלק מתכונותיו של אדם מצליח בעסקים הינו להיות יצירתי,מקורי ולדעת להעיז, ליצור מוצרי קידום מכירות ייחודיים ואיכותיים וזה מה שיניב את העסק שלך קדימה.  

 לא חייבים להיות בנאליים

לא חייבים להיות בנאליים בהכרח כאשר מדובר בקידום מכירות, אם הינך בעל עסק לצעצועים, לא אומר שמבחינתך לפרסם אך ורק מוצרים לילדים, כאן נכנס המקום של היצירתיות שלך, של להיות שונה ולא כמו כולם, עלייך לחשוב עם עצמך ולשאול את השאלה "מה באמת ימשוך לקוחות לרכוש את המוצר הפרסומי שלי דווקא"? החיים שלנו בכל מקרה מתנהלים בצורה מאוד בנאלית שחוזרת על עצמה, ואנשים רגילים גם לראות את אותם הדברים שוב ושוב ללא שום שינוי ייחודי משלו, לכן כאן המקום שלך לשים דגש בנושא זה.                   

ללכת עם זה עד הסוף

ללכת עם זה עד הסוף, אכן מדבר על זה שאם החלטת לשווק מוצר פרסומי כלשהו עבור הארגון בו אתה עובד, חשוב שתדע שמוצרי פרסום דורשים אנשים מומחים שיפרסמו אותם עבורכם, בנוסף חשוב שתדע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, שזה אומר, להבין מה עומד מאחורי כל צעד שאתה עושה, לדעת לגעת בליבם של לקוחותייך, להבין את הצורך שלהם באותו מוצר פרסומי בו אתה עוסק, ואם אינך יודע באמת את הכיוון הנכון לפרסום כפי שרשמתי כאן, חשוב שתיגש לבעלי מקצוע מומחים שיודעים להגיע ללב העבודה בתחום הזה. וכאשר תגיע אל דרך המלך והמוצרים שלך אכן יפורסמו כמו שצריך והקהל שלך יגדל, כך תבין שזוהי עובדה לכך שנעשתה פה עבודתקידום מכירות מעולה, ומשם העסק שלך רק יעלה מעלה, ולמה דווקא העסק שלך? כי בחרת את בעלי המקצוע הכי איכותיים וידעת להיות יצירתי בחשיבה שלך ולייצר לך עולם פרסומי במיוחד ללקוחותייך.  

כרטיס מועדון בכל כיס

כרטיס מועדון בכל כיס

כבר הרבה נאמר על יעילותו של הכרטיס המגנטי הקיים אצל כל אחד מאיתנו בכיס:

·         ניתן לשמור עליו מידע חסוי

·         ניתן לשלם בעזרת כרטיס אשראי בסופר

·         ניתן להטעין כרטיס מגנטי מסוג "רב קו" וליסוע בתחבורה ציבורית

·         ניתן להחתים שעות במקום העבודה עם כרטיס עובד מגנטי

·         ניתן להכנס למועדון כושר, בריכה או כל מועדון אחר

·         ניתן להזדהות אצל הרופא עם כרטיס קופת חולים מגנטי

·         ניתן להכנס לחדר במלון בעזרת מפתח שגם הוא כרטיס מגנטי

אלה רק חלק מהשימושים שניתן לעשות בכרטיסים המגנטיים. הם חוסכים לנו זמן, מונעים מאיתנו את הצורך של להסתובב עם מזומנים בכיס, מקנים לנו הנחות והטבות ועוד יתרונות רבים. הם נמצאים איתנו במשך כל היום וקשה לנו מאוד להסתדר בלעדיהם.

 

הדפסת כרטיסים מגנטיים

אם אתם עדיין קוראים כנראה שהשתכנעם לגבי היעילות של הכרטיסים המגנטיים והחלטתם שגם בית העסק שלכם זקוק לכרטיסים כאלה. יש כמה דברים שצריך לחשוב עליהם בתהליך של הדפסת כרטיסים, ובשביל זה אנחנו כאן!

1.      כמה כרטיסים אתם צריכים? אם מדובר בכרטיסי עובד או בכרטיס מועדון ללקוחות, עליכם לחשוב כמה כרטיסים תרצו להנפיק בפעם הראשונה.

2.      העיצוב- האם יש לכם לוגו או עיצוב אחר מוכן עבור הכרטיס? יתכן שתרצו להעזר בגרפיקאים מקצועיים, וגם בזה נוכל לעזור לכם.

3.      האם אתם זקוקים להדפסת תמונה על גבי הכרטיס? חשבו עד כמה משמעותי עבורכם זיהוי הלקוח בעזרת התמונה שלו.

4.      כרטיס מועדון שקוף- הטרנד החם ביותר כרגע בתחום של כרטיסי מועדון זה כרטיסים שקופים. המראה של הכרטיס השקוף הוא מיוחד, אז תחשבו אם הוא מתאים לכם.

5.      מכונת הדפסת כרטיסים- בבתי עסק רבים יש מכונה להדפסת כרטיסים שניתן להדפיס בה באופן מהיר ויעיל מבלי שהלקוח (או העובד החדש) יצטרך לחכות שבועיים לקבלת הכרטיס שלו.

 

אז אל תהססו ואל תתלבטו יותר מדי- פשוט צאו לדרך ותתחילו להדפיס כרטיסי מועדון מגנטיים גם לעסק שלכם. מהר מאוד תגלו כמה זה פשוט לצרף לקוחות למועדון הלקוחות שלכם! ליצירת קשר ולהנפקת כרטיסים של תג נאור כנסו לאתר כבר היום!

קידום מכירות: מוצרי פרסום

קידום מכירות: מוצרי פרסום

טכניקות קידום מכירות נועדו בין היתר על מנת לקדם את המותג. המונח עצמו מתאר מהלכי שיווק משלימים כמו קידום מכירות (הפצת מוצרי פרסום לדוגמא) ויחסי ציבור. משרדי פרסום רבים וחברות הפקה מדווחים כי הפעלת דוכן עם מוצרי פרסום מסייע לחיזוק המסרים השיווקיים והפרסומיים. פעולות עמו משלוח מתנה לחג, הרמת כנסים, והפצת מוצרי קד"מ הם חלק ממכלול שלם של פעילויות שיווק. פעילות קידום מכירות מתאימה להשלמת הפניה הפרסומית והשיווקית. בצורה זו מתאפשר להגיע לקהל צרכנים רחב יותר.

כיצד מפעילים קד"מ?

·        מתן חסויות לאירועים אן אחת הדרכים לבצע קד"מ בצורה טובה. מותגי ענק בינלאומיים ועולמיים שואפים להעניק חסויות לאירועים גדולים כמו פסטיבלים, אירועי ספורט וכדומה. לדוגמא כפר המוזיקה של קוקה קולה, red bull flugtag  ועוד.

·        חלוקה של מוצרי פרסום מסוגים שונים כמו למשל חוברות, מנשרים, תוכניות, טעים, חולצות, סיכות, עטים, דגלים ועוד ועוד. ישנם דוכנים נייחים או רכב או עגלה ניידים.

·        דיוור ישיר אידאלי במקרה של משלוח מתנות לחגים כמו קופונים או למשל קטלוגים.

·        ניתן לחזק את המשיכה למסר באמצעות אומנים שונים כמו להטוטנים וליצנים בפעילות מכירות או באירועי השקה מסוגים שונים.

·        הכנסה של תכנים שיווקיים לתוכניות, שאינם כרוכים בתשלום עבור חלל פרסומי.

·        תעמולה פנים ארגונית נועדה להטמיע מסרים ולעודד אנרגיות חיוביות בקרב העובדים.

כיצד להפיץ מוצרי פרסום?

פעילות שיווקית בנקודות המכירה מסייעת להגביר שיעורי מכירה או להעצים רמות של מודעות למוצר או למותג. פעילות קידום מכירות יכולה להיות חלוקה של מתנות לחג או מתן מוצרי פרסום הממותגים בהתאם למוצרי החברה. דרך נוספת מאפשרת לעשות זאת היא מתן ערכות התנסות, טעימות, או מוצרי בסיס. הצבה של דוכן ודיילים בנקודת המכירה מסוגלת לסייע רבות בחשיפה שלהם בפני קו המוצרים השלם של החברה.

העצמת החוויה

תכנון איכותי של אירוע השקה המשלב חלוקה של מוצרי פרסום, מחייב בחירה של דיילים ודיילות המסוגלים לעורר התלהבות במוצר ובתכונותיו. המסר הפרסומי מועבר לצרכנים בצורה טובה יורת במידה והוא מועבר בצורה נעימה המעודדת התנסות ומעידה על שימוש בעל השפעות חיוביות. ניתן להשתמש במוזיקה ובתפאורה מיוחדת ולהגדיל את השיח והמיצוב של המותג בפני הקהל. אווירת קרנבל מסייעת רבות בחשיפה של מוצרי הפרסום בפני עוד ועוד צרכנים.

מוצרי פרסום אהובים

ניתן לחלק ללקוחות או לעובדים מוצרי פרסום ממבחר רב. ניתן להשיג כל סוג של פריט, ובכל עלות שהיא כדי שיהווה מתנה מועדפת עבור הלקוחות. עטים, חולצות, כובעים ומחברות הם ממוצרי קידום מכירות המועדפים ביותר. כל דבר ניתן למתג כדי שיכיל את הלוגו, הסלוגן או את המסר המסוים. חשוב לזכור שהמוצר צריך לענות על צרכים מסוימים ושיהיה לו שימוש. מתנה ללקוח, יקרה ככול שתהיה, לא תסייע במידה ולא יהיה לה שימוש. בדיוק כמו מוצרי פרסום כאבן שאין לה הופכין. 

איך לפרסם את העסק שלי?

איך לפרסם את העסק שלי?


זה לא משנה אם העסק שלך בן חודש, שנתיים או עשרים שנה. כדי להצליח בתחום בו אתה מתעסק, אתה זקוק לפרסום איכותי וממוקד. במאמר שלפניכם נציג מספר שלבים ואפשרויות בתחום הפרסום בארץ:

מיהם הלקוחות הפוטנציאלים שלך?

קודם כל עליך להחליט מהי קבוצת היעד אליה אתה מכוון את העסק, ובמילים אחרות למי מיועד הפרסום. האם העסק שלך מוכר מוצרים לתינוקות וקהל היעד שלך הוא הורים לתינוקות קטנים? או אולי העסק שלך משווק נעליים אורטופדיות ואתה דווקא פונה למבוגרים וקשישים? יש כמובן גם עסקים המיועדים לקהל הרחב, בכל גיל ומכל מוצא. מה שחשוב זה לסמן את הקבוצה וללמוד עליה כמה שיותר.

מהם כלי התקשורת המשמשים את קהל היעד שלך?

האם קהל היעד שלך קורא עיתונים, גולש באינטרנט, או נוסע באוטובוסים? גם בתוך כל נישה יש אינסוף אפשרויות, לדוגמא עיתונים מתחלקים למספר קטגוריות כמו עיתוני בוקר, עיתוני ערב, מגזינים לנשים, מגזינים לנוער, מוספי סוף שבוע, צהובונים, עיתונים כלכליים ועוד. מציאת הנישה הממוקדת ביותר עבור קהל היעד שלך היא משימה הדורשת זמן וכח, אבל היא משתלמת בסופו של דבר, כיוון שבצורה זו ניתן לחסוך כסף שמתבזבז בפרסום במקומות הלא נכונים.

איך לתפוס תשומת לב?

גם אחרי שבחרת את סוגי המדיה בהם תרצה לפרסם ולהתפרסם דרכם, נותרה עבודה רבה. קודם כל, עליך לחשוב איך לסקרן את הצופים בפרסומת שלך ולגרום להם להתעניין בה. למשל, שילוב של סלבריטי בפרסומת היא שיטה מוצלחת להשגת תשומת לב, כמו גם תינוקות ובעלי חיים בצילומים חמודים. שיטה מוצלחת נוספת לתפוס את עיניהם של הלקוחות היא הבלטת מחירי מבצעים בכתב ובצבע בולט, לצד ביטויים כמו "מבצע לזמן מוגבל" "מחיר שאסור לפספס" ועוד.

שימוש במוצרי פרסום

לצד שיטות הפרסום המקובלות יש עוד כמה שיטות מקוריות שכדאי להתייחס אליהן, וביניהן מוצרי פרסום. לכולנו יש עשרות מגנטים על המקרר עם הפרטים של בעלי עסקים שונים בשכונה ובעיר, אך כמו הביטוי המוכר "מרוב עצים לא רואים את היער", ולכן המציאו מוצרים אחרים שעליהם ניתן להדפיס את פרטי העסק שלכם. מוצרי פרסום נפוצים שייכים לתחום הציוד המשרדי: דפדפות, פנקסים, עטים וכדומה. אלו גם המוצרים הזולים יותר. לבעלי עסקים המעוניינים להשקיע במוצר פרסום קצת יקר יותר, יש אפשרות להדפיס על שעון מעורר, לוח שנה, צלונים למכוניות ועוד אינסוף רעיונות. מתנה מסוג זה מתאימה בתור מתנה ללקוחות הקיימים, לדוגמא לקראת החגים, ובצורה זו ניתן להשיג שתי מטרות- צ'ופר ללקוח קיים, ופרסום להשגת לקוחות נוספים.

איך להתמודד עם זרם של לקוחות פוטנציאלים?

לסיכום המאמר, חשוב לציין נקודה נוספת הקשורה ליום אחרי שהפרסום כבר יצא לדרך. אם ביצעתם את כל השלבים בזהירות ובחכמה, הפרסום שלכם אכן יגרום לתוצאה שרציתם ויביא לקוחות חדשים לעסק. העבודה שלכם היא להיות מוכנים לטלפונים, לשאלות ולזרם גדול של מתעניינים. הקדישו זמן ללמד את העובדים שלכם את פרטי המבצעים, כדי שיוכלו לענות בצורה מקצועית וכדי למקסם את מספר הלקוחות שאכן יבחרו לקנות את המוצר שלכם.

יתרון לעסקים קטנים

תארו לעצמכם את שני מצבים הבאים: 1) אתם קונים קופסא של עוגיות ממותג כלשהוא מפורסם בסופרמרקט בשכונה שלהם, 2) אתם קונים כמה עוגיות טריות במאפייה שבפינת הרחוב שאתם גרים, מאפיה בה אתם מגיעים מדי יום. עכשיו תארו לעצמכם שאתם רוצים לעשות תלונה מסויימת על העוגיות האלו. מה קל יותר, להתקשר לחברת המותג של העוגייה, להקשיב לשירים, לבחור לפי ההוראות של ההקלטה מה ברצונכם לעשות , עד שתצליחו לדבר עם נציג שירות שהתפנה, לאחר כמה זמן בהמתנה, וכו' או שאתם מעדיפים פשוט להגיע לדלפק של המאפייה ולדבר עם "יוסי", בעל המאפייה, הידיד שלכם? מי שאתם מכירים כבר מספר שנים, העושה לכם הנחות, המציע את העוגיות הכי טריות, הלחניות הכי חמות שיצאו הרגע מהתנור. יוסי הזה שאפילו מראה לכם כיצד המכונה לעוגיות פועלת בצורה מדהימה וזריזה.
יתרון לעסקים קטנים

אחד היתרונות לעסק קטן הוא הקרבה ללקוח, גישה קלה לכל הלקוחות, היכרות עמוקה אפילו (יש מקרים שבעל המאפיה והמכולת אפילו מזמין את הלקוחות לשמחות שלו במשפחה ומוזמן לשמחות שלהם גם).  השיווק ביחס לקבלת קהל ושירות לקוחות של עסקים קטנים נוטים להיות יותר מוצלח, בקלות מאשר למותגים הגדולים.

אנשים לא מבונים יחס אנוש עם מותגים, אלא עם בני אדם. משום כך, יש חשיבות רבה למילה, ולדיאלוג השיווקי בין בעל העסק או המוצר לבין הצרכן. בעל עסק קטן יכול להציע ללקוחות מקום לכביסת בגדים איכתוי, חברת בניה טובה, חנות לעיצוב מטבים מקצועית ועוד. הוא נהפך להיות ידיד ולא בן אדם שרוצה כל פעם לשכנע אותך לקנות את המוצרים שלו. אלא הוא חפץ רק לטובתך.

קשר טוב עם לקוח

לאנשים האלה הקשורים לשיווק ופרסומות גדולים, מומלץ להם לקרוא את הספר: "גודל הוא לא מסמך" ושם כתוב כיצד חברות קטנות, ואנשי עזקים קטנים יכולים להגדיל את הרווחים שלהם עם טיפים חכמים על קשרים טובים עם לקוחות.  יש יתרון לחברה שמצליחה להתייחס לכל לקוח כייחודי, לזכור את השם שלו, את טעמיו ורצונותיו. כמו המספרה שלכם לדוגמא, לא צריך להיות מקום גדול, אלא מספרה (או בסלון) שבו אתה יכול להסתפר כל חודש. זה נוח, כי הם מכירים אותך, את שמך ואת צורת התספורת שלך, הם יודעים וזוכרים בדיוק מה אתם אוהבים ומה לא. כך גם במאפיה, לעיתים בעל המאפיה יכול להפעיל את המכונה לעוגיות בהתאם לרצונות של הלקוח. מכונה לעוגיות בדרך כלל מגיעה עם כמה וכמה אפשרויות של צורות, מרקמים, תוספות ושילובים. איזה שמחה היא שהלקוח מגיעה למאפיה, כרגיל, כמו כל יום, ומקבל הפתעה מיוחדת בשבילו! נכון, לא ניתן לעצור את המכונה לעוגיות ולתכנן אותה עבור בן אדם אחד, אבל מה שכן ניתן לעשות הוא בסוף היום ליצור כמה ביסקוויטים במכונה לעוגיות  עם צורות שונות וטעמים מגוונים.

לפתח עסק – שלב אחר שלב

לפתוח עסק- שלב אחר שלב

השלבים בדרך לפתיחת עסק עצמאי הם רבים ולעיתים מורכבים. הסוד להצלחה הוא ארגון וסדר. ערכו לעצמכם רשימת משימות ועברו על הרשימה בצורה הגיונית ורגועה. במאמר שלפניכם נציג רק חלק מההחלטות שעליכם להחליט והמשימות שעליכם לבצע, ואנו מקווים שזה יעזור לכם בתחילת דרככם החדשה.

  1. החלטה מספר אחת- בחירת שם לעסק. החלטה זו היא חשובה ביותר, כיוון ששם העסק ילווה אתכם לאורך שנים רבות. שם העסק צריך שיהיה לו טעם אישי עבורכם, אך זכרו לבחור שם בעל צליל טוב, שם שאפשר לשווק ולפרסם בצורה טובה.
  2. לאחר בחירת השם, התייעצו עם גרפיקאי/ת ועצבו לוגו לעסק/ לחברה שאתם בונים. זה גם הזמן לבניית אתר אינטרנט, מצרך שהוא הכרחי בעידן המחשבים של ימינו.
  3. ההחלטה הבאה היא- איפה? יתכן ותחליטו להתחיל את העסק מתוך חדר בביתכם הפרטי ולראות לאן העסק יתקדם, אך במקרים רבים צריך להשכיר משרד, מסעדה, חנות, מפעל – תלוי בתחום שאתם מתכננים לעסוק בו. אם אתם בוחרים להתמקם במרכז העיר, השכירות תהיה גבוהה, אך לוקיישן מרכזי שכזה יביא כמות גדולה של לקוחות. ערכו רשימות של בעד ונגד, וכך תגיעו להחלטה נכונה על מיקום בית העסק שלכם.
  4. עניינים משרדיים- קחו את הזמן לפתיחת חשבון בנק לעסק, הרשמה במשרדי מס הכנסה וביטוח לאומי, רשיונות (לדוג' ממשרד הבריאות עבור מסעדות), מינוי רואה חשבון וכו. העניינים החוקיים האלה דורשים עמידה ארוכה בתורים, אך הם הכרחיים ואין לדלג על אף אחד מהם.
  5. מציאת עובדים. התחילו לפרסם ולראיין מועמדים מוקדם ככל האפשר כדי שיהיה לכם זמן לבחון את המועמדים ולהחליט בצורה שקטה ונבונה. כשאתם עוברים על קורות חיים של מועמדים, זכרו להתייחס לעבודות קודמות ולהתנדבויות, ולא רק ללימודים אקדמיים. אם אתם פותחים מפעל גדול וצריכים להעסיק מספר גדול של פועלים, כדאי להזמין עבור העובדים שלכם כרטיסי נוכחות. כרטיס עובד דואג לרישום מדוייק של כניסת ויציאת העובדים, וכך חוסך זמן וחישובים מיותרים בסוף כל חודש.
  6. שיווק ופרסום. חשבו על דרכים מקוריות לפרסם את העסק שלכם עוד לפני תאריך פתיחת העסק שלכם, אם על ידי מודעות שכונתיות, חלוקת תלושי הנחה ללקוחות הראשונים, פרסום בפייסבוק ועוד ועוד. התייעצו עם חברים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר.

איזה ציוד צריך כדי לפתוח בית קפה?

פתיחת בית קפה נחשבת למעין הובי שכולו כיף, אבל כל בעל בית קפה וכל מי שעומד לפני פתיחת בית קפה, יודע שמדובר באתגר לא פשוט הדורש ידע ועבודה נמרצת סביב שורה ארוכה של תחומים ונושאים. בכל הקשור, לרכישת ציוד לבתי קפה הנדרש לצורך פתיחת בית קפה, הצורה הנכונה ביותר לתכנן ולבצע את הרכישה היא על בסיס מערכות. למעשה, ניתן לחלק את כל ציוד בית הקפה למספר מערכות, כשכל מערכת משרתת מטרה שונה.

מערכת ישיבה

אחת המערכות הבסיסיות ביותר היא מערכת הישיבה. מערכת זו כוללת את כל השולחנות, הכסאות, פינוי הישיבה, שולחנות הקפה וכדומה, המשמשים את אורחי בית הקפה. תכנון המערכת צריך להתבצע על פי מספר פרמטרים הכוללים את השטח העומד לרשות בית הקפה, חלוקת השטח לשטח פנים ושטח חוץ, הסגנון המיועד של בית הקפה, סוגי מערכות ישיבה המתאימים לאופי בית הקפה וכמובן תכנית העיצוב של בית הקפה הלוקחת בחשבון את קו העיצוב, הצבעים, החומרים מהם עשויים פריטי הישיבה וכדומה.

מערכת המטבח

מערכת מרכזית נוספת היא מערכת המטבח, המקום בו מכינים את כל האוכל והשתיה המוצעים לאורחי בית הקפה. מערכת זו כוללת את כל הרכיבים שאפשר למצוא במטבח ביתי רק בסטנדרטים גבוהים יותר, בכמויות גדולות יותר ובהתאמה לצרכים של עסק מזון. מערכת זו צריכה לכלול מקררים, מקפיאים, תנורים, כירות גז, מערבלים, בלנדרים, מכונת קפה, מקררי שתיה ומקררי תצוגה, וכמובן כל פריטי המטבח הקטנים כמו קערות, סכינים, כפות מזיגה ועוד אין ספור אלמנטים שצריך לחשוב עליהם מראש בסיוע שף או איש מקצוע.

מערכות נוספות

אלו הן אולי שתי המערכות המרכזיות הנדרשות לפתיחת בית קפה, אך קיימות כמובן מערכות נוספות שצריך לרכוש כמו מערכת שמע הכוללת מגבר, מיקסר ורמקולים הפזורים ברחבי בית הקפה, מערכת תשלומים וקופה, מערכות ריהוט היקפי וכדומה. סביב מערכות מסויימות כדאי לפרוט את החשיבה גם לתתי מערכות כמו מערכות קירור, מערכות סכו"ם, מערכות הגשה וכדומה, וזאת על מנת לוודא שלא מפספסים אף פריט, ושמקלים כיסוי מלא של כל צרכי בית הקפה.