הכל על מפרט מחשב לגיימרים

גיימרים מורידים משחקי מחשב כבדים מאד על המחשב. מדובר במשחקי רגילים ובמשחקים מורכבים יותר כגון משחקי ווידאו ומשחקי תלת ממד. משחקים אלו תופסים המון מקום על כרטיס הזיכרון ובמחשבים הרגילים לא ניתן להשתמש בהם כלל כיוון שמצד אחד אין מספיק זיכרון ומצב שני אין למעבד הרגיל יכולת לעבד משחקים מסוג זה. על כן, אצל הגיימרים, חובבי משחקי המחשב המתקדמים נראה מחשבים עוצמתיים, מקצועיים וחזקים במיוחד.

מחשבים אלו הינם מחשבים מקצועיים בעלי מפרט איכותי ויקר המתאים לגיימרים, בעצם מפרט מחשב לגיימרים. המפרט הזה מאפשר הורדת תוכנות מסוג זה בקלות ובמהירות, שימוש בהם ללא גרימת עומס על המחשב וכמו כן מבלי לגרום לו לעבוד בצורה איטית.

מפרט מחשב לגיימרים:

אז כיצד בעצם בונים מפרט מחשב שמתאים לגיימרים? מכיוון שלגיימרים מקצועיים ומנוסים יש המון ניסיון עם מחשבים ובכל כמה שנים הם משקיעים לא מעט כסף לשדרוג המחשב שלהם, הם כבר מבינים עד חשיבותו של המפרט. מפרט מחשב איכותי לגיימרים כולל את כל רכיבי המחשב הרגילים, מפרט רגיל לחלוטין אך ברמה הגבוהה ביותר. כלומר, שימוש במעבד הכי חזק, הכנסת כרטיס זיכרון בעל נפח גדול במיוחד, כרטיס מסך חזק ועצמאי, לוח אם וכונן חיצוני מהדגמים המובילים והנפוצים בקרב הגיימרים.

עלותו של מפרט מחשב לגיימרים:

כיוון שמחשבים של גיימרים נחשבים מחשבים חזקים ומקצועיים מכילים את הרכיבים האיכותיים והטובים ביותר, עלותו של המחשב מגיעה לסכומים גבוהים במיוחד של כמה אלפי שקלים. אז נכון שקצת קשה לשלם סכום כה גבוה עבור מחשב, אך מי שמבין בתחום וכבר חווה לא מעט ניסיונות בתחום המחשבים, יבין ואף ימליץ לאחרים להשקיע כמה שיותר במחשב אחד איכותי, חזק ומקצועי מאשר לרכוש או לשדרג את המחשב הקיים בכל כמה שנים.

אם מחשקי מחשב זהו הצד החזק שלכם אין ספק שההשקעה משתלמת! בסופו של דבר, נראה כי למרות שמדובר בתשלום יחסית גבוה, מחשב איכותי עם מפרט מיוחד לגיימרים משרת את הגיימרים המשתמשים בו על הצד הטוב ביותר ולאורך שנים.

מושגי יסוד רשתות אלחוט

מושגי יסוד רשתות אלחוט

ZigBee

פרוטוקול ZigBee מבוסס על העברת חבילות מיד בקצב איטי. פרוטוקול רשת זה ישפיע רבות על עולם הציוד לרשתות והאלקטרוניקה.
Hot spotההוט ספוט היא נקודה במקום ציבורי בה באי המקום יכולים לגלוש בחינם באינטרנט. זאת מתאפשר באמצעות ראוטר WiFi. הנקודה החמה נפוצה בבתי קפה, משרדים ואפילו אוטובוסים.

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE)
זהו תקן בסיס לעולם התקשורת הסלולארית והמחשבים. IEEE מאגד בתוכו את כל משפחת ההתקנים 802.11 ואת תחום רשתות האלחוט.
Roamingפירוש המונח הוא נדידה. היכולת לעבור מנקודת גישה אחת לאחר ללא צורך לנתק את החיבור ולחדש אותו.
(Internet Protocol) IP addressכל התקן שנמצא על שרת אינטרנט מקבל מחרוזת של ארבעה קבוצות של ארבעה תווים. המחרוזת ייחודית לכול נקודת קצה שהיא ונועדה לזהות אותה.
אינפרה אדום (IRDA)טכנולוגיה שהייתה נפוצה מאוד בקרב מחשבים ניידים. מאפשרת להעביר חבילות מידע בין שני מכשירים תומכים. מכשירים סלולאריים מעבירים בצורה זו תמונות, קטעי וידאו ושמע. החיסרון הוא טווח קצר. קצב ההעברה הוא עד 4MB לשנייה.

Media Access Control (MAC)
ה MAC משמש כאמצעי אבטחה או זיהוי. כל כרטיס רשת או נתב מקבלים מספר באורך 48 סיביות אותו לא ניתן לשנות. זהו בעצם מקביל של הברקוד. את הכתובת ניתן לפענח ברמת החומרה המקומית בלבד.

Network Address Translation (NAT)
מערכת מסוג זה מאפשר למספר מחשבים לחלוק את אותה כתובת פרוטוקול האינטרנט. המנגנון פועל באמצעות ראוטר ומאפשר להסתיר נתונים הקיימים ברשת הפנימית.
Orthogonal frequency division multiplexing (OFDM)'ריבוב' פירושו לחלק את אותות הרדיו למספר תדרים על מנת ליצור שידור ללא הפרעה הדדית העשויה להתרחש כאשר הם מתנגשים.

Phone-line
התקן נולד על ידי ה PNA במטרה לאפשר לחיבור של רשתות אתרנט לעסקים הפועלות בקצבים מהירים ויושבות על קו טלפוני מבלי להפריע לתפקודן. היום מתכננים להחליף את התקן הישן בתקן חדש HPNA 3.0 שמתאים לקצבים המהירים שאנו מכירים היום.
Power-lineקו-חזק היא טכנולוגיה המאפשרת העברת חבילות מידע בקצב מהיר של עד MB14. המפרט הטכני עצמו מורכב מחידושים בתחום האלקטרוניקה והמחשבים. ההעברה של המידע לא מושפעת מגורמים משבשים ובכך מתבטא היתרון הגדול שלה.

Preamble A
זהו אות מקדים שניתן לסנכרן אותו באמצעות התקנים אלקטרוניים. Preamble A בעצם מהווה מעיין ניסוי כלים של ציוד הרשת.
Remote Authentication Dial-In User Service (RADIUS)
מערכת הרדיוס נועדה על מנת לאמת את זהותם של הגולשים באינטרנט. השימוש קיים לרוב באתרי אינטרנט של חנויות, אתרים הדורשים שם משתמש וסיסמה וכולי.
RC4זהו לוגריתם שמיועד במיוחד להצפנה במגוון תחומים.
Routerהראוטר מיועד לחבר שתי נקודות ומעלה לנקודת חיבור לאינטרנט בודדת. הנתב מעניק את אותה כתובת IP לכל המחשבים המחוברים אליו. רוב הנתבים הביתיים מתאימים לחיבור קווי של עד ארבעה מחשבים.

 

מה טוב בפייסבוק?

מה טוב בפייסבוק?

 שיווק ברשתות חברתיות כמו FACEBOOK ,TWITTER ,YOUTUBE  ועוד הוא טרנד שתופס תאוצה מרגע לרגע. נתונים עדכניים טוענים שמהפכת הפייסבוק לא נגמרה וגורסים שנהיה עדים יותר ויותר לחדירה של אתרי מדיה חברתית לעולמנו. ישראל מדורגת בעשיריה הראשונה בעולם בשיעור החדירה של הפייסבוק. מספר הגולשים חצה את קו שלוש המיליון בסוף 2010. פייסבוק-ישראל מספרת שמדי חודש מצטרפים לפייסבוק חמישים אלף גולשים חדשים. שני שליש מהגולשים הם בני 18-24. בעוד גוגל הוא הסמכות הגדולה בעולם לתנועה לאתרים שונים, פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות מקבצת את כולם בלשונית ה 'WALL'.

איך הגולשים מתנהגים?
כיום המותגים מתחילים להבין שניתן להגיע ללקוחות טוב יותר באמצעות הפייסבוק ורשתות חברתיות נוספות. אחרי הכול, אחד מתוך 12 אנשים גולש באתר המדיה החברתית הגדול בעולם. אחד מכול ארבעה עמודים בעולם נצפה דרך הפייסבוק ולכן העדכונים של דפי המותגים הוא כה חשוב ומשמעותי. היתרון של עדכוני ה FEEDS על פני הRSS  הוא גדול כיוון שאיכות הצריכה טובה יותר. הפלטפורמה עצמה מתאימה מאוד להעברת מסרים ושיתופם הלאה על ידי הגולשים. מארק צוקרברג מצידו מספק לגולשים חוויה מהנה וגם גורף רווחים ממודעות מקודמות. בהחלט, מזוודות של כסף!

היכולת לשתף
אומנם ממשק התמונות של גוגל נחות מאתרי תמונות אחרים כמו FLIKER אבל האפשרות לתייג בהן את החברים הפכה את הפייסבוק לגדול פי כמה משאר אתרי המדיה. כל כך קל ליצור אלבום, להעלות תמונות, לסדרן, לעדכן תמונות חדשות ולכתוב הערות. ניתן גם לשלוח את האלבום במייל לחברים נוספים. היום כולם יודעים לאן הולכות כל התמונות. מבין כל הפיצ'רים שבממשק התמונות, האפשרות לתייג היא זו שעושה את ההבדל. מנהלי עמודי פייסבוק עיסקיים מקבלים דוח שבועי בו מופיעים הנתונים של החשיפה של האוהדים לתכנים, תגובות וכמות לחיצת ה 'LIKE'.

פיצ'ר יצירת אירוע
ממשק יצירת האירוע (EVENT) גם הוא לא עתור שבחים. הממשק בסיסי מאוד ודומה ליומן הקיים במכשירי סלולאר ישנים. בכול זאת כלי זה מתאים מאוד לשיווק ברשתות חברתיות בזכות האפשרות לראות כמה גולשים סימנו שהם מגיעים. אפשרות זו אידאלית לאירועם כמו מכירת חיסול, השקה, הרצאות וכנסים. אפשר גם לשלוח הודעות למוזמנים ולעדכן אותם בדבר האירוע הממשמש ובא. את כל אלה שסימנו שאולי הם באים, אפשר למשוך באמצעות הוספת תכנים שישנו את דעתם וימשכו אותם לאירוע. מומלץ לשאול את הגולשים מהם התכנים שהם הכי היו רוצים לראות באירוע ולהתכוונן בהתאם.

שיווק ברשתות חברתיות
אתרי מדיה חברתית יוצרים סביבת עבודה נפלאה עבור מותגים. כיום קשה להשתמש באתרים כמו 'מקושרים' או 'חברה' כדי להעביר מסרים שותפים ללקוחות. כל אחד יכול לפתוח דף פייסבוק לעסק או לרעיון מסוים ולהתחיל לקדם אותו ולצבור לייקים. כיום ממש קל ופשוט להפעיל שיווק ברשתות חברתיות ולהצליח

בעיות נפוצות במחשבים ניידים

בעיות נפוצות במחשבים ניידים

אספקת חשמל למחשב: בעיה באספקת חשמל למחשב נייד היא בעיה קריטית, כי לעיתים קרובות קשה לזהות את מקור הבעיה. אם המחשב הנייד שלך אינו נדלק, ואינו מראה סימני חיים, יש כמה דברים שאפשר לנסות לעשות. קודם כל בדוק שהשקע של המחשב מחובר לחשמל ושהוא אכן עובד. אחר כך צריך לוודא כי גם המתאם מקבל חשמל. קל מאוד לבדוק את זה בעזרת נורת הLED.
אם המחשב עדיין לא פועל, נתקו את הסוללה מהמחשב הנייד וחכו כמה דקות. לאחר מכן חברו את הסוללה ונסו את מזלכם שוב בלחיצה על כפתור ההפעלה.

אם גם בשלב זה לא הצלחתם להוציא סימן חיים מהמחשב, כנראה יש לכם בעיה שזקוקה לטכנאי מוסמך בתיקון מחשב נייד. יתכן שמדובר בבעיה בלוח האם של המחשב, ואז אולי תחליטו שהתיקון יהיה יקר מדי ועדיף כבר לקנות מחשב נייד חדש.

 

בעיות USB: בעיה נפוצה נוספת זה בעיה בחיבור של USB. לעיתים המחשב הנייד אינו מזהה חיבור USB  מסויים והוא מייד מציג הודעת "שגיאה". גם כאן קשה לזהות אם מקור הבעיה הוא המחשב או חיבור הUSB, או אולי בכלל בעיה בגלל שהUSB  מופעל על ידיBluetooth. ההמלצה הכי טובה זה לנסות למצוא מה הגורם לבעיה (לדוגמא על ידי בדיקה של USB אחר….) ואז להתקשר למעבדה המתמחה בתיקון מחשב נייד.

 

מקלדת מקולקלת?: אחת הצרות שמדאיגות אנשים רבים בעלי מחשבים ניידים זה מקלדת בעייתית. הפתרון יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם, ואולי לא תצטרכו לגשת לתיקון מחשב נייד. המקלדת של המחשב הנייד לא ממש מתקלקלת אלא פשוט מתלכלכת כל כך עד שהיא כבר לא עובדת כמו שצריך. לכן ניקוי של המקלדת זה הפתרון הדרוש, ולאחר מכן צריך להמשיך בנקיון שגרתי כל כמה שבועות כדי לא להגיע למצב שהמקלדת מפסיקה שוב לפעול. ה"לכלוכים" הנפוצים במקלדות הם נוזלים שנשפכים (תאונות קפה למיניהן), אבק, פירורים ושערות.

אז איך מנקים? קודם כל שואבים את האבק והפירורים. לאחר מכן מנקים עם מטלית לחה כמה פעמים. יש מטליות מיוחדות המיועדות לניקוי מחשבים וניתן להשתמש בהם. בהצלחה.

מאפיינים של מחשב נייד

מאפיינים של מחשב נייד

גם האנשים האלו שמכירים היטב את כל הרכיבים ואת כל המונחים ביחס למחשבים שולחניים יכולים בקלות ללכת לאיבוד כאשר יחפשו מידע עבור מחשבים ניידים או תיקון מחשב נייד.  למרות הרכיבים: מעבד, זיכרון, HD, וכו' הם בעצם אותם רכיבים, בגלל הצורך להקטין את כולם לגודל של מחשב נייד – ישנה כמות עצומה של רכיבים ותבניות ייחודיים שניתן למצוא אותם רק במחשבים הניידים.  המאמר הזה בא להציג בפניך את העולם החדש והמדהים של המחשב נייד.

אם נתחיל מהחלק החיצוני, המכשירים ultraportable הם קטנים יותר, דקים וקלים יותר.  הם הקלים ביותר לסחיבה, והם בטווח המחירים שבין 3 עד 6 אלף.  באופן כללי, המסכים של המחשבים האלה קטנים יותר, 11 או 12 אינץ והם מגיעים לעתים קרובות בלי תקליטור או כונן תקליטונים, אשר ניתן להכניס ולהתקין דרך יציאת PCMCIA, USB. ultraportable הם תמיד שוקלים פחות מ -2.5 ק"ג.  ויש דגמים מסוימים שיכולים לשקול פחות מ 2 ק"ג. למכשירים אלו יש בדרך כלל בעיות הקשורות לתקליטור שצריכות לעבורתיקון מחשב נייד.

 המודלים של הדגמים "הכל באחד" הם מכשירים גדולים יותר ומגיעים עם מסכים גדולים יותר גם, מעל 13 אינץ ', ויש להם גם כונן תקליטונים ו- CD-ROM  פנימי. יש המאפשרים להחליף את ה-CD-ROM עבור HD השני או הסוללה השנייה. בניגוד לרוב ultraportables, יש למקלדת מקשים עם גודל זהה למקלדת רגילה, מה שהופך הקלדה נוחה יותר. סוג המכשירים האלו "הכל באחד" יכולים לעלות החל מ 3500  .

 

ניתן לשפר את המהירות של המחשב הנייד, ע"י מחיקת קבצים ותוכניות שכבר אינם בשימוש.  כשיש לכם קבצים ותוכניות רבות וכבדות מותקנות במחשב הנייד זה גורם לבעיה במהירות. זה אולי נראה פרוייקט שיכול לקחת הרבה זמן, אבל זה דבר שצריך לעשות כדי לשמור על המחשב הנייד. אם הסרת קבצים לא רצוים במחשב נייד לא ישפר את המהירות, או אם אתה רוצה להסיר כל אחד מהם, אתה יכול להשתמש בשירותים של חברה תיקון מחשב נייד כדי לסייע להאצת המחשב הנייד שלהם.

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי למנוע את הצורך לעבור תיקון מחשב נייד יקר הוא להתקין במחשב שלכם מערכת אנטי וירוס טובה. זה מונע כל חדירה של וירוס היכולה לגרום נזקים רבים למחשב כמו, מחיקת קבצים ותוכניות. במקרה ויש לכם וירוס בנייד , אתם יכולים ליצור קשר עם שירות תיקון מחשב נייד והם יוכלו לעזור לכם לתקן את המחשב הנייד.

דרייבר במחשב נייד

דרייבר במחשב נייד

הדרייבר עובד באותה צורה של הטלפון המעביר מסרים מתוכנות עבור החלק הפיזי של המחשב, כך שכאשר אתה מתקין משהו למשל: התקנה של משחק, שהכל יוכל לתפקדכראוי. לפיכך, דרייבר זוהי תוכנית של מחשב המאפשרת תקשורת ברמה גבוהה בין התוכנות של המחשב כדי שיוכלו לבצע את האינטראקציה עם התקני חומרה.  התקשורת הזונעשית באמצעות מערכת משנית של תקשורת שבו החומרה מחוברת או דרך יציאת USB . הדרייברים הם תמיד מקושרים לחומרה והם שונים וייחודים עבור כל מערכת הפעלה.לעיתים, ישנם הרבה מחשבים הזקוקים לתיקון מחשב נייד משום בעיות בדרייבר. דרייברים בעייתיים הם בין הגורמים העיקריים של קריסות, מסכים כחולים ושגיאות באופן כללי, אשר כתוצאה במקרים מסוימים הסימפטומים דומים מאוד לאלה שנגרמים עקב בעיות בחומרה.

הדרייבר עובד כגשר בין מערכת ההפעלה לבין החומרה, ומאפשר למערכת לקבל גישה לכל התכונות המוצעות על ידי זה. איכות של הדרייבר משפיע ישירות על הביצועים, על היציבות ועל היקף המשאבים הזמינים

איך הוא עובד?

הדרייבר הופך את התכנות ליותר פשוטה ועובד כמתורגמן המתרגם פקודות החומרה של המערכת, מה שגורם להם לדבר באותה שפה, ולהיות מסוגלים לפעול ביחד.

במונחים טכניים, הדרייבר מתרגם מסרים תכנות ברמות גבוהות עבור פקודות ברמות נמוכות, אשר משמשים את רוב התקני החומרה.
כל הסוגים של המכשיר כגון מודמים, מדפסות, נגני DVD וכו' דורשים דרייבר בשביל לתפקד כרצוי. בשביל לכתוב דרייבר נדרש ידע מתקדם של כיצד החומרה עובדת ואיך התוכנהחייבת להתנהג כלפיו.  הדרייברים פועלים ברמת הפריבילגיה kernel במערכת, אשר יכולה להביא נזקים רבים למחשב אם הוא לא עובד כראוי וצורך לעשות תיקון משחב נייד.
עם זאת, משום שהם מבצעים תפקיד חיוני בתוך מערכת ההפעלה,  אפילו הדרייברים הפועלים ברמה של המשתמש יכולים לגרום נזקים רציניים אם הם כתובים בצורה לא טובה או שגויה . לכן חייבים להיות זהירים מאוד בעת רכישת תוכנית של דרייבר, כי לא קל לעשות תיקון מחשב נייד עבור בעיות של דרייברים לא איכותיים.

בעולם של Windows, הדרייברים הם מפותחים על ידי היצרנים עצמם. המערכת כוללת ספרייה של הדרייברים, מעודכנת בתאריך הייצור המערכת, ובמשך הזמן היא נהפכת להיות מיושנת. פירוש הדבר, כאשר מותקנת, המערכת מזהה את החומרה של המכשיר רק באופן חלקי אבל תמיד ניתן לקחת את המכשיר לטיפול ותיקון מחשב נייד

סוג נוסף של דרייברים שקיימים הם "דרייברים וירטואליים". הם משמשים כדי לחקות את הפונקציה של החומרה בתחום של הווירטואליזציה. לדוגמה,  אתה יכול לקבל  מערכות הפעלה שונות, הפועלות על אותו מחשב דרך מכונה וירטואלית שמטרתה לדמות את התפקיד של החומרה הנדרשת כדי להפעיל את התוכניות.

מחשב לכל ילד

מחשב לכל ילד?

תיקון מחשבים ניידים זה המקצוע שלי. לכן אני נפגש מדי יום עם עשרות לקוחות, שחלקם מגיעים אלי למעבדת המחשבים, ואחרים מבקשים תיקון בבית. אני כבר לא מופתע כשאני מגיע לבית של לקוח ומגלה שיש לו לא פחות מחמישה מחשבים! אז כיום, אם ידעתם או לא, זה ברור מאליו ואפילו מצופה מההורים שידאגו לכך שלכל ילד ישראלי יהיה מחשב משלו. אתם חושבים שזה מוגזם? גם אני.

 

הסיסמה "מחשב לכל ילד" מוכרת לכל אחד מאיתנו. אם זה דרך העיתונות, הרדיו או בית הספר השכונתי. משום מה הסיסמה הזו מקובלת על כולם ולא  טורחים לחשוב על התוצאות השליליות שעלולות לקרות במצב שיש לכל ילד מחשב פרטי משלו:

פינוק יתר

בדור שלנו, שכל ילד מקבל כל משחק חדש שיוצא לשוק וכל בגד או מותג שהוא מבקש, גם מחשב אישי הוא דבר שגורם לילדים מפונקים שבהמשך החיים מצפים לקבל כל דבר שהם רוצים ולא יודעים להתמודד עם סירוב או תוצאות שליליות.

לא יודעים לחלוק

בהמשך לעניין הפינוק, אם לכל ילד בבית יהיה מחשב משלו, הילדים לא ילמדו לחלוק בחפצים שלהם, תכונה שהיא חשובה ואף הכרחית כדי להסתדר בהמשך החיים, בצבא, בזוגיות ועוד.

חוסר השגחה הורית

כשכל ילד יושב אחר הצהריים מול המחשב שלו, ההורים לא יכולים לדעת מה הילד שלהם עושה בכל רגע ובאילו אתרים הוא גולש.  אם יש רק מחשב אחד בבית, הוא בדרך כלל נמצא בשטח הסלון, במקום בו ההורים יכולים להשגיח ולשלוט על הבחירות של הילדים, במשחקים, בסרטים ועוד. כאן המקום גם להזכיר כי המחשב מונע מהילד לעסוק בפעילויות אחרות כמו קריאה, ספורט, משחק עם חברים ועוד.

כמה זה עולה לנו?

הרבה הורים חושבים שקניית מחשב לכל אחד מהילדים מסתכם בסכום שמוציאים בקנייה הראשונית. אז למי שחושב כך, טעיתם. אחרי התקנת המחשב בבית, צריך לשלם לספק האינטרנט, לקניית משחקי מחשב ותוכנות שימושיות, למקלדת ועכבר מותאמים לילדים, לתיקונים, החלפת מסך ועוד.

לסיכום, כדאי שתחשבו פעמיים על האספקטים החינוכיים והכלכליים לפני שאתם יוצאים לקנות כל מה שנחשב "טרנדי" או "מקובל".

החלפת מסך מחשב

כשמדובר בתיקון מחשב, החלפת המסך הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר. המסך עשוי מחומרים רגישים ולכן הוא נפגע יותר מחלקי המחשב האחרים. בנוסף, אנשים רבים מנקים את המסך בצורה שפוגעת בו ושורטת אותו, ובכך מקצרים גם כן את חיי המסך שלהם.

החלפת מסך היא לפעמים גם תוצאה של שימוש במחשב על ידי ילדים. ילדים קטנים בסביבת המחשב, וגם ילדים גדולים יותר שמשתמשים במחשב, עלולים להשאיר טביעות אצבע מלוכלכות שמזיקות למסך.

ועדיין לא הזכרנו את נזקי מזג האוויר. אבק, חול, לחות ורטיבות גם הם מזיקים למסך של המחשב שלכם, ואולי יביאו להחלפת מסך לאחר תקופה קצרה.

מכל הסיבות שהזכרתי, כדאי לטפל במסך של המחשב שלכם בצורה יעילה אך עדינה. הקפידו לשאוב את האבק מהמחשב מדי כמה שבועות, ולנגב את המסך רק עם מטלית מיוחדת המיועדת לכך. אם מדובר במחשב נייד, סגרו אותו בשעות שהוא אינו בשימוש וכך תמנעו תאונות מיותרות, והדבקות של האבק למסך.

אם בכל זאת הגעתם למצב שאתם זקוקים להחלפת מסך, יש לכם כמה אופציות:

אם מדובר במחשב נייד אפשר בקלות לקחת אותו למעבדת מחשבים והם יגידו לכם אם יש דרך לתקן את המסך או האם צריך לקנות מחשב חדש.

כשמדובר במחשב שולחני, החלפת מסך זה עסק יותר פשוט כי לא צריך להחליף את המחשב כולו. קנו מסך חדש וחברו אותו לחלקי המחשב האחרים.

כדי לקנות מסך שלא יזדקק להחלפה מדי אחרי זמן קצר, ושאיכות התמונה המוצגת בו תהיה גבוהה, זכרו להתייעץ עם אנשים המתמחים בתחום המסכים. כי חבל להגיע למצב שצריך להחליף מסך בגלל שקניתם מסך שלא מתאים לצרכים שלכם.

אז בהצלחה וזכרו לדאוג למסך שלכם כדי שתהנו ממנו הרבה שנים

מחשב שולחני או מחשב נייד?

הרבה אנשים מתלבטים לפני שהם קונים מחשב.  קניית מחשב זו החלטה חשובה, ארוכת טווה, ובימנו גם קשורה לאופי של האדם ולצורה בה הוא מנהל את החיים שלו.

המאמר הראשון שלי יעסוק בשאלה האם לקנות מחשב שולחני או מחשב נייד.

הנה כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן לפני הבחירה בין מחשב שולחני לנייד:

למי המחשב מיועד?

השלב הראשון בהחלטה על קניית מחשב הוא מי ישתמש במחשב הזה. האם אתם קונים מחשב ביתי עבור משפחה של הורים וכמה ילדים, או האם זה מחשב משרדי שישמש רק אדם אחד.

כשמדובר במשפחה גדולה עם ילדים יש יתרונות רבים למחשב שולחני בעל מקום מוגדר בבית, ושיש לו עמידות גבוהה יותר לנזקים שילדים עלולים לגרום.

אם המחשב מיועד לאדם פרטי, שמשתמש בו למטרות עבודה, מאוד מומלץ לקנות מחשב נייד שיכול להתנייד מפגישה לפגישה ומאפשר גם עבודה מהבית כשצריך. גם סטודנטים יעדיפו מחשב נייד שאפשר לסכם איתו בשיעורים, לכתוב בו עבודות בספרייה וגם לגלוש באינטרנט בבית בסוף שבוע.

מה התקציב?

טווח המחירים של מחשבים הוא מאוד גבוה, ולמרות שניתן לחשוב שמחשב נייד הוא "קטן וזול" זה לא תמיד נכון.

חשוב לקבוע תקציב לפני שמתחילים את החיפושים אחר מחשב, כי אחרת השמיים הם הגבול. אם במהלך השיטות בחנויות (הפיזיות או הוירטואליות) אתם מגלים שאין מחשב שמתאים לתקציב שקבעתם, זכרו כי קיימת גם האופציה של קניית מחשב משומש באתרים של יד שניה.

האם יש מקום בבית?

נקודה זו היא מאוד משמעותית בבחירה בין מחשב נייד למחשב שולחני.

מחשב שולחני זקוק לפינה או אפילו לחדר משלו בבית. המחשב השולחני מורכב מכמה חלקים גדולים שכל אחד מהם זקוק למקום. אם יש לכם חדר שמיועד למחשב, היתרון הגדול הוא המסך- אתם יכולים להתפרע ולקנות מסך ענק ואפילו לצפות בו בסרטים במקום בטלויזיה.

מחשב נייד לעומת זאת, לא דורש מקום ספציפי ואפשר להתנייד איתו ברחבי הבית (תודות לרשת האינטרנט האלחוטי). מחשב נייד ניתן גם לקפל ולשים בצד כשמזמינים אורחים, בעוד שהמחשב השולחני תמיד תופס מקום משלו.

תיקונים

כשמדובר בתיקון מחשב, יש יתרון למחשב נייד. כדי לתקן מחשב שולחני צריך להזמין טכנאי הביתה או לסחוב חלקים כבדים למעבדת המחשבים. לעומת זאת, תיקון מחשב נייד הוא כל כך פשוט. הטכנאי יכול לקחת את המחשב בקלות איתו למעבדה אם צריך, והלקוח יכול לקבל מחשב נייד חלופי במקומו בקלות גם כן.

אני מקוה שהמאמר שלי סיפק לכם כמה נקודות למחשבה, ועזר לכם בקבלת ההחלטה המתאימה עבורכם.

פיתוח אפלקציות

פיתוח אפליקציות  

iPhone הוא מכשיר טלפון חכם מבית Apple שכולל מסך מגע ומשלב יכולות של מכשירי מדיה רבים. המכשיר הוצג לראשונה ביוני 2007 ומיד זכה לביקורות נלהבות בכול העולם. היום פיתוח אפליקציות לאייפון נפוץ מתמיד כיוון שהמכשיר משלב היטב בין מחשב כף יד, מצלמה, טלפון, GPS,  נגן מדיה ועוד. האפליקציות שבמכשיר מאפשרות לבצע פעולות רבות ומורכבות והיום ניתן להוריד תוכניות הפעלה מסוגים רבים פרי פיתוחם של מתכנתים. בעקבות ההצלחה של האייפון, חברות רבות בכול העולם שואפות לייצר מכשירים בעלי תכונות דומות.

גרסות האייפון
בחמש השנים שעברו מאז המכשיר הושק לראשונה, נמכרו עשרות מיליוני אייפון ברחבי העולם. גם בישראל המכשיר הפך לפופולרי במיוחד וכיום מחזיקים בו יותר ממאה אלף בני אדם. המכשיר פועל באמצעות מערכת ההפעלה iOS וסימן ההיכר שלו הוא מסך המגע החדשני שמחליף את מקלדת המקשים. פיתוח אפליקציות בוצע לראשונה עבור הדור הראשון של האייפון. אינספור מותגים וחברות העמידו אפליקציות משלהן לשימוש בסמארטפון הנחשק. ניתן להורידן מחנות האפליקציות של Apple ה AppStore.

האפליקציות משתלטות על העולם
הדור הראשון של המכשיר המפורסם נמכר בתחילה באופן רשמי בחמש מדינות בלבד ברחבי העולם. הגרסה השנייה של המכשיר כבר הושקה ב22 מדינות, ואילו הגרסה השלישית שהושקה ב 2009 כבר הופץ בכול העולם ומכר שלושה מיליון עותקים בשלושת הימים הראשונים. השינויים בין הגרסאות הם די זניחים מבחינה חיצונית. המכשיר שמר על גודל קבוע וצורה קבועה עד לגרסה הרביעים בה הקווים החיצוניים הפכו לישרים במקצת. השינויים במפרט הטכני היו מוצלחים ומורגשים. פיתוח אפליקציות רלוונטי היום יותר מתמיד. בכול מכשיר יש עשרות רבות של אפליקציות עבור שימושים שונים.

ממשק המשתמש
מסך המדע של המכשיר הוא זה שיצר את הבאז של פיתוח אפליקציות. מערכת ה Multi-Touch מאפשרת הפעלה על מרבית הפעולות באמצעות הזזה של האצבעות על פני המסך. לאייפון שני כפתורים. כפתור הפעלה/כיבוי וכפתור המקשר ישירות למסך הראשי. בגרסה אחרונה של המכשיר נוסף כפתור לבקרת עוצמת השמע. ישנן אפליקציות שמתבססות על מערכת ההטיה של המכשיר לצדדים בהתאם לזווית. אידאלי בין היתר לאפליקציות כמו מצפן, משחקי לוח ועוד.

בניית אפליקציות לאייפון
אפליקציות אייפון ואנדרואיד כובשות את עולם הסלולר. עצם הזמינות הרבה של הסמארטפונים והנגישות בכל מקום בכול שעה גורמים לכך שפיתוח אפליקציות לאיפון הולך ונעשה מבוקש יותר ויותר.WeMobile  מסוגלים לפתח עבורכם את האפליקציה שתמיד רציתם לעסק שלכם. אנו מעניקים לכם שירות מקיף שאינו מסתיים ברגע שפיתוח האפליקציה נגמר. אנו מלווים ותומכים בלקוחות ומדריכים על שימוש במערכת הניהול של האפליקציה. אין דבר שיותר משמח מלראות את האפליקציה שפתחנו עבורכם קורמת עובר וגידים. שביעות רצון הלקוח היא הערך העליון בהליך העבודה.