מסיבת פיג'מות

מסיבת חזרה לבית הספר

החזרה לספסל הלימודים בתחילת השנה כוללת הכנות מרובות. יש ילדים שנהנים מאוד מקניית ילקוט חדש, קלמר וכל הציוד הנלווה, ובנוסף אפילו מבקשים לעטוף בעצמם את הספרים החדשים בעטיפות צבעוניות ועליזות. לעומת זאת, יש ילדים שאינם מתרגשים כלל לקראת החזרה לכיתה ופגישת החברים. לעיתים ילדים אלו מרגישים חרדה בעקבות מקרה ספציפי שארע בשנה הקודמת, או שהם מתביישים כי הם נכנסים בשנה זו לבית ספר חדש ואינם מכירים אף ילד בכיתה.

איך לעזור לילד שלי

התפקיד שלך בתור הורה הוא להקל על הילד כמה שיותר. מורים חדשים, כיתות שונות, שיעורים קשים יותר בכל שנה, כל אלה יכולים לגרום למתח וחרדה ואתם ההורים צריכים להיות מודעים לכך. אז כמובן שסבלנות היא מילת המפתח בהסתגלות למקום חדש, אבל יש לנו רעיון מקורי שעלול לקצר את התהליך ולעזור לילד שלכם להכנס לכיתה עם חיוך כבר בבוקר הראשון.

מסיבה- להכיר חברים

למסיבת חזרה לבית הספר יש מספר מטרות:

  1. לגרום לילד שלך להכיר את הילדים החדשים בכיתה וכך להתחיל את השנה כבר עם כמה חברים.
  2. לעזור לילד שלך להיות מקובל- אם החברים רואים שהבית שלכם פתוח וכייפי, הם ימשיכו לבקר גם במהלך השנה.
  3. מסיבה כזו תגרום לילד שלכם לראות כמה כיף אפשר לעשות בבית, וכך הם לא יחפשו להשתולל מחוץ לבית…

מסיבה- איזו?

מסיבות פיג 'מות הן תמיד מוצלחות! ובכן … לפחות מנקודת המבט של הילדים. אם לא אכפת לך לאבד כמה שעות של שינה, מסיבת פיג'מות זה הבחירה האידיאלית. תכננו יחד עם ילדכם ערב שכולל ארוחת ערב (שהילדים יכינו בעצמם. פירוט בהמשך), משחק חברה אחד או שניים, DVD  פופולרי וכמובן גם מלחמת כריות מסורתית. זכרו לתת לידים מרחב לשחק ולהנות, ולא לבוא לבדוק כל רגע מה הם עושים.

מה מכינים לאכול?

לא צריך ציוד למאפיות או תנור תעשייתי כדי להכין עם קבוצת ילדים ארוחת ערב. אם הילדים מבשלים בעצמם, פיצה היא האופציה המושלמת. קנו תבניות אישיות (חד פעמיות) והכינו מראש את הבצק, הרוטב והתוספות לבחירה. כשהפיצה בתנור, זה הזמן למשחק חברה קצר שיעביר את זמן ההמתנה מהר (זכרו שלילדים אין הרבה סבלנות והם לא מבינים למה צריך לחכות רבע שעה לפיצה!)

אחרי ארוחת הערב אפשר להכין עוגיות עם הילדים. שימו על השולחן כלים כמו מערוך, כוס, מזלג, שבלונות, סירופ שוקולד, סוכריות לקישוט ועדשים- ותנו לילדים לרוץ עם הדמיון וליצור את העוגיות שהם רוצים. אפשר גם לקנות מכונה לעוגיות המיועדת לילדים ולתת לכל ילד הזדמנות לבחור את הצורה שהוא רוצה.

כמה כללים

אחרי שהמטבח הפך למיני קונדיטוריה, קבעו כמה כללים לקראת הלילה. כדאי לדאוג שכולם יסדרו את המטבח ביחד, אחר כך יראו את הDVD, ולאחריו לא חייבים ללכת לישון, אך אין לצאת מהחדר שהוגדר לשינה (לא משנה אם מדובר בחדר שינה או בסלון). כיוון שיש סיכוי שהילדים לא ישנו עד שעה מאוד מאוחרת, קבעו את המסיבה לפחות כמה ימים לפני תחילת שנת הלימודים כדי שיהיה להם לילה או שניים נוספים להשלים את שעות השינה.