מקלחונים ותיקונם

 

מקלחונים כמו בכל אלמנט מסוים בבית, בסופו של דבר מאבד את חיוניותו ואת המראה הראשוני שהיה לו. כאשר מקלחון מאבד מהמראה שלו, נוצר מצב של אבנית שהצטברה במשך שנים על זכוכית הדלת או על המקלחון עצמו, בנוסף לכך, נוצרת חלודה במצב הגרוע יותר ולפעמים, לעיתים ממש רחוקות הזכוכית של הדלת נסדקת עם השנים, אך תמיד עלינו להיות ערוכים לכך שבשלב כזה או אחר נצטרך לתקן, או לשפץ ואפילו לקנות מקלחון חדש. מצב זה קורה מכיוון שלרב חדרי האמבטיה סגורים רב הזמן ולא מאווררים במידה מסוימת, וזה יוצר עובש, רטיבות בקירות, ריחות לא נעימים, סדיקת אריחים, וכל זה קורה בעיקר בעקבות אי תחזוקה שוטפת של חדר האמבטיה והמקלחון עצמו. מכיוון שבנוסף לניקיון עצמו שאנו מבצעים, חשוב גם לתחזק כמו שצריך.

מקלחונים שיפוץ כללי או תיקון ספציפי?

מקלחונים כפי שציינו, אכן מצריכים מאיתנו לתחזק אותם באופן קבוע, אך רובנו לא משקיעים בזמן וכסף לאחר שקונים מקלחון חדש, ואז מגיעים להתלבטות, מה כדאי לעשות, לקנות מקלחון חדש ולשפץ את כל חדר האמבטיה? או שאולי נתקן רק אזורים ספציפיים במקלחון או בחדר האמבטיה, כמו למשל להחליף את דלתות המקלחון, להחליף דלת לחדר האמבטיה? בבתים ישנים למשל עניין השיפוץ או החידוש בשלב מסוים תמיד עולה על הפרק, ובשלב זה כדאי לזכור שלפעמים גם הפרטים הקטנים שמחדשים או קונים כמו התקנת טוש חדש ומודרני במקו הישן,אסלה חדשה, ארון אמבטיה חדש ועוד.. יוצרים מראה אחר וחדיש יותר.

מקלחונים שיפוץ כללי מהיסוד

כאשר מדובר בשיפוץ כללי, לרב זה כרוך בחידוש הצנרת כי רובנו מעדיפים לשנות כבר הכול מהיסוד על מנת שהכול ייראה חדש ויפה, במצב זה כדאי להביא איש מקצוע שמבין יותר בתחום על מנת להימנע מנזקים והוצאות מיותרות. כאשר מקלחונים מהווים חלק משדרוג מראה חדר האמבטיה, הסגנון נהפך למודרני יותר,ומראה חדר האמבטיה כבר לא ניראה כבד כל כך כמו פעם, הדלתות השקופות יוצרות תחושה של מראה נקי ואלגנטי ושאר השיפוץ עם האלמנטים יוצרים מראה מהודר וייחודי של חדר אמבטיה.

מקלחונים – עניין של בחירות

מקלחונים עניין של בחירות

מקלחונים מהווים יתרון רב עבור חדר האמבטיה שלכם כאשר הם בנוים ונקנים בצורה יעילה ומחושבת, כמו בכל תחום בחיים. גם כאן, חשוב שתערכו לעצמכם מספר קריטריונים ברורים מראש, חשוב שתמדדו את החדר אמבטיה ואת המיקום אשר שם יהיה המקלחון, שימו דגש גם לכיור, לארון חדר האמבטיה, לאסלה, על מנת לנסות לראות מראש שלא יהיה עומס רב בעיני והכי חשוב שנוכל להתנועע ממקום למקום בנינוחות ובקלות. חשבו על גודל המקלחון האם הגודל הנוכחי יתאים לכם? יהיה לכם נוח להתקלח בו או שצפוף? אם יש לכם ילדים קטנים בבית זה גם פונקציה שצריך לחשוב עליה.

מקלחונים ושלל סוגים

מקלחונים יש כיום בשפע, והסוגים הם אותם סוגים שמאפשרים לנו התאמה אישית בהתאם לגודל חדר האמבטיה שלנו, ישנם מקלחונים פינתיים שמותאמים לחדרי אמבטיה בעלי קיר צדדי ללא כיור או ארון אלא חלל נקי שניתן להתקין בו את המקלחון, בנוסף לכך יש מקלחונים בצורה עגולה כאשר הדלתות נעות על מסילה ולא נפתחות, מקלחון זה בדרך כלל מגיע בגודל גדול יותר ומותאמים לחדרי אמבטיה בעלי גודל ורוחב, המראה של המקלחונים בכל אשר הם נותן לנו תחושה כמו בבתי מלונות, יש תחושה של אטימות , אין חדירה של קור או חום למקלחון עצמו וכל מקלחת הינה חוויה קסומה בפני עצמה.

מקלחונים יופי אחר

מקלחונים בעלי עיצוב בכל אשר הוא, החל מהפשוט ביותר ועד ליוקרתי, בכל מקרה הגוון העיצובי באותו החדר מקבל מראה אחר לגמרי, בעבר חדר מקלחת היה חדר צדדי שלא מייחסים לו חשיבות גבוהה למדיי, כיום חדרי אמבטיה הפכו מפוארים ומושקעים ביותר עם אלמנטים ייחודיים שמעולם לא דמיינו לעצמנו, המקלחונים מהווים חלק מהעולם המודרני בו אנו נמצאים, הפשטות שבו, הנוחיות שהוא מקנה לנו בעת המקלחת ומחירו הזול יחסית מהווים יתרון רב בכדיי שנרצה לקנות אותו גם לחדר האמבטיה שלנו.