כל מה שחם בתחום חדרי ילדים

התפיסה שלנו כהורים ביחס למה שנקרא "חדרי ילדים" היא שונה לגמרי, ואולי גם מעט מיושנת ביחס לסטנדרטים המקובלים היום. סטנדרטים אלה הם בעיקרם סטנדרטים של עיצוב, והם משלבים סגנונות עיצוב מתקדמים מאוד המיושמים גם בחדרי שינה, סלון, פינות אוכל והבית כולו. כשמדברים על כל מה שחם בתחום של רהיטי חדרי ילדים, הדבר הראשון שקופץ לראש ולעין הוא רמת העיצוב המוקפדת, המאפיינת היום את כל חדרי הילדים המוצעים בחנויות הרהיטים.

סטנדרטים חדשים של עיצוב

רמת עיצוב זו כוללת סטים של מיטה, ארון, ספריה ושולחן מחשב, כולם קשורים זה בזה ומשלימים זה את זה בצבע, במידה, בחומר הגלם מהם הם עשויים, ובגוונים המשולבים בהם. סגנונות עיצוב אלה מותאמים לצרכים המודרניים של ילדים, ביניהם שילוב של מחשב ומסך מחשב על שולחן העבודה, מזגן, תאי אחסון, מדפים וכדומה. בתחום המידוף, אחת המגמות הבולטות היום היא בניית נישות גבס קטנות היוצרות מעין ספריית כוורת בתוכה אפשר לאחסן ספרים, ספרי לימוד ומחברות, עבודות יצירה של הילדים, שעון מעורר, ואביזרי עיצוב שונים שנותנים צבע לחדר.

שטיחים, וילונות ועיצוב קירות

וילונות ושטיחים הם תחום נוסף שמקבל היום יותר ויותר תשומת לב. שטיח אחד גדול או מספר שטיחונים קטנים ומעוצבים הפזורים ברחבי החדר, כמובן מותאמים לעיצוב הכללי של החדר בצבע, בגודל ובסגנון. וילונות בצבע מתאים ועם הדפסים צבעוניים מתוך העולמות השונים והמגוונים של הילדים. וכמובן ציור קיר המתבצע באמצעות צביעה של ממש, או באמצעות מדבקות מיוחדות הנרכשות כסט מוכן, וכל שיש לעשות הוא להדביק אותן על פי ההנחיות על מנת לקבל ציור קיר גדול, או דוגמא רצה סביב החדר.

אביזרי חשמל ואלקטרוניקה

ואיך אפשר בלי אביזרי חשמל ואלקטרוניקה שהפכו לא רק למרכז חיינו שלנו כמבוגרים, אלא גם מרכז חייהם של הילדים שלנו. מחשב שולחני עם מסך שטוח, או מחשב נייד, מנורת שולחן, או מנורת סטנד מעוצבת, ספוטים מפוזרים ברחבי החדר ובספריה, מזגן ואולי גם מסך טלוויזיה ומערכת שמע. כל אלה צריכים להילקח בחשבון בעיצוב חדר ילדים ולמצוא את המקום שלהם בשילוב יתר פריטי הריהוט בחדר.

אל תתפשר הבית זקוק לרהיטי יוקרה

אל תתפשר הבית זקוק לרהיטי יוקרה

אומנם רהיטי יוקרה נחשבים נחלתם של עשירים, אך בפועל כולנו יכולים לעצב את הבית עם רהיטי יוקרה, כיוון שבית מעוצב, סלונים מעוצבים לא צריכים יותר ממערכת ישיבה יוקרתית, מדפים תלויים, תאורה נכונה והרי לנו בית מעוצב. אנו לא צרכים לרכוש עוד ועוד פריטים וריהוט על מנת ליצור מראה יוקרתי מראה של עושר, הרי המשפט המפורסם ביותר בעיצוב ובאמנות – פחות זה יותר. עכשיו ניישם את המשפט הזה בחדר השינה ובסלון שלנו.

עיצוב אז והיום

אם נחזור כמה שנים לאחור, ריהוט יוקרתי היה ריהוט איטלקי משובח ותו לו. היום כאשר אנו מדברים על רהיטי יוקרה לא חייבם לייבא אותם באופן עצמי, הם כבר פה. כל שעלינו לעשות זה לבחור מבין המגוון העשיר את הריהוט שיתאים לנו בכדי ליצור סלון מעוצב, פינת אוכל מעוצבת וחדר שינה יוקרתי.

חדר שינה אלגנטי

חדרי שינה יוקרתיים מעניקים תחושה נעימה ובהחלט כל אחד יכול לתרגם את החלום הזה, הדרך העיקרית להפוך חדר שינה רגיל לחדר שינה יוקרתי היא בעזרת הריהוט, אנו לא חייבים להזמין את מיטב הריהוט מאיטליה, אנו לא חיבים להיכנס לחנות הכי יקרה בארץ, יש כמה דרכים פשוטות שיכולו להפוך את החדר הסטנדרטי שלנו לחדר המושלם.

חדר שינה יוקרתי

הקשר בין שינה טובה לחדר שינה יוקרתי אומנם עדיין לא הוכח מדעית, אך היופי, העיצוב והשלווה הצורנית עליהם אי אפשר לחלוק. הקו הנקי הוא שיוצר את חדר השינה היוקרתי על ידי הריהוט הנכון, התאורה המתאימה, כמובן המזרון האיכותי, אנו בהחלט יכולים לשפר את חווית השינה. אין תענוג גדול מאשר להירגע אחרי יום עבודה בחדר שינה יוקרתי ומעוצב.

צבעים לחדר שינה

כאשר אנו בוחרים חדר שינה, אנו חייבים להכיר בהשפעתם של צבעים, אומנם היא סמויה, אך הצבעים בהחלט יכולים להשפיע על המצב רוח שלנו, לכן עלינו לבחור בצבעים נעימים או בשילובים מעניינים שישפיעו על מצב הרוח שלנו ובהתאם לכך על היום שלנו.

עיצוב נכון של חדר שינה מתחיל בריהוט, תאורה, ואפשר גם וילונות שישפיעו על העיצוב היוקרתי כולו. עלינו להתאים את הריהוט לגודל החלל, עלינו לבחור צבעים נכונים שיוכלו להשפיע על מצב הרוח שלנו ולטובה כמובן, להמעיט בפרטים לא חושבים על מנת לשמור על סדר בעין, וכמובן עלינו להתאים אותו לטעם האישי שלנו ולא רק לצו האופנה.

טקסטיל לחדר השינה

הטקסטיל הוא בעצם ה"פינש" של העיצוב היוקרתי, נוכל לבחור בכריות נוי גדולות, במצעים אשר יתאימו בצבע לעיצוב של החדר, בווילונות רכים להשלמת המראה. וכל שנותר לנו לאחל לכם זו שינה מתוקה וחלומות פז בחדר שינה היוקרתי החדש שלכם.

ליצור את הבית המושלם בעזרת ריהוט

ליצור את הבית המושלם בעזרת ריהוט

ודאי לא פעם שאלתם את עצמכם איך אנו יכולים לשנות את מראה הבית, לשנות את הסלון, פינת האוכל, חדר השינה, איך גורמים לבית להיראות אלגנטי, אקסקלוסיבי מראה יוקרתי שמעורר קנאה, שיגרום לנו להתאהב בבית יום יום מחדש. לפני שאנו יוצאים למסע בזמן לעבר הבית המחודש, עלינו להבין את חשיבות רהיטי המעצבים, סגנונות שונים וכמובן מוטיב התאורה בבית.

מבנה הבית

כאשר אנו רוצים לשנות את מראה הסלון לתת טוויסט, שיהיה כמו הסלונים המעוצבים בקטלוגים, אנו צריכים לקחת בחשבון את מבנה הבית הרבה לפני שאנו בוחרים רהיטי יוקרה מאיטליה. אין אנו צריכים להתפרע באביזרים משלימים, בתמונות ולהעיק על הבית מבחינה עיצובית. נוכל לבחור בחיפויים שונים, אלמנטים קטנים שיהפכו את הבית מיוחד יותר, השינוי האמתי מתחיל בריהוט, עלינו פשוט לבחור בריהוט מעוצב המשדר יוקרה.

כדי ליצור בית מעוצב עלינו לשמור על סגנון אחיד וקו נקי

גדולי מעצבי הפנים וגדולי אדריכלי הפנים כבר הפנימו כי בית מעוצב טומן בחובו רהיטי יוקרה מבלי להעמיס בפריטים קטנים. חישבו לרגע על סלון של בית העמוס בפריטים בריהוט בתמונות, הדבר הראשון שעולה בראשנו איזה בית מבולגן. ולא בגלל שהוא באמת כזה אלא ריבוי פריטים במרחב גורם לאי סדר צורני. לכן העדיפות היא לחסוך בפריטים הקטנים ולהשקיע בפרטים החשובים כמו רהיטי יוקרה.

Less it's more

אחד המשפטים המזוהים ביותר עם סגנון העיצוב העכשווי פחות זה יותר. עלינו לדאוג כי בבית לא יהיו יותר מידי פריטים שיגרמו לו להיראות כמו "שוק"  במילים אחרות לקבל מראה זול ולא איכותי. כאשר אנו בוחרים בריהוט מעוצב אנו בעצם בוחרים בריהוט איכותי ומינימליסטי. הרעיון העומד מאחור, להעניק מראה נקי ושלו לבית.

בצבעים השולטים

כשאנו מדברים על סלונים מעוצבים או פינות אוכל מעוצבות, אנו מדברים על הצבע הלבן, אולי זה יפליא אתכם, אך בשנים האחרונות בהם העיצוב המודרני הפך חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, הצבע המתאים ביותר ליצור את המראה הזה הוא הצבע הלבן, שהוא יהיה הצבע השולט בבית. לבן זה טוהר, לבן זה נקי, לבן זה מסודר וכך גם הספות המעוצבות או חדרי השינה יקבלו את הצבע השקט הזה.

בחירת תאורה מתאימה לאווירה

כאשר אנו רוצים ליצור סלונים מעוצבים או חדרי שינה יוקרתיים עלינו להביא בחשבון את מוטיב התאורה, שהוא בעצם הפאנץ' של הבית. התאורה היא בעצם שתבליט את הריהוט, ביכולתה לנווט את המרחב, מה יותר חשוב ומה פחות חשוב, אחרי הכל כשקונים ריהוט מעוצב צריך להבליט אותו כמה שיותר, במיוחד כשהבית אינו עמוס בפריטים מיותרים.

בניית בתים תוך שילוב מערכת הסקה מרכזית

בניית בתים תוך שילוב מערכת הסקה מרכזית

אף על פי שמערכות הסקה קיימות כבר מאות שנים, נראה שבתקופה זו, הן הפכו ליותר פופולאריות ממה שהיו אי פעם. כיום, כאשר בונים בתים חדשים לוקחים בחשבון פרמטרים שונים, על מנת להעניק לקונים הפוטנציאליים פתרונות למגוון סיטואציות. לכן, בזמן האחרון מתקינים עוד בשלב הבנייה מערכת הסקה מרכזית, הפועלת על סולר. במאמר זה נסקור עבורכם את יתרונותיה של מערכת זו.

סולר לחימום בתים – פתרון זול לימים קרים

הקיץ הישראלי מאופיין באינספור ימי שרב כבדים, אשר דורשים מכם להפעיל את המזגן נון-סטופ ולשלם הון תועפות לחברת החשמל. אמנם המזגן יכול לשרת אתכם נאמנה גם בחודשי החורף, אבל ישנו פתרון זול ויעיל יותר – מערכות הסקה הפועלות על סולר. מדובר במערכת אפקטיבית, המסוגלת לחסוך לכם באופן משמעותי בהוצאות החשמל שלכם ותפעולה קל, פשוט ונוח.

יתרונות נוספים של מערכת הסקה מרכזית

למערכת הסקה מרכזית ישנם יתרונות רבים מלבד היתרון הברור של חיסכון כספי עצום:

  • בניגוד למזגנים אשר נוטים לייבש את האוויר וגורמים לתחושת מחנק וקוצר נשימה, הרי שמערכת ההסקה מאפשרת לנשום בקלות וליהנות מחדר חמים ונעים.
  • פעמים רבות כאשר אתם מפעילים מזגן, אינכם יכולים להפעיל במקביל מכשירים חשמליים שונים. אחרת אתם עלולים לגרום עומס ומפסק הפחת "קופץ" וכל הבית מושבת. באמצעות מערכת ההסקה תוכלו להפעיל יותר מכשירים חשמליים ולייעל את ניצול הזמן שלכם.
  • מערכות הסקה הפועלות על סולר בטיחותיות יותר בהשוואה למערכות מיזוג אוויר, בדיוק בגלל הסיבה הנ"ל – היא אינה גורמת לקצרים חשמליים. לעומת זאת, אם מפסק הפחת אינו תקין, ויש בעיה כלשהי במזגן, אתם עלולים להתחשמל.
  • אנשים רבים חושבים שהסקה מרכזית דורשת הפעלה בכל החדרים, ושאין בידם כל יכולת שליטה עליה. קיים חשש גדול ששימוש בה עלול ליצור אינספור ויכוחים וחיכוכים סביב הנושא. אבל האמת היא שזה ממש לא כך. מערכת הסקה מרכזית בהחלט מאפשר להפסיק את ההסקה בחדרים שבהם לא מעוניינים בחימום.
  • אי תלותה של מערכת ההסקה בחשמל הופכת אותה גם לשימושית ביותר בימי חורף סוערים, שבהם יש הפסקות חשמל מרובות. בעוד המזגן, כמו כל מכשיר חשמלי אחר מפסיק את פעילותו, הרי שמערכת ההסקה המבוססת על סולר, ממשיכה לפעול ולהשאיר את הדירה חמימה.

אין ספק שיתרונות אלה הופכים את מערכת ההסקה הביתית לכדאית יותר מכל הבחינות.

מאיפה משיגים סולר לחימום?

מאחר ומערכות הסקה מרכזיות הפכו לכל כך נפוצות בתקופה האחרונה, קמו חברות רבות אשר מעניקות מענה הולם לביקוש ההולך וגואה. לכן, אם גם אתם מעוניינים ליהנות מכל היתרונות שציינו, הרי שעכשיו זה אפשרי יותר מתמיד, ואתם יכולים להסיר כל דאגה מליבכם. כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לחברה המתמחה באספקת סולר בחימום וליהנות מדירה חמימה גם בימות החורף הקרים ביותר.

נכתב באדיבות: אס או אס אנרגיה אקספרס בע"מ.

עיצוב חדרי ילדים ותינוקות

עיצוב חדרי ילדים ותינוקות

הקינון הוא שלב מוכר במהלך ההריון. נשים רבות מתחילות לתכנן את חדר הילדים כבר בחודשים לפני שהתינוק נולד. בחודשי ההריון נשים רבות מוצאות את עצמן עסוקות בשאלות של עיצוב החדר, ריהוט, וילונות ועוד. כיוון שחדר הילדים הוא מקום חשוב מאוד עבור הילדים הורים רבים משקיעים מאמץ ומנסים להפוך את החדר לממלכה קסומה שתהיה הכי נוחה וכיפית עבור הילד.
כדי להפוך חדר בעל ארבע קירות לבנים ומשעממים לממלכה של צבע, שמחה וקסם, צריך לחשוב על כמה דברים:

  1. זכרו שאתם מתכננים חדר בשביל ילדים. כל הריהוט והמשחקים צריכים להיות מותאמים לילדים מבחינה בטיחותית וכן מבחינת הגובה. במילים אחרות, מלבד בדיקת תווי הבטיחות של הריהוט שאתם קונים, זכרו לקנות רהיטים כמו שולחן וכסאות שילדים יכולים לשבת בהם בקלות ולארח חברים גם בגיל צעיר.
  2. צבעים נייטרליים. אם תמיד חשבתם ש"בנות זה ורוד ובנים זה כחול"- אתם תופתעו לגלות היום כמה צבעים נוספים מתאימים לכל אחד מהמינים בנפרד, וכמה צבעים מתאימים לחדרי ילדים של בנים ובנות יחד. אם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה ולתת לילדים לחלוק חדר, חשוב לבחור צבע המתאים גם לבנים וגם לבנות, כך שלא תצטרכו לצבוע כל שנתיים.
  3. חשיבה לטווח ארוך. אם אתם בוחרים נושא שילווה את עיצוב חדר הילדים, השתדלו לבחור דמות או רעיון שישאר רלוונטי גם לילד קטן ולא רק לתינוק. גם בריהוט, קנו שידה שתתאים לבגדים של הילד לכשיגדל, למרות שבהתחלה הבגדים נראים כל כך קטנטנים.
  4. אירוח וחברה. בנוסף לשולחן וכיסאות שכבר הזכרנו מומלץ לקנות מיטה שנפתחת כדי לארח חברים או בני דודים. שטיח או פופים על הרצפה הם מאוד נוחים למשחקי חברה כאשר כמה ידידים מגיעים לשחק.
  5. אל תקנו יותר מדי. בזמן שאתם מתכננים ובוחרים חדר לתינוק שלכם, זכרו לקנות רק את הדברים הבסיסיים ביותר. לאחר הלידה אתם תזכו לקבל הרבה מתנות – בגדים, קישוטים וצעצועים – וכדאי להשאיר עבורם מקום בחדר הילדים שעיצבתם. אפשר להתקין מדף או שניים ולהשאיר אותם ריקים עבור ספרים שיתווספו במהלך השנים.

 

ודבר אחרון- תנוחו. אל תשקיעו את כל המאמצים בעיצוב, שמרו קצת כוחות להורות שבדרך.

ג'קוזי במרפסת – האם זה באמת אפשרי?

אנשים רבים רואים בג'קוזי במרפסת כחלום אמיתי. מעטים מהם אכן מגשימים את החלום אבל אין ספק שישנו ביקוש רב בתחום זה. אנשים רבים מיד בודקים במרפסת שלהם האם ישנה אפשרות בכלל להקים ג'קוזי, וכדאי לדעת שאין מדובר בעניין של מה בכך. גם אם נדמה שהמרפסת גדולה מספיק – ישנם פרמטרים רבים מאד שצריך לבדוק או לוודא מראש על מנת לדעת באופן וודאי שהמרפסת יכולה להחזיק ג'קוזי על כל המשתמע מכך – משקל הג'קוזי עצמו, משקל המים וכמובן כל החיבורים של צינורות החשמל והמים.

גם אם מדובר במרפסת הממוקמת בקומת קרקע ישנם דברים שכדאי לבדוק. לכן כאשר אנשים תוהים בעניים של ג'קוזי במרפסת – האם זה באמת אפשרי, הם עדיין לא מודעים לכך שעליהם להזמין למרפסת מהנדס או איש מקצוע המומחה בתחום של בריכות וג'קוזי ביתיים על מנת שיעזור להם לבדוק את כל הפרמטרים החשובים, כל האביזרים לג'קוזי וילווה אותם בתהליך התכנון וההקמה של הג'קוזי עד לסיום המיוחל והמוצלח של התהליך.

ג'קוזי במרפסת – האם זה באמת אפשרי?

לשאלה זו, כאמור, אין תשובה חד משמעית. מה שצריך לבדוק בדרך כלל אלה נתונים הנדסיים ועניין זה קשור בבדיקה מדוקדקת של שרטוטים של תשתית הבית, המרפסת והקירות הסמוכים, בעיקר אם מדובר בקומה גבוהה. אך ורק מהנדס יכול ללוות את התהליך ולעיתים אפילו מדובר באישורים שצריך לקבל ממחלקת ההנדסה של הרשות המקומית. חשוב מאד לדעת שרק התהליך המקדים של בדיקת הנתונים ההנדסיים עלול להיות ארוך ומתיש וצריך לקחת את זה בחשבון.

לפני שפונים לייעוץ של אנשי מקצוע מומחים בתחומי ההנדסה שינו מידע רב ברשת האינטרנט שניתן ללמוד ממנו אודות ג'קוזי במרפסת – האם זה באמת אפשרי וכדאי כבר להיות מוכנים ולהכיר את הנושא מבעוד מועד. כאשר מכירים את התקנות והחוקים בנושא או שבקיאים, אפילו מעט, במונחים וביטויים השגורים בשפת ההנדסה והבנייה, קל הרבה יותר לדעת מראש האם בכלל יש טעם להתחיל להניע את התהליך או שאין הרבה סיכויים לקבל את האישור המיוחל ואז כדאי לוותר מראש.