ברזנטים לכל מטרה

ברזנטים – איך כמה ולמה?

 

אתם מחפשים פתרון לגידור או הצללה של החצר? יש לכם דוכן בקניון ואתם צריכים כיסוי ללילה? או אולי אתם זקוקים לכיסוי שיגן על הג'יפ שלכם מפני הגשמים? לכל הצרכים שהזכרנו, ולרבים נוספים, יש פתרון אחד משותף: יריעות ברזנט.

 

סוגי ברזנטים

בד הברזנט מוכר לכולם, אבל לא כולם יודעים להבחין בין סוגיו השונים. הברזנט הקלאסי הוא יריעת בד חזקה ועבה, אך היא אינה אטומה למים. השמשונית הוא הברזנט האיכותי ביותר, עשוי מPVC אטום לחלוטין והוא עמיד בכל תנאי מזג אוויר. פלריג יוטה הוא חומר זול יחסית וקל משקל, ולכן הוא משמש לגידור של אזורים נרחבים כמו גני ילדים, בריכות שחייה ועוד. חומר זה אינו אטום למים ולכן אינו מתאים כפתרון נגד גשם. ישנו גם פלריג אטום המשמש ככיסוי לריהוט גן, מנגלים ועוד, כיוון שהוא מאפשר הגנה מהגשמים בחורף. הקורודורה הוא סוג נוסף של ברזנט והוא נעים למגע- יש לו תחושה של בד ולא תחושה פלסטית כמו סוגי ברזנט אחרים. ניתן לתפור מהקורדורה תיקים, ריפודים ועוד.  

 

זה לא משנה למה ישמש הברזנט שלכם או איזה סוג אתם מעדיפים, את הפתרון לכל הצללה או כיסוי תוכלו למצוא בהכל לים, מתפרת ברזנטים מקצועית עם נסיון!

עיצוב גינות לחסכון במים

מים הם משאב יקר בארצנו, ובשנים האחרונות הוא נעשה יקר מבחינה כספית באופן משמעותי לעומת מחירו בעבר. כולנו שומעים השכם והערב עד כמה צריך לחסוך במים. כיוון שלשתות ולהתקלח נצטרך בכל מקרה, דרך משמעותית לחסוך במים היא באמצעות הגינה. מומחים בתחום של עיצוב גינות לוקחים היום בחשבון את עניין המים כשיקול כמעט ראשון בדרך בה הם בוחרים לעצב את הגינה. מהן הדרכים לחסוך?

 

בחירת הצמחים

צמחים נבדלים מאוד זה מזה בכמות צריכת המים שלהם ולכן לבחירת הצמחים ישנו חלק משמעותי מאוד בכל נושא עיצוב גינות. כדאי לבחור מספר עצים (תלוי בגודל הגינה) שהם עצים מקומיים- ים תיכוניים ולכן לא צורכים מים בכמות רבה, במיוחד לאחר מספר שנים. עם עצים אלה נמנים עץ החרוב, רימון, תאנה או עצים ללא פירות אכילים כמו אלון או אלה. בנוסף, ניתן לעשות פינה של קקטוסים מסוגים שונים. הם רגילים לתנאים מדבריים ובעלי צורות וצבעים מגוונים. ניתן לוותר לחלוטין על דשא אך אם אתם מאוד מעוניינים בו מומלץ לצפות חלק מהגינה בדשא סינתטי שאמנם התקנתו יקרה אך הוא אינו צורך מים כלל. צמחים משתרעים נותנים מראה ירוק לקרקע והם זולים לאין שיעור מדשא טבעי או סינתטי.

 

הצללה במקומות הנכונים

הצללה מיועדת לאפשר לנו נוחיות ושהות נעימה יותר בגינה אך אינה מיועדת לנו בלבד. הצללה במקומות בהם האדמה חשופה מונעת אידוי מים מהקרקע ובזבוזם. חלק גדול ממי ההשקיה שאנו טורחים להשקות מתאדים. הצללה בעזרת בדים או באמצעות שתילת עץ רחב צמרת תפחית את ההתאדות באופן משמעותי. גם גידור באמצעות במבוקים או גדר חיה ייצור הצללה מסויימת.

 

ריצוף וחיפוי לעיצוב וחיסכון

היום עיצוב גינות מושתת על הריצופים והחיפויים לגינה לא פחות מאשר על הצמחיה שנשתול בה. ישנם סוגים רבים של ריצופים וחיפויים, החל מאבן טבעית דרך קרמיקה וגרניט פורצלן וכלה בריצוף דק העשוי עץ. הריצופים מוסיפים עניין וגיוון לגינה ומדגישים את הצמחיה בעזרת הניגודיות הקיימת ביניהם לבינה. באזורים אלה צריכת המים היא אפסית ולכן הריצוף משמעותי לחיסכון במים.

עיצוב גינות קטנות

אין להתייחס לתחום עיצוב הגינות באופן כללי כאל דבר של מה-בכך. מדובר בתחום מאוד מורכב עם הרבה הבטים, שאנשים לומדים במשך שנים ארוכות. אתגר במיוחד בתחום עיצוב הינות הוא עיצוב גינות קטנות. בגינות אלה יש חלל קטן יחסית, ולכן יש לנצל אותו באופן האופטימלי. ישנם מעצבים המתמחים ספציפית בתחום זה, כיוון שהוא דורש ידע וניסיון מיוחדים. איך ניתן לעצב את הגינה הקטנה באופן הטוב ביותר, ולהפיק ממנה את המירב?

הימנעו מקווים ישרים מדי

בעיצוב גינה קטנה, כדאי שלא להשתמש הרבה בקווים ישרים. דווקא פני שטח מעוגלים יותר יכולים ליצור אשליה שהגינה גדולה יותר ממימדיה האמיתיים. גם אם פני השטח של הגינה ישרים מטבעם, בהחלט ניתן להוסיף הגבהה מלאכותית או טרסות כדי ליצור את האשליה. גם את הצמחים שתבחרו לשלב בגינה אין לשלב בקו גובה אחיד, אלא לבחור בצמחים בגבהים שונים.

צמחים קטנים

אם תשתלו בגינה הקטנה צמחים שנוטים לגדול מאוד או להתפשט, עד מהרה הם יתפסו את מלוא שטח הגינה. גינה שיש בה רק צמח אחד נראית כמו גינה קטנה מאוד. לכן, כדאי לבחור דווקא צמחים קטנים יחסית. ריבוי הצמחים עשוינ לתת הרגשה שהגינה גדולה יותר מכפי שהיא באמת, וכן להוסיף הרבה מאוד יופי וגיוון לגינה שלכם.

שילוב פינות ישיבה נוחות

בעת עיצוב גינות קטנות, חשוב לזכור לשם מה בעצם יש לנו גינה. גינה נועדה כדי שנוכל לשבת בה ולהרגע, וכן לארח בה חברים ובני משפחה. לצורך כך, חשוב לשלב בגינה פינת ישיבה, גם אם היא קטנה יחסית. פינת הישיבה צריכה להיות נוחה ומרווחת ככל האפשר, והעיצוב שלה צריך להתאים לעיצוב הכללי של הגינה.

אנשי מקצוע בעלי ניסיון

כאשר אתם מחפשים מעצב לעיצוב גינות קטנות, כדאי למצוא בעל מקצוע שיש לו ניסיון ספציפי בעיצוב של גינות קטנות ולא רק בעיצוב גינות באופן כללי. אלה הם מעצבי גינות אשר מתמחים בתחום זה, ויוכלו לדעת כיצד לנצל כל גודל של שטח בצירה מיטבית ולענות על כל הציפיות שלכם מן הגינה.

גינתך היא ביתך

גינתך הינה  ביתך

 בין אם מדובר על לשבת בגינה ביחד או לבד, בין אם מדובר על  משקה חם או קר כאשר אתה מתנדנד בנדנדה שלך, או אולי נהנה מארוחת ערב דשנה לאחר יום עבודה עמוסה למדיי, כל אלו נהפכים לחוויה כייפית ומהנה.                                                                                                       כיום, ניראה שהמודעות בנושא זה עלתה בקרב אנשים מסוימים, ואכן ישנה השקעה מצד אותם בעלי גינה, וניתן לראות זאת, בבתים שהגינה שלהם תמיד מטופחת, וכאלו שתיראה אצלהם סגנונות מיוחדים שלא ראית באף בית.

עניין של תקציב

אז נכון שזה עניין של תקציב והחוק אומר שככל שהתקציב יותר גבוהה כך גם מראה הגינה יראה, אם קבעת לעצמך רף כזה גבוהה , יהיה קל להבחין זאת כאשר נשב ונסעד סביב שולחן יוקרתי מעוצב בין אם זה מחומר אלומיניום או מקש מיוחד, ההרגשה בכלליותה תהיה כזו. לכן לפניי שבוחרים ריהוט גן לגינה, חשוב לבדוק מספר פרמטרים חשובים על מנת שההשקעה תהיה השקעה נבונה אשר שקלתם אותה מראש.

הפרמטרים העיקריים לגינה קסם

על מנת לממש את אותו חלום שהיית תמיד רוצה להגשים- לשבת על ערסל מפנק כאשר אתה מתנדנד בו להנאתך, או לשכב במיטת שיזוף בגינה עם בירה קרה, האוירה הנעימה, הרוח שתלטף, הצבעים שתראה מול עינייך, כל אותן פריטים אלו  אכן יכולים לקרות ולהתקיים בגינתך, אם תשקול נכון את מידת הנדנדה בהתאם למספר האנשים במשפה, המיקום שלה, גודל השולחן ויחד עם זאת סוג חומר השולחן מכיוון שצריך לקחת בחשבון את עונת החורף, שכאשר השולחן והכסאות נרטבים חשוב לשמור על עמידות השולחן- לכן החומר כאן הינו פרמטר חשוב.

צמחייה בגינה

אין שום של ספק שחלק מאוד גדול לעיניים הרואות הינו הססגוניות כאשר נקלעת אל מול העיניים הסקרניות שלנו, לכן חשוב מאוד לתת השקעה מלאה באופן הגינון, תיכנון הגינה בצורה אדריכלית באמצעות איש מקצוע, להתאים סוג צמח בהתאם לסוג האדמה או בהתאם לתנאים בו נמצא הצמח, להתאים את צבעיי הפרחים והצמחייה לשאר חלקיי הבית, לשאר הבית בעצמו אפילו, יש כאלו אשר מתאימים את מראה המטבח למראה של הגינה שלהם, ואולי יש בזה דבר מה…

טיפול תמידי

לא דיי בלתכנן וליצור גינה וכך לסיים את העניין, חשוב מאוד להתמיד בטיפוחה של הגינה, צמחים ללא השקייה נובלים, עצים ללא טיפוח נהפכים לפצועים, או שגודלים בצורה עקומה, דשא זקוק לטיפוח, רהיטי גינה צריכים להישמר מפני נזקי הטבע כמו חום, קור, אבק ועוד… כמו כל דבר בחיים גם בתחום זה חשוב להשקיע ולתת דגש לטיפוח תמידי, אם אפשר להביא איש מקצוע- גנן שידאג לטיפול שוטף של חיות הגינה וטיפוחה, יכול להיות נהדר עבורכם במידה ואין לכם דיי זמן להתעסק בזה.

כל מה שרציתם לדעת על ריהוט גן

כל מה שרציתם לדעת על ריהוט גן

איך נשמעת לך  סיטואציה כזו: אתה נכנס לגינה, מסביבך הכול ירוק, האוויר הנעים נושף לך בעורף, מלפנייך כיסא נוח לישיבה, לצדך נדנדה, בחרת לשבת על אחד מ ריהוט גן שהיה ניראה לך מפנק יותר, לגמת מכוס קפה או איזה משקה קר, ואתה מרגיש כמה רגע חווייתי זה.

שפע של סוגים

אם כן , כמעט בכל בית ישנו ריהוט גן על מנת לארח חברים או משפחה, לצורך סעודה או סתם מפגש חברי כזה או אחר. כיום ישנם סוגים רבים של חומרים העשויים מהם בונים ריהוט גן – עץ, ברזל, אלומיניום, קש, במבוק, נירוסטה  ראטן או קש, כמובן שאת הבסיס ניתן לשנות למספר סוגים של חומרים , כך שייראה מקורי.

ריהוט גן בסגנון אחר

מיטות שיזוף, נדנדות לגינה, כסאות ישיבה נוחות , שולחן בעיצוב ייחודי, כל אלו מהווים חלק מהיופי של הגינה שלכם, יחד עם זאת משרה אווירה אחרת לחלוטין, ויוצרת תחושה של כיף להישאר ולפטפט על החיים או על עסקים או סתם לקשקש האחד עם השני.  כיום יש אינסוף של ריהוטים לגינה שלכם, כל אחד יכול לבחור לפי טעמו האישי.

כל המוסיף אינו גורע

אם ברשותכם גינה בעלת מרחב גדול, תוכלו לאפשר לעצמכם להוסיף עוד ריהוט לגינה כמו למשל מיטת שיזוף, עגלת הגשה, שולחן קטן לילדים, כל אלו ייצרו תחושה כיפית יותר לשהות בגינה ולשבת כל פעם במקום אחר שיהיה לכם נעים לשבת בו.  מיטת שיזוף כייפית לימיי הקיץ החמים, שולחן קטן לילדים מהווה כיף לילדים שישבו ויצרו עליו ועוד…

לסיכום…

ריהוט גן מהווה מכלול ל דברים שיוצרים תמונה אחת נעימה לעין, רגע אחד או כמה רגעים של שלווה ורוגע, כל פריט ריהוט בגינה יוצר כיף מחדש, מעלה בך זכרונות מהעבר, מרגיע אותך ובעיקר משרת אותך לדברים חיוביים כמו להזמין בכיף חברים ולשבת סביב השולחן ועוד… לכן , חשוב לשים דגש למושג ריהוט גינה על מנת ליצור עולם נעים יותר סביבנו.

גינות מעוצבות

קטנה קטנה אבל יפה- גינות מעוצבות

גם אם יש בביתנו גינה קטנה או אפילו מרפסת שמש, זה לא אומר שאנו לא יכולים לעצב את הגינה בטוב טעם ולהפוך אותה למעוצבת ולא סתם, אלא לגינה מעוצבת למופת רק קטנה יותר. במאמר זה נחשוף את כל הסודות איך יוצרים גינה למופת גם אם התנאים אינם אידיאליים במיוחד.

חולמים בקטן

גם אם לא התברכנו בגינת ענק מפוארת בבית פרטי גדול,  ובכל זאת יש לנו גינה קטנה, ראשית כל עלינו לברך על הסיטואציה, לא כולם זוכים בגינה בביתם או בגג. אז כך שגם אם יש לנו גינה קטנה, מרפסת שמש או גג אנו יכולים להפוך אותם לירוקי עד, ליצור בביתנו גינות מעוצבות שיגרמו לנו לחוש מחוברים לטבע, להרגיש שלווים וליהנות מכל רגע מישיבה בפינה הירוקה שלנו.

דברים יפים באים באריזות קטנות

יש לבדוק, כמו בגינות גג גדולות בהם אנו צרכים להביא בחשבון את המשקל המרבי, את אטימות הגג למים ואת סוגי הצמחייה השונים המתאימים עבור גינות גג.  גם כאן עלינו להיעזר במומחים על מנת לתכנן גינה מעוצבת ובטיחותית. את משקל כדי החרס, הצמחייה וכמות המים להשקיה מהווים גורם חשוב בתכנון גינות. 

הגודל כן קובע

תכנון גינות זו משימה לא פשוטה ואולי אף קשה יותר כשמדובר בקטן. בכדי להפוך את השטח שלנו ליפה תואר, עלינו להשקיע זמן ומחשבה באלמנטים רבים. מהמיקום ועד לפינות הישיבה וכלי החרס. זו לא בעיה להפוך את המקום למושלם אך עלינו להיזהר מהכנסת אלמנטים שיהפכו את הגינה המעוצבת למצועצעת במיוחד שמדובר בגינה קטנה.

תכנון גינה קטנה

בבחירת סוג הצמחייה עלינו להביא בחשבון מספר דברים, האם הצמחייה מתאימה לאקלים שלנו, האם הגג מוצל או שטוף שמש, במתן תשובה לשאלה זו ,יהיה לנו קל יותר לבחור את הקו המנחה את הקונספט של גינות הגג. למשל גינות טרופיות פחות מתאימות לגגות קטנים עם זאת, אם בכל זאת נסבר בסוג זה עלינו לשדר זאת. הצמחייה, פינות הישיבה, הסוככים עליהם להעביר את התחושה של הג'ונגל.

עיצוב גינת הגג

כשאר אנו מדברים על עיצוב גינות אנו לא מדברים רק על הצמחייה, הסבכים, הפרגולות, כדי החרס והעציצים. אי אפשר להתעלם מפינות הישיבה, אחרי הכל למה אנו משקיעים בתכנון גינה כל כך הרבה מחשבה. פינות הישיבה בגגות קטנים חייבים להתאים מבחינת גודל ומבחינת קונספט. נחזור לגינה המעוצבת בסגנון טרופי, אנו רוצים לייצר אווירה של ג'ונגלים, ליצור עושר צורני, לא נוכל לבחור בפינת ישיבה מאלומיניום וזכוכית, פינת הישיבה או ריהוט הגינה נכון יותר לומר המתאימים ביותר יהיו מראטן, אשר ישדרו את המראה והסגנון שבחרנו- הטרופי.

אלמנטים בעיצוב

בשל הביקוש הרב היום אנו יכולים למצוא אינספור חנויות לאקססוריז וחנויות המתמחות בפריטים לעיצוב גינה. מבלי לדבר על פינת המנגל ועל הכיור, אנו יכולים למצוא פסלים, מזרקות, כדי חרס גדולים להשלים את המראה העיצובי. הכל יפה מאוד, הכל מרשים, אך אסור לנו להתעלם מהעובדה כי הגג שלנו אינו גדול ואין אנו יכולים להעמיס עליו אלמנטים עיצובים רבים מידי.

מה אדריכל נוף יכול לעזור בעיצוב הגינה?

אדריכל נוף יכול לעזור רבות בעיצוב הגינה הביתית מאחר והוא משלב בין יכולות טכניות ומקצועיות לתכנון גינות ושטחים פתוחים לבין חוש אסתטי. אדריכל נוף שולט ומכיר היטב מגוון סגנונות לעיצוב גינות כגון סגנון הגן האנגלי, סגנון הגן היפני, סגנון לעיצוב גינות צרפתיות והא מכיר היטב את התכנון אשר נדרש לעיצוב גינה ארץ ישראלית. לגן, אדריכל נוף יכול לסייע בעיצוב ותכנון הגינה הפרטית בדרך מתקדמת ויעילה תוך תכנון אורך טווח. יש לציין כי חברת מעין גנים מתמחה בעיצוב ותכנון גינות ובאדריכלות נוף. צוות החברה מונה מעצבי נוף, אדריכלי נוף מקצועיים ומנוסים ומומחה הדמיות ממוחשבות בתחום האדריכלות.

חשיבה הוליסטית ורחבה

אדריכל נוף מקצועי מתכנן את הגינה בראיה רחבה ולטווח רחוק. נדרשת חשיבה הוליסטית מעמיקה בה נותנים דגש לכל הפרמטרים החשובים לתכנון ועיצוב גינות כמו הכנת תשתיות להשקיה, ניקוז ותאורה, בחירת צמחים נכונה, בחירת חיפויים כמו דק עץ, חיפוי בטון, דשא טבעי או סינטטי, מצעים (טוף, חלוקי אבן וכדומה), השפעות סביבתיות ותנאי אקלים ועוד. אדריכל נוף לוקח בחשבון את כל הפרמטרים הנדרשים לתכנון גינה מעוצבת ויעילה שקל לתחזק גם אחרי הרבה שנים ותוך שקלול פרמטרים כמו הוצאות תחזוקה (מים, גינון, חשמל וכד') ועיצוב הגינה כחלק הנמשך מעיצוב הבית על מנת ליצור הרמוניה עיצובית וקונספט ברור וייחודי. כמו כן, בתכנון הגינה מוסיפים פרמטרים כמו חניה, שבילים, מרפסת, פרגולה, סוככים, מטבח מחוץ לבית ועוד.

תוכנית מפורטת

אדריכל נוף מלווה את הלקוח משלב התכנון ועד להקמת הגינה. שלב התכנון הינו קריטי ויש לשקלל פרמטרים רבים על מנת למנוע נזקים והוצאות מיותרות לתיקון גינות שלא תוכננו בקפידה. אדריכל הנוף משרטט תוכנית לתכנון הגינה ומבצע הדמיות מחשב כך שהלקוח יכול לראות כיצד תראה הגינה מכיוונים שונים. התכנון כולל אספקטים של אור וצל, תאורה, שילוב בריכת נוי או בריכת שחייה בהתאם לבקשת הלקוח, תוכניות למערכת השקיה ולצמחייה, תכנון מערכות הצללה ועוד. לכן, כדאי לפנות לחברת מעיין גנים המציעה תכנון על ידי מעצבי גינות ואדריכלי נוף מקצועיים והלקוח זוכה לגינה מעוצבת ואיכותית עם פתרונות מתקדמים, יצירתיים ויעילים.

 

האם נדנדה לגינה מתאימה לילדים ולמבוגרים כאחד?

האם עברתם לגור בבית פרטי ואתם מעוניינים לעצב את הגינה ולהפוך אותה לפינת גם עדן שלכם? האם יש לכם ילדים ואתם מחפשים נדנדה לגינה בטוחה ואיכותית שתתאים לכם ולילדים? ובכן, הגעתם למקום הנכון! חברת לה גן משווקת מגוון גדול של נדנדות לגינה, כולן מיוצרות מחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן וכל הנדנדות מתאימות לשימוש בטוח על ידי מבוגרים וילדים כאחד. חברת לה גן מציעה נדנדות לגינה עם 1-3 מקומות ישיבה ואין כמו נדנדה מעוצבת לגינה שתורמת לעיצוב ולמראה יוקרתי וכמובן משמשת את הילדים והמבוגרים להנאתם הרבה.

התאמה לצרכי הלקוח

כאשר רוכשים נדנדה לגינה חשוב להקפיד על כמה כללים- גודל הנדנדה, מיקום הנדנדה בחצר, מספר מקומות ישיבה, חומרי גלם, עמידות, אחריות, עיצוב ומחיר. יש לתכנן את הגינה היטב ולבחור נדנדנה המתאימה הן מבחינת הגודל והן מבחינת העיצוב. עליכם לזכור כי יש להתאים את הנדנדה לשאר פריטי הריהוט בגינה על מנת לשמור על הקונספט העיצובי וליצור שפה משותפת בין הרהיטים. בחירה נכונה של נדנדה מעוצבת תורמת רבות לאווירה הכללית ולמראה היוקרתי של הגינה. כמו כן, יש לתכנן מראש היכן עומדים להציב את הנדנדה, לדוגמה, האם יש להתקין את הנדנדה מעל משטח בטון או חיפוי אבן, האם מתקינים את הנדנדה על הדשא או מציבים אותה על אבני טוף וכדומה. יש מקרים בהם כדאי להתקין את הנדנדה ולקבע אותה באמצעות ברגים מיוחדים ולכן חשוב לתכנן זאת מראש, במיוחד כאשר הנדנדה עומדת לשרת גם ילדים שאוהבים להתנדנד בחוזקה.

שילוב דשא מלאכותי בעיצוב הגינה?

עיצוב הגינה הביתית עבר שינויים רבים בשנים האחרונות וכיום הציבור הישראלי מבין כי חשוב לפנות למעצב גינות על מנת לתכנן את הגינה היטב וביעילות. עיצוב הגינה מתבצע לאחר אפיון הלקוח והרגליו ובהתאם למספר הנפשות, גיל הילדים, הרגלי האירוח והטעם האישי. עיצוב הגינה ממשיך את עיצוב הבית והפך להיות חלק בלתי נפרד ממנו כך שהיציאה מהבית לגינה משתלבת בהתאם. כאשר מתכננים את עיצוב הגינה יש לחשוב על נושא הריצוף וחשוב לשלב דשא מלאכותי (סינטטי) בגינה כדי לאפשר לילדים לשחק בבטחה וכדי ליהנות מהמראה הירוק והטבעי שנשמר לאורך כל השנה בלי צורך להשקות, לגזום ולטפח. בעלות חד פעמית מתקינים דשא מלאכותי איכותי ונהנים ממנו לאורך שנים ארוכות. לכן, חשוב לבחור דשא מלאכותי איכותי ועמיד ומומלץ לפנות לייעוץ מקצועי בחברת דשא דשא, מהחברות הוותיקות והמובילות בענף זה.

השקעה חד פעמית

יש מגוון סגנונות לעיצוב הגינה ובהתאם לקונספט העיצובי יש לבחור בדשא מלאכותי המשלב בקו העיצובי ותורם למראה יוקרתי וטבעי של הגינה. לדשא המלאכותי יתרונות רבים והוא אינו דורש תחזוקה שוטפת. כמו כן, דשא מלאכותי נעים למגע, מצנן את הטמפרטורה בגינה בקיץ מאחר והוא מהווה שכבת בידוד מעל האדמה והוא מאפשר לילדים לשחק ללא חשש מפציעות ופגיעות בעת נפילה. בנוסף, הדשא הירוק תורם לאווירה טבעית ורגועה ואין כמו לחזור הביתה אחרי יום לחוץ בעבודה וליהנות מפיסת דשא ירוקה ונעימה ומאווירה טבעית ומשחררת לחצים. על הדשא ניתן להניח ללא חשש ריהוט גן יוקרתי וליהנות מישיבה עם בן או בת הזוג, לארח חברים ובני משפחה שמגיעים לבקר או ללגום קפה בבוקר מוקדם כאשר הציפורים מצייצות לכבוד הבוקר החדש וגם בתקופות החגים שהילדים בחופשה בבית.

עמידות איכות

כאשר בוחרים נדנדה לגינה של משפחה עם ילדים חשוב לבחור בקפידה את הנדנדה ויש להעדיף ריהוט גן איכותי המיוצר מחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן. כמו כן, למשל, יש לבדוק מהו המשקל שהנדנדה מסוגלת לשאת וכל בחירה שאינה מתאימה עלולה לגרום למפח נפש, לנזק בלתי הפיך ולפגיעות גופניות. יש לבחור לפי מספר הילדים וגילם ובהתאם למידות הגינה, עיצובה, הרגלי האירוח ובהתאם למגבלות התקציב.

עיצוב גינה מנצח

אין כמו מראה הדשא הירוק בגינה, מראה ירוק וטבעי שתורם לאווירה רגועה ונעימה. כיום נהוג להתקין דשא מלאכותי כחלופה למרבדי הדשא החי, בעקבות עלות ההשקיה ומחירי המים הגבוהים וגם בגלל הצורך לתחזק באופן שוטף את הדשא הרגיש.

האם ניתן להקים גינה עם נגישות למטבח?

בשנים האחרונות יש טרנד חדש בו מנצלים את הגינה של הבית להקמת מטבח חיצוני כתוספת למטבח בבית. כך ניתן ליהנות מאירוח חברים, שכנים ובני משפחה ולבשל, לצלות בשר ולאפות באמצעות מתקני המטבח החיצוני. גינה עם נגישות למטבח מאפשרת לבני המשפחה לשהות יחדיו כך שהמארחים אינם צריכים לשהות במטבח הפנימי בבית בעוד האורחים ממתינים לאוכל בחוץ. כמו כן, בעקבות טרנד תוכניות הבישול והאפשרות להתקין מטבח חיצוני רבים מהישראלים בוחרים עיצוב גינות חדשני שכולל בתוכו מטבח חוץ מעוצב ומרשים ביופיו ובאיכותו. ישנם הרבה חברות המתמחות בתכנון, עיצוב והקמת גינות נוי פרטיות הכוללות מטבח חיצוני נגיש ויפהפה.

יחידת מטבח עצמאית

מזג האוויר הנוח בישראל מאפשר לנצל את הגינה רוב ימות השנה וכך ניתן לבשל, לטגן, לצלות ירקות, דגים ובשר וגם לאפות בנוחות וביעילות ללא ריחות צלייה במטבח הפנימי. אם עד לפני כמה שנים נהגו ישראלים רבים לרכוש עמדת מנגל ניידת או מתקני ברביקיו גדולים ומסורבלים הרי כיום ניתן לעצב את הגינה עם מטבח חיצוני נגיש ונוח לעבודה. במטבח החיצוני נהנים מעיצוב מרשים הכולל שילוב בין חומרי גלם כמו עץ, מתכת, אבן וברזל וניתן לחפות את העמדה באמצעות חיפויי אבן או חיפויי קרמיקה וכך נהנים מתוספת עיצוב לגינה ומיחידת מטבח עצמאית בחוץ עם פתרונות אחסון, משטחי עבודה מרווחים וכל הציוד הנדרש לבישול ולצליית בשרים וירקות.

אירוח ברמה גבוהה

גינה עם יחידת מטבח חיצונית מעבירה את הלכלוך החוצה ומאפשרת לארח ברמה הגבוהה ביותר. במקום להתמודד עם שומנים ושאריות אוכל אחרי ברביקיו ניתן לנקות בקלות את העמדה החיצונית ולהשליך את הפסולת לפח האשפה מבלי ללכלך את הכיור במטבח בבית. כאמור, מטבח חיצוני הופך את חוויית האירוח לייחודית ולמהנה ביותר ובעוד האורחים יושבים מסביב או מצטרפים לעמדת המטבח המארחים מבשלים להנאתם עם כל הציוד הנדרש ולוקחים חלק פעיל בשיחות ובאירוח. האורחים כמובן מוזמנים להצטרף למלאכה ולעזור. כמו כן, יש לציין כי המטבח החיצוני מהווה חלק מעיצוב הגינה ומשתלב בטבעיות עם הקונספט העיצובי ותורם רבות למראה יוקרתי ויפה.