ארון בגדים אידיאלי

יש דברים שעוזרים לנו לשמור על סדר. אחד מהם הוא ארון בגדים 4 דלתות. על מנת למקסם את היתרונות הגלומים בארון בגדים מומלץ לבחון את היתרונות של ארון הזזה. בחירת ארון היא חלק מתכנון מוקפד של הבית בכלל ושל המתחם או החדר בו שהארון מיועד להיות בו. בין אם מדובר בחדר ייעודי לארונות ובין אם בארון המהווה חלק מריהוט חדר שינה או חדר ילדים, חשוב ומומלץ לבחור בארון איכותי ובטיחותי, ארון שמייצרת אותו חברה אשר זה מכבר הפכה לשם דבר בייצור רהיטים בכלל וארונות למטבח ולחדרי שינה וילדים בפרט.

ארון יציב ואיכותי

ארון בגדים 4 דלתות מאפשר לנצל אותו כמתחם אחסון מיטבי. ארבע דלתותיו מאפשרות גישה נוחה לכל מקום בו, קל וחומר אם יש בו מדפים נשלפים המקלים מאוד על השימוש בו, מאפשרים להניח כל דבר במקום המיועד והמיוחד לו, כל שניתן לאתר אותו במהירות. ארון שנבנה מחומרים איכותיים, על פי מפרט טכני מדויק ועשיר, כולל אביזרי פרזול דקורטיביים, יציב ואינו תופס מקום ( ארון קיר) הוא הפתרון הטוב והיעיל ביותר לאחסון בגדים, נעליים וחפצים אחרים שניתן לאחסנם בארון.

חשיבות הפתיחה והסגירה

לא אחת, דווקא דברים קטנים, בטלים וזניחים לכאורה, עלולים למרוט עצבים ולפקוע סבלנות, להוציא אותנו מהדעת או משיווי המשקל הנפשי ולערער אותנו. לא מדובר בדברים גורליים אבל כאשר הם חוזרים ונשנים- הם משגעים אותנו. כך, לדוגמה ,דלת שנפתחת בקושי ונסגרת בקושי רב יותר. ארון הזזה מונע את כל אלה. מנגנון פתיחת הדלת וסגירתה הוא פשוט, חלק, שקט. אפשר לפתוח ולסגור את הדלת, ובמיוחד כאשר יש לנו ארון בגדים 4 דלתות פעמים רבות ולא להרגיש שום קושי.

סדר בארון

מאחר שניתן להזמין ולקבל ארון שהמבנה הפנימי שלו תואם בדיוק את הצרכים והרצונות של הלקוח, אין כל סיבה שלא יישמר בו סדר באופן קבוע. כאשר מתכננים ומייעדים לכל הפריטים את המקום הגדול מספיק המיועד להם, יש סיכוי רב להקפיד ולקיים את הסדר בתוך הארון באופן קבוע וכחלק בלתי נפרד מהשמירה על הסדר גם מחוץ לו.

אביזרים לאקווריום- כל הציוד הדרוש לאקווריום שלכם:

אם בניתם או רכשתם אקווריום, רגע לפני שמכניסים אליו את הדגים שקניתם, חשוב לאבזר את האקווריום בצורה איכותית. האקווריום שברשותכם הוא בעצם סביבת החיים של הדגים ולכן חשוב להתאים את האקווריום בצורה כזו שהיצורים החיים בו יוכלו להתקיים בצורה הכי דומה לטבע. על מנת שזה אכן יהיה כך ותוכלו לאבזר את האקווריום שלכם על הצד הטוב ביותר, מומלץ שתעברו על המאמר הבא:

האביזרים החשובים בכל אקווריום:

  • מערכת סינון- מכיוון שמדובר בכמות מים עומדים קטנה חשוב להרכיב מערכת סינון מים איכותית שתנקה ותסנן את המים בכל עת. מסנן איכותי מבטיח כי הדגים ישחו תמיד במים נקיים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ישנם מספר סוגים של מערכות סינון וכדאי לוודא איזה מהם מתאימה לכם. כלומר, אם יש לכם אקווריום מים מלוחים, מליחים או מתוקים, תצטרכו לבחור את מערכת הסינון המתאימה ביותר הן לסוג המים והן לגודל האקווריום.
  • מערכת חמצן- על מנת שיהיו חיים ממושכים בתוך האקווריום שלכם, חשוב להתקין מערכת שתזרים חמצן למים בכל עת.
  • תאורה- אקווריום זקוק לתאורה על מנת שנראה את יופיים של הדגים אך גם בעניין זה קיימת תלות בסוג האקווריום וסוג הדגים הנמצאים בו.
  • צמחייה- מצחייה היא חלק בלתי נפרד מאבזור האקווריום שלכם. הצמחייה, אמתית או דמה, מקנה תחושה של מעמקי ים, מה שצד אחד מעצב את האקווריום שלנו מבחינה חיצונית ומצד שני טוב יותר עבור הדגים.

ציוד נלווה לכל אקווריום:

אביזרים לאקווריום אלו, הם בעצם אביזרים בסיסים שחייבים להימצא בכל אקווריום. יחד עם זאת, יש להבדיל בין סוגים שונים של אקווריומים כיוון שלכל אחד צרכים שונים. למשל, באקווריום מים מלוחים המכיל דגי ים יש להוסיף מלח מיוחד אל תוך המים. כמו כן אקווריום מסוג זה יכול להיות בעל תאורה בינונית- חזקה. לעומת זאת באקווריום רגיל, הנקרא אקווריום מרינה, אין צורך להוסיף את המלח, מומלץ לשטח על קרקעית האקווריום חול או אבנים בדימוי סלעים קטנים וחשוב לשמור על תאורה חלשה. בסוג זה של אקווריום התאורה היא לצרכי נוי בלבד.

האם חלמתם על דירות יוקרה באילת?

האם תמיד חלמתם על דירה יוקרה באילת, העיר הדרומית התוססת ושטופת השמש? ובכן, זה הזמן למהר ולרכוש את דירת החלומות באילת. עיר השמש הנצחית אהובה על ידי הישראלים וגם תיירים רבים שוטפים את אילת מדי שנה. האווירה בעיר ססגונית ומהנה ויש בה שלל אטרקציות כמו ריף הדולפינים, אתרי צלילה מהיפים בעולם, מעגן יאכטות מפואר, מוקדי בילוי הומי אדם, קניונים מפוארים ושפע מסעדות, בתי קפה ומועדונים. בשנים האחרונות ניתן לראות ביקוש הולך וגובר בקרב העשירון העליון, יהודים עשירים וגם צעירים בעלי ממון המעוניינים לרכוש דירות יוקרה באילת וליהנות מהחיים הטובים.

נופש ומגורים

כדאי לדעת כי זוגות צעירים רבים החליטו לעבור לאילת וליהנות מחיים בעיר שטופת שמש עם חופי הים היפים ביותר בארץ וכמובן בגלל אפשרויות הבילוי והתעסוקה. העיר מתפתחת בקצב מהיר ומציעה לתושבים שירותים ברמה גבוהה כמו מערכת חינוך מתקדמת ומודרנית, שדה תעופה חדש העומד להיבנות בקרוב, הזדמנויות עסקיות רבות וכמובן אווירה ייחודית שאין כמוה בארץ. רבים אחרים רוכשים דירות יוקרה להשקעה או כדירת נופש יוקרתית במקום לשלם על מלונות יוקרה. דירות היוקרה בעיר אילת נמצאות במיקומים מנצחים ורובן משקיפות לעבר הים או לעבר הרי אילת הקסומים. דירות היוקרה באילת אשר נבנות על ידי חברת יוסי אברהמי, אחת מחברות הנדל"ן המובילות בארץ, ידועות במפרט הטכני הגבוה שלהן ובאיכות החיים הגבוהה שהן מעניקות לדיירים. חברת הנדל"ן יוסי אברהמי מקימה פרויקטים חדשים בזה אחר זה באילת בשכונות וותיקות כמו הדקל, אופיר וערבה וגם בשכונות החדשות, תוך מתן דגש על מיקומים מעולים ובניה ירוקה עם מפרט טכני יוקרתי וייחודי.

תשואה גבוהה

משקיעים רבים רוכשים דירות יוקרה באילת ונהנים מתשואה גבוהה במיוחד. תיירים רבים, ביניהם יהודים מרחבי העולם, מחפשים כיום דירות יוקרה באילת כדי להגיע עם המשפחה לאילת וניתן להשכיר את הדירות שרוכשים להשקעה במחירים מעולים וליהנות מתשואה גבוהה. יש ביקוש רב לדירות יוקרה לתקופות קצרות וארוכות ומחירי ההשכרה רק הולכים וגדלים בעיר התוססת המושכת אליה יותר ויותר תיירות פנים וחוץ מדי שנה.

כמה עולה תחזוקת ג'קוזי?

עוד לפני שאתם ממהרים לרכוש ולהתקין ג'קוזי בבית או בצימר שלכם חשוב לבדוק מהן עלויות התחזוקה והאם ניתן לבצע עבודות אחזקה לבד או שיש לקרוא לטכנאי בכל פעם. טווח המחירים של מערכות ג'קוזי רחב ומשתנה בהתאם לגודל הג'קוזי, איכות, שם המותג, עלות ההובלה וההתקנה, דגם, עיצוב ועוד. לכן, גם עלויות התחזוקה משתנות בהתאם למנגנון הפנימי של מערכת הג'קוזי ועלויות החלפים. יחד עם זאת כדאי לדעת כי אם מקפידים על הוראות היצרן והמשווק ומחליפים פילטרים בזמן, שומרים על רמת PH נכונה ובטווח הערכים המומלץ, מחליפים ומנקים סננים בהתאם להוראות, מוסיפים חומרי ניקוי וחומרים נוגדי אבנית בהתאם לצורך ודואגים לניקיון יסודי הרי ניתן לחסוך עלויות רבות מדי שנה. כמו כן, חשוב לקרוא בזמן לטכנאי מקצועי ואמין בכל מקרה של תקלה וכאשר מגלים בלאי ונזקי שחיקה בג'קוזי.

שומרים על הג'קוזי

הדרך הבטוחה והיעילה לצמצם או להוזיל עלויות תיקון מערכת הג'קוזי היא להקפיד על הוראות היצרן בנוגע לתחזוקה השוטפת. יש לדאוג לניקיון יסודי, להוסיף חומרים שמונעים אבנית מאחר והאבנית מצטברת על גוף החימום והמערכת צורכת יותר חשמל, מתאמצת יותר ונזק רב עלול להיגרם לכלל הרכיבים ובמיוחד לגוף החימום שעלותו לעיתים אינה זולה כלל. כמו כן, ניתן לרכוש חומרי ניקוי המתאימים לג'קוזי שקונים וכך מונעים תקלות רבות, הזמנת שירות של טכנאי ועוגמת נפש בגלל אי יכולת להשתמש בג'קוזי עד לתיקון שלו ועלויות גבוהות הנדרשות לתיקון ולהחלפת רכיבים שונים. בנוסף, מומלץ להוסיף חומרים מיוחדים לשמירה על רמת ה- PH הנכונה והמתאימה למי הג'קוזי מאחר ורמת PH נמוכה גורמת להתפתחות קורוזיה ומכאן הדרך קצרה לקלקול ולנזקים לרכיבים שונים במערכת הג'קוזי כמו גם נזק לציפוי הג'קוזי.

תחזוקת ג'קוזי מונעת

חשוב להקפיד על תחזוקה שוטפת של מערכת הג'קוזי, במיוחד כאשר הג'קוזי נמצא בשימוש רציף ועקבי. חשוב לפנות לחברה מקצועית וממנה לרכוש ג'קוזי לאחר ייעוץ והתאמה לצרכי הלקוח וכך מקבלים הוראת שימוש ותחזוקה וזוכים לשירות מקצועי ואמין, הן לתיקון מערכת הג'קוזי והן לשירותי תחזוקה שוטפים במחירים הוגנים ומשתלמים.

 

מטהרי אוויר

מטהרי אוויר

מכשירי אדים

הייתם בזמן האחרון אצל הרופא עם בעייה כלשהי והוא המליץ להשתמש במכשיר אדים? אין לכם מושג מה זה, כמה זה עולה, ולמה זה משמש? לפניכם כמה פרטים על המכשיר שפותר בעיות החל מעור יבש, נזלת ועד לשיעול קשה.

מכשיר אדים יכול לעזור לטפל בבעיות רבות. לדוגמא: בעיות שנגרמות על ידי אוויר יבש בחדר, כגון עור יבש, נפיחות בתעלות האף, כאבי ראש, בעיות בסינוסים ואפילו אסטמה. אנו ממליצים לכם לרכוש לעצמכם מכשיר אדים שהוא שקט כמה שיותר, מחברה אמינה עם אחריות. בנוסף צריך לבדוק את המכשיר שהוא אינו מפזר אבק לבן בחדר, ושמיכל המים שלו מוגן מפני התרבות חיידקים. אנחנו מעדיפים מכשירי אדים עם שליטה דיגיטלית, כך שכל אחד יכול להגדיר בדיוק את רמת הלחות הרצויה עבורו. חשוב לפני הקנייה להתייעץ עם רופא המשפחה, ולהחליט אם אתם זקוקים למכשיר אדים קרים או חמים. לאחר מכן, כנסו לאתרי השוואת מחירים באינטרנט לחפש מבצעים, ואל תשכחו לבדוק את חוות הדעת של הצרכנים בפורומים השונים.

מטהרי אוויר

אנחנו לא יכולים לשלוט באופן מלא על הזיהום הרב שנמצא בחוץ, אבל אנחנו יכולים לעשות משהו בעניין הזיהום בתוך חלל הבית שלנו, שבו אנו מבלים עד 90% מהזמן שלנו. על פי הוראות המשרד להגנת הסביבה בארצות הברית (EPA), רמות זיהום בחלל מקורה יכולות להיות 25 פעמים, ומדי פעם אפילו יותר מ 100 פעמים מזוהם יותר מהאוויר בחוץ.
מקור הבעיה היא בסגנון החיים שלנו: אנו גרים בבתים מבודדים היטב, נועלים את עצמנו בתוך חלל שבו מסתובבים כל הזמן עובש ופטריות, חיידקים, נגיפים, אבק וקרדית אבק. אנחנו אפילו מוסיפים עוד צרות זיהומיות בתוך הבית כמו עישון וטבק, עשן של טיגון ובישול, נשירת שערות ופרוות של חיות מחמד,  חומרי הדברה מסוכנים ואפילו רעילים, שטיחים מאובקים, דבקים למיניהם, חומרי ניקוי ביתיים, צבעים וציפוי לכה, רהיטי קש ועוד הרבה יותר. כשמצרפים את כל הרשימה יחד, למעשה אנו נושמים בתוך הבית כ -50,000
חלקיקי זיהום עם כל נשימה, ואנחנו לוקחים 20,000 נשימות בכל יום!

מטהרי אוויר- נגד מה?


החומרים שהזכרנו בפסקה הקודמת הם חומרים מזהמים הנישאים באוויר ומשפיעים לרעה על בריאותנו. בנוסף, החלקיקים המזוהמים האלה מתיישבים על הריאות שלנו לטווח ארוך. הסימפטומים הנגרמים יכולים להיות ארוכים או קצרי טווח. החל מעיניים מגרדות, עיטושים בלתי פוסקים, נזלת כרונית, כאבי ראש ואף, עייפות קשה, מועקה בחזה, קוצר נשימה, מגפות של הצטננות או שפעת, ולעיתים אף נגרמים אלרגיות, אסתמה ומחלות אחרות בדרכי הנשימה.

מטהרי אוויר- הפתרון

קנו מטהר אוויר לפתרון בעיית הזיהום בחלל הבית או המשרד שלכם. איכות החיים והאוויר בביתכם תשתפר ללא היכר. אתם לא תתחרטו!

פילטר אוויר- גם לבית וגם לעסק

פילטר אוויר, כשמו כן הוא, הוא רכיב המיועד לסנן את האוויר הנכנס לבית או לעסק. יחד עם זאת, מאחר ומדובר ברכיב ספציפי, אי אפשר להתקין את הפילטר בכל חלון ובכל דלת על מנת שיסנן את האוויר הנכנס דרכם. אם כך, מה בעצם התועלת בהתקנת פילטר אוויר כשהוא שולט רק על כניסת אוויר אחת מתוך כל כניסות האוויר בבית? ובכן, אוויר הוא דבר שיכול להימצא במצב סטאטי ללא תנועה, או להימצא בתנועה מתמדת, ואת העובדה הפשוטה הזאת אנחנו יכולים לנצל על מנת לייצר תועלת מפילטר אוויר המותקן בנקודה אחת בלבד.

להכניס אוויר נקי על חשבון אוויר לא נקי

למעשה, בכל רגע נתון, הבית או העסק שלכם יכולים להכיל כמות מסויימת של אוויר. אם תסגרו את כל פתחי האוויר של הבית או העסק, האוויר יעמוד במקומו סטאטי כמעט לחלוטין. אם תפתחו מספר פתחים, תתחיל תנועה של אוויר בתוך הבית או העסק, פנימה והחוצה, כשאין לכם ממש שליטה על האוויר הנכנס והיוצא. יחד עם זאת, אם תתקינו למשל מפוח גדול באחת מחלקי הבית או העסק, מפוח שישאב אוויר מבחוץ ויכניס אותו אל הדירה או העסק, תוכלו לגרום לכך שהאוויר שייכנס דרך אותו מפוח, יתפזר בבית, וידחוף את האוויר בבית אל עבר פתחי הבית או העסק, כשאלו ישמשו יותר כפתחי יציאה מאשר פתחי כניסה של אוויר.

התקנת פילטר אוויר על מפוח

כעת, כל שעליכם לעשות הוא להתקין פילטר אוויר בכניסת המפוח, ולהבטיח שכל האוויר הנכנס יהיה אוויר נקי ומסונן. האוויר הנקי והמסונן יתפוס יותר ויותר נפח במבנה, ואוויר לא מסונן יפנה את מקומו ויצא דרך פתחים אחרים בדירה. חשוב להבין שלא מדובר באוויר מטוהר לחלוטין, אלא באוויר מסונן בלבד. אוויר מסונן הוא אוויר העובר דרך מסנן אוויר החוסם מעבר של אבק וחלקיקים גדולים כמו חלקיקי שיער, חלקיקי עור, זיהום אוויר של חלקיקים גדולים וכדומה. אם תרצו לטהר את האוויר בבית לחלוטין, תצטרכו לעשות שימוש במכשיר הנקרא יוניזטור, המטהר את האוויר לחלוטין באמצעות טכנולוגיה הנקראת החלפת יונים.

קרמיקה זו לא מילה גסה

קרמיקה זולה- זו לא מילה גסה

רבים מאיתנו כבר לא יכולים לראות את הבית שלהם, לא בגלל שהוא לא נוח חלילה, אלא בגלל שמהיותנו בני אדם החיים על כדור הארץ אנו מחפשים שינויים. לקנות בגד חדש, או ללכת לספר זו לא תורה מסיני ובטוח שלא נזדקק לפתוח תוכנית חיסכון בשביל חידוש זה. אך כשמדובר בחידוש הבית, אנחנו נרתעים. כאשר אנו חושבים על שיפוץ המילה הראשונה שעולה לנו בראש היא קרמיקה, המילה הבאה אחריה היא כסף. אז יש לנו חדשות בשבילכם.

לא צריך לשבור תוכנית חיסכון וגם לא בלטות
היום אפשר לרצף את כל הבית ואפילו כמה קירות בבית מבלי לשבור את תוכנית החיסכון או לקחת הלוואה בבנק. אם אתם חיים על הפלנטה, בטח כבר יצא לכם לשמוע את צמד המילים סוף עונה או עודפי יצור. אם אתם רוצים לחסוך הרבה כסף בקניית קרמיקה, גשו לחנויות עודפים ותתחילו במלאכה. חשוב לזכור שהמלאי מוגבל ולכן עליכם להזדרז. דרך נוספת לחסוך בעליות השיפוץ היא הדבקת האריחים על המרצפות הקיימות. לא צריך לשבור רצפות ולהתחיל את העבודה מאפס. צריך רק להזמין איש מקצוע שיודע את העבודה.

עודפים – סוגי אריחים
בחנויות עודפים תמצאו מגוון עצום של סוגי קרמיקה איכותיים יותר ופחות, מקדמי שחיקה ברמות שונות ואריחים בצבעים שונים. תוכלו למצוא אריחי פסיפס, אריחי גרניט פורצלן. בקיצור כל מה שקיים בחנויות. רק שהמלאי יהיה מוגבל. רק חשוב שתתאימו את האריחים למקומם הנכון, חשוב לזכור ולדעת שמרצפות בקדם שחיקה נמוך אינן מתאימות לריצוף הקרקע אלא לחיפוי לקירות ואם בחרתם להדביק רצפות חדשות על הקיימות תצטרכו רצפות דקות, שיתאימו לדריכה.

אין מספיק אריחים מהסוג שאתם רוצים
אם הגעתם לחנות קרמיקה עודפים, מן הסתם לא תמיד תמצאו כמות אריחים שתספיק לכל הבית. למען האמת טוב שכך. אתם יכולים ליצור עיצוב מודרני וחדשני לרצפת הבית ולקירות. גדולי המעצבים משתמשים בגוונים שונים לחיפוי על מנת ליצור חלל מודרני, למה שאתם לא תעשו זאת.

שילובי קרמיקה במטבח
בחרתם לרצף את הרצפה באריחים מסוג מסוים, הכל טוב ויפה אין לכם מספיק רצפות. תוכלו לשדרג את הרצפה עם כמה אריחים מודפסים בגוון מתאים לריצוף שבחרתם או אולי להוסיף כמה אריחי פסיפס או מעניינים. בהתאם לכך גם תחפו את הקירות. יצרתם מטבח מודרני ומעוצב בחצי המחיר.

שחמט במקלחת
כיום בניגוד לעבר, מקלחת ושירותים אלו החללים שהמעצבים אוהבים במיוחד. היום המקלחת כבר לא מה שהיו, אין חובה לבחור בצבעים הקרים אלא ההפך הוא הנכון, הכלים הסניטרים עדיין נשארו בצבע הלבן או השקוף (גם מגמה זו משתנה) אך קירות החלל כבר מזמן הפכו ליצירת אומנות. באפשרותכם מלכתחילה לבחור באריחי קרמיקה בצבעים שונים וליצור שחמט על הרצפה או על הקירות.

טיפ קטן בעל משמעות גדולה
בכל מקרה אם ראיתם בחנות העודפים קרמיקה שאתם אוהבים תמהרו לקחת אותה, התחלופה בחנויות העודפים גבוהה מאוד הקרמיקה שנמצאת שם היום כבר לא תישאר מחר. אתם לא רוצים להישאר עם חוסרים. עדיף שתיקנו יותר אריחים ממה שאתה צרכים. ברשתות גדולות תוכלו להחזיר את עודפי הקרמיקה ולקבל עליהם כסף.

 

טיפים לטיהור אוויר

כשמחליטים להתקין בבית מכשירים לטיהור אוויר, חשוב לבחור בין המטהרים הקיימים ולהבין את היתרונות שבכול אחד. ישנם מקומות בהם שימוש ביוניזטורים הינו הכרחי, ישנם אחרים בהם פילטרים הוא מספק, ואילו במקרים נוספים בישום האויר עושה את העבודה. איכות החיים כוללת גם את איכות האוויר וחשוב לטהר את האוויר כדי להגן מפני פגיעה במערכת הנשימה. חברות רבות מספקות פתרונות טובים לטיהור אוויר בבית, במשרד ובכל סביבה שהיא. להלן כמה טיפים לשימוש נבון במטהרים:

  1. הקפידו לנקות את המסנן והיוניזטור לעיתים תקופות. ניקוי תדיר מאריך את חיי המכשיר. מסננים פחמיים קלים מאוד לפירוק, שטיפה והרכבה. ישנם מקרים בהם יש צורך לשטוף את המטהר כי שהתפקוד שלו יהיה מיטבי.
  2. חסכון באנרגיה או במשאבים חשוב מאוד. בחדרים בהם אין הרבה פעילות כמו מחסנים, משרדים ריקים או מסדרון, אין הכרח שהמטהר יפעל בעוצמה המרבית שלו. ככה חוסכים חשמל או נוזל מבשם. ניתן לשלוט בעוצמת הפעולה של המטהרים השונים משומרים על אורך החיים של המוצר.
  3. אפילו שמטאטאים את הבית, שוטפים אותו, שואבים אבק או כל דבר אחר, תמיד יישאר אבק בחלל ויחדור אליו עוד ועוד אבק . כדי לנקות את הבית בצורה טובה יותר, מומלץ להתקין בבית מטהרי אוויר קטנים בנקודות אסטרטגיות ובכך לשמור על טיהור אוויר מירבי עם מינימום מאמץ.
  4. ניקוי המשטחים שבבית באמצעות מטלית מעט לחה, מסייע משמעותית בהקטנת כמות החלקיקים המתפזרים באוויר. ישנם מסננים מיוחדים הלוכדים את הנבגים ובכך מתאימים מאוד לאסתמטיים ולסובלים מאלרגיה. הקפידו לנקות את המשטחים שבבית באופן תדיר.
  5. חומרי ניקוי איכותיים מסייע מאוד. סבונים ומתכשירים רבים עשויים מחומרים שמתנדפים בבית ומזהמים אותו ואת הסביבה. מומלץ להקפיד לרכוש רק חומרי ניקוי עליהם כתוב שהם עשויים מכימיקלים ידידותיים לסביבה.

זיהום האוויר בבית

על מנת לשמור על רמות נמוכות של זיהום אוויר ככול שניתן, יש להשתמש במטהרים ייעודיים לטיהור אוויר בכל הרמות. הכלל הראשון הוא לצמצם את פליטת הגזים הלא רצויים שיכולים להיות מסוכנים לבריאות. להלן טיפים לביצוע נכון:

שמן שרוף פולט לחלל גז המזיק מאוד לבריאות. כדי לצמצם את הנזק, פשוט מומלץ להשתמש בשמן שמגיע לרתיחה בטמפרטורה גבוהה יותר. שמנים העשויים קנולה או גרעיני ענבים נפלאים מבחינה זו. התקנה של קולט אדים מסייע באופן משמעותי בהקטנת זיהום האוויר. הקולט לוכד פנימה את המזהמים ושומר על האוויר נקי. את המסננים בקולט ובשאר המטהרים יש להחליף ולנקות מדי פעם. במידה ועדין נפלט עשן לבית חשוב לאוורר את הבית ולדאוג שאוויר רענן יכנס וימלא את הבית באנרגיות טובות. ניתן להתקין מטהרי אוויר בפינות הנכונות בבית ולדאוג לכסות את נושא האוויר הנקי מכל הכיוונים. פנו עוד היום ליועץ מומחה בנושא טיהור אוויר.

 

דודי חשמל

בבית הקודם שהיה לנו אף פעם לא היה לנו מים חמים ואולי זה נשמע מגוחך אבל היו לא מעט פעמים שהיינו מחמים מים בעזרת קומקום והיינו מתקלחים באמצעות כלי מיוחד ששימש למטרה זו. בבית החדש המצב הרבה יותר טוב, יש לנו דוד חשמל שפוטר את הבעיה הזו. הסיבה שלו היה לנו מים חמים קודם לכן כי היה לנו רק דוד שמש שסיפק מים רק בתופת הקיץ אבל היו מצבים שגם בערב הטמפרטורות ירדו ולא היה ניתן להתקלח עם מים חמים כי המים שבדוד היו מתקררים מאוד מהר.

דודי חשמל זה טכנולוגיה מעולה:

כאשר החלטנו להתקין את הדוד החדש זה היה פשוט שינוי משמעותי בחיינו. אין ספק שכאשר אתה יכול לחמם מים בזמן מאוד קצר ואתה לא תלוי בשמש זה פשוט יוצא מן הכלל.דודי חשמל חדשים עובדים פשוט מעולה, כבר לאחר כמה דקות ספורות של חימום יש מים רותחים לכל מטרה ובכך מוצרים אלו גם חסכוניים בחשמל.

דודי שמש מול דודי חשמל:

כאשר אנחנו רוצים שיהיו לנו מים חמים בבית אנחנו צריכים להחליט מה התקציב שעומד לרשותנו ומה אנחנו באמת רוצים וצריכים. אנחנו ממליצים תמיד להתקין דודי חשמל מכיוון שהם מאפשרים לקבל מים חמים בזמן מאוד קצר אבל בכל ימות השנה ללא תלות באנרגיית השמש. זה אומר שתמיד יש לנו מים חמים לאחר שאנחנו מדליקים את הדוד לכמה דקות בודדות החיסרון היחידי הוא בזבוז של חשמל. זה לא חדש וידוע כי דודי חשמל צורכים הרבה מאוד חשמל כי הם צריכים לחמם כמות  גדולה של מים בזמן מאוד קצר.

האם זה כדאי?

אין ספק שכאשר אנחנו רוצים לקבל תוצאות מידיות כדאי לנו למצוא את הפתרון האולטימטיבי לצורכים שלנו. חשוב לדעת כי התקנה של דודי שמש תמיד יקרה מאוד אבל הוא יותר יעיל למשך הזמן. יש הרבה מאוד סוגים של מוצרים אבל מה שחשוב להבין הוא העובדה שככל שהמוצר מחמם מים יותר מהר כך יכולה להיות העלות שלו יותר גבוה. יש אנשים שיעדיפו להתקין מוצרים סולריים מכיוון שהטענה המרכזית שבישראל רוב השנה חם ותמיד יש שמש שיכולה לתרום ליצירת אנרגיה שבאמצעותה ניתן להשתמש לצרכים ביתיים ותעשייתיים.

מטהרי אוויר לבית

מטהרי אוויר

מכשירי אדים

הייתם בזמן האחרון אצל הרופא עם בעייה כלשהי והוא המליץ להשתמש במכשיר אדים? אין לכם מושג מה זה, כמה זה עולה, ולמה זה משמש? לפניכם כמה פרטים על המכשיר שפותר בעיות החל מעור יבש, נזלת ועד לשיעול קשה.

מכשיר אדים יכול לעזור לטפל בבעיות רבות. לדוגמא: בעיות שנגרמות על ידי אוויר יבש בחדר, כגון עור יבש, נפיחות בתעלות האף, כאבי ראש, בעיות בסינוסים ואפילו אסטמה. אנו ממליצים לכם לרכוש לעצמכם מכשיר אדים שהוא שקט כמה שיותר, מחברה אמינה עם אחריות. בנוסף צריך לבדוק את המכשיר שהוא אינו מפזר אבק לבן בחדר, ושמיכל המים שלו מוגן מפני התרבות חיידקים. אנחנו מעדיפים מכשירי אדים עם שליטה דיגיטלית, כך שכל אחד יכול להגדיר בדיוק את רמת הלחות הרצויה עבורו. חשוב לפני הקנייה להתייעץ עם רופא המשפחה, ולהחליט אם אתם זקוקים למכשיר אדים קרים או חמים. לאחר מכן, כנסו לאתרי השוואת מחירים באינטרנט לחפש מבצעים, ואל תשכחו לבדוק את חוות הדעת של הצרכנים בפורומים השונים.

מטהרי אוויר

אנחנו לא יכולים לשלוט באופן מלא על הזיהום הרב שנמצא בחוץ, אבל אנחנו יכולים לעשות משהו בעניין הזיהום בתוך חלל הבית שלנו, שבו אנו מבלים עד 90% מהזמן שלנו. על פי הוראות המשרד להגנת הסביבה בארצות הברית (EPA), רמות זיהום בחלל מקורה יכולות להיות 25 פעמים, ומדי פעם אפילו יותר מ 100 פעמים מזוהם יותר מהאוויר בחוץ.
מקור הבעיה היא בסגנון החיים שלנו: אנו גרים בבתים מבודדים היטב, נועלים את עצמנו בתוך חלל שבו מסתובבים כל הזמן עובש ופטריות, חיידקים, נגיפים, אבק וקרדית אבק. אנחנו אפילו מוסיפים עוד צרות זיהומיות בתוך הבית כמו עישון וטבק, עשן של טיגון ובישול, נשירת שערות ופרוות של חיות מחמד,  חומרי הדברה מסוכנים ואפילו רעילים, שטיחים מאובקים, דבקים למיניהם, חומרי ניקוי ביתיים, צבעים וציפוי לכה, רהיטי קש ועוד הרבה יותר. כשמצרפים את כל הרשימה יחד, למעשה אנו נושמים בתוך הבית כ -50,000
חלקיקי זיהום עם כל נשימה, ואנחנו לוקחים 20,000 נשימות בכל יום!

מטהרי אוויר- נגד מה?


החומרים שהזכרנו בפסקה הקודמת הם חומרים מזהמים הנישאים באוויר ומשפיעים לרעה על בריאותנו. בנוסף, החלקיקים המזוהמים האלה מתיישבים על הריאות שלנו לטווח ארוך. הסימפטומים הנגרמים יכולים להיות ארוכים או קצרי טווח. החל מעיניים מגרדות, עיטושים בלתי פוסקים, נזלת כרונית, כאבי ראש ואף, עייפות קשה, מועקה בחזה, קוצר נשימה, מגפות של הצטננות או שפעת, ולעיתים אף נגרמים אלרגיות, אסתמה ומחלות אחרות בדרכי הנשימה.

מטהרי אוויר- הפתרון

קנו מטהר אוויר לפתרון בעיית הזיהום בחלל הבית או המשרד שלכם. איכות החיים והאוויר בביתכם תשתפר ללא היכר. אתם לא תתחרטו!