איך בודקים משרד לרואה חשבון טוב?

כל עסק בישראל זקוק למשרד רואה חשבון טוב, אמין ויעיל. עסקים קטנים כמו גם עסקים גדולים זקוקים לשירותי ראיית חשבון מתקדמים, לייעוץ פיננסי וכלכלי ברמה גבוהה הנדרש לקבלת החלטות נכונה לעסק ולייצוג בפני רשויות המס וביטוח לאומי. על מנת לבדוק האם משרד רואה החשבון טוב עבור העסק שלכם יש להגיע לפגישת ייעוץ ראשונה במשרדו של רואה החשבון כדי להתרשם ממנו, לבדוק האם המשרד מודרני ומתקדם, ולוודא כי יש כימיה עם רואה החשבון ומקבלים שירות אדיב ויחס אישי וקשוב. רואה חשבון טוב מלווה את העסק ומייעץ למנהלים הבכירים או לבעלי העסק ישירות כדי לקבל החלטות נכונות ברגעי אמת. לכן, יש לבקש המלצות ולפנות למספר לרוחות כדי להתרשם מאיכות השירות ומהמקצועיות של רואה החשבון, במיוחד ברגעי האמת כאשר יש להתמודד עם רשויות המס.

ידע וניסיון מקצועי

משרד רואה חשבון מקצועי מחזיק ברשותו ידע רב וניסיון עשיר ולכן יכול לספק לעסק שירות מתקדם ויעיל מעבר להנהלת החשבונות ושירותים רגילים כמו הכנת משכורות והכנת דוח שנתי. רואה חשבון מקצועי בקיא בנושאים הפיננסיים ובתהליכי קבלת החלטות בעסק, הוא יכול לייעץ במגוון נושאים כלכליים, לתכנן מס באופן מקצועי שחוסך לעסק כספים רבים ולסייע למקבלי ההחלטות בארגון כאשר אלה נדרשים לקבל החלטות מרחיקות לכת ומהותיות לגבי העבודה בעסק, השקעות, פתרונות מימון ואשראי, התרחבות העסק, מיזוגים וכיוצא בזה.

גודל המשרד

משרדי רואה חשבון גדולים לרוב נהנים מעדיפות מאחר והם מנוסים יותר במגוון תחומים חשבונאיים ופיננסיים והלקוח יכול לקבל מענה מהיר בהשוואה למשרד רואה חשבון קטן. יחד עם זאת העלות של משרד רואה חשבון גדול גבוהה יותר ולכן משרד גדול אינו בהכרח מתאים לעסקים קטנים. יש לבחור משרד רואה חשבון על פי כישורים, ותק, ניסיון מקצועי וידע נרחב, ויש לוודא כי רואה החשבון בקיא בתחום העיסוק של החברה, במיוחד אם החברה פועלת בנישה מסוימת. לכן, חשוב לבדוק מהי מידת הרלוונטיות של רואה החשבון לתחום העיסוק של החברה ויש לקבל המלצות ולבדוק את תנאי ההתקשרות כדי לקבל החלטה נכונה לבחירת משרד רואה חשבון מתקדם ומקצועי.

בוררות עסקית

בוררות הוא למעשה הליך שיפוטי המתבצע מחוץ לכתלי בית המשפט, אם כי בעל תוקף חוקי לכל דבר ועניין. הבוררות מתבצעת למעשה על סמך הסכמה והסכמה של שני הצדדים לסכסוך, לאפשר לגורם חיצוני ונייטרלי לשפוט את הסכסוך ביניהם ולברור מי מהצדדים הוא בעל העמדה הצודקת, והאם יינתן פיצוי כלשהו ומה יהיה גובהו. במקרים מסויימים, הבוררות נועדה להכריע בין הצדדים בלבד, ובמקרים אחרים הבוררות מיועדת גם לקבוע את גובה הפיצוי. האפשרות לעשות שימוש בבוררות במקום בבית משפט יכולה להיקבע לאחר תחילת הסכסוך בהסכמת שני הצדדים, או שהיא יכולה להיקבע מראש במסגרת הסכם התקשרות שערכו שני הצדדים בעבר.

בוררות בין שני צדדים על רקע עסקי

בוררות עסקית היא בוררות סביב סכסוכים עסקיים שהצדדים להם הם בעלי עסק, שותפים, ספקים, לקוחות או כל שחקן אחר הפעיל בסביבה העסקית וביצע התקשרות מסויימת על בסיס עסקי. סכסוכים עסקיים יכולים להתגלע באין ספור סיטואציות ומצבים בהם מרגיש צד אחד שקופח על ידי הצד השני, או שהצד השני לא עמד בהתחייבויותיו, כשהוא עצמו מרגיש שדווקא כן עמד בהן. הקושי בסכסוכים אלה הוא, שהם מתרחשים כשהנסיבות אינן ברורות לחלוטין, ומקור הסכסוך נובע באי הבנה, או בתחושה קשה שנגרמה לאחד הצדדים.

אכיפת הסכמים, תקנות וחוקים

מהסיבה הזאת, כדאי לקבוע כבר בהסכם ההתקשרות בין הצדדים, כללים חדים ונוקשים לצד כללים גמישים שיאפשרו לבחון את הסכסוך בתוך גבולות גזרה ברורים בעת הבוררות. חשוב לציין, שבוררות אינה מיועדת לעשות צדק לראייתו של צד אחד שמרגיש עצמו מקופח, אלא באה לאכוף הסכם שנחתם בין הצדדים, לאכוף חוק או תקנה החלים על ההתקשרות בין הצדדים, וכן לבחון את הנסיבות שבהן נקבע אותו הסכם, והנסיבות בהן הופר או לא הופר ההסכם, על מנת לקבוע מה בסיס הסכסוך, ומה צריך להיעשות כדי להביאו לכדי סיום.

תחליף מהיר ויעיל לבתי המשפט האיטיים

מעמד הבוררות הלך ותפס תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר לאור עינוי הדין שעוברים מתדיינים רבים במסגרת בתי המשפט. במקרה ושני הצדדים רוצים לסיים את הסכסוך בצורה מהירה ויעילה, בוררות עסקית יכולה לספק להם פתרון מעולה כתחליף לבית משפט.

ייעוץ ארגוני- פיתוח הארגון

אחת המטרות של ייעוץ ארגוני הוא פיתוח של הארגון. הפיתוח אמור לפעול בתחום של שינויים בסדרי כוח האדם במחלקות השונות. מדובר בנקודה רגישה מאוד משום שארגונים הם לא מכונות אלא ריכוזי אנשים העובדים בכפיפה אחת סביב אותן מטרות בתפקידים שונים. ייעוץ ארגוני חייב להיות מלווה באספקטים פסיכולוגיים שנותנים את הבסיס לפעילות ארגונית נכונה ומתאימה. השינויים יכולים להיות לטובת או לרעת אנשים, תלוי איך מסתכלים על זה, אך כל יועץ ארגוני חייב לשים את האנשים בצד אחד של המשוואה ואת הארגון עצמו כגוף שחייב להתייעל בצד השני. השאלה היא כיצד תוכנית עסקית טובה עושה את עבודתה מבלי לפגוע יותר מדי באף אחד?

 

שלב ראשון – הסברים מנומקים

כשיועץ ארגוני מנתח ומבין מה עליו לעשות הוא צריך לנמק את הכל. אין כאן עניין של רגשות או סנטימנטים רבים מדי. כן יש את המקום להפגין אמפטיה, אך ייעוץ ארגוני חייב להראות כי מספר תהליכים בארגון אינם מתאימים ויש לשנות פרסונאלית את המבנה. לכן אף יועץ ארגוני לא יכול להאשים אף פועל, עובד, נותן שירות או מנהל בארגון שבו הוא משנה את המבנה האנושי. ההסברים חייבים להיות מנומקים ולהראות את השורה התחתונה מבחינת ההיגיון שעומד מאחורי כל מהלך. ייעוץ ארגוני בא לטובת הארגונים והם אלו שעומדים בראש מעייניהם של היועצים הארגוניים באשר הם. כך בעצם צריך כל איש מקצוע להרחיב עד כמה שניתן את ה"קואליציה" סביב רעיון השינוי.

 

שלב שני – תמונה חיובית מקדמת הכל

יועץ ארגוני מקצועי חייב להראות את התמונה הכללית. הוא צריך להראות לאנשים לאן להביט ולהבהיר לכולם עד כמה יש צורך ללכת למקום שבו הארגון יוכל להתנהל בצורה הטובה ביותר. אנשים בארגון יצטרכו להבין למה מנהל נוסף מגיע כדי לומר להם מה לעשות או למה המחלקה שלהם מתאחדת עם מחלקה אחרת. שינויים שכאלה על בסיס ייעוץ ארגוני הם המקום שבו לאנשים יש את היכולת לאמץ אליהם את העקרונות המלווים ואת התוצאות הנגזרות. מבט חיובי קדימה צריך לחזק את ה"קואליציה" ולתת לה את הדחיפה לשינוי תודעתי.

 

 שלב שלישי – לתת לאנשים את האחריות

אנשים הם אלו שירימו את הארגון ואנשים הם אלו שיפילו אותו. ארגון לא תמיד קיים על פעולות אוטומאטיות של אנשים אלא צריך לגבש תודעה מאוד מסוימת על מנת שהכל יפעל כמו שצריך. כך ניתן לרתום אנשים לטובת הפעילות של הארגון לאורך כל זמן השינוי ואף לאחר מכן. כאשר היועץ הארגוני יוצר סדר תרבותי חדש בארגון הוא רוצה ומתכוון לכך שההטמעה תהיה אופטימאלית, שאנשים ייקחו אחריות על הצוותים ועל הפעילות שאחרי. שינויים תמיד באים לטובת העובדים של הארגונים, ההנהלה שלהם וכל מי שקשור באופן ישיר או עקיף. ייעוץ ארגוני צריך לקחת בחשבון השלכות בסדרי גודל שוני

התרבות הארגונית- ניהול ופעולה אפקטיביים

התרבות הארגונית – ניהול ופעולה אפקטיביים

 ייעוץ ארגוני מבוסס על עקרונות רבים ופעולות שונות ומשונות שאמורות להיגזר מתוך שינויים והחלטות מאקרו. כאשר מומחה בתחום של ייעוץ ארגוני פונה אל הארגון עצמו ובודק את כל המחלקות שלו, הוא צריך להבין בדיוק על מה מדובר. הכל מתחיל מהראש, מההנהלה וממשיך מטה אל המחלקות השונות, אל האגפים השונים ועוד. היועץ הארגוני פונה אל כל האלמנטים שמרכיבים את התמונה הכללית והדבר מתייחס גם לסביבת העבודה שיש בארגון עצמו. המטרה הסופית של היועץ הארגוני היא ליצור מה שנקרא "תרבות ארגונית" שניתן להטיל את עקרונותיה על כל מרחבי הארגון, לאורך ולרוחב. אין מדובר רק על תיאוריות ארגוניות, סוציולוגיות ופסיכולוגיות, אלא מדובר על נגזרות פרקטיות שחייבות להתקיים בסופו ושל דבר.

 

איך מדברים בארגון?

יועצים ארגוניים מדברים על תרבות דיון ומתכוונים לכך שאם יש אפשרות להתעלם מהמידור הקיים, אז חייבת להיות דרך טובה ונוחה להעלות נושאם לדיונים. ישיבות ושיחות של העובדים עם ההנהלה הם חלק בלתי נפרד מהתנהלות ארגונית טובה. ההנהלה צריכה לדעת מה חושבים העובדים וככל שתהיה פתיחות גדולה יותר, כך ניתן יהיה להביא לידי ביטוי תהליך של ייעוץ ארגוני אפקטיבי. במקביל לכך, ייעוץ ארגוני צריך להכפיף את ההנהלה על העובדים ועל העובדים להבין שלמרות הפתיחות הקיימת, עדיין יש מנהלים ויש עובדים. המנהל הוא זה שצריך לקבל את ההחלטות והעובד הוא זה שצריך להוציא לפועל את החלטות ההנהלה. מנהל ועובד אלו הם שני אנשים בעלי תפקידים שונים, אך שניהם פועלים תחת אותו ארגון אחד.

 

תרבות של עשייה קולקטיבית

ארגון הוא מנגנון שבו כולם צריכים לעשות את מה שמוטל עליהם מתוקף הגדרת התפקיד שלהם. אם בסעיף הקודם דובר על דיונים פרסונאליים וקבוצתיים שבהם זורם מידע לכל הכיוונים, כאן המקום לומר שכל אחד צריך לדעת את מקומו. יש לבצע את מה שבאים לעבודה בשבילו כל בוקר. ייעוץ ארגוני קובע תהליכים שעל פיהם חייב המנגנון הארגוני לפעול ומכיוון שפרסונאלית הוא חייב להמשיך ולתפקד, צריך לדעת מתי מגיעה האפשרות להפעלת שיקול דעת ומתי המקום לבצע את ההחלטה הניהולית הרלוונטית. כל החלטה שמתקבלת היא החלטה ניהולית או החלטה שמתקבלת על ידי ועד העובדים, צוותי עבודה של היועץ הארגוני ועוד. עדיין, על כולם לשנס מותניים ולפעול למען הארגון.

 

אז על מה אמורים לשים דגש?

בסופו של דבר, היועץ הארגוני הוא זה שצריך לשים אל מול עיני הנפשות הפועלות את תרבות הפעילות הארגונית האופטימאלית. כדי ששתי הנקודות החשובות שהוזכרו מקודם יבואו לידי ביטוי, על כל מנהל לגבות את הכפופים לו. עובד שעושה את מלאכתו חייב לעבוד בתחושה שיש לו את הגיבוי המלא מהמנהל הישיר שלו במסגרת העבודה. זוהי תרבות ארגונית נכונה ואמיתית והנחלתה על ידי פעילות של ייעוץ ארגוני מתוכנן היטב תניב פירות רבים. חשוב לבחור דווקא מלווה בעל ניסיון רב לעסק

איך משנים סדרי עדיפויות בארגון?

איך משנים סדרי עדיפויות בארגון?

אם אתה יועץ ארגוני, עליך להביא את כל מה שאתה יודע לעשות כדי שמרכיבי ייעוץ ארגוני נכון יבואו לידי ביטוי בדרך שלך. אתה הוא האדם שצריך לחלץ את הארגון מהמשבר שהוא הגיע אליו בדרך לא דרך ומה שאתה צריך לעשות זה להתחיל מהצורך. גם אם ההנהלה הבכירה שכרה אותך, אתה צריך להראות נוכחות גם להנהלה הזוטרה, לעובדים בכל המחלקות. אחת הדרכים להתחיל נכון היא להראות שבאמת צריך שינוי. אתה יכול להראות להם את זה בכל דרך אפשרית ואפשר גם גימיקים כמו להראות להם בדיוק מה הלקוחות חושבים על השירות שהם מעניקים להם, או להראות את צניחת המניות, ההכנסות התקופתיות ועוד. מבחינתך חייבת להתכנס יריעה מאוד רחבה של עובדי הארגון כדי שתקבל שיתוף פעולה מלא ככל הניתן.

 

איך אתה מראה את העתיד?

כאשר כבר אספת סביבך אנשים שמוכנים להקשיב ולראות מה באמת בעייתי, אתה חייב  להציב אלטרנטיבה. לאחר בדיקה מקיפה של כל הנתונים, מבחינתך חייב להיות חזון ארגוני מרהיב. ייעוץ ארגוני חייב להביט קדימה וחייב לבנות את העתיד של הפעילויות הארגוניות השונות. על כל מאמן עסקי להציג את החזון בכמה דקות בודדות. תן לעצמך את האפשרות לרכז כמה שיותר נקודות בכמה שפחות זמן, אך שיהיה ברור. ייעוץ ארגוני לא יכול לבוא לידי ביטוי רק במונחים מקצועיים, אלא הוא חייב להתאים את עצמו לשפת הארגון הקיים. חשוב לדעת מראש לאיזה סוג חברה מגיעים ואיך לדבר בשפה שלהם- כך לדוגמה חברת שמירה או חברה לייצור תכשיטים, יש להם שפה שונה לגמרי וצרכים שונים לגמרי. אם אתה לא מצליח להסביר לאנשים מה בדיוק אתה רוצה להראות להם, איבדת אותם. איבוד האנשים אומר ששיתוף פעולה שני לא יהיה כל כך. נקודה חשובה – הצלחת להסביר? חזור על זה! עוד פעם ושוב פעם, עד שיקלטו.

 

למפות את מה שצריך ולנקות את מה שלא…

אתה עובד עם אנשים ומצבים. מערכת ארגונית מורכבת מהרבה מאוד אנשים שרוצים את הטוב ביותר עבורם ולפעמים גם את הטוב ביותר עבור הארגון. בבדיקה שלך את פעילות הארגון אתה חייב לראות ולהבחין במהלכים שיכולים אולי להזיק לפעילות השוטפת של הארגון. את זה אתה חייב "לנקות" כמה שיותר מהר. אם יש לך אנשים שמבחינתך ראוי להיטיב איתם, הראה להם את זה ותן גם לממונים עליהם את הסיבות לעשות כן. לא כל אחד יכול להביט קדימה ולחכות לזמנים הטובים שיגיעו, אלא אנשים מחכים לתוצאות עכשוויות. ייעוץ ארגוני חייב להראות גם תוצאות מיידיות.

 

מנגנון ארגוני מורכב מכמה אלמנטים:

–        אנשים שעובדים ומנהלים את הארגון. התפקידים שלהם מניעים את המכונה הזו קדימה.

–        כל אחד חייב להרגיש טוב עם העבודה שלו.

–        ההטבות והניצחונות של כל אחד חייבים להיות למנוף לקראת עבודה בריאה יותר.

–        מתוך המצב הנתון צריך להטמיע כמה שיותר מנגנונים. תרבות היא מצב קבוע ויעיל.

–        לבסוף יכולים העובדים וההנהלה להבין שהם עברו ייעוץ ארגוני וחולצו "ארגונית" בשלום.

פעולה ממוקדת בתוצאה

אבי תורת הניהול המודרנית, פיטר דרוקראבי אמר כי הדרך הטובה ביותר לדעת את העתיד, היא לנסות ליצור אותו. על מנת ליצור עתיד טוב יותר צריך לעבור תהליך שלם בו מתמודדים עם העתיד בהתאם לבסיס מוצק ואיתן. יש לאפיין את הערכים, העוצמות ודרכי הפעולה של האדם או של העסק. לעיתים קרובות אנחנו מונעים על ידי הדחף ופועלים במחשבה לטווח הקצר. מטרתו של יעוץ ארגוני היא ליצור תוכנית מסודרת ונכונה לתכנון ארוך טווח. בצורה זו נתייצב מבחינה תעסוקתית, כלכלית, ולכנס את יעדנו.

חזון הארגון

רק במידה ונפעל לבצע יעדים ארוכי טווח, נוכל להגיע לשאיפה גבוהה. נשאף לפעול על פני תקופה ארוכה ולהתבסס על תוכניתו של המאמן או היועץ הארגוני. בונים תהליך שמורכב מפרמטרים אישיים שונים בתחום האישי והעסקי. לאחר כל זה נקיים פגישה בה נחשוב כיצד מגיעים לתוצאות הרצויות. ישנו מושג בתחום האימון העסקי שנקרא 'מגדלור'. המגדלור הוא סך השאיפות של המתאמן. חתירה לחזון נכון ואמיתי חשוב לאימון אישי וליווי עסקי. יעוץ ארגוני מנסה לתת תמונה תוצאתית וקריטריונים להצלחה של התהליך.

חסמים בארגון

אחד החסמים המשמעותיים יותר הן באימון עסקי והן בייעוץ ארגוני הוא בחירות או שאיפות גבוהות מדי. המאמן הוא זה שצריך להחליט מה מהיעדים הינם ריאליים ואפשריים. באחריותו של המתאמן לבצע את כל שלבי האימון על הצד הטוב ביותר. חשוב להתגבר על החסמים ולבצע חשיבה תוצאתית כדי להתגייס מכל הכיוונים ולנצל את כל הכישורים כדי לשאוף להגיע ליעדים שהגדרנו. מתוך כל הפעולות והיעדים באימון אישי או עסקי, עלינו לשאול מהי המטרה או הנושא, שפתרון שלהם יעזור במימוש שאר היעדים.

בחירת היעדים

במהלך האימון מגדירים את היעדים ומחליטים לאיזו נקודה אנו רוצים להגיע. ישנם יעדים קצרי טווח וארוכי טווח ופורסים תוכנית מסודרת ואחידה. כשמבצעים חשיבה תוצאתית בקבוצה, מחלקים את תחומי החיים על פי היכולות והמשאבים הקיימים בחברי הצוות והתהליך מתבצע על ידי יותר מבנאדם אחד. במהלך תהליך החשיבה הצוותית נפעל ברמות שונות:

  • ניצור מערכת כללים שמאפשר למדוד תוצאות ולאתר אותן.
  • נוסיף מימד נוסף שיסייע לקבל החלטות.
  • נבנה מודל אסטרטגי שמבוסס על תפוקות, ערכים ומדדים.
  • נבנה תוכנית אחידה המאפשרת להגיע להישגים.

יש צורך בחשיבה תוצאתית כדי שתהיה הגורם המכניס משאבים ואנרגיות גם באדם וגם בקרב האנשים שהוא בא איתם במגע ישיר.

יעוץ ארגוני

ישנם יועצים, מנחים או מאמנים שמעבירים סדנאות למנהלים ולקבוצות בדרגים שונים. מנהלי תפעול, בכירים, סמנכ"לים ומנהלי צוותים הם הקהל האידאלי כדי לבצע שינוי בתפקוד העסקי. ניתן לקחת אימונים אישיים קדי לפתח מיומנות בחשיבה תוצאתית באופן פרטי. ארגונים גדולים וקטנים עושים שימוש ביעוץ ארגוני כדי לקדם את עצמם אל מול המתחרים או כדי להיות בריאים יותר ועמידים אל מול המשברים והקשיים שבדרך. יעוץ ארגוני איכותי יעיל מאוד.

 

יום השתלמות וגיבוש

יום השתלמות וגיבוש

אם אתם מתכננים יום השתלמות עבור העובדים שלכם, יש לנו רעיון מקורי עבורכם. מנהלים רבים רוצים לאפשר לעובדים לצאת ליום השתלמות בו הם יתעדכנו בדברים החדשים הנעשים בתחום העבודה של החברה וירעננו את הזכרון לגבי הדברים הישנים. הבעיה היא שוועדי העובדים לוחצים על המנהלים לעשות גם יום גיבוש, דבר שהוא מאוד חשוב לשיתוף פעולה בין אנשי צוות וחיזוק הקשרים החברתיים עליהם מתבססת עבודת צוות. אז למה לא לשלב בין שני הדברים?

 

מי מאתנו יסרב להנות מחוויה של יום גיבוש? כל אחד ואחת מאתנו היה רוצה להנות מיום פינוק שבו אנו נהנה מחופש זמני משגרת החיים המלחיצה וממרוץ החיים המלווה במתחים, עצבים ושאר קשיים יום יומיים. יום גיבוש יכול להערך באופנים שונים ובמקומות שונים. אפשר לצאת ליום גיבוש בחיק הטבע או בסדנא מיוחדת. יש כאלו שירצו יום פינוק במכון יופי וטיפוח, ויש כאלו שבשבילם יום פינוק זה יום שבו הם יוכלו להרים רגליים, לנוח ולא לעשות כלום. מכון ספא הוא מקום אולטימטיבי בו ניתן להנות מחוויה של יום פינוק מרגיע ומשחרר. גברים ונשים שמגיעים לחוויה של יום פינוק בספא יכולים להנות ממגוון רחב של טיפולים אלטרנטיביים ועיסויים שונים, בנוסף לכך ניתן להתענג משהייה בסאונה או בג'קוזי, מוסיקה ואווירה מרגיעה ומשחררת, וכמובן מארוחה טובה ומשובחת.

מכוני הספא השונים הבינו מהר מאוד את הביקוש הרב שיש לימי פינוק והיום הם מציעים ימי פינוק מסוגים שונים, מי שירצה יוכל לרכוש חבילה של יום פינוק בספא לאם ובתה לרגל חגיגת בת המצווה, מי שירצה ימצא חבילה של יום פינוק קבוצתי בספא לרגל מסיבת רווקות, יש כמובן אפשרות לחבילת ספא מיוחדת ורומנטית שבמסגרתה ניתן לבלות יום פינוק רומנטי ואינטימי לרגל יום הנישואין. וכך הלאה והלאה. יום פינוק בספא הוא יום פינוק בעל ערך מוסף, שלאחריו אנו נחוש כאילו הענקנו מתנה לגוף ולנפש שלנו. לאחר יום פינוק בספא אנו נחוש רעננים יותר, משוחררים יותר ועם אנרגיות חדשות ועם כוחות מחודשים.

 

אז כדי לגבש את צוות העובדים וגם לשלב יום של גמול השתלמות נסו לשלב יום של מרגוע בספא עם מספר הרצאות מעניינות בתחום העבודה. כך כולם יוצאים נשכרים.

אודישנים לדוגמנים

אודישנים דוגמנים

עולם הדוגמנות מציג נשים רבות כחפצים מושכים. אודישנים הם שיאו של תהליך מיון. נשים תמיד היו ויהיו מוקד למשיכה והבעיה היא שהמוצרים מזוהים מאוד עם דוגמניות וקשה להפריד בין השניים. דוגמניות מבינות את החיבור בין השניים ומקבלות את נקודת המבט הגברים כזו שקובעת. העוברים את האודישנים ממשיכים לעומתן רבות הדוגמניות אודישנים שנלחמות בראיה זו ומתעקשות לדגמן ללא חשיפה של איבר מגופן. דוגמניות רבות פעילות מאוד בנושא איכות הסביבה.

דוגמניות מצליחות מגיעות מכל מני ארצות. חלקן לא דוברות אנגלית כלל. מה שטוב בעולם הדוגמנות הוא שיש תמיד מבחר גדול של דוגמניות, ולכל אחת מראה שונה ואופי שונה. חיי דוגמניות לא נעימים תמיד. אודישנים עליהן להתמודד עם סטריאוטיפים של החברה ודימויים נלווים. לעומת זאת, דוגמניות רבות צוחקות על הדימויים ובזות לשלילה העיסוק. הן רואות בהגעה קבועה לאודישנים כמשרה בדיוק כמו כל משרה ומודעות ליתרונות שבלהיות דוגמניות ולחסרונות שיש בעבודה כמו דוגמניות. ישנם אודישנים פרטיים לכוכבים הגדולים.

פורום דוגמניות ואודישנים מדריך ומלמד על טיפים ועצות שימושיות איך להתקבל לעולם הדוגמניות:

·         תגובות הגולשים

·         חדשות

·         עצות

·         טוקבקים

כל אלה עוזרים ומסייעים לעבור אודישנים ולהיות דוגמנית מצליחה. בעוד בעבר דוגמניות יצאו עם כדורגלנים, בשנים האחרונות יש מגמה שונה ודוגמניות נראות לעיתים קרובות בחברת אנשי עסקים. באודישנים – דוגמניות תמיד נראות זוהרות ומטופחות, אך לעולם לא יודעים מה מתרחש מבפנים. דוגמניות רבות מתלוננות על דיכאון בגלל הלחצים הרבים שגורמים אודישנים.

זמרות שעברו אודישנים ללהקות ושחקניות רבות התחילו את הקריירה בתור ניצבות בסרטי. אבל גם לזה מגיעים אחרי אודישנים. סוכנות דוגמניות גילתה אותם לרוב בגיל צעיר וזיהתה את הכשרונות באודישנים הראשונים שלהן. לאחר מספר קמפיינים מוצלחים בטלוויזיה, דוגמניות מתחילות להופיע בראיונות במגזינים ותוכניות האירוח. חודש לאחר האודישנים, מתחילים לזהות אותה ברחוב ולראות שיש הרבה אופי ופנים מעבר לחזות. דוגמניות רבות מקבלות תפקיד אורח בקומדיות ובסדרות שונות. כשעוברים לבסוף את אודישנים מעבר לזה השמים הם הגבול עבור דוגמניות.

צילומים לקטלוג אופנה דורש משאבים רבים. צריך לבחור את הצלמים הנכונים, את הלוקיישן המתאים, את המאפרת הטובה, והכי כשבוחרים באודישנים חשוב לקחת את הדוגמניות המוכשרות ביותר. הבעיה היא שקשה למצוא את הדוגמנית המוכשרת ביותר מתוך קטלוג. יש להיפגש במהלך האודישנים עם הדוגמנית ולראות את האדם האמיתי שאם מצלמים במהלך אודישנים לא רואים את האדם האמיתי. דוגמניות רבות אומנם יפות ומושכות, אך כמובן שלא כולן נוחות ומתאימות לכל סגנון צילום והפקה. תמיד כיך כשנמצאים בחברת דוגמניות מנוסות שלא פוחדות מאודישנים.

אודישנים לדוגמניות על

אודישנים לדוגמניות על

אפילו לדוגמניות על שיודעות לשמור על הגזרה שלהן חטובה ואסטטית. עבודה כדוגמנית דורשת ויתור רב והקדשה של זמן רב ללמוד את המקצוע. החל מהמזון שדוגמניות מכניסות לגופן ועד לתנאי העבודה הלחוצים ולחיים בנסיעות. כשדוגמניות מתכוננות לאודישנים, הן צריכות להתאפר. הן צריכות לשבת ללא נוע שעות רבות ברציפות. דגמניות רבות מתקשות לעמוד בלחץ ופורשות אפילו לאחר האודישנים, פרק זמן קצר. בעוד אחרות דווקא בוחרות להמשיך בתחום הדוגמנות. למרות הכול אודישנים נועדו לזהות את הטובים באמת.

תוכניות הריאלטי בנוסח 'הטופ מודל הבאה' תוכנית על אודישנים מאפשרות הצצה לעולם הזוהר של הדוגמנות. רואים את כל הדברים המהנים שכרוכים בלהיות דוגמנית. למרות כל זאת, גם לאחר אודישנים רבים לא רואים גם את הדברים הפחות נעימים. אודישנים דוגמניות רבות מתקשות לעמוד מול העין הבוחנת של המצלמה. כל דוגמנית חושפת את גופה, גם במהלך האודישנים, בפני קהל גדול שבכול רגע מסוגל להעיר הערה לגבי גופה.

המרוץ אחר היופי גורם לדוגמניות אודישנים רבות לחוש דיכאון. אנשים שבאים לאודישנים, צריכים לדעת למה לצפות!

דוגמניות צעירות מגלות בדרך הקשה שכדי לעבור את האודישנים, דוגמנית מצליחה יש לעבור תלאות רבות, וגם לאחריהן אודישנים קטנים הסיכויים שלהן להיות דוגמניות על מפורסמות. מלבד המראה, על דוגמנית ממוצעת לדעת ללכת בצורה מסויימת ולהבליט כבר באודישנים את הבגד במקום את עצמן. המעבר מדוגמנות אודישנים לנישה כמו טלוויזיה או תיאטרון טומנת בחובה כישרון רב יותר מאשר להיות רק דוגמנית. כשמישהו עובר לבסוף את מבחני האודישנים, הוא ממשיך לשלב הבא. כל נערה המעוניינת להיות דוגמנית צריכה לזכור שדוגמנות איזה עיסוק זוהר בלבד, ואף יש בו אפשרות שלא ליהנות כלל מאודישנים במיוחד בעיסוק הדוגמנות.

אודישנים אידאליים עבור נערות מתבגרות ששואפות להיות אודישנים דוגמניות כמו יעל בר זוהר, סנדי בר, רותם סלע או בר רפאלי יהיו חייבות להבין שככול שסוכנות הדוגמנות מציעה לדוגמנית חוזה גדול יותר, כך מוטל עליה להיות יותר מסורה לתחום הדוגמנות. אודישנים הם החלום של דוגמנית, מה שגורם לניצול של הדוגמניות בתחומים רבים. נושא השכר לא ברור כשמקבלים חוזה דוגמנות. לאחר אודישנים מחפשים סוכן שייצג בתהליכי העבודה. סוכן הדוגמנות לוקח לעיתים קרובות אחוזים גבוהים ממה שמגיע לו. לעיתים בן מהמשפחה של הדוגמנית לוקח על עצמו את מלאכת הסוכנות, עוד לפני האודישנים.

1.      להצליח בתור דוגמנית דורש הרבה יותר ממראה.

2.      לאודישנים צריך אופי חזק והרבה רצון.

3.      דוגמניות רבות מבלות את עיקר זמנן בטיסות מסביב לעולם בין תצוגת אופנה אחת לאחרת.

אודישנים רבים מתרחשים בקריירה של דוגמנית ממוצאת הנעה בין שנה לחמש שנים בממוצע, לאחר מכן קשה הרבה יותר להיות דוגמנית מצליחה. במיוחד כזו שלא אוהבת אודישנים

אודישנים לדוגמניות

אודישנים לדוגמניות

לאודישנים מגיעים אנשים ממשרדי ליהוק שונים. דוגמניות יפות בכול יום בפרסומות בטלוויזיה, בתוכניות האירוח, בשלטי החוצות וקטלוג האופנה. כל אחת היום רוצה להיות דוגמנית. דוגמניות נוצצות ומאופרת בקפידה לפני כל הופעה. מודעות בדבר אודישנים לשחקנים ודוגמניות מתפרסמות בעיתונים ובאינטרנט. יש בית ספר לדוגמניות שמדריך ומלמד על כל מה שצריך לדעת לפני שעולים על המסלול. יש פורום מלא עצות וטיפים על איך להיות דוגמנית בזמן הקצר ביותר. לפני אודישנים בלימודים לדוגמניות מלמדים על ההליכה הנכונה לדוגמניות.·         סוכנות דוגמניות טובה מאתר את הכשרונות הצעירים, והופכת בחורות צעירות לדוגמניות נוצצות.

·         כשרונות צעירים כמו ליצנים, דוגמנים, זמרים, אודישנים שחקנים לא כה מושכים כמו דוגמניות.

·         דוגמניות הם סמל לאופנה ולזוהר השונה מהיומיום.

·         ישנן תוכניות בטלווזייה ברוח 'דוגמניות לעתיד' בהן בנות מתמודדות על חוזה דוגמניות לשנה שלמה.

·         יש דוגמניות שלא עוברות את האודישנים אבל  מדגמנות בכול זאת רק איבר מסוים.

אודישנים ממיינים מי מבין האנשים הולך איזה צילומים. יש דוגמניות ידיים, דוגמניות שיער, דוגמניות פנים, דוגמניות גב, וכל סוגים שונים של דוגמניות שמתמחות רק משהו מסויים. היום מקובל יותר שדוגמניות יהיו יותר ויותר צעירות. דוגמניות מבוגרות נעלמות מן המרקע הטלוויזיוני. במקרים אודישנים רבים דוגמניות מגיעות להיום מנחות טלוויזיה או שחקניות אודישנים בזכות התנוססות של דמותן על שער המגזין. האימרה כי דוגמניות מרעביות עצמן לא תמד נכונה.

אודישנים לדוגמניות מסלול בא לבדוק האם הן יודעות לעשות את ההליכה הנכונה ולהציג את הבגד ולא את עצמן. דוגמנות לבושות בצורה אופנתית גם כשלא מופיעות על מסך הטלוויזיה. לרבות מהדוגמניות יש חוזה פרסום אישי לפיו היא מחוייבת ללבוש מוצג מסויים כל עוד היא יוצאת מהבית. אודישנים נועדו על מנת לבדוק את מידת הצלחה הצפויה של הכשרון. בנוסף, דוגמניות תמיד מופיעות כמושא התשוקה של נשים והן אודישנים של גברים.

לא תמיד כל אחת משיגה את החלום שלה להיות דוגמנית!

במקרים רבים החלום להיות דוגמנית נעלם כבר בשלב האודישנים, מוקדם מאוד. במקרים אחרים מנצלים דוגמניות להצטלם כשהן חצי מתערטלות אל מול עין המצלמה. כדי להגיע להיות דוגמנית, יש לעשות 'בוק' צילומים. שזה אוסף של צילומים מקצועיים שנועדו כדי להפגין את האיכויות של הדוגמנית. גם אחר כך צריך לראות שעוברים אודישנים קשים. הבוק משמש ככרטיס הביקור של הדוגמנית כשסוכן דוגמנות, מלביש או מלהק מחפש דוגמניות חדשות. ישנן רשתות שמוכרות בגדים לנשים בעלות מבנה גוף צר כמו של דוגמניות. מגלים את זה רק בשלב אחד – באודישנים!

לדגמן בגד אודישנים אומר שצריך לחיות באורח חיים מאוד מסויים. לפני אודישנים יש לשמור על משטר הדיאטה קפדני מאוד ויש צורך לשים לב בדיוק מה מכניסים לגוף. בנוסף, במקרים רבים שצריך להצטלם בתנאי אקלים אודישנים לא נעימים, דוגמניות מקצועניות אינן מתרגשות. זה לא כל כך קל להיות דוגמניות. הרי בכול זאת יש צורך ללכת לאודישנים.