לאיזה סוג רכב מיועד גגון לרכב?

ישראלים אוהבים לטייל ברחבי הארץ, לצאת לחופשות ונופשים, לבקר משפחה וחברים ולנצל שבתות יפות וחגים לטיולים ברחבי המדינה. לא פעם לפני שאנו מעמיסים את הרכב אנו מגלים כי תא המטען צר מלהכיל את כל החפצים שאנו מעוניינים לקחת עמנו, במיוחד אם יוצאים לחופש ארוך או מתכננים קמפינג בשטח. לכן, ניתן להתקין גגון על גג הרכב וליהנות מפתרון אחסון נוח ויעיל. יש בשוק מגוון רחב של סוגי גגונים לרכב ויש להתאים בין סוג הגגון לסוג הרכב. ישנם גגונים סטנדרטיים שמתאימים למגוון סוגי רכב אך ברכבים החדישים והמודרניים יש לבחור רק בגגון ייעודי שמתאים בדיוק למסילות הרכב על מנת לוודא כי הגגון לא יגרום לנזק וכי הוא יהיה יציב ובטוח במהלך הנסיעה. חשוב לדעת כי ניתן לבחור גגון לרכב, המתאים למי שזקוק לשטח אחסון גדול נוסף לצרכי עבודה וטיולים וניתן לרכוש גגון שקל להתקין ולפרק, גגון שניתן לאחסן בקלות בתא המטען או במחסן של הבית.

התאמה לסוג הרכב

כאשר מעוניינים לקנות גגון ניתן לפנות ליבואן הרכב ממנו רכשתם את הרכב אך אז צפו למחיר יחסית גבוה. לכן, כדאי לדעת כי בחברת סופרב תוכלו למצוא שלל סוגי גגונים וצוות החברה מסייע בבחירת הגגון בהתאמה לסוג הרכב ומידות הגג, ובהתאם לסוג המטען שמעוניינים לשאת על הגג. חברת סופרב מציעה מגוון רחב של גגונים איכותיים וניתן לבחור גגונים מעוצבים שאינם מפריעים לחזות הרכב האהוב. כמו כן, יש פתרונות רבים בתחום הגגונים לרכב כמו גגונים ייעודיים לנשיאת מגלשי סקי, גגונים ייעודיים לנשאית אופניים על גג הרכב ויש גגונים המתאימים למשאות כבדים וגדולים.

גגון איכותי

חשוב לרכוש גגון איכותי שלא מתפרק בקלות ועמיד בפני פגעי מזג האוויר. חברת סופרב מייבאת ומשווקת מגוון סוגי גגונים לכל סוגי הרכב, כל הגגונים עם תו תקן ומיוצרים על ידי יצרנים מעולים מאירופה או במזרח. החברה בוחרת בקפידה את גגוני הרכב ומייעצת לכל לקוח על הגגון המתאים ביותר לסוג הרכב שלו ולצרכיו הייחודיים, ומדריכה אותו כיצד להתקין את הגגון ומעניקה אחריות.

זהירות בדרכים

זהירות בדרכים

כביש הוא מקום מסוכן, כך לימדו אותנו כשהיינו קטנים וכך אנו מלמדים את ילדינו היום. אבל מה בדיוק מסוכן, ואיך אפשר להגן על עצמנו ועל הסביבה שלנו בכביש?

הולכי רגל

נתחיל בהולכי הרגל, אלה הצועדים ברחובות מדי יום (וגם בשעות החשיכה). חשוב להקפיד ללכת אך ורק על המדרכה, ורחוק ככל האפשר משפת המדרכה. יש לחצות את הכביש במעברי החצייה בלבד, ולא לאפשר לילדים מתחת לגיל 9 לחצות את הכביש לבד. הסיבה לכך היא שאין לילדים קטנים את המיומנויות הפסיכולוגיות כדי לחשב את המרחק ומהירות הנסיעה של רכב מתקרב, והם אינם גבוהים מספיק כדי לראות כלי רכב מסויימים. לכן הם עלולים לטעות ולא להבין ואת מידת הסכנה בחציית הכביש ברגע מסויים. למדו את ילדכם ללכת ב"מסלול הבטוח" מהבית לבית הספר, ולהשתמש בגשרים ומעברי חצייה מרומזרים כמה שיותר. בהליכה בשעות הערב והלילה מומלץ ללבוש בגדים בהירים או לענוד סרטים מחזירי אור. אם נתקלים באזור ללא מדרכה, יש ללכת בצד שמאל של הכביש, כמה שיותר רחוק מהמכוניות ועם הפנים לכיוון התנועה.

רוכבי אופניים

רוכבי אופניים צריכים להצטייד מראש בקסדה, מגיני מרפקים ומגיני ברכיים. רוכבי אופניים חייבים לציית לתמרורים ורמזורים כמו כל כלי רכב אחר. צד ימין של הכביש הוא הצד הבטוח יותר לרכיבה על אופניים. כמו הולכי הרגל, רוכבי האופניים צריכים ללבוש בגדים בהירים וסרטים מחזירי אור בשעות החשיכה. כשמדובר בילדים הרוכבים על אופניים, לוו אותם עד לפארק או לטיילת בה הם יכולים לרכב בבטיחות ובעצמאות, בלי סכנה של מכוניות מסוכנות.

כלי רכב

כשמדובר במניעת תאונות והמנעות ממצבים מסוכנים בזמן נהיגה, הכלל הראשון הוא שמירת מרחק. שמירת מרחק מאפשרת לנהג יותר זמן להגיב במצב של בלימת פתע, מאפשרת עקיפה בטוחה והתרחקות ממכשולים בעת הצורך. בנוסף, שמירת מרחק מגדילה את שדה הראייה של הנהג, ומסייעת לנהיגה רגועה יותר. הכלל השני הוא הדלקת אורות גם בשעות היום, מה שעוזר לנהגים והולכי רגל לראות את רכבכם גם מרחוק, וכך נמנעות תאונות רבות (בכל עונות השנה). ציות לתמרורים ורמזורים הוא חשוב ביותר. גם נהגים וותיקים צריכים להתעדכן לגבי תמרורים חדשים, ולהזכיר לעצמם חוקי תעבורה שהספיקו לשכוח. נהיגה היא פעולה שדורשת הרבה תשומת לב ויש כללים רבים הקשורים לכך. בנסיעות ארוכות לדוגמא, יש לעצור להתרעננות ומנוחה כאשר אתם מרגישים עייפים (מפהקים, עיניים נעצמות, קושי לנסוע בקו ישר…). גם האיסור לגבי נסיעה בהשפעת אלכוהול קשור לכך שהאלכהול משפיע על שיקול הדעת של הנהג, מה שגורם לו להחליט החלטות שגויות לגבי הסכנות שבכביש, מאריך את זמן התגובה שלו, ומקטין את שדה הראייה. נהגים רבים חשים שהם רוצים לנהוג טוב יותר, וכדאי להם מאוד להרשם לקורס נהיגה מתקדמת, המלמד איך לנהוג בצורה בטוחה ולהמנע ממכשולים ונהגים מסוכנים בכביש.

נסיעה בטוחה.

איך להכין את הרכב לטסט?

הכנת טסט לרכב היא פרקטיקה נכונה ויעילה משתי סיבות מרכזיות: א' הטסט נועד לפקח על המצב הבטיחותי של הרכב למען בטחוננו האישי, ואנחנו רוצים לוודא קודם כל עבור עצמנו, שמערכות הבטיחות ברכב פועלות בצורה מושלמת, מבלי להישען אך ורק על חוות דעתו של הבוחן בטסט. ב' טסט היא פרוצדורה הכרוכה בזמן וטרטור, והמטרה שלנו היא לסיים את כל התהליך בפעם אחת, מבלי להזדקק לטסטים חוזרים בעקבות ביקורות והערות של הבוחנים. הכנת הרכב לטסט תאפשר לנו להשיג את שתי המטרות הללו ולתת לנו ראש שקט יותר גם לקראת הטסט וגם לאחריו.

הכנה לטסט שאפשר לבצע באופן עצמאי

הכנה לטסט צריכה להתבצע כמובן על ידי אנשי מקצוע, אך ישנה שורה של פעולות שאתם יכולים לעשות בעצמכם על מנת להכין את הרכב שלכם לטסט, ושסביבן לא נדרש ידע מקצועי כלשהו. כך למשל, אתם יכולים לבדוק מראש האם כל האורות ברכב עובדים כנדרש לרבות אור המספר האחורי. אתם יכולים לבדוק את תקינות המגבים והצמיגים, לוודא שיש ברכב גלגל ספייר ומשולש אזהרה ואם יש צורך בכך על פי החוק, אז גם מטף כיבוי. עברו על האלמנטים הפשוטים שאתם יכולים לבחון בעצמכם, ואל תתקנו כלום, פשוט הכינו רשימה של הדברים. אם צריך להחליף נורות ומגבים ואתם רוצים לעשות זאת בעצמכם, עשו זאת, אך אל תחליפו צמיג למשל, מבלי שקיבלתם חוות דעת מקצועית.

הכנה מקצועית לטסט

עם הרשימה שעשיתם, אתם רוצים לגשת כעת למוסך מקצועי שיבצע בדיקות יותר מקצועיות של מערכות הרכב, וכן יבחן את הרשימה שלכם בעצמו. כך למשל, אם יש צמיג החשוד בעיניכם כלא תקין, תוכלו להביא את העניין לתשומת ליבו של איש המקצוע במוסך, ולבקש שיבדוק את העניין. כמו כן, הנחו את אנשי המוסך לתקן את כל הריג'קטים שהגדרתם בעצמכם כגון נורות שרופות, מגבים יבשים וכדומה. בנוסף, המוסך יבצע בדיקות מקצועיות של מערכות הרכב, בדיקות שאתם לא מבינים בהן ולא צריכים להבין בהן. כל שעליכם לעשות הוא להבהיר למוסך שמדובר בהכנה לטסט, והם כבר ידעו מה הן המערכות שעליהם לבחון.

מוסך בירושלים

המוסך הוא משהו שכולנו נצטרך, בשלב כלשהו בחיינו כבעלי רכב. גם אם אנו מסוגלים פתור חלק מן הבעיות ברכב בעצמנו, חשוב מדי פעם לגשת למוסך מקצועי לשם טיפול בבעיות מסובכות יותר או סתם לשם טיפול שגרתי. באיזור ירושלים יש הרבה מאוד אפשרויות למוסכים שונים מביניהם ניתן לבחור- איך ניתן לבחור את המוסך האידאלי, שייתן לנו את השירות הטוב ביותר ובמחיר הוגן?

מורשה יבואן או כללי?

החלוקה הכללית ביותר בין המוסכים מהם ניתן לבחור היא בין מוסך מורשה יבואן לבין מוסך כללי. מוסך מורשה יבואן הוא למעשה מוסך המתמקד ספציפית בדגם הרכב שלנו, והוא יכול לספק לנו חלקי חילוף מקוריים של היצרן המתאימים בדיוק לדגם המסויים שלנו. מוסך כללי, לעומת זאת, מטפל בכל סוגי המכוניות. כדי להחליט לאיזה סוג של מוסך לפנות, חשוב להבין את מקור הבעיה.

אם ברור לנו שחלק מן הרכב הפסיק לתפקד כליל ודרוש לנו חלק חילוף ספציפי, כדאי לפנות למוסך מורשה יבואן, אפילו שהטיפול במוסך מסוג זה עלול להיות יקר פי שניים או שלושה מאשר מוסך רגיל. בעיות קלות, לעומת זאת, ניתן להפנות גם למוסך כללי. במוסך מסוג זה, אמנם מחיר הטיפול יהיה זול יותר כנראה, אך בהחלט ייתכן שמשך הטיפול יהיה ארוך יותר בגלל חוסר המיומנות של העובדים עם סוג הרכב שלכם.

מוסכים מומלצים

בעיקרון, כל מוסך בירושלים אמור להיות מסוגל לטפל בכל סוגי הבעיות או לפחות לדעת להפנות אותנו למקומות הנכונים. אך אפילו לפני שמקבלים את ההחלטה על סוג המוסך הדרוש לבעיה שלנו., כדאי להיעזר בהמלצות של חברים או של מכרים אשר ביקרו לאחרונה במוסך. המלצות אלה (או המלצות שלא ללכת למקום מסויים) יוכלו לתת לכם את חוות הדעת האובייקטיבית ביותר על שירותיו של המוסך, הרבה יותר ממה שתוכלו לקבל מבעלי המוסך עצמם.

לאחר שיש בידיכם רשימת מוסכים עליהם קיבלתם המלצות, תוכלו לברר עם המוסכים השונים את המחירים שלהם ואת ההתמחויות שלהם, ובכך לבצע החלטה מושכלת שתיטיב הן עם הרכב שלכם והן עם הכיס שלכם.

כיצד מכינים את הרכב לטסט בצורה טובה ביותר?

האם הרכב שלכם צריך לעבור טסט בקרוב (מבחן רישוי שנתי)? האם אתם מעוניינים לקבל שירות מתקדם הכולל איסוף הרכב, הכנתו לקראת הטסט ומעבר מבחן הרישוי על ידי נציג מקצועי במקום לבזבז זמן רב במשרד הרישוי? ובכן, הגעתם למקום הנכון! במוסך הטסט מציעים לכם שירות מקצועי ואיכותי הכולל הכנת הרכב לטסט בצורה הטובה ביותר על מנת להימנע מכישלון בטסט ומצורך לגשת למוסך, לתקן את כל הליקויים שנתגלו במבחן השנתי ולעבור טסט מחדש. יש לזכור כי הכנת הרכב לטסט מקצרת זמנים והלקוח זוכה לשירות יעיל ומתקדם ואינו מבזבז את זמנו היקר וכמובן זוכה לרכב בטיחותי ולחוויית נסיעה טובה, נוחה ובטוחה יותר.

בדיקת מערכות הרכב

במוסך הטסט הממוקם בירושלים מתמחים בהכנת הרכב למבחן הרישוי השנתי. הכנת הרכב כוללת בדיקת כל המערכות, לרבות מערכת הבלמים, מערכת ההיגוי, בדיקות אורות, בדיקת זיהום אוויר, בדיקת צמיגים ועוד. במידה ומתגלים ליקויים מודיע המוסך ללקוח על מה שגילה ומציין מהי עלות התיקונים. הלקוח יכול להחליט האם לתקן את רכבו במוסך ורק לאחר התיקון לוקחים את הרכב לטסט ומעבירים אותו בקלות. הלקוח זוכה לשירות יעיל ואמין וחוסך את הזמן הרב שלוקח להעביר את רכבו הפרטי טסט במשרד הרישוי.

הכנת רכב לטסט

יש לציין כי מוסך מקצועי כמו מוסך הטסט מכיר את נהלי הבדיקה במשרד הרישוי ומכין את הרכב בהתאם כך שיעבור באופן חלק את המבחן והלקוח יוכל לקבל את רכבו חזרה כמה שיותר מהר, ברוב המקרים במידה ואין תקלות וליקויים מורכבים יקבל הלקוח את רכבו חזרה עוד באותו היום. הכנת הרכב לטסט נעשית על ידי צוות המוסך המקצועי ואת הרכב לוקחים לטסט רק לאחר בדיקה קפדנית של כלל מערכות הרכב ובדיקה יסודית של מערכות הבטיחות, בדיקת הצמיגים ובדיקת האורות. במידה ומתגלים ליקויים מעדכנים את הלקוח ובהתאם להנחיתו מבצעים תיקון מהיר, בודקים מחדש את הרכב ורק אז לוקחים אותו למבחן רישוי שנתי. כאמור, מוסך הטסט מזמין אתכם לקבל שירות מתקדם, איכותי ואמין להכנת ולהעברת הרכב טסט שנתי.