מהו הליך ההכנה לניתוח הסרת משקפיים?

היום ניתוח הסרת משקפיים הוא אחד הניתוחים הפשוטים ביותר לביצוע וזאת משום שהדבר מבוצע על ידי טכנולוגיית לייזר מתקדמת ביותר שמצליחה ליצור תוצאות מרהיבות של הסרת משקפיים לתמיד. נכון שיש מי שהמספר שלהם יכול להשתנות קצת, אך במרבית המקרים הניתוח פשוט מחזיר להם את הראיה המקורית ומי שעובר ניתוח להסרת משקפיים יכול מהר מאוד לחזור לראות 6:6. אך לפני שקופצים על שולחן הניתוחים צריך לעבור כמה שלבי התאמה, משום שלא כל אחד יכול להתאים לניתוח. אמנם מדובר על ניתוח פשוט באופן יחסי אך לא כל גוף יכול להתמודד עם ניתוח בכלל ועם ניתוח רגיש מאוד כמו זה. לכן יש מספר שלבים חשובים.

 

בדיקת האופטומטריסט

לפני שמגיעים אל רופא העיניים צריך לעבוד בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט. תמיד לפני בדיקת עיניים או כל ביצוע מהלך כירורגי צריך לדעת מהו המצב הנוכחי של המטופל וכן בדיקת ראיה היא בלתי נמנעת. אנשים עם ראיה של 2-,5-,8-,10- יכולים לעבור את הניתוח, אך אם יש למישהו מהם קרנית דקה מדי והניתוח יוריד את הראיה רק לחצי, אז אין סיבה טובה לעבור אותו. מעבר לכך, חשוב לעבור את המיפוי של העין בכלל ושל הקרנית כדי לדעת מהו המצב הפיזי של האיבר. הסרת משקפיים הוא הליך שיכול לעבור אותו כל מי שכשיר לכך מבחינה פיזית. המצבים שלא מאפשרים את הניתוח הם מצבי קיצון שהפגיעה תהיה גדולה מהיעילות.

 

שלב הראיון ומילוי הטפסים

לאחר שנבדקים המאפיינים הפיזיים חייב כל אחד גם למלא את הטופס שבו הוא צריך להצהיר על הבריאות התקינה שלו. כמו לפני כל פרוצדורה רפואית, בין אם זה טיפול שורש או ניתוח שאיבת שומן, המטופל חייב להיות ישר לגבי המצב הבריאותי שלו משום שאין חשיבות לניתוח באמת אם הוא יזיק למטופל. אם מדובר על מחלות עיניים כאלה ואחרות, או אם מדובר על מספר לא יציב בראייה שאינו מצליח לשמור על היציבות שלו לאורך שנה שלימה, הניתוח אינו יכול להתקיים. בנוסף, גם מחלות פיזיות אחרות, כרוניות או כאלה שיכולות לפגום במערכת החיסונית אינן מאפשרות לביצוע הניתוח. כמובן שאחד התנאים החשובים ביותר הוא גיל המטופל. ניתוחים יכולים להתחיל רק מגיל 18.

 

כיצד הרופא המטפל מוודא הכל?

–        לרופא המטפל צריכים להיות כל הנתונים של המטופל עד לאותו הרגע והנתונים הללו צריכים להיות עדכניים עד כמה שניתן. לכן הבדיקות של האופטומטריסט.

–        שלב הראיון הוא שלב מאוד חשוב משום שיש למטופל את כל מה שהוא יודע שצריך לספר לרופא. העלמת פרטים או הטעייה הן לא אפשרות רלוונטית. הרופא גם בודק הכל.-        גם אם הרופא מחליט שהמטופל לא מתאים לאחד מטיפולי הלייזר, עדיין יש טיפולים חלופיים שניתן להציע.-        בדיקה פיזית של הרופא מאפשרת ווידוא שכל מה שצריך להית מוכן לניתוח יהיה בזמן ורק צריך לקבוע תאריך לניתוח הסרת משקפיים..

 

משקפיים

 משקפיים- חלונות לראייה מושלמת

כשבאים לקנות משקפיים בפעם הראשונה עוברות במוחו של הלקוח מחשבות רבות: 

האם המשקפיים יתאימו לפרצוף שלי? או האם אראה מצחיק?

כמה יעלו המשקפיים והעדשות? האם זו תהיה הוצאה גדולה או קטנה?

האם סוף סוף אוכל לקרוא את מה שכתוב על השלט בסוף הרחוב?!?

יש גם את אלו שמגיעים לקנות משקפיים סתם כי זה פריט אופנתי שהם אוהבים, ולא מתוך צורך לתיקון הראייה.

בבואכם לחנות המשקפיים יערכו לכם בדיקת ראייה קצרה. הבדיקה קובעת את מספר וסוג העדשה לה אתם זקוקים בכל עין. לאחר מכן המוכר יציג לכם מספר סגנונות של משקפיים. הוא יבקש מכם להצביע על הסגנון הרצוי לכם, ובכך לכוון אותו להוציא עוד משקפיים בסגנון זה. אם אתם אוהבים משקפיים עם מסגרת גדולה ועבה או דווקא משקפיים ללא מסגרת בכלל, המוכר יוכל להציג לכם אינספור אפשרויות ומגוון גדול של צבעים וגדלים בסגנון שביקשתם.

עכשיו כל מה שנותר לכם לעשות זה לבחור.  תמיד מומלץ לבוא לחנות עם אדם נוסף שמכיר אתכם- חבר קרוב או בן משפחה- כדי שיוכל לתת לכם תשובה כנה לגבי "איך אני נראה?" עם זוג משקפיים מסויים.

מעבר להיות המשקפיים חלונות לראיית העולם בצורה מדוייקת יותר, יש להן גם מטרה של קישוט ולכן כדאי להתאים אותן לצורת הפנים, לצבע השיער, צבע העיניים וכו'. מומלץ לבחור למסגרת צבע נייטרלי יחסית כדי שיתאים לכל הבגדים שלכם. יש חנויות שמציעות לשלם על זוג אחד ולקבל זוג נוסף חינם ואז אפשר להתפרע בצבעים קצת יותר.

אז קנייה וראייה מהנה!