איך לבחור מוסד סיעודי?

מחפשים פתרון למי מהוריכם? מצבו של מי מהם מחייב הוצאתו למוסד סיעודי? ראשית ועיקר- אין סיבה שתעמיסו את כל המשא, הכבד בלאו הכי, כל כתפיכם. חברה המציעה שירותי סיעוד מספקת לכם את המענה הטוב ביותר למציאת החלופה הטובה ביותר עבור הקשיש ועבורכם, משפחתו. חברה מקצועית מאפשרת לכם להסתייע בידע ובניסיון המקצועיים העשירים שלה במתן ייעוץ, הכוונה וליווי הקשיש  אל המוסד הסיעודי המתאים לו ביותר בהינתן פרמטרים שונים שנלקחים בחשבון ומשוקללים לכדי בחירה מועדפת.

בית חולים סיעודי

על אף השוני הטבעי והמובן בין ביתו של הקשיש לבין בית חולים סיעודי  קיום תהליך מקצועי, מובנה, שיטתי ומסודר לא רק מקל על המעבר אלא מאפשר לקשיש לשמר חלק בלתי מבוטל מהדברים שהורגל אליהם בביתו וליהנות מהערך המוסף שמציע מערך טיפולי מקצועי שעומד לרשותו ולשירותו במקומו החדש. אם אתם מתלבטים כיצד לאתר בתוך מגוון מוסדות סיעודיים את המקום שמתאים לקשיש ולכם, משפחתו (גם אתכם חשוב לקחת כשיקול במכלול השיקולים) החברה מעמידה לרשותכם את כל מה שהיא יודעת ומסוגלת לבצע בתחום חשוב זה ולסייע לכם בתהליך המורכב והקשה תמיד.

יתרון הידע והניסיון

החברה מציעה לכם, כאמור, תהליך מובנה, אשר במהלכו הכול מתבצע בשקיפות ובהוגנות תוך שיתוף פעולה מלא עם הקשיש- ככל שמצבו הקוגניטיבי מאפשר זאת – ועם המשפחה. המודעות לקושי במעבר מתורגמת לליווי מקצועי ואישי צמוד ומסור מאין כמוהו, המאפשר לכל המשפחה לחוש כי היא אינה לבד במערכה. הערך המוסף של החברה בא לידי ביטוי בעצם נגישותה וזמינותה עבור לקוחותיה בכלל וביכולתה לתת מענה לכל בעיה ולכל שאלה בתחום הסיעוד.

איך מאתרים טיפה בים?

 מוסדות סיעודיים רבים בכלל ובמרכז הארץ בפרט הופכים את הבחירה באחד מהם לקלה מצד אחד ולקשה מצד שני. היכרות החברה  את עשרות המוסדות הסיעודיים המורשים בארץ מקלה על נציגיה להמליץ לכם, לאחר פגישת היכרות שבה מאבחנים צרכים ומתוודעים אל הרקע האישי של הקשיש ולומדים על עולמו, על המוסד שעשוי לתת את המענה הטיפולי הטוב ביותר בהינתן מצבו הבריאותי, הנפשי והתפקודי של הקשיש.

 

האם מומחים ליישור שיניים חייבים הכשרה מיוחדת?

מומחים ליישור שיניים ולסתות חייבים לעבור הכשרה מקצועית ולהתמחות בתחום האורתודנטיה. אורתודנט הוא קודם כל רופא שיניים שסיים בהצלחה את לימודי רפואת השיניים באחד ממוסדות ההשכלה הרלוונטיים ורק לאחר מכן ניתן לעבור התמחות בתחום האורתודנטיה. אורתודנט מקצועי עובר השתלמות מקצועית בארץ או בחו"ל על מנת לרכוש את הניסיון הנדרש להעניק טיפולים מתקדמים ואיכותיים ועליו לקבל תואר מומחה ליישור שיניים ולסתות מטעם משרד הבריאות. אורתודנט מקצועי עובר השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל על מנת להיחשף לשיטות חדשניות ומתקדמות ולציוד מקצועי מתקדם שמאפשרים לו להעניק למטופליו טיפול מודרני, ייעוץ מקצועי ולהשיג תוצאות משביעות רצון.

תואר באורתודנטיה

חשוב לדעת כי יישור שיניים ולסתות דורש מקצועיות ברמה גבוהה וחשוב לפנות רק למומחי יישור שיניים בעלי כל ההסמכות וההכשרות הנדרשות. יש לציין כי בארץ נוצר מצב בו רופאי שיניים מציגים עצמם כאורתודנטים למרות שאין להם הכשרה מקצועית בתחום. יש לוודא כי פניתם למומחה יישור שיניים אשר התמחה באורתודנטיה כאשר סיים את לימודי רפואת השיניים. כמו כן, כדאי לדעת כי לימודי רפואת שיניים נמשכים שש שנים בארץ ועם סיום הלימודים בהצלחה הם יכולים להתמחות באורתודנטיה, התמחות הנמשכת לאורך כ- 4 שנים. בסיום הלימודים לתואר באורתודנטיה יש לעבור בחינות התמחות. רק מי שסיים בהצלחה את ההתמחות מקבל תעודה מקצועית ורישיון ליישור שיניים של משרד הבריאות. לכן חשוב לדרוש מהרופא אליו מגיעים כי יציג תעודה של אורתודנט מוסמך.

חבר באיגוד האורתודנטי

ישנם איגודים למומחי יישור שיניים ולסתות בארץ ובעולם ובאמצעותם ניתן לבדוק האם האורתודנט אליו פניתם חבר באיגוד. כך לדוגמה ראוי לציין כי ד"ר אילן שלזינגר הינו חבר באיגוד האורתודנטי האמריקאי (AAO), חבר באיגוד האורתודנטי האירופאי (EOS), חבר באגודה האורתודנטית הישראלית ובנוסף הוא חבר בפדרציה האורתודנטית העולמית (WFO). בדיקה מקדימה של האורתודנט והכשרותיו תמנע מכם עוגמת נפש, הוצאות כספיות מיותרות ונזקים לשיניים וללסתות. לסיכום, יש לוודא היטב כי פניתם לרופא שיניים מומחה ליישור שיניים ולסתות עם כל ההשכרות הנדרשות כדי לעסוק בתחום מורכב זה.

השתלות שיניים בארץ או בחו"ל?

השתלות שיניים ללא ספק מצריכות רופא בעל רקע ומומחיות בנושא, כיוון שלא מדובר בעוד טיפול כגון סתימה או הלבנה אלא מדובר בהליך יותר מורכב ועל כן יש לעשות שיעורי בית לפני שקופצים על רופא השיניים הראשון שמוצאים או שפונים אוטומטית אל הרופא שמטפל בכם באופן שגרתי. חשוב לדעת שטיפול זה יכול להחזיק מספר רב של שנים  אם הוא נעשה כראוי, אך אם הוא נעשה בצורה מרושלת הסיבוכים עלולים להופיע מהר מאוד ואז יידרש טיפול מתקן ועל זאת כל פציינט יודע שבלב שלם שהוא מוכן לוותר.

קרבה

רוב האנשים פונים לעשות את טיפולי השיניים במרפאה מומלצת שקרובה אליהם, כך שאם הם ימצאו רופא שיניים מומחה בעיר מגוריהם ועוד אחד בעיר יותר מרוחקת, הם כקודם כל יעדיפו את זה שיותר קרוב אליהם. כך שאם מדובר על רופא השתלות שיניים מהארץ או רופא מחו"ל הרי שרוב האנשים לא יחשבו פעמיים ויבחרו ברופא מהארץ, וזאת גם אם הרופא מחו"ל נחשב ליותר זול. עם זאת מעניין לדעת שיש מונח שנקרא "תיירות רפואית" והוא מתייחס לאנשים שכן מעדיפים לעשות טיפולים בחו"ל.

סיבות להרחיק

הסיבות שמניעים אנשים לקחת מטוס ולעשות את טיפול השתלות שיניים לא בארצם כוללים את הגורמים השונים: מחיר הטיפול שעשוי להיות זול באופן משמעותי, הגורם האנושי, כלומר אם מדובר על מומחה עולמי לדבר והרצון להתפנק בחופשה על הדרך ובכך להפוך את הטיפול לסיבה למסיבה. ובאמת לטובת קבוצה זו של אנשים קיימת קטגוריה של תיירות מרפא בסוכנויות הטיולים השונות והן מארגנות חבילה של לינה, סיור תיירותי בעיר וכמובן שגם ביקור אצל מספר רופאים מומלצים.

סיבות להישאר בארץ

לצד כל היתרונות הנ"ל ישנם גם לא מעט סיבו למה כן לעבור בארץ את הטיפול כאשר בראש ובראשונה יש לשוב ולהזכיר את הגורם הכספי. כלומר גם אם טיפול בחו"ל עשוי להיות זול יותר יש לחשב בסעיף ההוצאות גם טיסה, לינה ואת כל ההוצאות ששהות בחו"ל מצריכה. בנוסף אם בודקים כפי שצריך ניתן למצוא שבארץ יש את מיטב הרופאים שעומדים יפה בתחרות מול רופאים מחו"ל.

מהו הליך ההכנה לניתוח הסרת משקפיים?

היום ניתוח הסרת משקפיים הוא אחד הניתוחים הפשוטים ביותר לביצוע וזאת משום שהדבר מבוצע על ידי טכנולוגיית לייזר מתקדמת ביותר שמצליחה ליצור תוצאות מרהיבות של הסרת משקפיים לתמיד. נכון שיש מי שהמספר שלהם יכול להשתנות קצת, אך במרבית המקרים הניתוח פשוט מחזיר להם את הראיה המקורית ומי שעובר ניתוח להסרת משקפיים יכול מהר מאוד לחזור לראות 6:6. אך לפני שקופצים על שולחן הניתוחים צריך לעבור כמה שלבי התאמה, משום שלא כל אחד יכול להתאים לניתוח. אמנם מדובר על ניתוח פשוט באופן יחסי אך לא כל גוף יכול להתמודד עם ניתוח בכלל ועם ניתוח רגיש מאוד כמו זה. לכן יש מספר שלבים חשובים.

 

בדיקת האופטומטריסט

לפני שמגיעים אל רופא העיניים צריך לעבוד בדיקת ראיה אצל אופטומטריסט. תמיד לפני בדיקת עיניים או כל ביצוע מהלך כירורגי צריך לדעת מהו המצב הנוכחי של המטופל וכן בדיקת ראיה היא בלתי נמנעת. אנשים עם ראיה של 2-,5-,8-,10- יכולים לעבור את הניתוח, אך אם יש למישהו מהם קרנית דקה מדי והניתוח יוריד את הראיה רק לחצי, אז אין סיבה טובה לעבור אותו. מעבר לכך, חשוב לעבור את המיפוי של העין בכלל ושל הקרנית כדי לדעת מהו המצב הפיזי של האיבר. הסרת משקפיים הוא הליך שיכול לעבור אותו כל מי שכשיר לכך מבחינה פיזית. המצבים שלא מאפשרים את הניתוח הם מצבי קיצון שהפגיעה תהיה גדולה מהיעילות.

 

שלב הראיון ומילוי הטפסים

לאחר שנבדקים המאפיינים הפיזיים חייב כל אחד גם למלא את הטופס שבו הוא צריך להצהיר על הבריאות התקינה שלו. כמו לפני כל פרוצדורה רפואית, בין אם זה טיפול שורש או ניתוח שאיבת שומן, המטופל חייב להיות ישר לגבי המצב הבריאותי שלו משום שאין חשיבות לניתוח באמת אם הוא יזיק למטופל. אם מדובר על מחלות עיניים כאלה ואחרות, או אם מדובר על מספר לא יציב בראייה שאינו מצליח לשמור על היציבות שלו לאורך שנה שלימה, הניתוח אינו יכול להתקיים. בנוסף, גם מחלות פיזיות אחרות, כרוניות או כאלה שיכולות לפגום במערכת החיסונית אינן מאפשרות לביצוע הניתוח. כמובן שאחד התנאים החשובים ביותר הוא גיל המטופל. ניתוחים יכולים להתחיל רק מגיל 18.

 

כיצד הרופא המטפל מוודא הכל?

–        לרופא המטפל צריכים להיות כל הנתונים של המטופל עד לאותו הרגע והנתונים הללו צריכים להיות עדכניים עד כמה שניתן. לכן הבדיקות של האופטומטריסט.

–        שלב הראיון הוא שלב מאוד חשוב משום שיש למטופל את כל מה שהוא יודע שצריך לספר לרופא. העלמת פרטים או הטעייה הן לא אפשרות רלוונטית. הרופא גם בודק הכל.-        גם אם הרופא מחליט שהמטופל לא מתאים לאחד מטיפולי הלייזר, עדיין יש טיפולים חלופיים שניתן להציע.-        בדיקה פיזית של הרופא מאפשרת ווידוא שכל מה שצריך להית מוכן לניתוח יהיה בזמן ורק צריך לקבוע תאריך לניתוח הסרת משקפיים..

 

עיסוי פנים וקרקפת

עיסוי הפנים וקרקפת אידאלי כשרוצים לשלב עיסוי יחד עם טיפול פנים. נעשה שימוש בתכשירים מיוחדים לעור הפנים ומשחות קוסמטיות. העיסוי כולל טיפול באזור הצוואר, הגרון, הקרקפת, רום הכתפיים וכמובן בפנים עצמן. מתחילים בניקוי יסודי של העור באמצעות מי פנים ולאחר מכן מורחים קרמים משבחים שמרככים את העור. תנועות היד של המעסה מעגליות ומשרות תחושות נעימות ומרגיעות. בהמשך המעסה חודר פנימה אל תוך הרקמות ומפעיל לחץ על השרירים. נגיעה בנקודות המתוחות יותר מרגיע את השרירים וגורם להרפיה. כל המתחים שהצטברו משתחררים וחשים את הדם זורם וממלא את הגוף ברעננות.

ספא

ספא תמיד מסייע לחדש את האנרגיות בגוף ולמלא אותו ברעננות ושלווה. בכול פעם מחדש אנו נדהמים עד כמה טיפולים שונים מסייעים לנו לחוש טוב יותר עם עצמנו. עצם הניתוק מהשגרה כבר עוזר לנו להרגיש נינוחים ומלאי בטחון. לעזוב את הלחץ מאחור מסייע להפחית את הלחצים. העיסוק בספא החל עם צמיחתן של תרבויות ברחבי העולם העתיק. כבר בימי קדם הבינו את החיבור בין הגוף והנפש ואת היעילות שבעיסוי גופני. חלק ניכר מהעיסויים ומהטיפולים השונים נולד מתוך המסורת הסינית וההודית. תרבויות אלה סיפקו מגוון טיפולים מתוך הפילוסופיה והאמונות שלהן.

הליך העיסוי

הליך העיסוי הינו בעצן חיבור בין המטפל למטופל. תקשורת טובה בין הצדדים בתחילת העיסוי חשובה ליצירת כימיה בסיסית. העיסוי מבוסס על מגע, וכל שאוהבים את המגע יותר, כך נהנים יותר וחשים נוח יותר. ככך שהחיבור שנוצר בין השנים טוב יותר, כך העיסוי מצליח ומרפה את הגוף והנפש. משך הטיפול יכול לנוע בין 20 דקות ועד שעה וחצי. רוב העיסויים מתרחשים כאשר המטופל שוכב על מזרן או מיטה שלגופו מגבת או לבוש תחתון. המטפל במרכז הספא מתחיל שיחה ידידותית כדי להבין מהם המתחים בחייו ומהם ההפרעות בגופו. בהמשך מושכים את הגוף בשמנים ארומטיים כדי לעורר את החושים ולרכך את העור והשרירים. העיסוי מתבצע על גבי שרירים ורקמות וכולל הפעלת לחץ בנקודות מסוימות ושחרור נקודות המרידיאניים.

הפנים מוקד החישה

עם תום הטיפול חשים הרמוניה בגוף ונוצרת תחושת רוגע שלווה. מרכזי העצבים הרבים הממוקדים בגוף זוכים לטיפול מיוחד ולכן כשנוגעים בהם הגוף חש רענן ומלא חיים. כשמעניקים עיסוי למוקדי החישה של הגוף, בעצם משרים מרגוע על כל הגוף, גם באיזורים בהם לא נגענו. במהלך הטיפול מסירים תאי עור מתים ומנקים את הנקבוביות. מרעננים את הגוף באמצעות מסכות הזה מלאות לחות. אפשר לבקש סדרה שלמה של טיפולי פנים ולהעניק לגוף ולנפש את המקסימום האפשרי ואת הפינוק האולטימטיבי. העיסוי שונה מאוד מעיסוי בחמאם טורקי.

ספא לנפש

המעסה יודע בדיוק באילו נקודות לגעת, באילו ברכות ובאילו בנוקשות. הטכניקה מבוססת על אוסטיאופתיה שהיא ריפוי באמצעות טיפול בעצמות ובשרירים. עיסוי פנים וקרקפתמחדש ומשקם את אופן התנועה של הגוף ומצליח לפתוח חסמים בנקודות האנרגיה הנקראות מרידיאניים. פתיחת נקודות אנרגיה אלו מאפשר זרימה של צ'י בגוף. יורד הלחץ ממערכת העצבים ומעמוד השדרה. הסרת הלחץ עוזרת רבות לחוש את החיוך עולה על הפנים.

טכניקת העיסוי

כדי לשפר את תפקוד מערכת הדם, מעסים בין עצמות הגולגולת ומתקנים את מגבלות התנועה. הטכניקה בה משתמש המעסה הוא שפשוף העור על מנת להסיר את התאים המתים. בהמשך טופחים בעדינות על עצמות הגולגולת ולוחצים עליה קלות באמצעות כריות כף היד והאצבעות. לא שוכחים כמובן להעניק תשומת לב מיוחדת גם לצוואר ומסובבים את הראש לכיוונים השונים. הפעלות אלו עוזרות להחזיר את חוליות הצוואר למקומן בעמוד השדרה.

טיפול במיגרנות

לאלה הסובלים באופן קבוע מכאבי ראש ומגרנות, טיפול לראש ולקרקפת אידיאלי במיוחד. הכאבים בשרירים נעלמים באופן מיידי. ישנם מקרים בהם כאבי רוש חוזרים ונשנים מספר פעמים ביום ולכן עיסוי הפנים אידיאלי ו מומלץ על ידי הרופאים. עיסוי נקודות האנרגיה בפנים ובברקות משחרר את המתחים השונים ומעלים את הלחץ מקדמת הראש. המגע בטכניקה מסוג זה עדין מאוד ומיועד לטפל באדם השלם ולא רק בפנים. הטיפול מסייע בפתרון בעיות נפשיות וגופניות ולכן אידאלי במרכזי העיסוי השונים. הטיפול מקדם את בריאות גוף ושמירה על האנרגיות שלו. המעסים במרכז חמאם ספא רפאל סנטר טובים.

 

איור ודה

איור ודה

רפואה הוליסטית נובעת מהמילה היוונית הולי שפירושה משהו שלם או כולל. שם זה תואם את גישות הרפואה האלטרנטיבית המדגישות את הצורך שבבחינה שלמה של הגוף ותפיסתו באופן ישיר על נפש האדם. בוחנים את הכאבים באיבר או בתחושה לפי הסתכלות כוללת על החיבור של האדם. אורח חיים בריא, הימנעות מלחצים וסיכונים מיותרים הם הבסיס לבריאות תקינה. כיום מרכזי ספא רבים בארץ ובעולם מציעים טיפולים לבעיות שהרפואה המודרנית לא מצליחה לפתור. איור ודה הוא טיפול מהמפורסמים בעולם כולו.

 רפואה הוליסטית

המונח נולד בשנת 1981 ונתבע באנגליה. האת היסודות ההוליסטיים ניתן למצוא במקורות היווניים. כיום רפואה מסוג זה מפותחת במיוחד בארצות המזרח הרחוק ומשם נפוצו ברחבי העולם המודרני. בעוד בעבר הרופאים בשיטה המודרנית ראו בטיפולים ההוליסטיים כרפואה סוג ב', היום הם פונים אליה בטיפול בבעיות להן אין תרופה ברורה. התפיסה היא שהרפואה ההוליסטית היא משלימה למודרנית. מחקרים רבים מצביעים על ההצלחה של טיפולים במרכזי ספא ותרומתם לבריאות הגוף.

איור ודה

עיסוי האיור ודה הינו שיטת טיפול הודית שמשמעותה 'יד החיים'. טיפול הוליסטי זה קיים כבר אלפי שנים ונפוץ מאוד בארצות דרום מזרח אסיה. מטרת הטיפול היא להביא את בריאות הגוף לרמה הגבוה ביותר ולחברה יחד עם נפש בריאה. כשהגוף במצב 'הארה', הוא מרגיש הרמוניה ושלמות נפשית. למרות שאין לשיטה שום בסיס מדעי על פי הרפואה המודרנית, הרפואה האלטרנטיבית שמקורה במסורת הסינית, רואה בעולם כמורכב מאנרגיה קסומה בשם צ'י. העובדות הן שטיפול האיור ודה אהובות על ידי מיליונים ברחבי העולם, וקיימות באלפי מרכזי ספא.

שלושת הכוחות ההודיים

לפי המסורת ההודית, קיימים שלושה כוחות ביקום ומהם מתקיימים הגוף, הנפש והחלל. האיזון בין שלושת אלה הוא תנאי לבריאות. שלושת הכוחות נקראים בהודית  'דושות' ומורכבים מ'פיטה', 'ואטה' ו'קאפה'. הואטה הוא הכול האחראי לזרימה של אנרגיות וחומרים. בתרגום חופשי זהו כוח החיים. הפיטה היא הכוח המחליף. יוצרת את חילופי האנרגיות בין החומרים. מכונה גם כוח האור. קאפה היא האחראית על החיבור בין הגופים ולמשיכה ביניהם. כו זה דואג שהכול ילבש צורה ומכונה כוח האהבה.

אבחון לעיסוי

זיהוי קיומם וחוזקם של הכוחות בגופו של המטופל הוא המרכיב המרכזי בהצלחתו של המטפל בשיטת האיור ודה. במהלך הבדיקה בוחנים את הדופק ומסיק מכך לגבי העוצמה של כל כוח בגוף. שמירה על תזונה מאוזנת ועל אורח חיים בריא הם הכלים העיקריים לשמירה על איזון בין שלושת הכוחות. לאיור ודה גישה הרואה בתזונה כמשפיעה על העוצמות, ועל מערכת העיקול כקריטית. התורה רואה בהרגלי התזונה של כל אדם כאחראיים לחוסנו ולבריאותו.

רפואה מודרנית

מבקרי השיטה מתלוננים שעדין לא נערכו מחקרים מקיפים אודות האיור ודה, ושטרם נערכו ניסויים מספקים עבור המוצרים הנמכרים עבור הטיפול כמו משחות, שמנים ואבקות. אין כמו ללכת וליהנות לפחות פעם בחודש מטיפולי גוף במרכז ספא רפאל סנטר.

ספא ומים

ספא ומים

ספא הוא בילוי, מקום נופש, פינוק, מרגוע ועוד ועוד. מכוני הספא הרבים בארץ הצטרפו לשורה של מקומות כמו מכוני כושר, מכוני יופי, וסדנאות שונות שבעזרתם הציבור הישראלי דואג לטיפוח הגוף והנפש. הציבור התל-אביבי הוא ציבור שסוגד לתרבות הגוף ולכן אין פלא שמכוני הכושר ומרכזי הספא בתל-אביב הומים אדם. יש סוגים שונים של מרכזי ספא והם שונים זה מזה במיקום שלהם, באופי ובאווירה שלהם, ובסוגי הטיפולים שהם מעניקים.

מי שירצה יוכל למצוא ספא תל-אביבי באיזו וילת פאר יוקרתית, מי שירצה יוכל למצוא ספא תל-אביבי סטנדרטי שמעניק את השירותים הסטנדרטיים, מי שירצה יוכל להתפנק במכון ספא תל-אביבי מפנק ויוקרתי הנמצא בבית מלון ואשר מעניק שפע של תענוגות ופינוקים כמו סאונה, ג'קוזי, מיטת אפיריון מפנקת , ארוחות בוקר מפנקות ועוד. מי שיחפש ספא שמתמחה באירועים וחגיגות כמו מסיבות רווקים, ימי נישואין, הצעות נישואין, מסיבות ועוד שאר אירועים יוכל גם למצוא מרכזי ספא המתמחים בארגון מסיבות ואירועים מכל הסוגים. מי שירצה יוכל להתפנק במכון ספא תל-אביבי הנמצא על חוף הים, וכך הלאה והלאה.

המודעות הרבה שיש היום בקרב הציבור בכל הקשור לשמירה על הגוף ועל הבריאות הביאה לכך שיותר ויותר שכבות אוכלוסיה מכל הרבדים מגיעים למרכזי ספא בישראל ובחו"ל כדי לקבל טיפולי ספא מפנקים, מרגיעים ומבריאים.

התחרות בין מכוני הספא הרבים היא גדולה מאוד. לפניכם מספר פרמטרים שיעזרו לכם לבחור מה הספא המתאים עבורכם:

 1. האם יש הגבלת גיל בכניסה לספא? אם אתם מעל גיל 50 יתכן ותעדיפו מרכז ספא המיועד לגיל המבוגר ואין בו בני נוער שגורמים לרעש והמולה…
 2. מה רמת הנקיון בספא? נקודה זו חשובה מאוד, כיוון שאנשים רבים בוחרים ספא לפי הנקיון של החדרים, המלתחות, המגבות ועוד. מסיבה זו מכוני הספא הגדולים מקפידים לנקות את החדרים כמה פעמים ביום ומוודאים שאין כתמי עובש או אבנית במקלחות.
 3. מהם שעות הפעילות של הספא? אם אתם עובדים במשרה מלאה, חפשו ספא שמקבל מבקרים גם בשעות הערב. פינוק של מסאז' מרגיע אחרי יום עבודה ארוך זו חוויה מרעננת ביותר.

 

אז בהצלחה ובהנאה.

איך לבחור טיפולי ספא?

איך לבחור טיפולי ספא?

החלטתם להתפנק ביום ספא, אבל אין לכם מושג אילו טיפולים להזמין? אתם לא לבד. הרבה אנשים אוהבים מאוד לבלות בספא באופן קבוע או לצאת לספא לכבוד אירוע מיוחד עמו יום הולדת או יום נישואים, אבל עדיין מתקשים להחליט באיזה טיפול או עיסוי לבחור.

 

יש כמה גורמים שצריך לקחת בחשבון בבחירת טיפולי ספא:

הגורם הראשון- תקציב. כמה אתם רוצים להוציא על יום ספא? אם אתם מבקרים בספא אחת לשבוע יתכן ותבחרו טיפול קצר וזול יחסית, אך אם זהו ביקור מיוחד שתוכנן במשך חודשים מראש ומציין אירוע חשוב, יש טיפולים מיוחדים (אפשר גם טיפולים רומנטיים בזוגות)שיתאימו לכם, גם אם הם קצת יקרים. טיפ: בזמן שאתם מזמינים את הטיפול, בררו אם יש מבצע שיכול לעניין אתכם.

 

ספא טיפולים

אחרי שהחלטתם כמה כסף אתם רוצים להשקיע בביקור בספא, כנסו לאתר האינטרנט של הספא וקראו קצת על האפשרויות השונות. לאחר מכן אל תהססו להתקשר ולשמוע מאחד העובדים מהם הטיפולים הכי מומלצים. זו ההזדמנות שלכם גם לשאול שאלות לגבי מצבכם הבריאותי, אם אתם נוטלים תרופות באופן קבוע או אם אתם בהריון, ולא יודעים מה מותר או אסור לכם.


איזה ספא

טיפולי ספא שונים אפשר לקבל במכוני בריאות רבים, בבתי מלון ובמרכזי ספא גדולים. חפשו מקום נקי, מעוצב ואינטימי שנמצא במרחק סביר מהבית. כי אתם בטח לא רוצים לבלות שעות בכביש אחרי יום של מרגוע בספא.

 

מה אתם אוהבים

אם אתם סובלים מכאבי ראש כרוניים, ידיים סדוקות, כאבים ברגליים ועוד, נסו להתאים לעצמכם טיפול שיקל על הסימפטומים מהם אתם סובלים. אם תמיד חלמתם על עיסוי שוודי בשילוב עם אבנים חמות, נצלו את ההזדמנות והגשימו את החלום שלכם.

 

יום ספא דורש תכנון

מלבד הטיפול או המסאז' שתקבלו בספא, תכננו זמן גם למנוחה בסאונה ובג'קוזי, ארוחת בריאות בשעות הבוקר,צהריים או ערב (תלוי בשעת הביקור) וכדומה. נסו להאריך את שהייתכם בספא בכדי להנות כמה שניתן מיום הפינוק שזכיתם לו.

רופא שיניים- מצב חירום

מתי זה דחוף לגשת לרופא שיניים?

 

הרבה אנשים מתמודדים עם השאלה מתי צריך לקבוע תור חירום לרופא שיניים? רוב הבעיות שמופיעות בשיניים, בפה ובחניכיים אינןדורשות טיפול חירום ולכן ניתן לחכות לפגישת הביקורת אצל הרופא השיניים שלך. מאמר זה מציג בפניכם את הבעיות שדורשות טיפול מיידי והמקרים שיש לגשת לרופא מהר ככל האפשר.

בעיות שיניים דחופות:

 • שן נפלה. במקרה כזה חייבים לרוץ לקבלת טיפול מהר ככל האפשר, בכדי לנסות ולהציל את השן. בדרך לרופא או למיון בבית החולים יש להחזיק את השן בחלק העליון שלה ולא בשורש. כדי לשמור על לחות השן אפשר למקם את השן בתוך הפה, בין הלחי לחניכיים.
 • שן נשברה. קבעו תור לרופא השיניים בהקדם האפשרי. שמרו על החלק שנשבר בתוך מטלית לחה וקרה.
 • שן יצאה ממקומה. נסו לדחוף את השן חזרה למקום על ידי לחיצה עדינה מאוד. נשכו את השן כלפי מטה כדי לשמור אותה שלא תיפול, ומהרו לקבל טיפול מרופא שיניים.
 • חתכים. חתכים באזור הפה, כמו בלשון או בחניכיים מומלץ להראות לרופא שיניים.
 • כאב שיניים. אם כאב השיניים הוא חזק מאוד ומלווה בחום/ נפיחות משמעותית בחניכיים/ מוגלה באזור הכואב/ נפיחות בפנים או בצוואר- יש למהר לקבלת טיפול.
 • חניכיים נפוחות ואדומות. נפיחות ואדמומיות בחניכיים יכולים להיות סימן לדלקת שיניים או מחלות חניכיים שונות. מכיוון שקשה לאבחן באפן עצמאי, יש להתייחס לסימנים אלו ברצינות ולגשת לרופא שיניים.
 • כאבים בלסת. כאבי לסת יכולים להתרחש כתוצאה מדלקת או ניוון של המפרק. גשו למרפאת שיניים כדי להיות רגועים.

 

הרבה מהבעיות ומצבי החירום שהזכרנו אי אפשר למנוע ולחזות מראש, אך טיפול שיניים יומיומי נכון יעזור לשמור על שיניים חזקות ופה בריא שיתמודד טוב יותר במצב של תאונה.

 • יש לצחצח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד. יש לנקות גם בחוט דנטלי פעם אחת ביום.
 • ניקוי השיניים על ידי שיננית אחת לחצי שנה חשוב גם כן לשמירה על שיניים חזקות.
 • זכרו לשמור על מערכת יחסים טובה עם רופא השיניים כדי שיהיה לכם סיכוי גבוה יותר לקבל טיפול מהיר ויעיל בעת הצורך.

 

לסיכום, אנחנו מקווים שהמאמר הציג לכם את מידע חשוב שיעזור לכם להיות מוכנים ועירניים לבעיות שזקוקות לטיפול רופא שיניים, ובו זמנית טיפים לשמירה שגרתית על בריאות הפה והשיניים.

ספא במתנה

ספא במתנה

דילמת המתנות

הכתבה הזאת מיועדת לכל הנשים, הבעלים, הבנות, והחברות- ובעצם לכל מי שמכיר את ההרגשה שהוא צריך למצוא מתנה לאדם קרוב לקראת אירוע מסויים ופשוט לא יודע מה לעשות!

אז לפני שאתם יוצאים לחנויות לקנות שוב זר פרחים, חבילת שוקולדים, כפפות, גרביים או כל מתנה נדושה אחרת, יש לנו רעיון שלא ינבול, לא יוסיף לכם למשקל ולא יזרק עמוק בארון ללא שימוש: טיפול בספא!

רעיון מצויין- אבל איך בוחרים?

לא יודעים איזה טיפול האהוב שלכם יעדיף? אין בעיה, פשוט קנו לו שובר המאפשר לו להזמין את הטיפול שמתחשק לו. מכוני ספא רבים מציעים מגוון רחב של טיפולים כגון טיפול רקמות עמוק, עיסוי אבנים חמות, טיפולי פנים ועוד. תוכלו אפילו למצוא טיפולים המותאמים לנשים בהריון.

ספא בהריון


עיסוי לנשים בהריון יכול לגרות את מערכת הלימפה, דבר אשר מחזר את מערכת החיסון ומסייע בסילוק רעלים עודפים. עיסוי גם יכול לסייע במאבק נגד תופעות של שינויים הורמונליים כגון דיכאון וחרדה במהלך ההריון. כאבים הנפוצים בהריון כמו כאבי גב וצוואר נוקשים, בצקות, התכווצויות שרירים ברגליים, כאבי ראש ופרקים יכולים להשתחרר בעקבות עיסוי מתאים. במהלך השליש הראשון העיסוי יכול לעזור להקל על בחילות בוקר, במהלך השליש השני העיסוי ישפר את איכות השינה, ובמהלך השליש השלישי עיסוי יכול להרגיע את כאב הדליות ולהכין את שרירי האגן לתהליך הלידה. כמובן שעיסוי בהריון דורש אישור רפואי, והאשה צריכה להעיר על כל תחושת אי נעימות בזמן הטיפול.

ספא לסבתא

סבתות אוהבות לקבל פרחים ותמונות של הנכדים? נכון, אבל הן בטוח יהנו מביקור בספא- טיפול מרגיע שנותן לשרירים את הגמישות שאנשים מבוגרים כל כך מחפשים. ישנם מכוני ספא שמציעים עיסוי גריאטרי שבו הדגש הוא על שיפור תנועת המפרקים, הפחתת הכאב של דלקת פרקים, ודגש על גמישות. אז בקש מסבתא שלך להתייעץ עם הרופא שלה, וצאו יחדיו ליום מענג בספא!

ספא לכולם

אז לכבוד האירוע הבא, יום נישואין או יום הולדת, חסכו את זמן השוטטות בחנויות והזמינו ביקור בספא רפאל סנטר, אפשר גם בזוגות. בהנאה.