האם מומחים ליישור שיניים חייבים הכשרה מיוחדת?

מומחים ליישור שיניים ולסתות חייבים לעבור הכשרה מקצועית ולהתמחות בתחום האורתודנטיה. אורתודנט הוא קודם כל רופא שיניים שסיים בהצלחה את לימודי רפואת השיניים באחד ממוסדות ההשכלה הרלוונטיים ורק לאחר מכן ניתן לעבור התמחות בתחום האורתודנטיה. אורתודנט מקצועי עובר השתלמות מקצועית בארץ או בחו"ל על מנת לרכוש את הניסיון הנדרש להעניק טיפולים מתקדמים ואיכותיים ועליו לקבל תואר מומחה ליישור שיניים ולסתות מטעם משרד הבריאות. אורתודנט מקצועי עובר השתלמויות רבות בארץ ובחו"ל על מנת להיחשף לשיטות חדשניות ומתקדמות ולציוד מקצועי מתקדם שמאפשרים לו להעניק למטופליו טיפול מודרני, ייעוץ מקצועי ולהשיג תוצאות משביעות רצון.

תואר באורתודנטיה

חשוב לדעת כי יישור שיניים ולסתות דורש מקצועיות ברמה גבוהה וחשוב לפנות רק למומחי יישור שיניים בעלי כל ההסמכות וההכשרות הנדרשות. יש לציין כי בארץ נוצר מצב בו רופאי שיניים מציגים עצמם כאורתודנטים למרות שאין להם הכשרה מקצועית בתחום. יש לוודא כי פניתם למומחה יישור שיניים אשר התמחה באורתודנטיה כאשר סיים את לימודי רפואת השיניים. כמו כן, כדאי לדעת כי לימודי רפואת שיניים נמשכים שש שנים בארץ ועם סיום הלימודים בהצלחה הם יכולים להתמחות באורתודנטיה, התמחות הנמשכת לאורך כ- 4 שנים. בסיום הלימודים לתואר באורתודנטיה יש לעבור בחינות התמחות. רק מי שסיים בהצלחה את ההתמחות מקבל תעודה מקצועית ורישיון ליישור שיניים של משרד הבריאות. לכן חשוב לדרוש מהרופא אליו מגיעים כי יציג תעודה של אורתודנט מוסמך.

חבר באיגוד האורתודנטי

ישנם איגודים למומחי יישור שיניים ולסתות בארץ ובעולם ובאמצעותם ניתן לבדוק האם האורתודנט אליו פניתם חבר באיגוד. כך לדוגמה ראוי לציין כי ד"ר אילן שלזינגר הינו חבר באיגוד האורתודנטי האמריקאי (AAO), חבר באיגוד האורתודנטי האירופאי (EOS), חבר באגודה האורתודנטית הישראלית ובנוסף הוא חבר בפדרציה האורתודנטית העולמית (WFO). בדיקה מקדימה של האורתודנט והכשרותיו תמנע מכם עוגמת נפש, הוצאות כספיות מיותרות ונזקים לשיניים וללסתות. לסיכום, יש לוודא היטב כי פניתם לרופא שיניים מומחה ליישור שיניים ולסתות עם כל ההשכרות הנדרשות כדי לעסוק בתחום מורכב זה.

השתלות שיניים בארץ או בחו"ל?

השתלות שיניים ללא ספק מצריכות רופא בעל רקע ומומחיות בנושא, כיוון שלא מדובר בעוד טיפול כגון סתימה או הלבנה אלא מדובר בהליך יותר מורכב ועל כן יש לעשות שיעורי בית לפני שקופצים על רופא השיניים הראשון שמוצאים או שפונים אוטומטית אל הרופא שמטפל בכם באופן שגרתי. חשוב לדעת שטיפול זה יכול להחזיק מספר רב של שנים  אם הוא נעשה כראוי, אך אם הוא נעשה בצורה מרושלת הסיבוכים עלולים להופיע מהר מאוד ואז יידרש טיפול מתקן ועל זאת כל פציינט יודע שבלב שלם שהוא מוכן לוותר.

קרבה

רוב האנשים פונים לעשות את טיפולי השיניים במרפאה מומלצת שקרובה אליהם, כך שאם הם ימצאו רופא שיניים מומחה בעיר מגוריהם ועוד אחד בעיר יותר מרוחקת, הם כקודם כל יעדיפו את זה שיותר קרוב אליהם. כך שאם מדובר על רופא השתלות שיניים מהארץ או רופא מחו"ל הרי שרוב האנשים לא יחשבו פעמיים ויבחרו ברופא מהארץ, וזאת גם אם הרופא מחו"ל נחשב ליותר זול. עם זאת מעניין לדעת שיש מונח שנקרא "תיירות רפואית" והוא מתייחס לאנשים שכן מעדיפים לעשות טיפולים בחו"ל.

סיבות להרחיק

הסיבות שמניעים אנשים לקחת מטוס ולעשות את טיפול השתלות שיניים לא בארצם כוללים את הגורמים השונים: מחיר הטיפול שעשוי להיות זול באופן משמעותי, הגורם האנושי, כלומר אם מדובר על מומחה עולמי לדבר והרצון להתפנק בחופשה על הדרך ובכך להפוך את הטיפול לסיבה למסיבה. ובאמת לטובת קבוצה זו של אנשים קיימת קטגוריה של תיירות מרפא בסוכנויות הטיולים השונות והן מארגנות חבילה של לינה, סיור תיירותי בעיר וכמובן שגם ביקור אצל מספר רופאים מומלצים.

סיבות להישאר בארץ

לצד כל היתרונות הנ"ל ישנם גם לא מעט סיבו למה כן לעבור בארץ את הטיפול כאשר בראש ובראשונה יש לשוב ולהזכיר את הגורם הכספי. כלומר גם אם טיפול בחו"ל עשוי להיות זול יותר יש לחשב בסעיף ההוצאות גם טיסה, לינה ואת כל ההוצאות ששהות בחו"ל מצריכה. בנוסף אם בודקים כפי שצריך ניתן למצוא שבארץ יש את מיטב הרופאים שעומדים יפה בתחרות מול רופאים מחו"ל.

רופא שיניים- מצב חירום

מתי זה דחוף לגשת לרופא שיניים?

 

הרבה אנשים מתמודדים עם השאלה מתי צריך לקבוע תור חירום לרופא שיניים? רוב הבעיות שמופיעות בשיניים, בפה ובחניכיים אינןדורשות טיפול חירום ולכן ניתן לחכות לפגישת הביקורת אצל הרופא השיניים שלך. מאמר זה מציג בפניכם את הבעיות שדורשות טיפול מיידי והמקרים שיש לגשת לרופא מהר ככל האפשר.

בעיות שיניים דחופות:

  • שן נפלה. במקרה כזה חייבים לרוץ לקבלת טיפול מהר ככל האפשר, בכדי לנסות ולהציל את השן. בדרך לרופא או למיון בבית החולים יש להחזיק את השן בחלק העליון שלה ולא בשורש. כדי לשמור על לחות השן אפשר למקם את השן בתוך הפה, בין הלחי לחניכיים.
  • שן נשברה. קבעו תור לרופא השיניים בהקדם האפשרי. שמרו על החלק שנשבר בתוך מטלית לחה וקרה.
  • שן יצאה ממקומה. נסו לדחוף את השן חזרה למקום על ידי לחיצה עדינה מאוד. נשכו את השן כלפי מטה כדי לשמור אותה שלא תיפול, ומהרו לקבל טיפול מרופא שיניים.
  • חתכים. חתכים באזור הפה, כמו בלשון או בחניכיים מומלץ להראות לרופא שיניים.
  • כאב שיניים. אם כאב השיניים הוא חזק מאוד ומלווה בחום/ נפיחות משמעותית בחניכיים/ מוגלה באזור הכואב/ נפיחות בפנים או בצוואר- יש למהר לקבלת טיפול.
  • חניכיים נפוחות ואדומות. נפיחות ואדמומיות בחניכיים יכולים להיות סימן לדלקת שיניים או מחלות חניכיים שונות. מכיוון שקשה לאבחן באפן עצמאי, יש להתייחס לסימנים אלו ברצינות ולגשת לרופא שיניים.
  • כאבים בלסת. כאבי לסת יכולים להתרחש כתוצאה מדלקת או ניוון של המפרק. גשו למרפאת שיניים כדי להיות רגועים.

 

הרבה מהבעיות ומצבי החירום שהזכרנו אי אפשר למנוע ולחזות מראש, אך טיפול שיניים יומיומי נכון יעזור לשמור על שיניים חזקות ופה בריא שיתמודד טוב יותר במצב של תאונה.

  • יש לצחצח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד. יש לנקות גם בחוט דנטלי פעם אחת ביום.
  • ניקוי השיניים על ידי שיננית אחת לחצי שנה חשוב גם כן לשמירה על שיניים חזקות.
  • זכרו לשמור על מערכת יחסים טובה עם רופא השיניים כדי שיהיה לכם סיכוי גבוה יותר לקבל טיפול מהיר ויעיל בעת הצורך.

 

לסיכום, אנחנו מקווים שהמאמר הציג לכם את מידע חשוב שיעזור לכם להיות מוכנים ועירניים לבעיות שזקוקות לטיפול רופא שיניים, ובו זמנית טיפים לשמירה שגרתית על בריאות הפה והשיניים.

רופא שיניים בתל אביב

רופא שיניים בתל אביב

רופא שיניים בתל אביב או רופא שיניים ברמת גן אידאלי לאלו הגרים במרכז הארץ. כשאין רופא שיניים טוב בקרבת מקום, שווה להשקיע ולהגיע למרפאת שיניים טובה. רופאי שיניים גם הם צריכים לעשות טיפולי שיניים. לאחרונה נתגלה כי רופא שיניים בתל אביב מסוגל לעשות טיפול שיניים לעצמו באמצעות מראה גדולה. מרפאת שיניים טובה מעסיקה מספר מומחים ושינניות. רופא שיניים טוב מקפיד לשמור על הציוד של המרפאה תקין וחדיש.
קליניקות ברמת גן מיועדות לקלוט בכול יום עד עשרות מטופלים. מרפאות שיניים קטנות יותר מסוגלות לטפל בלקוח אחד בו זמנית בלבד. כשמתכוונים להגיע לרופא שיניים שאנו לא מכירים מומלץ לחפש בגוגל מידע על הרופא והקליניקה. ניתן למצוא הרבה חומר על כל רופא ורופא. פורום רופא שיניים מדריך ומלמד כיצד בוחרים את רופא השיניים הנכון. תגובות הגולשים והטיפים שלהם גם הם עוזרים לבחירה נבונה.
רפואת השיניים התקדמה רבות בעשורים האחרונים. בעוד בעבר רופא שיניים היה מצוייד בציוד הדומה לזה של המוסכניק, היום כל רופא שיניים מחזיק כלים עדינים ומדוייקים מאוד. גשהולכים לקליניקה חשוב להביט ולראות כיצד היא מושקעת. האם היא אסטטית ונקיה, האם יש בה תעודות הסמכה שתלויות על הקירות, והאם אנשים נמצאים בה. הסיכוי הוא שבמידה ויש בקליניקה את כל הדברים האלה, הטיפול יהיה טוב.
בריאות הפה והחניכיים זקוקה לשמירה באופן קבוע. מי שלא שומר על הכללים עליהם ממליץ רופא שיניים יאלץ לבוא לעיתים קרובות יותר לרופא השיניים ולטפל בבעיות קצת פחות נוחות. היום אפשר לעשות טיפולי שינים בהרדמה מלאה. זה פותר הברב סיבוכים. לא צריך יותר לבוא מספר פעמים, ולא צריך לבזבז הרבה זמן וכאבים. פותרים הכול יחד. הולכים לטיפול אחד, פעם אחת ומסיימים עם כל הבעיות. הבעיה היא שהחומר בו משתמשים להרדמה עשוי להיות מסוכן למספר אנשים.
בנוסף לזאת צריך לדאוג לרופא מרדים. רופא שיניים לא יכול לטפל בכל האלמנטים. אפשר לשאול את בני המשפחה וחברים לדבי המלצות שלהם ונסיון עם רופא שיניים טוב. מעבר לאיכות יש לשים לב גם למחיר. ישנם טיפולים בהם האיכות אינה כה משמעותית וההבדל היחיד מגיע לרמת המחיר בלבד. כמה נעים להיות רגוע כשמדובר ברופא שיניים.

רופא שיניים מומחה

רופא שיניים מומחה

רופא שיניים מומחה חשוב שיהיה קרוב לבית. הרהב יותר נוח ללכת לרופא שיניים שכבר מכירים ושלא צריך ללכת לרופא שיניים שהקליניקה שלו נמצאת בתל אביב או ברמת גן למשל. רופאי שיניים רבים עובדים במספר מרפאות שיניים ומשמשים כרופא שיניים בערים שונות. ישנם שיננים ושינניות שמעצבעים עבודה מקדימה לזו של רופא שיניים. לפני טיפול מורכב יש לנקות את השיניים ולשמור על פה אסטטי.

רפואת שיניים כבר מזמן הפכה למודרנית ומתקדמת. רופאי שיניים טובים משתמשים בציוד חדיש ובחומרים הטובים ביותר. נחמד ללכת לרופא שיניים ולעבור טיפול תוך שימוש בגז צחוק. רופא שיניים אוהל שמטופל עושה מה שהוא מבקש ממנו. מטופל שלא משתף פעולה בדיוק כמו שרופא שינים מבקש ממנו, כמו למשל לשמור על הפה פתוח, עלול להכעיס את רופא השיניים. כשבאים לעבור טיפול דנטאלי בקליניקה חדשה, חשוב לברר קצת על הקליניקה.

ישנם פורומים לרופאי שיניים בהם ניתן למצוא מידע רב כמו טיפים והמלצות על רופא שיניים כזה או אחר. מאמר טוב מדריך ומלמד על איך לבחור רופא שיניים. תגובות הגולשים והטוקבקים שלהם עוזרים גם הם בבחירת הקליניקה הנכונה והמתאימה תוך התחשבות בסוג הטיפול שאתם צריכים לעבור. חדשות רפואת שינים רלוונטיות תמיד ועוזרות להשאר עם היד על הדופק. מכשירים חדשים לרפואת שיניים מייצרים טיפולים טובים ויעילים יותר.

לימודי רפואת שיניים ארוכים ומייגעים. בישראל אין הרבה מקומות בהן ניתן ללמוד רפואה שכזו, אך תעודת הסמכה ממוסד ישראלי מוכרת ומוערכת בכל העולם. רבים נוסעים ללמוד באקדמיות מעבר לים. באיטליה ישנם סטודנטים ישראלים רבים וחלקם של השיעורים גם הם מועברים בשפה העברית. המקומות הטובים ביותר בעולם ללמוד רפואת שיניים הם בארצות הברית. מומחי רפואת השיניים הגדולים ביותר בעולם מרצים שם על רופא שיניים טוב.

קורס הסמכה של רופא שיניים עשוי לארוך כמה שנים אך בסופן ניתן לפתוח קליניקה פרטית ולהתחיל לקבל לקוחות. כשמסיימים את לימודים באקדמיה, יש צורך לעשות התנסות (סטאג') ברפואת שיניים. במקרים נוספים יש צורך לעבוד בבתי חולים ציבוריים על מנת לרכוש נסיון שכה חשוב לרופא שיניים.

רופא שיניים טוב

רופא שיניים טוב

רופא שיניים טוב עושה את עבודתו נאמנה. ישנם רופאי שיניים שמתמקדים יותר בשמירה על קשר עם עם המטופל, בעוד רופא שיניים אחר מעדיף שלא לחדור לפרטיות של המטופל. שיננתי ורופא שיניים שניהם עברו הסמכה מיוחדת ושניהם בעלי תעודות שמאפשרות להם לעסוק ברפואת שיניים. רופא שיניים מומחה מסוגל לבצע טיפולי שינים מורכבים בזמן קצר ובאיכות מירבית. יש אנשים שבאים לרופא השינים במטרה שהרופא שיניים יתקן את הנזק שנגרם לו.

ישנם אחרים שבאים לרופא השיניים כדי לתקן את ההזנחה כשהם לא שמרו על שיניים בריאות. כל אחד שומר על רפואת השיניים שלו. ישנם אנשים שמבצעים טיפולי שורש או טיפולי שיניים אחרים לעיתים קרובות. ילדים נאלצים לעיתים קרובות לעבור טיפולי שיניים. מתחלפות להם השיניים החלביות לשיני בינה. הם אוכלים הרבה סוכר ולא מקפידים לצחצח שיניים. מסיבה זו ישנם רופאי שיניים שמעדיפים שלא לטפל בשיניים של ילדים.

ישנם רופאי שיניים שמראש מגדירים את עצמם כרופא שיניים לילדים או רופא שיניים בתל אביב. לעיתים קרובות רופאי משפחה ורופאים כלליים ביקורי בית ומטפלים בלקוחות בביתם. אך רופא שיניים לא יכול לעשות זאת, כיוון שאי אפשר להביא את כל הקליניקה לבית חולה. ישנן רשתות לרפואת שיניים שמטפלות באנשים ברמת גן ובתל אביב. כשלמישהו כואבות השיניים או שהוא צריך ללכת לשיננית, הוא יכול להתקשר למרכז לרפואת שיניים ולהזמין טוב לאיזה רופא שיניים שהוא רוצה, או למרפאת השיניים הסמוכה אליו.

רופא שיניים איכותי מקפיד לעקוב אחר מצב השיניים של המטופלים ויודע לזהות בעיות בחניכייםאו השינים כבר בהתחלה, עוד לפני שהשיניים כואבות. בין הכללים ששומרים על שיניים נקיות גם צחצוח נכון של שיניים, שימוש במי פה ובחוט דנטלי, צחצוח שיניים נכון לפחות פעמיים ביום, ביקור תדיר אצל השיננית, ביקור תקופתי אצל רופא שיניים למעקב ועוד. פורום רופא שיניים מלא חדשות, טיפים ועצות לדבי רופאי שיניים בתל אביב. מאמר איכותי מדריך ומלמד על רפואת שיניים טובה ואיכותית. מה שבטוח, אף אחד לא אוהב ללכת לרופא שיניים. מחקר שנערך גילה כי אנשים פוחדים מהמוות רק אחרי הפחד מרופא שיניים.

רופא שיניים איכותי

רופא שיניים איכותי לחיים טובים. לכל רופא שיניים יש ציוד מיוחד ומשוכלל לטיפולי שיניים כמו עקירת שן, טיפול שורש, כתרים, סתימה חור בשן, גשר לשיניים ועוד. כשהולכים למרפאת שיניים חשוב לעקוב אחר המלצות של חברים וקרובים. יש פורומים המכילים מידע המשריך ומלמד על חדשות בתחום רפואת השיניים. חשוב להפקיד את בריאות השיניים והחניכיים בידי רופא מקצועי הראוי לכך.
רופא שיניים איכותי הינו בעל הסמכה של מוסד מוכר ולא רק תעודה ממוסד מדרג נמוך. אחרי הכול, מרבית הנזקים העלולים להיגרם לשיניים הינם בעייתיים לטיפול גם ככה. מרפאה טובה כולל את הציוד המתקדם והחדשי ביותר. כשנכנסים לקלינקה בל אביב, קליניקה ברמת גן או כל קליניקה אחרת תמיד חשוב להתבונן בציוד שקיים ובתקינות ובנקיון המכשירים. רופא שיניים טוב שומר על תקינות המיכשור שלו.
כמה מסוכן להכניס לפה דברים שאינם מחוטאים במאה אחוז. רופא שיניים טוב תמיד מבקש לשמור על בריאות הפה ושמור על הכללים. רופא השיניים שלי תמיד שואל אותי מה התדירות שאני מצחצח שיניים, ואיזה מזון אני אוכל. האם אני מרבה באכילת ממתקים וכיצד אני מתנהג כלפי החניכיים לפני השינה. כמובן שהוא רואה את הכול ויודע הכול לכן חשוב לומר את האמת קודם.
לכל רופא שיניים יש שיננית שבודקת את מצב הפה טרם הטיפול וממלאת דוח מפורט על מצב השיניים והפה. כשמגיעים למרפאת השיניים, הרופא מוציא את כל המידע שנאגר ומדבר על השיניים של המטופל. כל המידע נגיש בלחיצת כפתור. בנוסף מבט חטוף של רופא מומחה יכול לדעת הכול על אופן שבו אנו שומרים על בריאות הפה. זוהי מקצועיות של רופא שיניים.

רופאי שיניים

רופא שיניים טוב זה נכס. חשוב לשמוע לעצות שהם נותנים ולשמור בדיוק על הכללים. כל הזמן שאני הולך למרפאת השיניים והרופא או השיננית שואלים אותי "אתה מצחצח שיניים כמו שצריך?" אז אין אפשרות לשקר להם. נכון שזה דורש הרבה זמן וזה מרגיז, אבל זה מה שצריך לעשות כדי לשמור על בריאות הפה והחניכיים. כשלא שומרים על הכללים בצורה הנכונה עלולות להיווצר בעיות. שלא כמו שיוצאים לנופש בחגים כמו מלונות באילת.
מרפאות שיניים מסויימות באיזור המרכז כמו תל אביב או רמת גן דורשת רצינות מהמטופלים כמו מהרופאים. לא נעים ללכת לרופא השיניים כשברור לכולם שהשיניים במצב לא טוב ושהזניחו את הכללים. טיפולי שיניים כמו עקירה, טיפול שורש, כאבי חניכיים, סתימות, כתרים ועוד, הן פרי של שמירה לקויה על בריאות הפה. מסיבה זו צריך בין היתר להחליף את מברשת השיניים מדי חודשיים ולהשקיע בבחירת המברשת הנכונה.
אל תשכחו שכול שקל וזמן שאתם חוסכים על חשבון בריאות השיניים, יגרום לכך שתצטרכו לגשת לא מעט פעמים לקליניקה מייבבים. כשהולכים לרופא שיניים חשוב לראות ביקורות על המרפאה. כדי לקרוא פורומים שמלמד ומדריך על רופאי טובים יותר, לבדוק את החדשות האחרונות בתחום. ישנם פורומים שמעניקים הסברים רבים ומידע על מגוון רחב של רופאי שיניים. עשו לעצמכם טובה, הכינו כרטיסיה של רופאי שיניים שכל אחד מהם מומחה בטיפול מסויים.
כשהולכים לרופא שיניים, יש לוודא שהוא בעל תעודות והכשרות מתאימות. בנוסף, חשוב שהקליניקה שלו תהיה תמיד נקייה ומסודרת. במקרים כאלה לא כדאי לקחת סיכונים. כשמסבירים לרופא איזה שן כואבת, חשוב להסביר לו בדיוק. לעיתים קרובות מאוד ישנם מקרים בהם הרופאים עקרו שן לא נכונה. לא נעים. לסיכום התכוננו היטב לשימרו על הכללים תמיד לפני שאתם הולכים לרופא שיניים.

רופא שיניים

 
רופא שיניים טוב הוא רופא שממליצים עליו לא רק המטופלים שלו, אלא גם אנשים שראו את העבודה שלו. אם יש לך מרפאת שיניים, כדאי לשאול את הלקוחות מה הם מצפים מרופא שיניים. כשנכנסים לקליניקה, מומלץ להשתכל על הקירות ולראות את התעודה של הרופא. ישנם רופאי שיניים של אמקפידים על כך ומסיבה זו לא מעט לקוחות פונים לאגודות הצרכנים בתהייה האם הרופא שיניים הנ"ל הינו בעל הסמכה.
משרד הבריאות מפקח על כל רופאי השיניים בארץ ומבצע ביקורות ומעקב על מנת לראות שהרופאים מוכשרים ומקצועיים ובצע טיפולי שיניים. ידוע כי שיטות העבודה של כל רופא שינים הן מיוחדות לו. ישנם רופאים המשתמשים במכשור מסוג מסויים בעוד אחרים בוחרים דווקא בטכניקות אחרות. מעבר למכשירים, ישנו גם מגוון כימיקאלים רחב בו משתמשים רופאים שונים במקומות שונים בעולם. משרד הבריאות של מדינה אחת לא בהכרח יאשר תרופות וחומרים שנהוגים במדינה אחרת.
כשמחליטים לבצע טיפול מורכב ויקר אצל רופא שיניים כלשהו, חשוב לראות את ההסטוריה הרפואית שלו. לעיתים חיחפוש קצר בגוגל מגלה כי לאדם יש הסטוריה שלילית כמו תביעות משפטיות, ביקורות רעות וכו. חשוב לשים לב! במקרים נוספים מחיריהם של טיפולים זהים משתנה ממרפאה למרפאה. טיפול שורש שעולה סכום מסוים, עשוי לעלות פחות מאשר במקום אחר. משלוחי פרחים מבליטים את החיוך תמיד.
כבר שנכנסים לקליניקה כדאי לראות איך המרפאה מסודרת. מקום שנראה מלוכלך, מבולגן או ששורה בו אי סדר, לא מומלץ כל כך להפקיד בידיו של הרופא שינים את בריאות ושלמות הפה שלכם. הקפידו ללכת רק לרופא שיניים ששומר על ארשת רצינית, אמינה ומקצועית. קראו מדריכים המלמדים על חדשות בתחום השיניים והכי חשוב. שיניים בריאות הן פרי של שמירה על הנקיון והמלצותיו של רופא שיניים.

 

מרפאת שיניים נעימה לילדים?

האם הילד שלכם חושש מביקור אצל רופא השיניים? האם גם אתם סובלים מטראומת ילדות בעקבות ביקור אצל רופא שיניים? ובכן, כדאי לכם להכיר את מרפאת השיניים של ד"ר שלמה בירשאן המתמחה גם בטיפולי שיניים לילדים ובאורתודנטיה. מרפאת השיניים של ד"ר שלמה בירשאן ערוכה לטיפולי שיניים לילדים בכל הגילאים ומציעה סביבה נעימה ומרגיעה ושיטות טיפול חדשניות על מנת לאפשר לילדים ליהנות מהטיפול ולקבל חוויה אחרת. צוות המרפאה מיומן בטיפולי שניים לילדים וכדאי לדעת כי מומלץ להביא את הילד בפעם הראשונה רק לביקור במרפאת השיניים כדי להכיר את המקום, לשוחח עם הצוות המטפל ולהפיג חששות לקראת האבחון והטיפול.

חרדה דנטאלית

רבים באוכלוסייה סובלים מחרדה דנטאלית ולכן הם מזניחים את הטיפול בפה ומגיעים לרופא השיניים רק כאשר הכאב קשה מנשוא. אך במקרה זה הטיפול מורכב ויקר יותר ולכן המטופל סובל יותר ולמעשה לא יוצא ממעגל החרדה כאשר אם היה מקפיד להגיע מדי חצי שנה לביקורת היה ניתן להימנע מטיפולים מורכבים וכמובן יקרים יותר. במיוחד חשוב הדבר בקרב הילדים ולכן במרפאה של ד"ר שלמה בירשאן מקפידים על סביבה נעימה ומרגיעה, מסייעים לילד להבין מדוע הטיפול נחוץ, מדברים עם הילד במהלך הטיפול כדי שיבין מה נעשה בכל שלב ומשתמשים בגז צחוק לפי הצורך על מנת להפיג חששות ולתת לילד מרגוע. במקרים קיצוניים יציע הצוות במרפאה לטפל באמצעות הרדמה מקומית וכך הילד אינו מרגיש בדבר לכל אורך הטיפול וניתן בפעם אחת לסיים טיפולים מורכבים.

ציורי קיר ומשחקים

מרפאת ילדים מקצועית מסייעת לילד ותומכת בו נפשית. הצוות יודע כי הילד חושש מהטיפול ומהריחות במרפאת השיניים לכן מקפידים על סביבה נעימה עם ציורי קיר, פינת המתנה עם משחקים לילדים וטלוויזיה עם ערוץ הילדים, והצוות הטיפולי נעזר לעיתים עם בובות והדגמות כדי להפיג חששות ולהסיח את דעתו של הילד. חשוב לבחור במרפאת שיניים ייעודית ומומלצת לילדים כמו המרפאה של ד"ר שלמה בירשאן וכך הילד אינו חושש לבקר במקום והוא מבין את חשיבות הנושא ומקפיד על היגיינת הפה בהתאם להמלצות הרופא.