מה טוב בפייסבוק?

מה טוב בפייסבוק?

 שיווק ברשתות חברתיות כמו FACEBOOK ,TWITTER ,YOUTUBE  ועוד הוא טרנד שתופס תאוצה מרגע לרגע. נתונים עדכניים טוענים שמהפכת הפייסבוק לא נגמרה וגורסים שנהיה עדים יותר ויותר לחדירה של אתרי מדיה חברתית לעולמנו. ישראל מדורגת בעשיריה הראשונה בעולם בשיעור החדירה של הפייסבוק. מספר הגולשים חצה את קו שלוש המיליון בסוף 2010. פייסבוק-ישראל מספרת שמדי חודש מצטרפים לפייסבוק חמישים אלף גולשים חדשים. שני שליש מהגולשים הם בני 18-24. בעוד גוגל הוא הסמכות הגדולה בעולם לתנועה לאתרים שונים, פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות מקבצת את כולם בלשונית ה 'WALL'.

איך הגולשים מתנהגים?
כיום המותגים מתחילים להבין שניתן להגיע ללקוחות טוב יותר באמצעות הפייסבוק ורשתות חברתיות נוספות. אחרי הכול, אחד מתוך 12 אנשים גולש באתר המדיה החברתית הגדול בעולם. אחד מכול ארבעה עמודים בעולם נצפה דרך הפייסבוק ולכן העדכונים של דפי המותגים הוא כה חשוב ומשמעותי. היתרון של עדכוני ה FEEDS על פני הRSS  הוא גדול כיוון שאיכות הצריכה טובה יותר. הפלטפורמה עצמה מתאימה מאוד להעברת מסרים ושיתופם הלאה על ידי הגולשים. מארק צוקרברג מצידו מספק לגולשים חוויה מהנה וגם גורף רווחים ממודעות מקודמות. בהחלט, מזוודות של כסף!

היכולת לשתף
אומנם ממשק התמונות של גוגל נחות מאתרי תמונות אחרים כמו FLIKER אבל האפשרות לתייג בהן את החברים הפכה את הפייסבוק לגדול פי כמה משאר אתרי המדיה. כל כך קל ליצור אלבום, להעלות תמונות, לסדרן, לעדכן תמונות חדשות ולכתוב הערות. ניתן גם לשלוח את האלבום במייל לחברים נוספים. היום כולם יודעים לאן הולכות כל התמונות. מבין כל הפיצ'רים שבממשק התמונות, האפשרות לתייג היא זו שעושה את ההבדל. מנהלי עמודי פייסבוק עיסקיים מקבלים דוח שבועי בו מופיעים הנתונים של החשיפה של האוהדים לתכנים, תגובות וכמות לחיצת ה 'LIKE'.

פיצ'ר יצירת אירוע
ממשק יצירת האירוע (EVENT) גם הוא לא עתור שבחים. הממשק בסיסי מאוד ודומה ליומן הקיים במכשירי סלולאר ישנים. בכול זאת כלי זה מתאים מאוד לשיווק ברשתות חברתיות בזכות האפשרות לראות כמה גולשים סימנו שהם מגיעים. אפשרות זו אידאלית לאירועם כמו מכירת חיסול, השקה, הרצאות וכנסים. אפשר גם לשלוח הודעות למוזמנים ולעדכן אותם בדבר האירוע הממשמש ובא. את כל אלה שסימנו שאולי הם באים, אפשר למשוך באמצעות הוספת תכנים שישנו את דעתם וימשכו אותם לאירוע. מומלץ לשאול את הגולשים מהם התכנים שהם הכי היו רוצים לראות באירוע ולהתכוונן בהתאם.

שיווק ברשתות חברתיות
אתרי מדיה חברתית יוצרים סביבת עבודה נפלאה עבור מותגים. כיום קשה להשתמש באתרים כמו 'מקושרים' או 'חברה' כדי להעביר מסרים שותפים ללקוחות. כל אחד יכול לפתוח דף פייסבוק לעסק או לרעיון מסוים ולהתחיל לקדם אותו ולצבור לייקים. כיום ממש קל ופשוט להפעיל שיווק ברשתות חברתיות ולהצליח