קרמיקה זו לא מילה גסה

קרמיקה זולה- זו לא מילה גסה

רבים מאיתנו כבר לא יכולים לראות את הבית שלהם, לא בגלל שהוא לא נוח חלילה, אלא בגלל שמהיותנו בני אדם החיים על כדור הארץ אנו מחפשים שינויים. לקנות בגד חדש, או ללכת לספר זו לא תורה מסיני ובטוח שלא נזדקק לפתוח תוכנית חיסכון בשביל חידוש זה. אך כשמדובר בחידוש הבית, אנחנו נרתעים. כאשר אנו חושבים על שיפוץ המילה הראשונה שעולה לנו בראש היא קרמיקה, המילה הבאה אחריה היא כסף. אז יש לנו חדשות בשבילכם.

לא צריך לשבור תוכנית חיסכון וגם לא בלטות
היום אפשר לרצף את כל הבית ואפילו כמה קירות בבית מבלי לשבור את תוכנית החיסכון או לקחת הלוואה בבנק. אם אתם חיים על הפלנטה, בטח כבר יצא לכם לשמוע את צמד המילים סוף עונה או עודפי יצור. אם אתם רוצים לחסוך הרבה כסף בקניית קרמיקה, גשו לחנויות עודפים ותתחילו במלאכה. חשוב לזכור שהמלאי מוגבל ולכן עליכם להזדרז. דרך נוספת לחסוך בעליות השיפוץ היא הדבקת האריחים על המרצפות הקיימות. לא צריך לשבור רצפות ולהתחיל את העבודה מאפס. צריך רק להזמין איש מקצוע שיודע את העבודה.

עודפים – סוגי אריחים
בחנויות עודפים תמצאו מגוון עצום של סוגי קרמיקה איכותיים יותר ופחות, מקדמי שחיקה ברמות שונות ואריחים בצבעים שונים. תוכלו למצוא אריחי פסיפס, אריחי גרניט פורצלן. בקיצור כל מה שקיים בחנויות. רק שהמלאי יהיה מוגבל. רק חשוב שתתאימו את האריחים למקומם הנכון, חשוב לזכור ולדעת שמרצפות בקדם שחיקה נמוך אינן מתאימות לריצוף הקרקע אלא לחיפוי לקירות ואם בחרתם להדביק רצפות חדשות על הקיימות תצטרכו רצפות דקות, שיתאימו לדריכה.

אין מספיק אריחים מהסוג שאתם רוצים
אם הגעתם לחנות קרמיקה עודפים, מן הסתם לא תמיד תמצאו כמות אריחים שתספיק לכל הבית. למען האמת טוב שכך. אתם יכולים ליצור עיצוב מודרני וחדשני לרצפת הבית ולקירות. גדולי המעצבים משתמשים בגוונים שונים לחיפוי על מנת ליצור חלל מודרני, למה שאתם לא תעשו זאת.

שילובי קרמיקה במטבח
בחרתם לרצף את הרצפה באריחים מסוג מסוים, הכל טוב ויפה אין לכם מספיק רצפות. תוכלו לשדרג את הרצפה עם כמה אריחים מודפסים בגוון מתאים לריצוף שבחרתם או אולי להוסיף כמה אריחי פסיפס או מעניינים. בהתאם לכך גם תחפו את הקירות. יצרתם מטבח מודרני ומעוצב בחצי המחיר.

שחמט במקלחת
כיום בניגוד לעבר, מקלחת ושירותים אלו החללים שהמעצבים אוהבים במיוחד. היום המקלחת כבר לא מה שהיו, אין חובה לבחור בצבעים הקרים אלא ההפך הוא הנכון, הכלים הסניטרים עדיין נשארו בצבע הלבן או השקוף (גם מגמה זו משתנה) אך קירות החלל כבר מזמן הפכו ליצירת אומנות. באפשרותכם מלכתחילה לבחור באריחי קרמיקה בצבעים שונים וליצור שחמט על הרצפה או על הקירות.

טיפ קטן בעל משמעות גדולה
בכל מקרה אם ראיתם בחנות העודפים קרמיקה שאתם אוהבים תמהרו לקחת אותה, התחלופה בחנויות העודפים גבוהה מאוד הקרמיקה שנמצאת שם היום כבר לא תישאר מחר. אתם לא רוצים להישאר עם חוסרים. עדיף שתיקנו יותר אריחים ממה שאתה צרכים. ברשתות גדולות תוכלו להחזיר את עודפי הקרמיקה ולקבל עליהם כסף.

 

איתור ליקויי בנייה – בדק בית

הכל על איתור ליקויי בניה והזמנת בדק בית לדירה או לביתכם.

 

היום, יותר מבעבר, חשוב לערוך בדיקה מקיפה של הנכס אליו אנחנו עתידים להיכנס לאחר רכישה. כמובן, שמוטב לערוך בדיקה אחר ליקויי בנייה בטרם רכישת הנכס, שכן כך נוכל לוודא כי ההשקעה הינה השקעה בטוחה ולא מדובר בנכס שעתיד לעלות תקלות או ליקויים בעתיד. בתחום ליקויי הבנייה קיימות עשרות חברות אשר עורכות בדיקה יסודית של תשתיות הכנס, תשתיות המבנה, עמידה בתקנים של מכון התקנים ותקני הבנייה המחמירים העולמיים, וכן איתור וזיהוי מוקדם של ליקויים כאלה או אחרים אשר עלולים להתגלות לאחר רכישת הנכס.

החשיבות של עריכת בדיקה של מומחים בתחום הנדסת המבנים ופקחי הבנייה היא גדולה. הדו"ח שמחובר על ידי אותם אנשי המקצוע הינו דו"ח מקיף, אשר מפרט את ליקויי הבנייה אשר נמצאו בנכס, מפרט באם ניתן לתקנתם, ובאם כן מפרט מהם העלויות לתיקון הליקויים הללו. בדרך כלל, חברות לאיתור ליקויי בניה מוזמנות לבדיקה של נכסים ודירות מיד שנייה, אך גם לבדיקה ולאיתור ליקויים במבנים חדשים מקבלן.

חשוב לזכור כי לחוות דעת הנדסית יש חשיבות רבה באם תתכן תביעה עתידית מצידכם בבית משפט כנגד הקבלן או כנגד בעל הנכס, ולכן רצוי ואף מומלץ לערוך בדיקה ואיתור של ליקויי בנייה גם באם כבר רכשתם את הנכס ושילמתם את מרבית התמורה בגינו. אף פעם לא מאוחר לאתר ולגלות גילוי מוקדם של הליקויים בנכס, ומוטב לבצע את הבדיקה מאוחר מאשר לעולם לא. אתם עלולים למצוא ליקויים בצנרת הבניין, רטיבות בקירות הבית, ליקויים ביסודות הבניין שעשויים להשפיע על הדירה או בעיות שונות בתשתיות הביוב לבניין.

היום, כאשר הבנק דורש סכום ראשוני גבוה על מנת לקחת הרפתקה שנקראת "משכנתה" מן הראוי שתבדקו טוב מאוד את הנכס אליו אתם עתידים להיכנס. איתור מוקדם של ליקויי בנייה עשוי לחסוך בעבורכם כאבי ראש עתידיים, ולעיתים גם עשרות אלפי שקלים בשיפוצים, תיקונים ובירוקרטיה מיותרת, המתבטאת בעיקר בשכ"ט לעורכי דין המייצגים אתכם מול השלטונות ובתי המשפט בישראל.

איתור ליקויים במבנים על ידי חברת ביקורת מבנים

חברות ביקורת מבנים הן אשר מאתרות ליקוים במבנים על ידי ביצוע תהליך הידוע בשם "בדק בית". מומלץ להזמין בדק בית  בכדי למנוע מעצמכם עוגמות נפש. בקנייה של דירה חדשה מקבלן  אמנם  מבטיחים לכם שיש אחריות על כל התקלות וכל הליקויים שיימצאו במבנה (פנים וחוץ) עד שנה מיום הכניסה למגורים בדירה. ואמנם זה די סביר כי תוך שנה של מגורים כבר  יתגלו רוב הליקויים, אולם איש איננומבטיח שליקויי הבנייה יתוקנו כהלכה. הכסף שיושקע בקבלת דו"ח ליקויים  של חברת מבנים עשויים לחסוך לכם כסף רב בעתיד. חברת הבדק בית שולחת מומחה לאיתור וגילוי  ליקויי בנייה בכדי לגלות לכם הכל אודות  ליקויים שהיו שם אבל לא התגלו בשנה הראשונה. דו"ח של חברת ביקורת מבנים  הוא גם מסמך משפטי, והגשת הדו"ח לקבלן תחייב אותו לתקן על חשבונו את כל התקלות בדירה שלכם בצורה הטובה ביותר.

בחירת ריצוף לבית

בחירת ריצוף לבית

?כיצד לבחור את הריצוף האידיאלי עבור הבית שלנו

ישנם כמה קריטריונים שצריכים לקחת בחשבון לפני רכישת ציפויים של קרמיקה. להלן כמה טיפים:

 ודאו כי המוצר הוא קל לנקוי ולתחזוקה;
 
חפשו כל דרך שהיא לחיסכון, אך תמיד בדקו את העמידות של המוצר;
 
ודאו שהמוצר הוא  נגד אלרגיות;
 
בחרו במוצר שייתן לכם עיצוב מיוחד וייחודי.
 
אם האווירה היא מראה כפרי, אז ראוי לחפש מוצרי אבן,  ואם האווירה היא קלאסית,  מומלץ לבחור את החומרים המבריקים.

ריצוף הבית הוא האלמנט הראשון שמתקינים בבניית או בשיפוצים בבית וכמובן, הוא הראשון שצריכים לבחור  בעת בניית או שיפוץ כל בית.
לאחר שהריצוף מותקן ומודבק, קשה  להחליפו, אז עיינו בטיפים הבאים לביצוע הבחירה הנכונה.

א-      החומר של הריצוף הוא יקבע את הסגנון של הבית שלכם. ריצוף עץ הוא  משרה אווירה חמה,    הקרמיקה  נותנת יותר אווירה יוקרתית של לוקסוס.

ב-      המגוון של סוגי הריצוף יכול לעזור לכם להבדיל בין האזורים בבית,  אבל  צריכים להיזהר כשעושים את השילובים. בית קטן לא צריך שיהיה לו רצפה שנראית כמו פאזל.
אם תבחרו ביותר מסוג אחד של הריצוף,  תבססו את הבחירה שלכם בפורמטים כמו או ברצף של צבעים.

ג-       השקיעו בריצוף בעל איכות טובה, כמו קרמיקה לדוגמא. הרצפה היא לא קיר שבו ניתן לצבוע מדי פעם.  ייתכן שתצטרכו  לחיות עם אותו  ריצוף במשך תקופה ארוכה, כך ששווה להשקיע ככל האפשר על הפריט הזה.  לא תצטערו על זה בכלל.

ד-      חשוב שבה חדרים הקטנים, האריחים לא יהיו כ"כ גדולים ויהיו בעלי צבעים בהירים. רצפה  בהירה מסוגלת להרחיב את הסביבה.  והריצוף החשוך עושה את  השפעה ההפוכה.

ה-     לרצפת המטבח וחדר האמבטיה בחרו בריצוף עמיד יותר מאשר החדרים של הבית. אלו המקומות היותר מיועדים ללחות וכתמים.
יש עדיפות לחומרים כמו צפחה או גרניט.
בחדר האמבטיה אפשר לשים את הקרמיקה.  מומלץ להמנע מחומרים נקבוביים אשר מתלכלכים בקלות.

חשוב לקחת בחשבון את הטמפרטורה הטבעית השורה בבית לפני בחירת הריצוף שלכם.
במידה והטמפרטורה היא גבוהה בדרך כלל זה, בחרו בקרמיקה, גרניט וצפחה. אם הטמפרטורה נמוכה בדרך כלל, יש להעדיף בעץ  או בשטיחים מצמר.

עד שנות ה-90 קרמיקה הרגילה שלטה בשוק.  בעשור ההוא הגיע הפורצלן. עשוי מתערובת של חרסינה, הפורצלן הפך להיות הכוכב בשיפוץ הבית בזכות יתרונותיו כמו עמידות  ומראה.  למרות שהחומר הזה , מקורו ממשפחה של אריחי קרמיקה,  הואבא להתחרות עם האבנים הטבעיות, לפי הטענות של היצרנים ואנשי מקצוע:  "החומר הזה הוא עמיד עם קליטה כמעט אפסית של מים. זהו יתרון על פני הגרניט ", אומר האדריכל פאולו בנדיטו טולדו ג'וניור עם זאת, ישנה עלייה בהוצאות של ייצור החומר וכך גם במחירים לצרכן."

 

שיפוץ הבית

שיפוץ הבית

אנחנו משפצים את הבית כבר חצי שנה. החלטנו לעשות שיפוץ רציני הכולל ריצוף חדש, שבירת קירות, החלפת חלונות ודלתות, חידוש חדר האמבטיה ועוד. מסיבה זו החלטנו להשכיר דירה קטנה קרוב לבית ולעבור לשם במהלך תקופת השיפוץ. כך לא נצטרך לגור בתוך אתר בנייה, אך נוכל להשגיח על הנעשה בבית שלנו כל יום.

את הסלון הרחבנו בכמה מטרים נוספים. קנינו ספות חדשות וטלויזיה גדולה, אך החלטנו להשאיר את מרכז הסלון פתוח ללא ריהוט כדי שיהיה מקום לילדים לשחק.

במטבח פינקנו את עצמנו בכל האיבזור הכי חדיש ומתקדם- הרי לא בכל יום משפצים, נכון? בחרנו ריצוף שחור מודרני ואריחי קרמיקה לבנים עם דוגמא בצבע שחור גם כן. דלתות המטבח לבנות ויוצרות עם הרצפה ניגוד שהוא אלגנטי ומרענן בו זמנית.

חדר האמבטיה התחדש עם ג'קוזי ומקלחת בעלת זרם חזק במיוחד. לכל הברזים הותקנו חסכמים לחסכון במים והשרותים פועלים עם מערכת מיוחדת שמדיחה את האסלה עם מי המקלחת המשומשים.

כל חלונות הבית גם הם מתוכננים לשמירה על איכות הסביבה. אלו חלונות מבודדים במיוחד, כך שנחסוך בחימום הבית בחורף ובמיזוג הבית בקיץ.

חדרי השינה עוצבו כולם בסגנון מינימליסטי- רק מיטה ושידה לצידה. כל הבגדים והנעליים יאוחסנו בתוך חדר ארונות גדול ומפנק.

השיפוץ מתוכנן להסתיים בשבוע הקרוב ואנחנו מחכים בקוצר רוח לראות את התוצאה!