מהו בן ממשיך ירושה?

המשמעות של בן ממשיך במושב או במשק חקלאי היא למעשה הצהרת ההורים על בחירת אחד מהילדים שלהם כממשיך דרכם. ראשית הביטוי השגור בפי רבים, במיוחד בקרב חקלאים ובני מושבים עם משקים חקלאיים, היא בתקופה בה לחקלאות הייתה ערך לאומי חשוב. באמצעות קביעת מיהו הבן הממשיך נמנעו מחלוקת המשק החקלאי בין היורשים השונים וכך לא פגעו ביכולת של המשק לפעול ולהתקיים. לכן, המוסדות המיישבים קבעו תקנון ומדיניות ברורה להעברת הזכויות במשק על מנת להשאיר את המשק החקלאי כיחידה אחת בלי שניתן יהיה לפצל אותו. המינוי של בן ממשיך יכול להתבצע במגוון דרכים, בין היתר מינוי פורמאלי שנועד לאפשר לבן הממשיך לבנות בית לעצמו בנחלה, למנות בן ממשיך על מנת שזה יסעד את ההורים ויתמוך בהם כלכלית כאשר יגיעו לגיל זקנה או במטרה להגדיר בצו הירושה מיהו הבן הממשיך שיקבל את המשק וימשיך לקיימו.

התחייבות היורש לתשלום פיצויים לאחיו

חשוב למנות בן ממשיך על ידי ההורים בעזרת ייעוץ וליווי משפטי מאחר והנושא מורכב ויש לו סייגים רבים. יש לציין כי העברת הזכויות בנחלה כמוה כעסקת מקרקעין לכל דבר ולפיכך יש לבצע את הפעולה במסגרת משפטית רלבנטית. משרד עורכי דין חיימסון סודאי ושות' מתמחה בתחום בן ממשיך ומעגן את ההסכם במסמכים משפטיים תקפים תוך החתמת שאר היורשים על כתב ויתור והגעה להסכם בו יכול הבן הממשיך להתחייב לתשלום פיצויים ליורשים האחרים.

תנאי מנוי בן ממשיך ירושה

חשוב לדעת כי תנאי מנוי בן ממשיך משתנים בין המושבים השונים בארץ ויש לאשר את המנוי במינהל מקרקעי ישראל. כמו כן, יש לקבל תוקף למנוי ברשויות ומוסדות נוספים ועל מנת לקבל אישור יש הגיע להסכם המקובל על כל הצדדים הנוגעים לדבר, בין היתר ההורים, הסוכנות, מינהל מקרקעי ישראל ובהתאם למקרה גם הסכמה של אגודת המתיישבים. אגב, כדאי לדעת כי דיני הירושה באים בדרגה שנייה אחרי הוראות החוזה שמכוחו בעל המשק החקלאי מחזיק בנחלה ובמקרה של פטירה יש לקיים את העברת הזכויות בהתאם לחוזה, לכן חשוב לפעול עם ייעוץ וליווי משפטי על מנת להימנע מסכסוכים משפחתיים ומטעויות במנוי בן ממשיך.

תביעת רשלנות רפואית – מתי ולמה?

הרופאים הם המקצוענים המופקדים על הצלתנו במקרים בריאותים שונים, הם עומדים לרשותנו במצבי חירום בריאותיים או במצבים בהם אנו רוצים לשפר את איכות חיינו, לתקן מטרד או להסיר בעיה טורדנית. אנו בוטחים ברופאים שלנו ומפקידים בידיהם את היקר לנו מכול- את בריאותנו. אך לצערנו ידועים גם מקרים בהם דווקא הרופא בו בטחנו פעל באופן רשלני ובמקום לשפר את איכות חיינו הביא לפגיעה לצורה יותר. זהו אחוז קטן מאד של מקרים אך כשאנו נמצאים בתוך אותו אחוז קטן כול עומנו משתנה באחת, ומה שהפך פשוט וקל בחיינו עד אתמול הופך בלתי אפשרי ובלתי נגיש עוד, במקרים אלו זכותנו לתבוע את הרופא המטפל ולדרוש פיצוי בשל הפגיעה בבריאותנו, ולמזלנו ישנם עורכי דין המתמחים בסוג תביעה זה, וידע רב אשר יכול לשרתנו להשגת פיצוי ולו חלקי שיוכל להטיב מעט עם פגיעתנו. תביעת רשלנות רפואית – מתי ולמה? להלן מדריך קצר הדן בנושא החשוב.

עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית

תחום הרפואה הוא סבוך ולעיתים רבות גם בפרוגנוזה הסבירה נופלים טעויות, מקרים נדירים החורגים מהנורמה וכדומה. מבחן השלנות הרפואית נמדד סביב מקרים בהם ניתן להוכיח התנהגות בלתי נאותה, מזלזלת, שאינה לפי הסטנדרטים הנהוגים בענף, או לפי מבחן הידע הקיים בתחום. קשת הסיבות המצדיקות תביעת רשלנות רפואית כוללת טעויות אבחנתיות לאומרות מידע מספק זמין, איחור לא מוצדק שהחמיר מהלך מחלה וסיכויי החלמה, טעויות בבחירת הפרצודורה או ניהולה ברשלנות, טעויות בלתי סבירות בניתוחים שיצרו נזק לחולה, הסתרת מידע קריטי, תקשורת לקויה בשל אינטרס חיצוני, טיפול תרופתי מוטעה ועוד.  ישנם מומחים בתחום התביעות הרפואיות שיוכלו לתת לכם סיוע ראשוני ביעוץ תביעת רשלנות רפואית- מתי ולמה?

הגורמים המטפלים

כפי שכבר ציינו ישנם משרדי עורכי דין רבים המתמחים בתביעות רשלנות רפואית וגם עורך דין תאונת דרכים, בהם תוכלו לקבל את היעוץ הראשוני ולהציג את טענתכם לצדק. כדאי להגיע מגובים במסמכים הרפואיים המלאים המתעדים את המקרה שלכם, ועומדת לצידכם הזכות לדרוש ולקבל אותם מהמוסד הרפואי והרופא שטיפל בכם. אם לאחר בידקה תמצא העילה שלכם לתביעה הגיונית ובעלת סיכויי הצלחה טובים, תוכלו לקבל סיוע משפטי מלא לאורך כול שלבי התביעה, ואף שירות בתמורה לחלק מאחוזי סכום הפיצוי שיקבע לכם בסיום התביעה ולאחר קבלתה. תביעת רשלנות רפואית- מתי ולמה? במענה מהיר וקשוב לכם בשעתכם הקשה בסיוע מומחים בתחום שנמצאים בצד שלכם.