תזונה של כלבים וחתולים

תזונה של כלבים וחתולים

כלבים וחתולים זקוקים לתזונה מאוזנת ובריאה ממש כמונו. זו לא סתם קלישאה כשהוטרינר ממליץ "לקנות אוכל טוב ואיכותי כדי לחסוך בביקורים בבית חולים וטרינרי". זו האמת. האוכל היבש המוכן במיוחד עבור כלבים, לדוגמא, מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים לתפקוד מערכת העיכול, לשמירה על שיניים בריאות, ואפילו להארכת חיי הכלב שלכם.

 

הכלב רוצה לטעום

אל תתפתו לתת לכלב או לחתול את שאריות ארוחת הערב שלכם. אתם אולי טועים וחושבים שזהו פינוק עבורו, אך זה לא המצב. יתכן שהאוכל שנחשב עבורכם כמעדן מלכים, הוא פשוט רעל עבור חיית המחמד שלכם ויגרום לכם לבלות שעות ארוכות במרפאה וטרינרית ויגרור ביקורים חוזרים אצל הוטרינר.

 דוגמה לאוכל מסוכן לכלבים – עצמות

נכון שכולנו גדלנו עם סיפורים שונים בהם הכלבים נהנים מארוחה של עצמות עסיסיות, אבל זהו לא המצב. כשכלב אוכל עצמות, העצמות יכולות להשבר והקצוות עלולות לשרוט ולפצוע חלק ממערכת העיכול. אז רוצים לתת לכלב ללעוס עצם? לכו לחנות ופנקו את הכלב בעצם משחק המיועד ללעיסה (ולעולם אינו נגמר…).

 בצל וחתולים

בצל מסוכן בעיקר לחתולים כיוון שהוא גורם למצב הנקרא אנמיה המוליטית. יש להזהר מלתת לחתולים בצל חי, מבושל או אפילו אבקת בצל, ומסיבה זו אין לתת לחתול לנבור בפח האשפה שם הוא עלול למצוא שאריות של בצל, חי או בתבשיל.

 תבלינים וכלבים

תבלינים גורמים לחוסר איזון בגוף של הכלב שלכם, ויש תבלינים המהווים רעל עבורו. גם צריכה מוגברת של מלח איננה מומלצת, ולכן וטרינרים ממליצים לרכוש עבור הכלב אוכל יבש שיש בו את המרכיבים שהכלב זקוק להם ובכמות הנכונה.

 שוקולד

קשה להאמין שהמאכל המתוק שעושה לנו כל כך טוב, הוא רעל לכלב ולחתול שלנו. השוקולד מכיל שני רכיבים מסוכנים לבעלי חיים- כמות שומן גבוהה העלולה לגרום לדלקת בלבלב, וכן קקאו שגורם להיפראקטיביות ועד אפילו בעיות בלב. ככל שאחוזי הקקאו בשוקולד גבוהים יותר, כך הוא מסוכן יותר.

 איך יודעים?

אחד הסימנים הברורים ביותר לכך שהכלב או החתול שלכם אכל משהו שאינו טוב עבורו – הקאה. אם הכלב או החתול שלכם מקיאים, הביאו אותו מהר למרפאה וטרינרית או בית חולים וטרינרי בכל שעה (גם באמצע הלילה!).