בעיות נפוצות במחשבים ניידים

בעיות נפוצות במחשבים ניידים

אספקת חשמל למחשב: בעיה באספקת חשמל למחשב נייד היא בעיה קריטית, כי לעיתים קרובות קשה לזהות את מקור הבעיה. אם המחשב הנייד שלך אינו נדלק, ואינו מראה סימני חיים, יש כמה דברים שאפשר לנסות לעשות. קודם כל בדוק שהשקע של המחשב מחובר לחשמל ושהוא אכן עובד. אחר כך צריך לוודא כי גם המתאם מקבל חשמל. קל מאוד לבדוק את זה בעזרת נורת הLED.
אם המחשב עדיין לא פועל, נתקו את הסוללה מהמחשב הנייד וחכו כמה דקות. לאחר מכן חברו את הסוללה ונסו את מזלכם שוב בלחיצה על כפתור ההפעלה.

אם גם בשלב זה לא הצלחתם להוציא סימן חיים מהמחשב, כנראה יש לכם בעיה שזקוקה לטכנאי מוסמך בתיקון מחשב נייד. יתכן שמדובר בבעיה בלוח האם של המחשב, ואז אולי תחליטו שהתיקון יהיה יקר מדי ועדיף כבר לקנות מחשב נייד חדש.

 

בעיות USB: בעיה נפוצה נוספת זה בעיה בחיבור של USB. לעיתים המחשב הנייד אינו מזהה חיבור USB  מסויים והוא מייד מציג הודעת "שגיאה". גם כאן קשה לזהות אם מקור הבעיה הוא המחשב או חיבור הUSB, או אולי בכלל בעיה בגלל שהUSB  מופעל על ידיBluetooth. ההמלצה הכי טובה זה לנסות למצוא מה הגורם לבעיה (לדוגמא על ידי בדיקה של USB אחר….) ואז להתקשר למעבדה המתמחה בתיקון מחשב נייד.

 

מקלדת מקולקלת?: אחת הצרות שמדאיגות אנשים רבים בעלי מחשבים ניידים זה מקלדת בעייתית. הפתרון יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם, ואולי לא תצטרכו לגשת לתיקון מחשב נייד. המקלדת של המחשב הנייד לא ממש מתקלקלת אלא פשוט מתלכלכת כל כך עד שהיא כבר לא עובדת כמו שצריך. לכן ניקוי של המקלדת זה הפתרון הדרוש, ולאחר מכן צריך להמשיך בנקיון שגרתי כל כמה שבועות כדי לא להגיע למצב שהמקלדת מפסיקה שוב לפעול. ה"לכלוכים" הנפוצים במקלדות הם נוזלים שנשפכים (תאונות קפה למיניהן), אבק, פירורים ושערות.

אז איך מנקים? קודם כל שואבים את האבק והפירורים. לאחר מכן מנקים עם מטלית לחה כמה פעמים. יש מטליות מיוחדות המיועדות לניקוי מחשבים וניתן להשתמש בהם. בהצלחה.

החלפת מסך מחשב

כשמדובר בתיקון מחשב, החלפת המסך הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר. המסך עשוי מחומרים רגישים ולכן הוא נפגע יותר מחלקי המחשב האחרים. בנוסף, אנשים רבים מנקים את המסך בצורה שפוגעת בו ושורטת אותו, ובכך מקצרים גם כן את חיי המסך שלהם.

החלפת מסך היא לפעמים גם תוצאה של שימוש במחשב על ידי ילדים. ילדים קטנים בסביבת המחשב, וגם ילדים גדולים יותר שמשתמשים במחשב, עלולים להשאיר טביעות אצבע מלוכלכות שמזיקות למסך.

ועדיין לא הזכרנו את נזקי מזג האוויר. אבק, חול, לחות ורטיבות גם הם מזיקים למסך של המחשב שלכם, ואולי יביאו להחלפת מסך לאחר תקופה קצרה.

מכל הסיבות שהזכרתי, כדאי לטפל במסך של המחשב שלכם בצורה יעילה אך עדינה. הקפידו לשאוב את האבק מהמחשב מדי כמה שבועות, ולנגב את המסך רק עם מטלית מיוחדת המיועדת לכך. אם מדובר במחשב נייד, סגרו אותו בשעות שהוא אינו בשימוש וכך תמנעו תאונות מיותרות, והדבקות של האבק למסך.

אם בכל זאת הגעתם למצב שאתם זקוקים להחלפת מסך, יש לכם כמה אופציות:

אם מדובר במחשב נייד אפשר בקלות לקחת אותו למעבדת מחשבים והם יגידו לכם אם יש דרך לתקן את המסך או האם צריך לקנות מחשב חדש.

כשמדובר במחשב שולחני, החלפת מסך זה עסק יותר פשוט כי לא צריך להחליף את המחשב כולו. קנו מסך חדש וחברו אותו לחלקי המחשב האחרים.

כדי לקנות מסך שלא יזדקק להחלפה מדי אחרי זמן קצר, ושאיכות התמונה המוצגת בו תהיה גבוהה, זכרו להתייעץ עם אנשים המתמחים בתחום המסכים. כי חבל להגיע למצב שצריך להחליף מסך בגלל שקניתם מסך שלא מתאים לצרכים שלכם.

אז בהצלחה וזכרו לדאוג למסך שלכם כדי שתהנו ממנו הרבה שנים