דודי חשמל

בבית הקודם שהיה לנו אף פעם לא היה לנו מים חמים ואולי זה נשמע מגוחך אבל היו לא מעט פעמים שהיינו מחמים מים בעזרת קומקום והיינו מתקלחים באמצעות כלי מיוחד ששימש למטרה זו. בבית החדש המצב הרבה יותר טוב, יש לנו דוד חשמל שפוטר את הבעיה הזו. הסיבה שלו היה לנו מים חמים קודם לכן כי היה לנו רק דוד שמש שסיפק מים רק בתופת הקיץ אבל היו מצבים שגם בערב הטמפרטורות ירדו ולא היה ניתן להתקלח עם מים חמים כי המים שבדוד היו מתקררים מאוד מהר.

דודי חשמל זה טכנולוגיה מעולה:

כאשר החלטנו להתקין את הדוד החדש זה היה פשוט שינוי משמעותי בחיינו. אין ספק שכאשר אתה יכול לחמם מים בזמן מאוד קצר ואתה לא תלוי בשמש זה פשוט יוצא מן הכלל.דודי חשמל חדשים עובדים פשוט מעולה, כבר לאחר כמה דקות ספורות של חימום יש מים רותחים לכל מטרה ובכך מוצרים אלו גם חסכוניים בחשמל.

דודי שמש מול דודי חשמל:

כאשר אנחנו רוצים שיהיו לנו מים חמים בבית אנחנו צריכים להחליט מה התקציב שעומד לרשותנו ומה אנחנו באמת רוצים וצריכים. אנחנו ממליצים תמיד להתקין דודי חשמל מכיוון שהם מאפשרים לקבל מים חמים בזמן מאוד קצר אבל בכל ימות השנה ללא תלות באנרגיית השמש. זה אומר שתמיד יש לנו מים חמים לאחר שאנחנו מדליקים את הדוד לכמה דקות בודדות החיסרון היחידי הוא בזבוז של חשמל. זה לא חדש וידוע כי דודי חשמל צורכים הרבה מאוד חשמל כי הם צריכים לחמם כמות  גדולה של מים בזמן מאוד קצר.

האם זה כדאי?

אין ספק שכאשר אנחנו רוצים לקבל תוצאות מידיות כדאי לנו למצוא את הפתרון האולטימטיבי לצורכים שלנו. חשוב לדעת כי התקנה של דודי שמש תמיד יקרה מאוד אבל הוא יותר יעיל למשך הזמן. יש הרבה מאוד סוגים של מוצרים אבל מה שחשוב להבין הוא העובדה שככל שהמוצר מחמם מים יותר מהר כך יכולה להיות העלות שלו יותר גבוה. יש אנשים שיעדיפו להתקין מוצרים סולריים מכיוון שהטענה המרכזית שבישראל רוב השנה חם ותמיד יש שמש שיכולה לתרום ליצירת אנרגיה שבאמצעותה ניתן להשתמש לצרכים ביתיים ותעשייתיים.

איך אוטמים גג מרוצף?

איך אוטמים גג מרוצף?

בבתים רבים יש גגות מרוצפים או לחילופין מרפסות גדולות שצריך לאטום אותן. איטום גגות מרוצפים ודומיהם יכולים להתבצע גם ללא הרמת המרצפות, אך ההגינות המקצועית חייבת לומר כי אם רוצים לאטום את הגגות הללו כמו שצריך, חייבים להרים בשלב מסוים את הכל. בינתיים איטום גגות שכאלה יכול להתבצע בצורה פשוטה על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום. באיטום הגג המרוצף ניתן להתחייב על יעילות של 5 שנים קדימה, אך מכיוון שמדובר על משטח בעל תנודות משתנות, לא יהיה מנוס מאיטום גג טוב יותר לאחר מכן. לכן ההוצאה על האיטום יכולה לגדול בעוד מספר שנים. בינתיים ניתן ליהנות ממה שיש.

 

מהם השלבים לאיטום אפקטיבי.

–        כמו כל תהליך איטום גגות שהוא, גם כאן חייבים לשטוף היטב את הגג במים וסבון.

–        לאחר שהגג נקי צריך למרוח אותו בווקס ולמנוע הדבקות של לכלוך לאחר מכן.

–        פותחים את הפוגות שבין הרצפות ובפנלים בעזרת דיסק חשמלי, בעובי של 4 מ"מ.

–        אם יש רטיבות מתחת לרצפות, צריך להשאיר את הגג "פתוח" כמה ימים בשמש.

–        לאחר כמה ימים ממלאים ברובע אפוקסי את כל מה שנפתח על ידי הדיסק החשמלי.

–        חומר איטום פוליאוריטני מיוחד מוחדר לסדקים שבין הפאנלים לרצפה ומסביב למרזבים.

–        יש לנקות את כל הגג מהרובע וכל חומר אחר לפני שיתייבשו ויתקשו. הם קשים להסרה.

 

מה עושים לאחר שאוטמים?

לאחר שכל הסדקים מולאו צריך לוודא שהאיטום עובד. בדיקה מאוד יעילה לאטימות היא הצפת האזור. כך ניתן לגלות האם ישנו סדק או חור שלא נסתם ונאטם כמו שצריך הבעיה היא שלגג מרוצף הבדיקה הזו לא מתאימה ולכן איטום גגות מרוצפים חייב להיבדק בכלים אחרים. כדי שלוודא שתהליך איטום גגות מרוצפים או מרפסות יהיה אפקטיבי אף יותר, ניתן למלא את האזורים שמעל לפאנלים בחומר מיוחד בשם סיקה-פלקס ביחד עם סיקה-פריימר. מאחר ולא ניתן לבדוק בבדיקות אמפיריות האם החומרים אטמו, תמיד צריך לעשות את העבודה כמו שצריך מבלי לחפף.

 

מה עוד יש לדעת על עבודת האיטום מעל לריצוף?

אמנם לא צריך להכיר את התחום כמו אנשי מקצוע אמיתיים, אך יש מידע שתמיד יכול לעזור:

–        צריך להתייחס גם לכל קיר או מעקה בעייתי ולאטום אותם בנפרד.

–        כחלק מן ההכנות לאיטום כללי צריך גם לבדוק את המעקה של הבית בחלקו החיצוני. במידה ויהיו סדקים מספיק עמוקים יוכלו לחלחל דרכם מים ולהרוס את עבודת האיטום.

–        גגות גדולים מדי מבחינת ריצוף או מרפסות באותה תצורה יהיו בסכנה פוטנציאלית לכשל באטימות. הנקודה זהו חייבת להיזכר לאורך כל תהליך האיטום.

–         התייעצות עם קבלן מקצועי בתחום אמור לתת את כל התמונה ויש לבדוק יתרונות וחסרונות של איטום גגות שכאלה באופן הזה.

 

איטום גגות

איטום גגות- גם אנחנו צריכים?

קניתם בית פרטי? יש לכם כמה שבועות או חודשים לשפץ, להרחיב, לעצב או לקשט לפני שאתם נכנסים? לפניכם כמה טיפים לגבי הדברים שכדאי לטפל בהם עכשיו:

קירות

תמיד חשבתם שהקירות הם דבר קבוע בבית? אז אתם טועים. בבתים רבים יש אפשרויות הרחבה או בניה של חדרים נוספים, כמובן בתנאי שהשגתם את האישורים הנדרשים לשם כך. בנוסף, אפשר לשנות את החלוקה הפנימית של החדרים על ידי שבירת קירות ובניית קירות חדשים. כך ניתן להפוך דירה עם 4 חדרי שינה קטנים לדירה עם 3 חדרי שינה מרווחים יותר (או להיפך כמובן).

ריצוף

כל עוד הבית ריק ואין בו רהיטים, זה הזמן המושלם להחליף את הריצוף. אם האריחים על הרצפה מיושנים, שבורים או מלוכלכים, או שפשוט אינם לטעמכם, זה הזמן לבחור אריחי רצפה חדשים. החלפת הריצוף היא משימה הרבה יותר פשוטה כאשר החדר ריק ואין חפצים שמפריעים. בנוסף, כאשר אין דיירים בבית העבודה נעשית בצורה יסודית ומדוייקת והפועלים לא ממהרים לסיים ביום אחד את הכל כדי שיהיה לדיירים איפה לישון.

איטום חדר האמבטיה

במידה וידוע לכם על בעיית לחות בחדר האמבטיה, אם יש כתמי רטיבות, סדקים או עובש, דאגו להזמין קבלן איטום שידאג לעצור את הנזילה כבר עכשיו לפני שהיא מתרחבת לחדרים נוספים. בזמן הביקור בקשו ממנו לבדוק את איכות האיטום במטבח, בקירות החיצוניים וכו.

איטום גגות

 

אם זה הבית הפרטי הראשון שברשותכם, יהיה עליכם לטפל בכל החשבונות והטיפולים שוועד הבית דואג להם בבניין משותף. אחד הדברים החשובים זה איטום הגג לפני עונת הגשמים. קבלן איטום יכול גם לבדוק את האיטום של הגג ולהתריע מפני בעיות וסדקים שהוא רואה. טפלו בבעיות האלה כעת לפני הכניסה לבית וחסכו כסף וכאבי ראש בהמשך