פתיחת סתימות במטבח

פתיחת סתימות במטבח

 

כיור המטבח הוא ללא ספק אחד האזורים היותר מועדים לפורענות מבחינת סתימות. חשוב לזכור שהכיור משמש מדי יום להכנת אוכל ולשטיפת כלים, ופסולת רבה עוברת דרכו. חלק מהפסולת הזו מגיעה לצנרת, ונוצרת סתימה. החדשות הטובות הן שחלק מהסתימות הללו אפשר לפתור בקלות יחסית גם באופן עצמאי כל סתימה במטבח.

לפני שפותחים את הצנרת

לכל מי שמפחד לפתוח את הצנרת, ולגלות שם דברים שעדיף שיהיו מוסתרים, ישנם כמה שלבים מקדימים. בראש ובראשונה אפשר לנסות להרתיח קומקום מים, ולשפוך את המים הרותחים לתוך הכיור. לפעמים פעולה פשוטה זו תספיק כדי להמיס את גורם הסתימה, ולמעשה לפתור את הבעיה. במידה וזה לא עובד, אפשר לנסות את שיטת הפומפה – סוגרים את פתח הכיור עם סלוטייפ, ממלאים את הכיור, ואז מכניסים לפעולה את הפומפה. במידה ויתמזל מזלכם, הסתימה לא תהיה רחוק מהפתח, וכך הפומפה תעשה את העבודה ללא כל בעיה.

ישנם גם חומרים חזקים ומיוחדים שיכולים לסייע בפתיחת הצנרת, אך מדובר בחומרים רעילים למדי, שצריך להשתמש בהם באופן מושכל. מעבר לזאת, חומרים אלו עלולים לגרום לנזקים לצנרת, תקלה שעלות תיקונה אינה זולה.

עוברים לפירוק הצנרת

במידה והפעולות הפשוטות יחסית שתוארו לעיל לא עזרו, ואתם עדיין איתנים בדעתכם באשר לניסיון לפתור את הבעיה ללא עזרה מקצועית, זה הזמן לעבור לפירוק הצנרת. ככלל, הפירוק אינו מורכב, אך חלק מהצינורות במערכות חדישות מאוד קצת יותר מורכבים, ועדיף לא לגעת בהם. עם זאת, כל עוד מדובר בצנרת סטנדרטית, אפשר בהחלט להתמודד עם הסתימה באמצעות פתיחתה. תחילה יש לפתוח את הסיפון ולבדוק האם גורם הסתימה שם. מטבע הדברים, פעולה זו מבצעים רק כשיש דלי מים מתחת לסיפון. אם הבעיה אכן אותרה בסיפון – חוטר או מברג יסייעו בפתיחתה. אם היא בין הסיפון לכיור, יש להשתמש בחוטר על מנת לפתוח את הסתימה (אחרי ניתוק המסננת).

מזמינים אינסטלטור

כמובן שהדרך הקלה ביותר לפתור סתימה במטבח היא בעזרתו של אינסטלטור מומחה. עם זאת, שיטה זו תאלץ אתכם להיעזר במעט סבלנות, ותעלה קצת כסף. איש מקצוע יאתר בעיה בצורה מהירה, ויפתור אותה מהר (אלא אם כן מדובר בתיקון מורכב), אך ייקח לו זמן להגיע אליכם, והוא יבקש כסף תמורת עבודתו. מצד שני, אתם תהיו פתורים מתקלות חוזרות, וזה כבר עניין של איכות חיים.

מתכננים נכון את המטבח

גם תכנון נכון של מטבח יכול לחסוך במידה רבה בעיה זו. כך למשל, טוחני אשפה מצמצמים משמעותית אפשרות לסתימות כיור. גם כיורים חדישים ויקרים מעוצבים בצורה שנועדה לצמצם בעיות של סתימות. באופן כללי, צמרת חדשה פחות מועדת לפורענות מצנרת ישנה. התייחסות לנושא זה בשלבי תכנון מטבח יכולה לחסוך לכם טרחה רבה.

נכתב בחסות אסיפונית שירותי ביוב בע"מ.