קפה יכול לתרום להצלחה בבגרויות?

האם ידעתם כי נמצא קשר ישיר בין שתיית קפה להצלחה במבחנים? ובכן, לבטח אתם יודעים כי בקפה יש קופאין, חומר מעורר שתורם לערנות וליכולת ריכוז גבוהה יותר. לכן, אם אתם לומדים למבחני הבגרות ואתם מעוניינים להישאר ערים עד מאוחר כדי לעבור על כל חומר הלימודים ללא איבוד יכולת הריכוז כדאי ללגום קפה חזק וטעים. כמו כן, יש הטוענים כי מומלץ לשתות קפה כשעה לפני התחלת המבחן, בין אם זה מבחן בגרות במתמטיקה, אנגלית או ספרות ובין אם זהו מבחן פסיכומטרי או מבחן חשוב במהלך לימודי התואר במוסד להשכלה גבוהה.

יתרונות רבים לשתיית קפה לפני מבחן בגרות

תלמידים רבים חוששים ממבחני הבגרות אשר משפיעים באופן ישיר על ציוני הגמר ועל האפשרות לרכוש השכלה גבוהה וחשובה או להתקבל למקום עבודה ולהתקדם בחיים. לכן, התלמידים אשר לומדים לבגרויות נמצאים תחת לחץ רב, ולחץ ידוע כגורם עיקרי לירידת הריכוז ולחוסר תפקוד. הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא לצרוך קופאין באמצעות שתיית קפה איכותי וטעים. כך, במהלך הלימודים למבחני הבגרויות ניתן להישאר ערניים ולהתמודד עם כמויות המידע העצומות שיש לשנן, לתרגל, להבין ולזכור. כשעה לפני המבחן חשוב לעצור לרגע, להסדיר את הנשימה, ללגום קפה טעים ועשיר בארומה וליהנות מהשפעת הקופאין שמפיג כאבי ראש, מפחית את הלחץ בו שרויים ומשפר את יכולת הריכוז.

שומר על הזיכרון

על פי מחקרים שנעשו לאורך השנים התגלה קשר ישיר בין שיפור הזיכרון לשתיית קפה. לכן, יש רבים הממליצים לתלמידי התיכון או לחיילים משוחררים שמשלימים בגרויות ללגום קפה במהלך הלימודים ולפני הכניסה למבחן המלחיץ. הקפה מעלה את רמת הערנות, משפר את יכולות הריכוז והמחשבה ומגביר את זרימת הדם בגוף ויש לו גם השפעות נפשיות חשובות לפני המבחן כמו הפחתת הלחץ והגברת ההנאה, רגע לפני שנכנסים למבחן הארוך. יש לציין כי חברת אמיגו אשר מייבאת ומשווקת מכונות קפה לבית, למשרד ולעסקים בתחום האירוח והמזון מציעה מגוון תערובות קפה חזקות, טריות ומומלצות אותן ניתן לרכוש בבית הקלייה או דרך המשווקים השונים בארץ והחברה מציעה מידע מקיף שיעזור לכם ללגום קפה איכותי וכמובן להצליח בבגרויות.

האם יש הקלות להשלמת בגרות במתמטיקה לחיילים?

אם סיימתם את שירותכם הצבאי וקיבלתם תעודת שחרור כדאי לברר היטב את כל הזכויות המגיעות לכם, בין היתר הקלות להשלמת תעודת הבגרות במתמטיקה. את המידע ניתן לקבל מהיחידה להכוונת חיילים משוחררים או במכון להשלמת בגרות אליו החלטתם לפנות, וכמו כן ניתן לקבל את המידע הנדרש בנושא ההקלות גם במכינות השונות הקדם אקדמיות. יש לציין כי השלמת תעודת הבגרות היא תנאי הכרחי על מנת להתקבל למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה וכן למכללות מקצועיות רבות המעניקות תעודות הכשרה ללא תואר. תעודת הבגרות מאפשרת לחיילים משוחררים להשתלב במגוון עבודת בעולם התעסוקה ולכן חשוב להשלים את הבגרות במתמטיקה ובגרות במקצועות אחרים בהתאם לצורך.

סיוע מיוחד למימון הלימודים

השלמת בגרות למתמטיקה ניתן לעשות באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ במסגרת המכינות הקדם אקדמיות או במרכזי השלמת השכלה כגון מכון ההכנה המקוון להשלמת בגרויות של חברת בגרות אונליין אפילו במכללות לגמול השתלמות. הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מספקת סיוע מיוחד למימון הלימודים וכן מציעה מימון דמי קיום חודשיים בתקופת הלימודים וכדאי לדעת כי הסיוע נקבע בהתאם לקריטריונים כלכליים וחברתיים ובהתאם למוסד הלימודים אליו נרשמים. יחד עם זאת חשוב לדעת כי ניתן לקבל את הסיוע רק אם נרשמים למכון לימודים הנמצא תחת פיקוח של משרד החינוך, הפיקוח למעשה נועד להבטיח כי החיילים המשוחררים ילמדו במכון לימודים מורשה המקנה תעודת בגרות אשר מאושרת על ידי משרד החינוך. לכן, אם אתם מעוניינים להשלים את הבגרות במתמטיקה כדאי לפנות לחברת בגרות אונליין וצוות החברה יסייע לכם לקבל את המידע הנדרש בנושא הקלות ומימון המגיע לחיילים משוחררים.

חשוב להתייעץ

מומלץ להתייעץ עם היועצים בלשכות ההכוונה המחוזיות אשר נמצאות בפריסה ארצית רחבה או לפנות לייעוץ של יועצי הלימודים של חברת בגרות אונליין. חשוב כי תשלימו את הבגרות במתמטיקה ומומלץ לבחור מכון להשלמת בגרויות שמציע שיטות לימוד חדשניות, יעילות ואפקטיביות שיעזור לכם, החיילים המשוחררים, לקבל ציון גבוה במבחן הבגרות במתמטיקה, מבחן ממנו רבים חוששים. אגב, השלמת בגרות בחברת בגרויות אונליין מאפשרת לכם לשלב עבודה ולימודים בשעות הנוחות לכם ואף ללמוד בזמן שהייה בחו"ל.