שילוב דשא מלאכותי בעיצוב הגינה?

עיצוב הגינה הביתית עבר שינויים רבים בשנים האחרונות וכיום הציבור הישראלי מבין כי חשוב לפנות למעצב גינות על מנת לתכנן את הגינה היטב וביעילות. עיצוב הגינה מתבצע לאחר אפיון הלקוח והרגליו ובהתאם למספר הנפשות, גיל הילדים, הרגלי האירוח והטעם האישי. עיצוב הגינה ממשיך את עיצוב הבית והפך להיות חלק בלתי נפרד ממנו כך שהיציאה מהבית לגינה משתלבת בהתאם. כאשר מתכננים את עיצוב הגינה יש לחשוב על נושא הריצוף וחשוב לשלב דשא מלאכותי (סינטטי) בגינה כדי לאפשר לילדים לשחק בבטחה וכדי ליהנות מהמראה הירוק והטבעי שנשמר לאורך כל השנה בלי צורך להשקות, לגזום ולטפח. בעלות חד פעמית מתקינים דשא מלאכותי איכותי ונהנים ממנו לאורך שנים ארוכות. לכן, חשוב לבחור דשא מלאכותי איכותי ועמיד ומומלץ לפנות לייעוץ מקצועי בחברת דשא דשא, מהחברות הוותיקות והמובילות בענף זה.

השקעה חד פעמית

יש מגוון סגנונות לעיצוב הגינה ובהתאם לקונספט העיצובי יש לבחור בדשא מלאכותי המשלב בקו העיצובי ותורם למראה יוקרתי וטבעי של הגינה. לדשא המלאכותי יתרונות רבים והוא אינו דורש תחזוקה שוטפת. כמו כן, דשא מלאכותי נעים למגע, מצנן את הטמפרטורה בגינה בקיץ מאחר והוא מהווה שכבת בידוד מעל האדמה והוא מאפשר לילדים לשחק ללא חשש מפציעות ופגיעות בעת נפילה. בנוסף, הדשא הירוק תורם לאווירה טבעית ורגועה ואין כמו לחזור הביתה אחרי יום לחוץ בעבודה וליהנות מפיסת דשא ירוקה ונעימה ומאווירה טבעית ומשחררת לחצים. על הדשא ניתן להניח ללא חשש ריהוט גן יוקרתי וליהנות מישיבה עם בן או בת הזוג, לארח חברים ובני משפחה שמגיעים לבקר או ללגום קפה בבוקר מוקדם כאשר הציפורים מצייצות לכבוד הבוקר החדש וגם בתקופות החגים שהילדים בחופשה בבית.

עמידות איכות

כאשר בוחרים נדנדה לגינה של משפחה עם ילדים חשוב לבחור בקפידה את הנדנדה ויש להעדיף ריהוט גן איכותי המיוצר מחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן. כמו כן, למשל, יש לבדוק מהו המשקל שהנדנדה מסוגלת לשאת וכל בחירה שאינה מתאימה עלולה לגרום למפח נפש, לנזק בלתי הפיך ולפגיעות גופניות. יש לבחור לפי מספר הילדים וגילם ובהתאם למידות הגינה, עיצובה, הרגלי האירוח ובהתאם למגבלות התקציב.

עיצוב גינה מנצח

אין כמו מראה הדשא הירוק בגינה, מראה ירוק וטבעי שתורם לאווירה רגועה ונעימה. כיום נהוג להתקין דשא מלאכותי כחלופה למרבדי הדשא החי, בעקבות עלות ההשקיה ומחירי המים הגבוהים וגם בגלל הצורך לתחזק באופן שוטף את הדשא הרגיש.