האם ניתן להקים גינה עם נגישות למטבח?

בשנים האחרונות יש טרנד חדש בו מנצלים את הגינה של הבית להקמת מטבח חיצוני כתוספת למטבח בבית. כך ניתן ליהנות מאירוח חברים, שכנים ובני משפחה ולבשל, לצלות בשר ולאפות באמצעות מתקני המטבח החיצוני. גינה עם נגישות למטבח מאפשרת לבני המשפחה לשהות יחדיו כך שהמארחים אינם צריכים לשהות במטבח הפנימי בבית בעוד האורחים ממתינים לאוכל בחוץ. כמו כן, בעקבות טרנד תוכניות הבישול והאפשרות להתקין מטבח חיצוני רבים מהישראלים בוחרים עיצוב גינות חדשני שכולל בתוכו מטבח חוץ מעוצב ומרשים ביופיו ובאיכותו. ישנם הרבה חברות המתמחות בתכנון, עיצוב והקמת גינות נוי פרטיות הכוללות מטבח חיצוני נגיש ויפהפה.

יחידת מטבח עצמאית

מזג האוויר הנוח בישראל מאפשר לנצל את הגינה רוב ימות השנה וכך ניתן לבשל, לטגן, לצלות ירקות, דגים ובשר וגם לאפות בנוחות וביעילות ללא ריחות צלייה במטבח הפנימי. אם עד לפני כמה שנים נהגו ישראלים רבים לרכוש עמדת מנגל ניידת או מתקני ברביקיו גדולים ומסורבלים הרי כיום ניתן לעצב את הגינה עם מטבח חיצוני נגיש ונוח לעבודה. במטבח החיצוני נהנים מעיצוב מרשים הכולל שילוב בין חומרי גלם כמו עץ, מתכת, אבן וברזל וניתן לחפות את העמדה באמצעות חיפויי אבן או חיפויי קרמיקה וכך נהנים מתוספת עיצוב לגינה ומיחידת מטבח עצמאית בחוץ עם פתרונות אחסון, משטחי עבודה מרווחים וכל הציוד הנדרש לבישול ולצליית בשרים וירקות.

אירוח ברמה גבוהה

גינה עם יחידת מטבח חיצונית מעבירה את הלכלוך החוצה ומאפשרת לארח ברמה הגבוהה ביותר. במקום להתמודד עם שומנים ושאריות אוכל אחרי ברביקיו ניתן לנקות בקלות את העמדה החיצונית ולהשליך את הפסולת לפח האשפה מבלי ללכלך את הכיור במטבח בבית. כאמור, מטבח חיצוני הופך את חוויית האירוח לייחודית ולמהנה ביותר ובעוד האורחים יושבים מסביב או מצטרפים לעמדת המטבח המארחים מבשלים להנאתם עם כל הציוד הנדרש ולוקחים חלק פעיל בשיחות ובאירוח. האורחים כמובן מוזמנים להצטרף למלאכה ולעזור. כמו כן, יש לציין כי המטבח החיצוני מהווה חלק מעיצוב הגינה ומשתלב בטבעיות עם הקונספט העיצובי ותורם רבות למראה יוקרתי ויפה.