הקשר בין מתנות ופרסומים

הקשר בין מתנות ופרסומים

הקשר בין מתנות ופרסומים אכן קשורים אחד לשני בצורה מאוד ברורה, שואלים מדוע?

בא נתחיל מזה, לדעתכם קיים אדם שלא אוהב לקבל מתנות? לדעתי בכל אופן, כל אחד מאתנו לא יוכל להכחיש זאת ויודה באשמה שאכן זה האהבה שלו. מכאן, אתן לכם דוגמא שתמחיש היטב את הקשר בין מתנות ופרסומים: כאשר אדם מקבל מתנה בעלת שימוש ועליה לוגו של חברה מסוימת, כמו למשל מגבת, עט, מצית ועוד… הוא שמח לקבל אותה מכיוון שהוא יודע שהיא תשמש אותו בשעת הצורך, אך מנגד, במידה וניתן לאדם פלייר עם בעל פרסום מסוים, סביר להניח שכעבור דקות ספורות מקומו יהיה בפח, מכאן ניתן להבין את משמעות המילה מוצרי פרסום ואת מה שעומד מאחורי זה.            

מוצר שמיש זהו מוצר מצליח

מוצר שמיש זהו מוצר מצליח מכיוון שאם בחירתך תהיה מוצר שאינו מוכר בקרב חברות רבות בעולם, זה מעיד על כך שהמוצר בו בחרת אינו אוניברסאלי, לכן חשוב שהמוצר אשר אתה מעוניין לפרסם יהיה מושך בעייני המתבוננים עליו, שימשוך את תשומת לב הקונים.            יחד עם זאת אציין שחלק מתכונותיו של אדם מצליח בעסקים הינו להיות יצירתי,מקורי ולדעת להעיז, ליצור מוצרי קידום מכירות ייחודיים ואיכותיים וזה מה שיניב את העסק שלך קדימה.  

 לא חייבים להיות בנאליים

לא חייבים להיות בנאליים בהכרח כאשר מדובר בקידום מכירות, אם הינך בעל עסק לצעצועים, לא אומר שמבחינתך לפרסם אך ורק מוצרים לילדים, כאן נכנס המקום של היצירתיות שלך, של להיות שונה ולא כמו כולם, עלייך לחשוב עם עצמך ולשאול את השאלה "מה באמת ימשוך לקוחות לרכוש את המוצר הפרסומי שלי דווקא"? החיים שלנו בכל מקרה מתנהלים בצורה מאוד בנאלית שחוזרת על עצמה, ואנשים רגילים גם לראות את אותם הדברים שוב ושוב ללא שום שינוי ייחודי משלו, לכן כאן המקום שלך לשים דגש בנושא זה.                   

ללכת עם זה עד הסוף

ללכת עם זה עד הסוף, אכן מדבר על זה שאם החלטת לשווק מוצר פרסומי כלשהו עבור הארגון בו אתה עובד, חשוב שתדע שמוצרי פרסום דורשים אנשים מומחים שיפרסמו אותם עבורכם, בנוסף חשוב שתדע לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, שזה אומר, להבין מה עומד מאחורי כל צעד שאתה עושה, לדעת לגעת בליבם של לקוחותייך, להבין את הצורך שלהם באותו מוצר פרסומי בו אתה עוסק, ואם אינך יודע באמת את הכיוון הנכון לפרסום כפי שרשמתי כאן, חשוב שתיגש לבעלי מקצוע מומחים שיודעים להגיע ללב העבודה בתחום הזה. וכאשר תגיע אל דרך המלך והמוצרים שלך אכן יפורסמו כמו שצריך והקהל שלך יגדל, כך תבין שזוהי עובדה לכך שנעשתה פה עבודתקידום מכירות מעולה, ומשם העסק שלך רק יעלה מעלה, ולמה דווקא העסק שלך? כי בחרת את בעלי המקצוע הכי איכותיים וידעת להיות יצירתי בחשיבה שלך ולייצר לך עולם פרסומי במיוחד ללקוחותייך.  

איך לפרסם את העסק שלי?

איך לפרסם את העסק שלי?


זה לא משנה אם העסק שלך בן חודש, שנתיים או עשרים שנה. כדי להצליח בתחום בו אתה מתעסק, אתה זקוק לפרסום איכותי וממוקד. במאמר שלפניכם נציג מספר שלבים ואפשרויות בתחום הפרסום בארץ:

מיהם הלקוחות הפוטנציאלים שלך?

קודם כל עליך להחליט מהי קבוצת היעד אליה אתה מכוון את העסק, ובמילים אחרות למי מיועד הפרסום. האם העסק שלך מוכר מוצרים לתינוקות וקהל היעד שלך הוא הורים לתינוקות קטנים? או אולי העסק שלך משווק נעליים אורטופדיות ואתה דווקא פונה למבוגרים וקשישים? יש כמובן גם עסקים המיועדים לקהל הרחב, בכל גיל ומכל מוצא. מה שחשוב זה לסמן את הקבוצה וללמוד עליה כמה שיותר.

מהם כלי התקשורת המשמשים את קהל היעד שלך?

האם קהל היעד שלך קורא עיתונים, גולש באינטרנט, או נוסע באוטובוסים? גם בתוך כל נישה יש אינסוף אפשרויות, לדוגמא עיתונים מתחלקים למספר קטגוריות כמו עיתוני בוקר, עיתוני ערב, מגזינים לנשים, מגזינים לנוער, מוספי סוף שבוע, צהובונים, עיתונים כלכליים ועוד. מציאת הנישה הממוקדת ביותר עבור קהל היעד שלך היא משימה הדורשת זמן וכח, אבל היא משתלמת בסופו של דבר, כיוון שבצורה זו ניתן לחסוך כסף שמתבזבז בפרסום במקומות הלא נכונים.

איך לתפוס תשומת לב?

גם אחרי שבחרת את סוגי המדיה בהם תרצה לפרסם ולהתפרסם דרכם, נותרה עבודה רבה. קודם כל, עליך לחשוב איך לסקרן את הצופים בפרסומת שלך ולגרום להם להתעניין בה. למשל, שילוב של סלבריטי בפרסומת היא שיטה מוצלחת להשגת תשומת לב, כמו גם תינוקות ובעלי חיים בצילומים חמודים. שיטה מוצלחת נוספת לתפוס את עיניהם של הלקוחות היא הבלטת מחירי מבצעים בכתב ובצבע בולט, לצד ביטויים כמו "מבצע לזמן מוגבל" "מחיר שאסור לפספס" ועוד.

שימוש במוצרי פרסום

לצד שיטות הפרסום המקובלות יש עוד כמה שיטות מקוריות שכדאי להתייחס אליהן, וביניהן מוצרי פרסום. לכולנו יש עשרות מגנטים על המקרר עם הפרטים של בעלי עסקים שונים בשכונה ובעיר, אך כמו הביטוי המוכר "מרוב עצים לא רואים את היער", ולכן המציאו מוצרים אחרים שעליהם ניתן להדפיס את פרטי העסק שלכם. מוצרי פרסום נפוצים שייכים לתחום הציוד המשרדי: דפדפות, פנקסים, עטים וכדומה. אלו גם המוצרים הזולים יותר. לבעלי עסקים המעוניינים להשקיע במוצר פרסום קצת יקר יותר, יש אפשרות להדפיס על שעון מעורר, לוח שנה, צלונים למכוניות ועוד אינסוף רעיונות. מתנה מסוג זה מתאימה בתור מתנה ללקוחות הקיימים, לדוגמא לקראת החגים, ובצורה זו ניתן להשיג שתי מטרות- צ'ופר ללקוח קיים, ופרסום להשגת לקוחות נוספים.

איך להתמודד עם זרם של לקוחות פוטנציאלים?

לסיכום המאמר, חשוב לציין נקודה נוספת הקשורה ליום אחרי שהפרסום כבר יצא לדרך. אם ביצעתם את כל השלבים בזהירות ובחכמה, הפרסום שלכם אכן יגרום לתוצאה שרציתם ויביא לקוחות חדשים לעסק. העבודה שלכם היא להיות מוכנים לטלפונים, לשאלות ולזרם גדול של מתעניינים. הקדישו זמן ללמד את העובדים שלכם את פרטי המבצעים, כדי שיוכלו לענות בצורה מקצועית וכדי למקסם את מספר הלקוחות שאכן יבחרו לקנות את המוצר שלכם.

יתרון לעסקים קטנים

תארו לעצמכם את שני מצבים הבאים: 1) אתם קונים קופסא של עוגיות ממותג כלשהוא מפורסם בסופרמרקט בשכונה שלהם, 2) אתם קונים כמה עוגיות טריות במאפייה שבפינת הרחוב שאתם גרים, מאפיה בה אתם מגיעים מדי יום. עכשיו תארו לעצמכם שאתם רוצים לעשות תלונה מסויימת על העוגיות האלו. מה קל יותר, להתקשר לחברת המותג של העוגייה, להקשיב לשירים, לבחור לפי ההוראות של ההקלטה מה ברצונכם לעשות , עד שתצליחו לדבר עם נציג שירות שהתפנה, לאחר כמה זמן בהמתנה, וכו' או שאתם מעדיפים פשוט להגיע לדלפק של המאפייה ולדבר עם "יוסי", בעל המאפייה, הידיד שלכם? מי שאתם מכירים כבר מספר שנים, העושה לכם הנחות, המציע את העוגיות הכי טריות, הלחניות הכי חמות שיצאו הרגע מהתנור. יוסי הזה שאפילו מראה לכם כיצד המכונה לעוגיות פועלת בצורה מדהימה וזריזה.
יתרון לעסקים קטנים

אחד היתרונות לעסק קטן הוא הקרבה ללקוח, גישה קלה לכל הלקוחות, היכרות עמוקה אפילו (יש מקרים שבעל המאפיה והמכולת אפילו מזמין את הלקוחות לשמחות שלו במשפחה ומוזמן לשמחות שלהם גם).  השיווק ביחס לקבלת קהל ושירות לקוחות של עסקים קטנים נוטים להיות יותר מוצלח, בקלות מאשר למותגים הגדולים.

אנשים לא מבונים יחס אנוש עם מותגים, אלא עם בני אדם. משום כך, יש חשיבות רבה למילה, ולדיאלוג השיווקי בין בעל העסק או המוצר לבין הצרכן. בעל עסק קטן יכול להציע ללקוחות מקום לכביסת בגדים איכתוי, חברת בניה טובה, חנות לעיצוב מטבים מקצועית ועוד. הוא נהפך להיות ידיד ולא בן אדם שרוצה כל פעם לשכנע אותך לקנות את המוצרים שלו. אלא הוא חפץ רק לטובתך.

קשר טוב עם לקוח

לאנשים האלה הקשורים לשיווק ופרסומות גדולים, מומלץ להם לקרוא את הספר: "גודל הוא לא מסמך" ושם כתוב כיצד חברות קטנות, ואנשי עזקים קטנים יכולים להגדיל את הרווחים שלהם עם טיפים חכמים על קשרים טובים עם לקוחות.  יש יתרון לחברה שמצליחה להתייחס לכל לקוח כייחודי, לזכור את השם שלו, את טעמיו ורצונותיו. כמו המספרה שלכם לדוגמא, לא צריך להיות מקום גדול, אלא מספרה (או בסלון) שבו אתה יכול להסתפר כל חודש. זה נוח, כי הם מכירים אותך, את שמך ואת צורת התספורת שלך, הם יודעים וזוכרים בדיוק מה אתם אוהבים ומה לא. כך גם במאפיה, לעיתים בעל המאפיה יכול להפעיל את המכונה לעוגיות בהתאם לרצונות של הלקוח. מכונה לעוגיות בדרך כלל מגיעה עם כמה וכמה אפשרויות של צורות, מרקמים, תוספות ושילובים. איזה שמחה היא שהלקוח מגיעה למאפיה, כרגיל, כמו כל יום, ומקבל הפתעה מיוחדת בשבילו! נכון, לא ניתן לעצור את המכונה לעוגיות ולתכנן אותה עבור בן אדם אחד, אבל מה שכן ניתן לעשות הוא בסוף היום ליצור כמה ביסקוויטים במכונה לעוגיות  עם צורות שונות וטעמים מגוונים.

לפתח עסק – שלב אחר שלב

לפתוח עסק- שלב אחר שלב

השלבים בדרך לפתיחת עסק עצמאי הם רבים ולעיתים מורכבים. הסוד להצלחה הוא ארגון וסדר. ערכו לעצמכם רשימת משימות ועברו על הרשימה בצורה הגיונית ורגועה. במאמר שלפניכם נציג רק חלק מההחלטות שעליכם להחליט והמשימות שעליכם לבצע, ואנו מקווים שזה יעזור לכם בתחילת דרככם החדשה.

  1. החלטה מספר אחת- בחירת שם לעסק. החלטה זו היא חשובה ביותר, כיוון ששם העסק ילווה אתכם לאורך שנים רבות. שם העסק צריך שיהיה לו טעם אישי עבורכם, אך זכרו לבחור שם בעל צליל טוב, שם שאפשר לשווק ולפרסם בצורה טובה.
  2. לאחר בחירת השם, התייעצו עם גרפיקאי/ת ועצבו לוגו לעסק/ לחברה שאתם בונים. זה גם הזמן לבניית אתר אינטרנט, מצרך שהוא הכרחי בעידן המחשבים של ימינו.
  3. ההחלטה הבאה היא- איפה? יתכן ותחליטו להתחיל את העסק מתוך חדר בביתכם הפרטי ולראות לאן העסק יתקדם, אך במקרים רבים צריך להשכיר משרד, מסעדה, חנות, מפעל – תלוי בתחום שאתם מתכננים לעסוק בו. אם אתם בוחרים להתמקם במרכז העיר, השכירות תהיה גבוהה, אך לוקיישן מרכזי שכזה יביא כמות גדולה של לקוחות. ערכו רשימות של בעד ונגד, וכך תגיעו להחלטה נכונה על מיקום בית העסק שלכם.
  4. עניינים משרדיים- קחו את הזמן לפתיחת חשבון בנק לעסק, הרשמה במשרדי מס הכנסה וביטוח לאומי, רשיונות (לדוג' ממשרד הבריאות עבור מסעדות), מינוי רואה חשבון וכו. העניינים החוקיים האלה דורשים עמידה ארוכה בתורים, אך הם הכרחיים ואין לדלג על אף אחד מהם.
  5. מציאת עובדים. התחילו לפרסם ולראיין מועמדים מוקדם ככל האפשר כדי שיהיה לכם זמן לבחון את המועמדים ולהחליט בצורה שקטה ונבונה. כשאתם עוברים על קורות חיים של מועמדים, זכרו להתייחס לעבודות קודמות ולהתנדבויות, ולא רק ללימודים אקדמיים. אם אתם פותחים מפעל גדול וצריכים להעסיק מספר גדול של פועלים, כדאי להזמין עבור העובדים שלכם כרטיסי נוכחות. כרטיס עובד דואג לרישום מדוייק של כניסת ויציאת העובדים, וכך חוסך זמן וחישובים מיותרים בסוף כל חודש.
  6. שיווק ופרסום. חשבו על דרכים מקוריות לפרסם את העסק שלכם עוד לפני תאריך פתיחת העסק שלכם, אם על ידי מודעות שכונתיות, חלוקת תלושי הנחה ללקוחות הראשונים, פרסום בפייסבוק ועוד ועוד. התייעצו עם חברים ואנשי מקצוע שיעזרו לכם לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר.