הכל על מפרט מחשב לגיימרים

גיימרים מורידים משחקי מחשב כבדים מאד על המחשב. מדובר במשחקי רגילים ובמשחקים מורכבים יותר כגון משחקי ווידאו ומשחקי תלת ממד. משחקים אלו תופסים המון מקום על כרטיס הזיכרון ובמחשבים הרגילים לא ניתן להשתמש בהם כלל כיוון שמצד אחד אין מספיק זיכרון ומצב שני אין למעבד הרגיל יכולת לעבד משחקים מסוג זה. על כן, אצל הגיימרים, חובבי משחקי המחשב המתקדמים נראה מחשבים עוצמתיים, מקצועיים וחזקים במיוחד.

מחשבים אלו הינם מחשבים מקצועיים בעלי מפרט איכותי ויקר המתאים לגיימרים, בעצם מפרט מחשב לגיימרים. המפרט הזה מאפשר הורדת תוכנות מסוג זה בקלות ובמהירות, שימוש בהם ללא גרימת עומס על המחשב וכמו כן מבלי לגרום לו לעבוד בצורה איטית.

מפרט מחשב לגיימרים:

אז כיצד בעצם בונים מפרט מחשב שמתאים לגיימרים? מכיוון שלגיימרים מקצועיים ומנוסים יש המון ניסיון עם מחשבים ובכל כמה שנים הם משקיעים לא מעט כסף לשדרוג המחשב שלהם, הם כבר מבינים עד חשיבותו של המפרט. מפרט מחשב איכותי לגיימרים כולל את כל רכיבי המחשב הרגילים, מפרט רגיל לחלוטין אך ברמה הגבוהה ביותר. כלומר, שימוש במעבד הכי חזק, הכנסת כרטיס זיכרון בעל נפח גדול במיוחד, כרטיס מסך חזק ועצמאי, לוח אם וכונן חיצוני מהדגמים המובילים והנפוצים בקרב הגיימרים.

עלותו של מפרט מחשב לגיימרים:

כיוון שמחשבים של גיימרים נחשבים מחשבים חזקים ומקצועיים מכילים את הרכיבים האיכותיים והטובים ביותר, עלותו של המחשב מגיעה לסכומים גבוהים במיוחד של כמה אלפי שקלים. אז נכון שקצת קשה לשלם סכום כה גבוה עבור מחשב, אך מי שמבין בתחום וכבר חווה לא מעט ניסיונות בתחום המחשבים, יבין ואף ימליץ לאחרים להשקיע כמה שיותר במחשב אחד איכותי, חזק ומקצועי מאשר לרכוש או לשדרג את המחשב הקיים בכל כמה שנים.

אם מחשקי מחשב זהו הצד החזק שלכם אין ספק שההשקעה משתלמת! בסופו של דבר, נראה כי למרות שמדובר בתשלום יחסית גבוה, מחשב איכותי עם מפרט מיוחד לגיימרים משרת את הגיימרים המשתמשים בו על הצד הטוב ביותר ולאורך שנים.

מאפיינים של מחשב נייד

מאפיינים של מחשב נייד

גם האנשים האלו שמכירים היטב את כל הרכיבים ואת כל המונחים ביחס למחשבים שולחניים יכולים בקלות ללכת לאיבוד כאשר יחפשו מידע עבור מחשבים ניידים או תיקון מחשב נייד.  למרות הרכיבים: מעבד, זיכרון, HD, וכו' הם בעצם אותם רכיבים, בגלל הצורך להקטין את כולם לגודל של מחשב נייד – ישנה כמות עצומה של רכיבים ותבניות ייחודיים שניתן למצוא אותם רק במחשבים הניידים.  המאמר הזה בא להציג בפניך את העולם החדש והמדהים של המחשב נייד.

אם נתחיל מהחלק החיצוני, המכשירים ultraportable הם קטנים יותר, דקים וקלים יותר.  הם הקלים ביותר לסחיבה, והם בטווח המחירים שבין 3 עד 6 אלף.  באופן כללי, המסכים של המחשבים האלה קטנים יותר, 11 או 12 אינץ והם מגיעים לעתים קרובות בלי תקליטור או כונן תקליטונים, אשר ניתן להכניס ולהתקין דרך יציאת PCMCIA, USB. ultraportable הם תמיד שוקלים פחות מ -2.5 ק"ג.  ויש דגמים מסוימים שיכולים לשקול פחות מ 2 ק"ג. למכשירים אלו יש בדרך כלל בעיות הקשורות לתקליטור שצריכות לעבורתיקון מחשב נייד.

 המודלים של הדגמים "הכל באחד" הם מכשירים גדולים יותר ומגיעים עם מסכים גדולים יותר גם, מעל 13 אינץ ', ויש להם גם כונן תקליטונים ו- CD-ROM  פנימי. יש המאפשרים להחליף את ה-CD-ROM עבור HD השני או הסוללה השנייה. בניגוד לרוב ultraportables, יש למקלדת מקשים עם גודל זהה למקלדת רגילה, מה שהופך הקלדה נוחה יותר. סוג המכשירים האלו "הכל באחד" יכולים לעלות החל מ 3500  .

 

ניתן לשפר את המהירות של המחשב הנייד, ע"י מחיקת קבצים ותוכניות שכבר אינם בשימוש.  כשיש לכם קבצים ותוכניות רבות וכבדות מותקנות במחשב הנייד זה גורם לבעיה במהירות. זה אולי נראה פרוייקט שיכול לקחת הרבה זמן, אבל זה דבר שצריך לעשות כדי לשמור על המחשב הנייד. אם הסרת קבצים לא רצוים במחשב נייד לא ישפר את המהירות, או אם אתה רוצה להסיר כל אחד מהם, אתה יכול להשתמש בשירותים של חברה תיקון מחשב נייד כדי לסייע להאצת המחשב הנייד שלהם.

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי למנוע את הצורך לעבור תיקון מחשב נייד יקר הוא להתקין במחשב שלכם מערכת אנטי וירוס טובה. זה מונע כל חדירה של וירוס היכולה לגרום נזקים רבים למחשב כמו, מחיקת קבצים ותוכניות. במקרה ויש לכם וירוס בנייד , אתם יכולים ליצור קשר עם שירות תיקון מחשב נייד והם יוכלו לעזור לכם לתקן את המחשב הנייד.

דרייבר במחשב נייד

דרייבר במחשב נייד

הדרייבר עובד באותה צורה של הטלפון המעביר מסרים מתוכנות עבור החלק הפיזי של המחשב, כך שכאשר אתה מתקין משהו למשל: התקנה של משחק, שהכל יוכל לתפקדכראוי. לפיכך, דרייבר זוהי תוכנית של מחשב המאפשרת תקשורת ברמה גבוהה בין התוכנות של המחשב כדי שיוכלו לבצע את האינטראקציה עם התקני חומרה.  התקשורת הזונעשית באמצעות מערכת משנית של תקשורת שבו החומרה מחוברת או דרך יציאת USB . הדרייברים הם תמיד מקושרים לחומרה והם שונים וייחודים עבור כל מערכת הפעלה.לעיתים, ישנם הרבה מחשבים הזקוקים לתיקון מחשב נייד משום בעיות בדרייבר. דרייברים בעייתיים הם בין הגורמים העיקריים של קריסות, מסכים כחולים ושגיאות באופן כללי, אשר כתוצאה במקרים מסוימים הסימפטומים דומים מאוד לאלה שנגרמים עקב בעיות בחומרה.

הדרייבר עובד כגשר בין מערכת ההפעלה לבין החומרה, ומאפשר למערכת לקבל גישה לכל התכונות המוצעות על ידי זה. איכות של הדרייבר משפיע ישירות על הביצועים, על היציבות ועל היקף המשאבים הזמינים

איך הוא עובד?

הדרייבר הופך את התכנות ליותר פשוטה ועובד כמתורגמן המתרגם פקודות החומרה של המערכת, מה שגורם להם לדבר באותה שפה, ולהיות מסוגלים לפעול ביחד.

במונחים טכניים, הדרייבר מתרגם מסרים תכנות ברמות גבוהות עבור פקודות ברמות נמוכות, אשר משמשים את רוב התקני החומרה.
כל הסוגים של המכשיר כגון מודמים, מדפסות, נגני DVD וכו' דורשים דרייבר בשביל לתפקד כרצוי. בשביל לכתוב דרייבר נדרש ידע מתקדם של כיצד החומרה עובדת ואיך התוכנהחייבת להתנהג כלפיו.  הדרייברים פועלים ברמת הפריבילגיה kernel במערכת, אשר יכולה להביא נזקים רבים למחשב אם הוא לא עובד כראוי וצורך לעשות תיקון משחב נייד.
עם זאת, משום שהם מבצעים תפקיד חיוני בתוך מערכת ההפעלה,  אפילו הדרייברים הפועלים ברמה של המשתמש יכולים לגרום נזקים רציניים אם הם כתובים בצורה לא טובה או שגויה . לכן חייבים להיות זהירים מאוד בעת רכישת תוכנית של דרייבר, כי לא קל לעשות תיקון מחשב נייד עבור בעיות של דרייברים לא איכותיים.

בעולם של Windows, הדרייברים הם מפותחים על ידי היצרנים עצמם. המערכת כוללת ספרייה של הדרייברים, מעודכנת בתאריך הייצור המערכת, ובמשך הזמן היא נהפכת להיות מיושנת. פירוש הדבר, כאשר מותקנת, המערכת מזהה את החומרה של המכשיר רק באופן חלקי אבל תמיד ניתן לקחת את המכשיר לטיפול ותיקון מחשב נייד

סוג נוסף של דרייברים שקיימים הם "דרייברים וירטואליים". הם משמשים כדי לחקות את הפונקציה של החומרה בתחום של הווירטואליזציה. לדוגמה,  אתה יכול לקבל  מערכות הפעלה שונות, הפועלות על אותו מחשב דרך מכונה וירטואלית שמטרתה לדמות את התפקיד של החומרה הנדרשת כדי להפעיל את התוכניות.

מחשב לכל ילד

מחשב לכל ילד?

תיקון מחשבים ניידים זה המקצוע שלי. לכן אני נפגש מדי יום עם עשרות לקוחות, שחלקם מגיעים אלי למעבדת המחשבים, ואחרים מבקשים תיקון בבית. אני כבר לא מופתע כשאני מגיע לבית של לקוח ומגלה שיש לו לא פחות מחמישה מחשבים! אז כיום, אם ידעתם או לא, זה ברור מאליו ואפילו מצופה מההורים שידאגו לכך שלכל ילד ישראלי יהיה מחשב משלו. אתם חושבים שזה מוגזם? גם אני.

 

הסיסמה "מחשב לכל ילד" מוכרת לכל אחד מאיתנו. אם זה דרך העיתונות, הרדיו או בית הספר השכונתי. משום מה הסיסמה הזו מקובלת על כולם ולא  טורחים לחשוב על התוצאות השליליות שעלולות לקרות במצב שיש לכל ילד מחשב פרטי משלו:

פינוק יתר

בדור שלנו, שכל ילד מקבל כל משחק חדש שיוצא לשוק וכל בגד או מותג שהוא מבקש, גם מחשב אישי הוא דבר שגורם לילדים מפונקים שבהמשך החיים מצפים לקבל כל דבר שהם רוצים ולא יודעים להתמודד עם סירוב או תוצאות שליליות.

לא יודעים לחלוק

בהמשך לעניין הפינוק, אם לכל ילד בבית יהיה מחשב משלו, הילדים לא ילמדו לחלוק בחפצים שלהם, תכונה שהיא חשובה ואף הכרחית כדי להסתדר בהמשך החיים, בצבא, בזוגיות ועוד.

חוסר השגחה הורית

כשכל ילד יושב אחר הצהריים מול המחשב שלו, ההורים לא יכולים לדעת מה הילד שלהם עושה בכל רגע ובאילו אתרים הוא גולש.  אם יש רק מחשב אחד בבית, הוא בדרך כלל נמצא בשטח הסלון, במקום בו ההורים יכולים להשגיח ולשלוט על הבחירות של הילדים, במשחקים, בסרטים ועוד. כאן המקום גם להזכיר כי המחשב מונע מהילד לעסוק בפעילויות אחרות כמו קריאה, ספורט, משחק עם חברים ועוד.

כמה זה עולה לנו?

הרבה הורים חושבים שקניית מחשב לכל אחד מהילדים מסתכם בסכום שמוציאים בקנייה הראשונית. אז למי שחושב כך, טעיתם. אחרי התקנת המחשב בבית, צריך לשלם לספק האינטרנט, לקניית משחקי מחשב ותוכנות שימושיות, למקלדת ועכבר מותאמים לילדים, לתיקונים, החלפת מסך ועוד.

לסיכום, כדאי שתחשבו פעמיים על האספקטים החינוכיים והכלכליים לפני שאתם יוצאים לקנות כל מה שנחשב "טרנדי" או "מקובל".

מחשב שולחני או מחשב נייד?

הרבה אנשים מתלבטים לפני שהם קונים מחשב.  קניית מחשב זו החלטה חשובה, ארוכת טווה, ובימנו גם קשורה לאופי של האדם ולצורה בה הוא מנהל את החיים שלו.

המאמר הראשון שלי יעסוק בשאלה האם לקנות מחשב שולחני או מחשב נייד.

הנה כמה נקודות שצריך לחשוב עליהן לפני הבחירה בין מחשב שולחני לנייד:

למי המחשב מיועד?

השלב הראשון בהחלטה על קניית מחשב הוא מי ישתמש במחשב הזה. האם אתם קונים מחשב ביתי עבור משפחה של הורים וכמה ילדים, או האם זה מחשב משרדי שישמש רק אדם אחד.

כשמדובר במשפחה גדולה עם ילדים יש יתרונות רבים למחשב שולחני בעל מקום מוגדר בבית, ושיש לו עמידות גבוהה יותר לנזקים שילדים עלולים לגרום.

אם המחשב מיועד לאדם פרטי, שמשתמש בו למטרות עבודה, מאוד מומלץ לקנות מחשב נייד שיכול להתנייד מפגישה לפגישה ומאפשר גם עבודה מהבית כשצריך. גם סטודנטים יעדיפו מחשב נייד שאפשר לסכם איתו בשיעורים, לכתוב בו עבודות בספרייה וגם לגלוש באינטרנט בבית בסוף שבוע.

מה התקציב?

טווח המחירים של מחשבים הוא מאוד גבוה, ולמרות שניתן לחשוב שמחשב נייד הוא "קטן וזול" זה לא תמיד נכון.

חשוב לקבוע תקציב לפני שמתחילים את החיפושים אחר מחשב, כי אחרת השמיים הם הגבול. אם במהלך השיטות בחנויות (הפיזיות או הוירטואליות) אתם מגלים שאין מחשב שמתאים לתקציב שקבעתם, זכרו כי קיימת גם האופציה של קניית מחשב משומש באתרים של יד שניה.

האם יש מקום בבית?

נקודה זו היא מאוד משמעותית בבחירה בין מחשב נייד למחשב שולחני.

מחשב שולחני זקוק לפינה או אפילו לחדר משלו בבית. המחשב השולחני מורכב מכמה חלקים גדולים שכל אחד מהם זקוק למקום. אם יש לכם חדר שמיועד למחשב, היתרון הגדול הוא המסך- אתם יכולים להתפרע ולקנות מסך ענק ואפילו לצפות בו בסרטים במקום בטלויזיה.

מחשב נייד לעומת זאת, לא דורש מקום ספציפי ואפשר להתנייד איתו ברחבי הבית (תודות לרשת האינטרנט האלחוטי). מחשב נייד ניתן גם לקפל ולשים בצד כשמזמינים אורחים, בעוד שהמחשב השולחני תמיד תופס מקום משלו.

תיקונים

כשמדובר בתיקון מחשב, יש יתרון למחשב נייד. כדי לתקן מחשב שולחני צריך להזמין טכנאי הביתה או לסחוב חלקים כבדים למעבדת המחשבים. לעומת זאת, תיקון מחשב נייד הוא כל כך פשוט. הטכנאי יכול לקחת את המחשב בקלות איתו למעבדה אם צריך, והלקוח יכול לקבל מחשב נייד חלופי במקומו בקלות גם כן.

אני מקוה שהמאמר שלי סיפק לכם כמה נקודות למחשבה, ועזר לכם בקבלת ההחלטה המתאימה עבורכם.