האם יש דיאטה לצעירים גם?

צעירים רבים מעוניינים לשמור על משקל תקין של גופם וליהנות ממראה מחוטב ומרשים, במיוחד לפני שהקיץ מגיע ועומדים לבלות בים ובבריכה. יחד עם זאת סדר היום הלחוץ בעידן המודרני בו אנו חיים, שעות העבודה הארוכות, הרגלי תזונה לקויים וההנחות שאנו עושים לעצמנו כמעט מדי יום בנוגע לפעילות גופנית והרגלי התזונה גורמים לעליה במשקל. לכן, צעירים רבים מנסים דיאטות שונות ומגלים במרבית המקרים כי גם אם הצליחו להשיל כמה קילוגרמים הם מעלים אותם במהרה שוב. לכן, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי לבחירת דיאטה שבאמת עובדת ומקנה הרגלי תזונה נכונים, בלי צורך לסבול מרעב ובלי להימנע ממאכלים שאוהבים. מומלץ לפנות לד"ר אולגה רז, מפתחת שיטת דיאטת הלחם הידועה, וליהנות מייעוץ מקצועי ומשילוב מנצח בין אימון תזונתי המביא לשינוי המיוחל לבין תזונה נכונה ואפקטיבית.

אוכלים כל כמה שעות

ד"ר אולגה רז, דיאטנית קלינית בכירה, פיתחה שיטה ייחודית לשינוי הרגלי התזונה בקרב צעירים ומבוגרים, שיטה מוכחת שמביאה לתוצאות הרצויות. שיטת דיאטת הלחם מאפשרת לצעירים לרכוש הרגלי תזונה נכונים ובהשוואה לדיאטות אחרות בשיטה זו לא סובלים מרעב, לא מגיעים לקיצוניות בהרגלי התזונה אלא אוכלים כל 3 עד 4 שעות כדי ליהנות מתחושת שובע לאורך כל שעות היום, אין צורך לספור קלוריות, ממשיכים לאכול פחמימות ומאכלים שאוהבים לאכול אך משנים הרגלי תזונה ולומדים כיצד לאכול נכון ותחת פיקוח ומודעות גבוהה וכתוצאה מכך זוכים להשיל קילוגרמים, נהנים מחיוניות גבוהה, משפרים את איכות החיים, ישנים היטב בלילה וזוכים לבריאות טובה יותר.

אימון תזונתי

תחום האימון הינו רחב ומאפשר לצעירים להגיע להישגים רבים בתחום המקצועי, הרגשי, האישי והרגשי. ד"ר אולגה רז פיתחה שיטת אימון ייחודית- אימון תזונתי, שיטה המאפשרת לכל אחד ואחת לשנות את הרגלי התזונה וליהנות משיפור משמעותי באיכות החיים ומבריאות טובה יותר. אז במקום לנסות עוד ועוד דיאטות שלרוב לא עוזרות ואף עלולות לגרום לנזקים חשוב לפנות למקור מקצועי שמציע התאמה אישית של הדיאטה לצעירים באמצעות שיטת אימון ייחודית שמביאה לתוצאות הרצויות ולשינוי הרגלים לכל החיים.

שאיבת שומן – שאלות ותשובות

מי מאתנו אשר חשב לעבור שאיבת שומן או המסת שומן, נלחץ מעצם המחשבה. בדומה לכל טיפול או ניתוח קוסמטי אנו שואלים את עצמנו שאלות. במאמר זה נסקור את השאלות הפופולאריות ביותר המתייחסות לשאיבת שומן. מה זה שאיבה, דרכים, סיכונים ולמי מתאים הטיפול. שלא יתפסו אותנו לא מוכנים…

טיפול קוסמטי לכל דבר

לפני שאנו מתחילים במסת השאלות על שאיבת שומן, חשוב לציין כי טיפול זה בשנים האחרונות הפך להליך קוסמטי שמטרתו להציע פתרון מהיר לבעיית עודף משקל קל עד בינוני, לפני שנסקור את ההליך הסיכונים ונדבר על מי יכול לעבור את הטיפול, חשוב לציין כי אומנם שאיבת השומן מחליפה את דיאטת הכאסח אך אין זה אומר שאין אנו צריכים לשמור על המראה החדש, שאיבת שומן אינה קסם אלא אמצעי זירוז בדך למטרה- גוף מושלם.

מהי שאיבת שומן ואיך זה עובד?

טיפול שאיבת השומן הוא למעשה הריסת תאי השומן באזור מסוים על ידי אנרגיות (קור או חום), בהליך זה אנו מסלקים את רקמות השומן "הרעות" ומשאירים את ה"טובות" ההכרחיות לגוף. במילים אחרות אנו מוצאים החוצה את השומן שגורם לגוף שלנו להיראות מעוות ומשארים את תאי השומן השומרים על הגוף. בניתוח שאיבת השומן מוחדרת צינורית חלולה אל רקמות השומן אשר מאשרת שאיבה של השומן אל מחוץ לגוף.

האם ניתוח זה כרוך בכאבים?

כמו כל ניתוח קוסמטי, גם בניתוח שאיבת שומן אנו עוברים הרדמה, רק בניגוד לניתוחים חזה או אף, ההרדמה בשאיבת שומן היא מקומית לאותו אזור מטופל. הכאב היחיד שאנו עלולים להרגיש הוא בזמן ההחלמה הקצרה וגם כאב זה הוא אינדיבידואלי, יש אנשים שלא יחשו שום כאב ואחרים ירגישו כאב קל בזמן ההחלמה.

מאיפה אפשר לשאוב שומן?

טיפול שאיבת השומן משמש להפחתת תאי שומן באזורים בעתיים, בדרך כלל עודפי שומן מצטברים באזור הירכיים, הבטן, באזור הצוואר, החזה והסנטר, לעיתים ניתן לראות התרכזות של שומן בברכיים או במרפקים. כמובן שכל גוף שונה ממשנהו ולכן שומן יכול להצטבר במקומות שונים, אך אלו הם האזורים הפופולאריים ביותר.

האם קיימים סיכונים בטיפול שאיבת שומן?

בדיוק כמו בכל ניתוח פלסטי או הליך רפואי יש להביא בחשבון סיכונים אפשריים, לכן עלינו לוודא כי אנו הולכים לרופא מוסמך בעל ניסיון רב. פעמים רבות אנו בוחרים ללכת למקום הזול ביותר, אך כשמדובר בהתערבות כירורגית יש לבחור רופא וותיק בעל המלצות בכדי להגדיל את סיכויי ההצלחה ולהקטין את הסיכונים הכרוכים בטיפול רפואי.

מי יכול לעבור שאיבת שומן?

שאיבת שומן יוכלו לעבור אנשים בוגרים ללא עבר של מחלות, אנשים הסובלים מסכרת, מלחץ דם או לוקחים תרופות לדילול הדם לא יוכלו לעבור טיפול זה. כמובן שעל הרופא המטפל לבדוק את עור המטופל בכדי להחליט אם הוא יכול לעבור את הניתוח באחוזי הצלחה גבוהים.

 

נגמרו התירוצים – גוף חטוב ברגע

נגמרו התירוצים- גוף חטוב ברגע

 

אתם יכולים להרגיש טוב עם עצמכם, אתם יכולים לקום בכל בוקר להסתכל במראה ולאהוב את מה שאתם רואים, אפשר לסיים עם הפחד מלעלות על המשקל או הדיכאון שתוקף לאחר מכן. הרי החלום של כולנו הוא גוף חטוב, להיות רזים ומאושרים. היום שאיבת השומן היא כבר לא ניתוח פולשני היא כבר טיפול קוסמטי.


הדרך הנכונה לאושר

היום כאשר שאיבת השומן הפכה לטיפול קוסמטי, התוצאות אינן מאחרות לבוא, אין אנו צריכים לשכב ללא תזוזה עם תחבושות על כל הגוף ולהמתין מספר חודשים , היום אנו יכולים לראות את התוצאות די מהר. היום אנו לא צריכים לחשוב על שאיבת שומן או המסת שומן בתור משהו מפחיד, ניתוח פולשני ומסובך, היום שאיבת שומן או הצרת היקפים עושים אנשים שלא כל- כך שלמים עם הגוף שלהם ולא רק אנשים בעלי אחוזי שומן גבוהים, או אנשים בעלי משקל עודף שנלחמים כל חייהם בדיאטות.

להיות רזה לנצח

שאיבת שומן בניגוד לניתוח אף, מתיחת פנים או הגדלת חזה נשמעת מפחידה מעט יותר. שאיבת שומן היא כלי עזר בדרך למטרה, להיות עם הגוף המושלם. אנשים שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם יוכלו לתאר לכם בפרוט רב על התלאות ועל המשברים בדרך, ועל המלחמה התמידית עם המשקל העודף ואחוזי השומן. אנשים שסובלים מעודף תאים שומניים בגוף, ניתוח המסת שומן הוא הפתרון האולטימטיבי עבורם.

להילחם בגוף

אין אנו ממש יכולים להילחם בגוף שלנו, מלחמה הוגנת ונכונה. חלק סובלים מעודפי שומן וחלק התברכו ברזון. גם האנשים הסובלים מעודפי שומן, המקומות בהם השומן מתפזר שונים בין אדם לאדם, יש כאלה שיסבלו בחלק העליון של הגוף והאחרים בחלק התחתון. שאיבת שומן בסך הכל יכולה להבטיח מראה פרופורציונאלי לגוף שלנו. דבר שהטבע לפעמים מקשה עליו. את אותו המראה שתמיד חלמנו עליו או דיברנו עליו, הלוואי והיה לי מותן קטנה יותר או רגליים רזות יותר.

בדרך להגשים חלום

כשם שניתוח אף או הגדלת/הקטנת חזה יכול להיות החלום של אוכלוסייה מסוימת, גם שאיבת שומן, המסת שומן או הצרת היקפים הוא חלומם של חלק מהאוכלוסייה. רבים מאשימים את הפוטושופ את צו האפנה או בכלל את כל הדוגמנים והדוגמניות. אך האמת ששומן תמיד נתפס בעיני האוכלוסייה כטאבו מסוים. כשם שהנטייה לצחוק על ילדים שמנים בבית הספר אולי לא במודע שאפשר לפתח פחד, בושה או בכלל תחושה שתלווה את אותו הילד לכל החיים. שאיבת שומן בעצם באה לתקן את החוויה הטראומטית שילדים עברו בילדות. להפוך את הגוף שהיה שמנמן למושלם. 

דיאטה קבועה טובה לגוף

באנגלית דיאטה זו תזונה. העברית לעומת זאת מעט מוגבלת במילים לכן המילה דיאטה הלקוחה מהמילון הלועזי משמשת רק לתיאור הפועל הורדה במשקל. לכן עלינו לאמץ את המילה הלועזית במלוא מובן המילה- דיאטה= תזונה. ותזונה קבועה טובה לגוף.

המכונה המתוחכמת

פעם יצא לכם לחשוב איך המכונה העתיקה והטובה בעולם פועלת. גוף האדם זוהי מערכת משוכללת שפועלת בדרכים חכמות ביותר- הטכנולוגיה כמעט ולא משפיעה עלייה. אומנם מייצרים דברים שיעזרו לגוף לקוי כמו מכשירה שמיעה, פרוטזות שלא נדע. הבסיס נשאר תמיד אותו הדבר. יש לתפעל את המכונה בדרך הטובה ביותר. כשם שמכונית צריכה דלק גוף האדם צריך מזון. כשם שמכוניות פועלות על סוגים שונים של דלקים, גוף האדם פועל על סוגי שונים של מזונות. רכב שמונע על- ידי דיזל לא יקבל אוקטן 95. גוף האדם שצריך פחמימות, חלבונים, חלמונים וויטמינים לא יוכל לתפקד אם נחסיר אחד מהם. לכן דיאטה שמונה סוג אחד של "דלק" לא תהיה טובה לאורך זמן. מתי שהוא המוכנה תפסיק לפעול.

תפריט מאוזן לחיים בריאים ורזים

אינך יכול להחליט ביום אחד בהיר כי אתה מונע מגופך תוספי תזונה חשובים. גם סוכרים שנחשבים רעל, בדיאטה משמשים לבנייה של מערכת הגוף, כמובן שלכל דבר יש מינון, אבל שורה תחתונה אין אנו יכולים למנוע את אבות המזון מהמערכת שלנו. כמעט כל מאכל מתפרק בגוף בצורה שונה. לחם קל גם הוא מתפרק לסוכרים- צריך לדעת איזו סוכר הוא אכן רעל ואיזה סוכר משמש לתפעול המערכת וחשוב לה ביותר.

דיאטה בלי דיאטה

 יש תזונאים שיספקו לכם דיאטה מיוחדת- דיאטה בלי דיאטה. האם זה נכון לומר שרכב נוסע בלי דלק? נכון שיש היום מכוניות היברידיות, אך גם להן יש מנוע והן מקבלות חשמל במקום דלק . לכן דיאטה בלי דיאטה זה עדיין תפריט שקול (מהמילה לשקול מזון) ומורכב. משמע אתם יכולים לאכול עוגת שוקולד אבל אתם צריכם לוותר על "איקס", "ואי", "זאד".

קלישאות לא בבית ספרנו

לרדת במשקל אי אפשר בלי תזונה נכונה- לכן אולי שאומרים דיאטה בלי דיאטה. הכוונה היא לתזונה נכונה- שימוש המילה בלועזית. לעיתים כל שצריך לעשות, זה לפנות לתפריט בריא. חלקנו עובדים במשרדים או בעבודות שמונעות מאיתנו תפריט מאוזן. ארוחת הבוקר יורדת מהתפריט וארוחת הצהריים מתקיימת במסעדה. מה שאנו לא יודעים כי רוב המסעדות מוסיפות שמן לאוכל כדי שיהיה טעים יותר. למה? כדי שנחזור. אין מה לעשות וזה לא סוד שמאכלים עתירי שומן טעימים יותר.

למגר את השומן

אכול כפי יכולתך

לא מעט מסעדות מציעות לך תפריט נוראי, אכול כפי יכולתך- אל תתפתו לשמות מפוצצים, אל תתפתו לתפריטים כאלה. תעזרו בתזונאי מוסמך שיסדר לכם תפריט ליום העסקים המורכב שלכם. אין כזה דבר זה בלתי אפשרי. ברגע שתחשבו על הגוף כמכונה עתיקת יומין יהיה לכם קל יותר לאמץ תפריט בריא שיחזיק לאורך זמן.

 

למה לא לעשות דיאטות כסאח?

דיאטת כסאח היא אחד התהליכים המזיקים ביותר שאנו יכולים להעביר את הגוף שלנו. דיאטה המוגדרת כ"כסאח" היא בעצם מניעה אגרסיבית של אוכל מהגוף ובכך אנו מכריחים אותו לשרוף אנרגיה ממה שיש לו במצבורים הקיימים ולא ממזון שנכנס אליו מדי יום. דיאטה שכזו יוצרת מאזן שלילי מבחינת קלוריות בגוף והופכת אותנו לפצצות מתקתקות של חולי. הגוף לא באמת יכול להתמודד עם  דיאטות כסאח ואם לנו נדמה כי נוכל לעשות שאיבת שומן תוך זמן קצר, יכול להיות שזה יקרה אבל המחיר יהיה גבוה מדי מבחינה בריאותית. דיאטה חייבת להיות מאוזנת וארוכת טווח. מה שמורידים מהר מחזירים מהר ועצם העובדה שאנו גוזרים על עצמנו צום כל כך ארוך ובלתי מרוסן רק מזיקה לנו עוד יותר.

מהן ההשפעות של דיאטות כסאח
נגיד שהורדנו 6 ק"ג בשבוע אחד. מדובר על משקל רב באופן יחסי ואנו באמת יכולים להיות מרוצים מכך. הבעיה היא שלא באמת הורדנו את המשקל מתוך מסת הגוף, והשומן עדיין נשאר באותה הכמות. מה שקרה זה שאיבדנו כמות גדולה של נוזלים ומכיוון שגוף האדם מכיל ברובו מים, בעצם לקחנו את המשקל מן המאגרים הלא נכונים. דיאטה כל כך אגרסיבית מורידה אפילו בשלב הראשוני את כל מה שהגוף באמת צריך, שכן בנוסף למים גם רקמת שריר נשרפת לה לטובת ייצור אנרגיה והדבר מחליש אותנו ולאורך זמן גם יכול לפגוע בנו.

איך למנוע נזקים של דיאטת כסאח
ראשית, אסור לעשות דיאטות כסאח. דיאטה חייבת להיות לאורך זמן ורק כך מסת הגוף שצריך להיפטר ממנה תוסר. עם דיאטת כסאח אנו יכולים להגיע למצב של צריכת 500 קלוריות ליום ולשמור על משקל סביר, אך אם נחזור לרגע לשגרה ונעלה את כמות צריכה הקלוריות ל-800 ביום כבר נרגיש שאנחנו משמינים. לכן מומלץ מאוד לחשוב לאט ולעשות הכל לאט. עם הדיאטה המדודה גם חזרה ל-1000 קלוריות ביום עדיין תגרום לירידה במשקל וזאת משום שהגוף רגיל לשרוף את הקלוריות שנמצאות במאגרים המותאמים לכך – רקמות השריר והנוזלים שומרים על עצמם. שנית, כל רופא מומחה, מאמן כושר וגם התייעצות עם דיאטנית יענו על כל השאלות. הכי טוב להתייעץ עם מי שזה המקצוע שלו, שמבין בתחום וישקף את המציאות לאורך כל התהליך.

על מה צריך לשמור בזמן הדיאטה
–        יש לאכול את כל אבות המזון. כל מחסור באחד מן המרכיבים יגרום לגוף למחסור שיוכל לבוא לידי ביטוי במחלה, קושי פיזי מסוים ואף יגרור למצב של מוות, לא עלינו.
–        שקילה תמידית של הגוף ובדיקת ה-BMI יתנו לנו את האינדיקציה ליחס שבין משקל הגוף והגובה. כך נוכל באמת לדעת האם אנו בתחום הבעייתי או לא.-        המחשבה חייבת תמיד להיות כזו – אין דיאטה שמפעילה קסמים ואין פתרונות פלא.