חלונות אנטי סאן – יום בהיר של שמש

מדינתנו ידועה בשמש הקופחת בחום הלוהט שמתגבר משנה לשנה, פתיחת מזגנים עשרים וארבע שעות ביממה בהחלט יכולה להקל על החום הכבד, אך עם זאת גם חשבון החשמל תופח ותופח. אז האם יש פתרון פרקטי? האם נוכל לחסוך בחשמל וגם ליהנות מבית קריר גם בימות הקיץ הכבדים. התשובה היא חד משמעית – אנטי סאן.

אנטי סאן מה זה?

האנטיסאן הוא ציפוי לשמשה או לחלון, מטרתו להפוך את הזכוכית למבודדת, במקור כפי שכולנו יודעים הזכוכית היא מוליכת חום, האנטי סאן תפקידו לשנות את תפקיד החומר על ידי שכבת בידוד סולארית. לכן באפשרות האטי סאן לחסום את קרני השמש החודרות מבעד לזכוכית ולסנן את קרני ה- UV. אל תדמינו שהבית יהפוך לחשוך, זה ממש לא תפקיד הציפוי, אלא הבית יהיה מואר אך לא מסנוור, הבית יהיה קריר יותר בימי הקיץ החמים,  וחמים יותר בימי החורף הקרירים. לא רק שהצפוי מבודד חיצונית, אלא גם את פנים הבית, הוא לא יאפשר לחום להתפוגג החוצה בימי החורף.

איך הוא פועל?

האנטי סאן הוא מיגון, המונע מקרני השמש לחדור דרך השמשה או הזכוכית, כפי שציינו, האנטי סאן פועל על ידי תהליך המכונה אלקטרוליטי, הפיגמנטים של האנטיסאן משנים את תכונות החומר, מאחר והציפוי הופך לחלק בלתי נפרד מהחלון הזכוכית או השמשה, ואינו מאפשר את חדירת קרני השמש דרכו.

חיסכון עצום

כיום במבנים החדשים, שמטרתם להיות כמה שיותר ירוקים, לתרום לטבע ולאיכות הסביבה, אנטי סאן זו מילת מפתח. לא רק שמראהו יוקרתי יותר, אלא שכבר דנו ביתרונותיו הרבים. איך החיסכון מגיע לידי ביטוי? בקלות רבה. בחדר מבנה או בכל חלל בו מותקנות שמשות אנטי סאן, אין אנו זקוקים למזגן בעוצמה גבוהה, כיוון שבחדר נשמרת הטמפרטורה, זוהי עוד סיבה למה האנטי סאן נחשב לירוק מבחינת איכות הסביבה.

חסכון שנתי

אם לרגע נדמה כי האנטי סאן פרקטי לימות הקיץ בלבד, כיוון שמטרתו לחסום את קרני השמש ולשמור על טמפרטורת החדר, טעינו מעט. האנטי סאן משמש אותנו בכל השנה. גם בימי החורף הקרירים, ציפוי השמשות אינו מאפשר לחום הבית להתפוגג בין החלונות, הרי אנו זוכרים כי הציפוי שינה את תפקיד החומר, עתה חלון הבית אינו מוליך, לא קור ולא חום. לכן האנטי סאן אינו מאפשר את חדירת הקור מצד אחד ולא מאפשר את בריחת חום הבית מצד שני. 

לא רק בבית או במשרד

היום אנו יכולים לראות את האנטי סאן חולש לכל חלון, שמשמה וזכוכית, מלבד משרדי הפאר המצופים באנטי סאן, מלבד החנויות והבתים, אנו יכולים לראות את האנטי סאן על הכביש. בעבר היו ציפוי שמשות כהות אשר פגעו בראות נהג ואילו האנטי סאן בעל תו תקן של משרד התחבורה פשוט מצליל את הרכב ללא פגיעה בריאות.

 

חלונות

חלונות

חלונות הבית בו אנו גרים משפיע באופן ישיר על האנרגיות שבבית. בין אם אנו מודעים לכך או שלא, חלונות הבית משקפים את ההתרחשויות בבית. על כל חלון תולים ברבים מהמקרים תריסים. מטרתו של התריס לווסת את עוצמת האור הנכנס פנימה את הבית. ככול שיש בבית יותר חלונות, כך הבית יכול להיות מואר. מלבד האור הנכנס דרך החלונות, הדבר משפיע גם על הטמפרטורה בבית, ועל זרימת האוויר. כשאדריכל מתכנן את סביבת המגורים של הבית והחלל שבו, הוא מקפיד למקם את החלונות בדירה במיקום הנכון ביותר. בדיוק כמו בחדר ארונות.

העיצוב מוקפד גם על התריסים ועל הצורה והצבע של כול חלון וחלון. באופן כללי, הרוח באיזורינו נושבת ממזרח למערב, ועל כן חשוב למקם את החלונות בצורה הלוכדת את כיווני האוויר. זכרו כי תכנון נכון של מיקום החלונות משפיע כל הוצאות החשמל בכל הקשור לאיוורור הבית וקירורו. ישנם תריסי עץ דקים, ישנם תריסים בלגיים יפים, וישנם גם תריסים חשמלים נגללים. גם בחלונות הגיוון גדול. אפשר להשתמש בזכוכית צבעונית, אך ישנם גם חלונות אלומיניום, חלונות בלגיים, ועוד. לכל חלון קסם משלו.

כשנכנסים לבית קיים, קשה מאוד לשנות את מיקום החלונות. ונצטרך להסתפק בתכנונו של האדריכל ובשיקוליו היכן להניח כל חלון וכל תריס. מה שכן ניתן לעשות הן להחליף את מסגרת האלומניום של החלון, במסגרת מעוצבת ובזכוכיות מעוצבות צבעוניות שיצרו חלונות מעוצבים שיתאימו לדירה ויתרמו רבות לאווירה שבה. השיקולים הם היתרונות של כול חומר ממנו מורכבים האלמנטים השונים שבבית. תתפלאו כמה טעם טוב וסגנון משנים את מראהב הבית ומסופים לו נופך מיוחד.

כשהולכים לבחור חלונות או תריסים חשוב להשוות מחירים במקומות שונים ולבחור את המקום הנכון והאיכותי ביותר שיתן לכן את המענה הטוב ביותר עבור הדירה והעיצוב שלה. כדאי להתעדכן מדי פעם אחר חדשות, אתר זה מלמד ומדריך אחר חומרים ועצות שונות העולות בפורומים השונים באינטרנט. יורו-סטייל מתגאה בעיצוב החלונות האלומיניום שלה, בתריסים המיוחדים, בחלונות בלגיים ובחומרים מהם עשויים החלונות.