מחשב לכל ילד

מחשב לכל ילד?

תיקון מחשבים ניידים זה המקצוע שלי. לכן אני נפגש מדי יום עם עשרות לקוחות, שחלקם מגיעים אלי למעבדת המחשבים, ואחרים מבקשים תיקון בבית. אני כבר לא מופתע כשאני מגיע לבית של לקוח ומגלה שיש לו לא פחות מחמישה מחשבים! אז כיום, אם ידעתם או לא, זה ברור מאליו ואפילו מצופה מההורים שידאגו לכך שלכל ילד ישראלי יהיה מחשב משלו. אתם חושבים שזה מוגזם? גם אני.

 

הסיסמה "מחשב לכל ילד" מוכרת לכל אחד מאיתנו. אם זה דרך העיתונות, הרדיו או בית הספר השכונתי. משום מה הסיסמה הזו מקובלת על כולם ולא  טורחים לחשוב על התוצאות השליליות שעלולות לקרות במצב שיש לכל ילד מחשב פרטי משלו:

פינוק יתר

בדור שלנו, שכל ילד מקבל כל משחק חדש שיוצא לשוק וכל בגד או מותג שהוא מבקש, גם מחשב אישי הוא דבר שגורם לילדים מפונקים שבהמשך החיים מצפים לקבל כל דבר שהם רוצים ולא יודעים להתמודד עם סירוב או תוצאות שליליות.

לא יודעים לחלוק

בהמשך לעניין הפינוק, אם לכל ילד בבית יהיה מחשב משלו, הילדים לא ילמדו לחלוק בחפצים שלהם, תכונה שהיא חשובה ואף הכרחית כדי להסתדר בהמשך החיים, בצבא, בזוגיות ועוד.

חוסר השגחה הורית

כשכל ילד יושב אחר הצהריים מול המחשב שלו, ההורים לא יכולים לדעת מה הילד שלהם עושה בכל רגע ובאילו אתרים הוא גולש.  אם יש רק מחשב אחד בבית, הוא בדרך כלל נמצא בשטח הסלון, במקום בו ההורים יכולים להשגיח ולשלוט על הבחירות של הילדים, במשחקים, בסרטים ועוד. כאן המקום גם להזכיר כי המחשב מונע מהילד לעסוק בפעילויות אחרות כמו קריאה, ספורט, משחק עם חברים ועוד.

כמה זה עולה לנו?

הרבה הורים חושבים שקניית מחשב לכל אחד מהילדים מסתכם בסכום שמוציאים בקנייה הראשונית. אז למי שחושב כך, טעיתם. אחרי התקנת המחשב בבית, צריך לשלם לספק האינטרנט, לקניית משחקי מחשב ותוכנות שימושיות, למקלדת ועכבר מותאמים לילדים, לתיקונים, החלפת מסך ועוד.

לסיכום, כדאי שתחשבו פעמיים על האספקטים החינוכיים והכלכליים לפני שאתם יוצאים לקנות כל מה שנחשב "טרנדי" או "מקובל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *