אביזרים לאקווריום- כל הציוד הדרוש לאקווריום שלכם:

אם בניתם או רכשתם אקווריום, רגע לפני שמכניסים אליו את הדגים שקניתם, חשוב לאבזר את האקווריום בצורה איכותית. האקווריום שברשותכם הוא בעצם סביבת החיים של הדגים ולכן חשוב להתאים את האקווריום בצורה כזו שהיצורים החיים בו יוכלו להתקיים בצורה הכי דומה לטבע. על מנת שזה אכן יהיה כך ותוכלו לאבזר את האקווריום שלכם על הצד הטוב ביותר, מומלץ שתעברו על המאמר הבא:

האביזרים החשובים בכל אקווריום:

  • מערכת סינון- מכיוון שמדובר בכמות מים עומדים קטנה חשוב להרכיב מערכת סינון מים איכותית שתנקה ותסנן את המים בכל עת. מסנן איכותי מבטיח כי הדגים ישחו תמיד במים נקיים. יחד עם זאת, חשוב לציין כי ישנם מספר סוגים של מערכות סינון וכדאי לוודא איזה מהם מתאימה לכם. כלומר, אם יש לכם אקווריום מים מלוחים, מליחים או מתוקים, תצטרכו לבחור את מערכת הסינון המתאימה ביותר הן לסוג המים והן לגודל האקווריום.
  • מערכת חמצן- על מנת שיהיו חיים ממושכים בתוך האקווריום שלכם, חשוב להתקין מערכת שתזרים חמצן למים בכל עת.
  • תאורה- אקווריום זקוק לתאורה על מנת שנראה את יופיים של הדגים אך גם בעניין זה קיימת תלות בסוג האקווריום וסוג הדגים הנמצאים בו.
  • צמחייה- מצחייה היא חלק בלתי נפרד מאבזור האקווריום שלכם. הצמחייה, אמתית או דמה, מקנה תחושה של מעמקי ים, מה שצד אחד מעצב את האקווריום שלנו מבחינה חיצונית ומצד שני טוב יותר עבור הדגים.

ציוד נלווה לכל אקווריום:

אביזרים לאקווריום אלו, הם בעצם אביזרים בסיסים שחייבים להימצא בכל אקווריום. יחד עם זאת, יש להבדיל בין סוגים שונים של אקווריומים כיוון שלכל אחד צרכים שונים. למשל, באקווריום מים מלוחים המכיל דגי ים יש להוסיף מלח מיוחד אל תוך המים. כמו כן אקווריום מסוג זה יכול להיות בעל תאורה בינונית- חזקה. לעומת זאת באקווריום רגיל, הנקרא אקווריום מרינה, אין צורך להוסיף את המלח, מומלץ לשטח על קרקעית האקווריום חול או אבנים בדימוי סלעים קטנים וחשוב לשמור על תאורה חלשה. בסוג זה של אקווריום התאורה היא לצרכי נוי בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *